Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Egzorcyzmy Emily Rose (The Exorcism of Emily Rose) 
Autor Wiadomość
Post 
Cytuj:
Zastanawia mnie fakt czy taka osoba jaką była Emily(chrześcijanka i to
nawet o dość mocnej wierze - tak wynikało z filmu) mogła zostać opętana
przez złego ducha.?
Sądzę że osoba głęboko wierząca nie da się opętać przez szatana.
Czy prawdą jest również to że niektóre osoby niewierzące po poznaniu historii Emily nawrócili się na wiarę chrześcijańską?
Jaka jest prawda z tego filmu?

Ja polecam książkę prof. Felicitas D. Goodman pt. "Egzorcyzmy Anneliese Michel". Tam znajduje się odpowiedź na pytanie o powód opętania Anneliese, które to opętanie stało się motywem do nakręcenia "Egzorcyzmów Emily Rose".


So gru 17, 2005 13:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 27, 2006 13:12
Posty: 66
Post 
Oglądałam świetny film. Tylko straaaaaaaaaaaszny. Prez tydzień nie mogłam dojść do siebie i jeszcze obudziłam się o trzeciej w nocy. Brrrrrrrr


So maja 27, 2006 19:44
Zobacz profil
Post 
Naprawdę ten film jest taki straszny? Zamierzałam obejrzeć, ale teraz się boję. Mam nerwicę i depresję. Czy powinnam wobec tego oglądać ten film? Doradźcie proszę :(


Śr paź 24, 2007 15:47

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Ninielka napisał(a):
Naprawdę ten film jest taki straszny? Zamierzałam obejrzeć, ale teraz się boję. Mam nerwicę i depresję. Czy powinnam wobec tego oglądać ten film?

Nie.


Śr paź 24, 2007 16:24
Zobacz profil
Post 
Ja bałam się chyba ponad rok...jak była trzecia w nocy, to brrrr.... :-| czasami chciałam jeszcze posiedziec na kompie, ale zblizała się trzecia i szłam spać, bo zbyt się bałam... :?


Śr paź 24, 2007 16:39

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Dlatego nie ma sensu oglądać takich filmów - nic dobrego z tego nie wynika. Ja w ogóle horrorów nie oglądam.


Śr paź 24, 2007 17:08
Zobacz profil
Post 
Ja tam nie mam z tym problemów. Czy po horrorze, czy po komedii - śpię jak dziecko :)


Crosis


Śr paź 24, 2007 18:55
Post 
Zencognito, ale z filmu o ktorym mowa wynika duzo dobrego. Jezeli ktos jest w stanie depresji lub przygnebienia nie polecam go ogladac, ludziom o zdrowej psychice jak najbardziej.


Śr paź 24, 2007 19:54
Post 
Cytuj:
Zencognito, ale z filmu o ktorym mowa wynika duzo dobrego.


no nie wiem...po tych wydarzeniach w Niemczech zakazano w ogóle egzorcyzmów, a kościoł nie potwierdził hipotezy o rzekomym opętaniu ekspiacyjnym Anneliese...

Ja uwazam, ze kolejnosc powinna byc taka, ze najpierw kosciol coś uznaje a potem oglądamy filmy i czytamy na ten temat książki...

Ja żałuje, ze go zobaczyłam, bo zasiał we mnie wtedy wątpliwości...


Śr paź 24, 2007 20:02
Post 
Chcesz powiedzieć, że na żaden temat nie wolno mieć własnego zdania, zanim KK nie wypowie własnego?

Teresse wybacz, ale to o czym piszesz jest bzdurą.

Film o którym mówimy jest oparty na pewnych wydarzeniach, to prawda. Ale mimo to nie jesto to film dokumentalny. Zastanów się czasem nad swoimi słowami.

Crosis


Śr paź 24, 2007 20:06
Post 
Okej, moze nie napisałam dokładnie o co mi chodzi...

Jesli oglądamy to jako horror z nudów w porządku...

Ale Lucyna sugeruje, że oglądanie filmu przynosi jakieś dobre owoce...

Film sugeruje, że Emily (Anneliese) dała się opętać, aby więcej ludzi uwierzyło w szatana+ jest w filmie scena, gdzie rozmawia z Maryją- film ma wydźwięk taki, ze ona zostanie ogłoszona świętą...

Dlatego napisałam, żeby najpierw poczekac, czy kościoł rozpocznie proces beatyfikacyjny Anneliese, a potem polecać film wierzącym... :?

film ten zasiał we mnie religijne wątpliwości, dlatego nie polecam go wierzącym- do dzis mam niesmak po tym filmie...


Śr paź 24, 2007 20:20
Post 
Ale nikt mnie nie spytal o jakie "owoce" chudzi.
Po objerzeniu filmu, niektorzy ludzie uwierzyli, ze diabel istnije.
To juz jest cos, co dobrego wyszlo z tego filmu.


Śr paź 24, 2007 20:32
Post 
Teresse, gdzie w filmie byla mowa o tym, ze Anneliese dala sie opetac?


Śr paź 24, 2007 20:41
Post 
Dla przypomnienia polecam artykul.

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index ... Itemid=155


Śr paź 24, 2007 21:02

Dołączył(a): Śr lis 21, 2007 8:33
Posty: 6
Post 
Symbol w jakim celu umieszczasz pliki z egzorcyzmów Anneliese M ? Czy nie wiesz iż egzorcyzm jest objęty tajemnicą.


Śr gru 05, 2007 17:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL