Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 54  Następna strona
 Filmy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Filmy
Soul33 napisał(a):
Zgadzam się z Yarpenem. Nie jest to słaby film, choć nie jest też jakąś rewelacją. Powiedziałbym, że jest to dość lekki film wojenny. Ubolewam jedynie nad tym, że zbyt mało w nim wojny względem moich nadziei ale to raczej mój problem, a nie filmu. Niemniej nawet taki lekki film wojenny SF to prawdziwy rarytas kinematografii i obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika SF.


Ale serio? Osobiście, jestem miłośnikiem SF, ale świat Gwiezdnych Wojen nigdy mnie nie fascynował (pomijam już to, że nie jest to żadne SF, raczej fantasy, żadnej "science" tam nie ma). Jednak Rogue One to już dla mnie kompletna porażka. Za mało wojny? Ostatnie pół godziny filmu to nieustanna, koszmarnie nudna naparzanka, mocno walczyłem, żeby nie zasnąć. Być może dla fanów filmów wojennych to było jakoś ciekawe, choć nie wiem, co jest ciekawego w tym, że jedni strzelają do drugich, a drudzy do pierwszych (dobry film wojenny to chyba właśnie taki, w którym jest coś więcej). Historia również jest nieciekawa, a przede wszystkim do bólu przewidywalna, zaś główny "zwrot akcji" jest oczywisty niemal od samego początku. Nie mam zastrzeżeń do efektów specjalnych, niektóre faktycznie mocne, ale dla mnie to jedyny plus tego filmu. Nie poleciłbym go nikomu poza najbardziej zatwardziałymi fanami SW.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 28, 2017 13:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Filmy
O, mam podobnie. SF to jedna z moich pasji, a jednak "Gwiezdne Wojny" są mi zasadniczo obojętne. Jakby ktoś wreszcie "Diunę" porządnie zekranizował - o, to by było coś.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lut 28, 2017 16:03
Zobacz profil
Post Re: Filmy
"Chata"
https://www.youtube.com/watch?v=9PO33Nlbe5M


N mar 12, 2017 10:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Filmy
Maria-Magdalena napisał(a):


Chata nie jest katolicka, to jest protestanckie czy jakieś tam inne, więc ja to odrzucam od siebie jak wściekłego psa :mrgreen:
Bo jako katolik mogę oglądać jedynie katolickie film, a wszelkie odłamy religijne są czymś złym i trzeba tego unikać.

Znalazłem taki fajny film o bezsenności.

http://www.cda.pl/video/7360159d

Ten film bardzo do mnie przemawia, w końcu w trakcie tych bezsennych nocy które mi się czasem przytrafiają, jest mnóstwo czasu żeby rozmyślać nad beznadziejnością tego całego świata który mnie zewsząd otacza 8-)

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 12, 2017 15:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Filmy
Johnny99 napisał(a):
Ale serio? Osobiście, jestem miłośnikiem SF, ale świat Gwiezdnych Wojen nigdy mnie nie fascynował (pomijam już to, że nie jest to żadne SF, raczej fantasy, żadnej "science" tam nie ma).
JedenPost napisał(a):
O, mam podobnie. SF to jedna z moich pasji, a jednak "Gwiezdne Wojny" są mi zasadniczo obojętne.

Dopiero teraz zauważyłem te posty. Przyznaję, że określanie Star Wars mianem SF to przesada. Jest to raczej taka baśń w kosmosie. Ja natomiast chyba bardziej jestem miłośnikiem kosmosu niż SF, więc mnie się podoba. A i wizja bardzo odległej przyszłości, w której wysoko rozwinięta technologia staje się codziennością nawet w jakiejś zapomnianej dziurze należy do rzadkości (tym bardziej na filmie).

Johnny99 napisał(a):
Rogue One ... Ostatnie pół godziny filmu to nieustanna, koszmarnie nudna naparzanka, mocno walczyłem, żeby nie zasnąć. Historia również jest nieciekawa, a przede wszystkim do bólu przewidywalna, zaś główny "zwrot akcji" jest oczywisty niemal od samego początku.

Nie zaprzeczam, że można było zrobić lepszy film. Na pewno by się dało. Ale na bezrybiu i rak ryba.


JedenPost napisał(a):
Jakby ktoś wreszcie "Diunę" porządnie zekranizował - o, to by było coś.

Możesz mieć nawet realną nadzieję, ponieważ czytałem gdzieś, że planują kolejną ekranizację Diuny. Mnie się jeszcze marzy, aby nakręcono porządną ekranizację "Fundacji" Asimova. Moim zdaniem pierwsza część, "Preludium Fundacji", świetnie nadaje się na film.

Tymczasem już 31 marca będziemy mogli obejrzeć ekranizację Ghost In The Shell, o czym już na forum wspominałem. Ciekawe, czy bardzo to schrzanią, czy nie bardzo. A może jednak będziemy mieli szczęście i wyjdzie dobry film? Potem będzie jeszcze druga część Łowcy Androidów, Blade Runner 2049.

A co myślicie o ostatnim Star Trek Beyond? Moim zdaniem film był nawet fajny, choć bez rewelacji. Natomiast kampania reklamowa była tragiczna. Sugerowała, że prawie cała akcja filmu będzie się działa na powierzchni planety. Nawet mi przez myśl nie przeszło, że warto byłoby na to pójść do kina. A sam film nic nie zarobił i stawia pod znakiem zapytania kontynuację serii. Nawet podobno obcięli budżet na powstający serial.

Poza tym mistrzowie marketingu z Paramount Pictures ukrócili produkcje fanowskie zabraniając korzystania z marki Star Trek i postaci z tego świata. A wszystko dlatego, bo wpadli w histerię po sukcesie świetnej fanowskiej pół-profesjonalnej produkcji Prelude to Axanar zrobionej w formie reportażu o dawnym etapie wojny z Klingonami: https://www.youtube.com/watch?v=1W1_8IV8uhA. Histeria osiągnęła apogeum w formie pozwu sądowego o odszkodowanie finansowe za straty dla uniwersum Star Trek. Przy czym film opowiada o wydarzeniach sprzed pierwszego serialu z '68 i nie wpływa na dalszą historię świata.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 13, 2017 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Filmy
Soul33 napisał(a):
Tymczasem już 31 marca będziemy mogli obejrzeć ekranizację Ghost In The Shell, o czym już na forum wspominałem. Ciekawe, czy bardzo to schrzanią, czy nie bardzo. A może jednak będziemy mieli szczęście i wyjdzie dobry film?


Zobaczymy, aczkolwiek ekranizacja animowana z 1995 r. wyczerpała moje wszelkie roszczenia w tym zakresie :roll:

Cytuj:
A co myślicie o ostatnim Star Trek Beyond?


Watchable, na pewno lepsze od Rogue One :twisted: choć też długimi okresami przysypiałem (zresztą z podobnych powodów - naprawdę widzowie popcornowi tak lubią się długimi minutami wpatrywać w strzelaniny, bitwy i mordoobijanie? to chyba jakiś trend, którego kompletnie nie rozumiem). Ale nie odradzałbym, głównie ze względu na fajne efekty, no i [SPOILER ALERT] zniszczenie Enterprise (wartość sama w sobie).

Cytuj:
Poza tym mistrzowie marketingu z Paramount Pictures ukrócili produkcje fanowskie zabraniając korzystania z marki Star Trek i postaci z tego świata. A wszystko dlatego, bo wpadli w histerię po sukcesie świetnej fanowskiej pół-profesjonalnej produkcji Prelude to Axanarzrobionej w formie reportażu o dawnym etapie wojny z Klingonami: https://www.youtube.com/watch?v=1W1_8IV8uhA. Histeria osiągnęła apogeum w formie pozwu sądowego o odszkodowanie finansowe za straty dla uniwersum Star Trek. Przy czym film opowiada o wydarzeniach sprzed pierwszego serialu z '68 i nie wpływa na dalszą historię świata.


Rynek niezależnych produkcji ze świata Star Trek jest tak olbrzymi i w gruncie rzeczy bogaty (wystarczy właśnie spojrzeć, jak wysoki poziom osiągają owe dzieła), że, niestety, należało się spodziewać, iż ktoś wreszcie się za to weźmie :( Tematyka też tu nie pomaga, bo wszak Discovery też ma być prequelem original series (wbrew pierwotnym zapowiedziom, które sugerowały, że ma on być dalszym ciągiem oryginalnej historii, tj. zaczynać się po wydarzeniach z Voyagera i Nemesis) i opowiadać o wydarzeniach z ok. 10 lat przed five year mission kapitana Kirka.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 13, 2017 12:35
Zobacz profil
Post Re: Filmy
W oczekiwaniu na...
https://www.youtube.com/watch?v=G4VmJcZR0Yg


Cz mar 23, 2017 22:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Filmy
Kalwaria / Calvary (2014)

- straszna kicha

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 09, 2017 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Filmy
Nowy początek

Sci-fi, ale nietypowe, nie należy spodziewać się nie wiadomo jak wartkiej akcji, a mimo to mam przeświadczenie, że powinien spodobać się wielbicielom science fiction. Thriller? Ja bym go tak nie sklasyfikowała, choć trzymał mnie w napięciu jak tylko dobre dreszczowce potrafią ;)

_________________
Tylko Bogu chwała


So maja 27, 2017 20:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Filmy
Faktycznie, mądry film. Może nie thriller, ale sci-fi o posmaku filozoficznym.

I postać głównej bohaterki szczególnie mi bliska
;-)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So maja 27, 2017 23:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Filmy
Fury z Bradem Pitt.
Zaskoczyla mnie zarowno jego rola jak i dosc prawdziwe przedstawienie wojny w Hollywodzkim filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=-OGvZoIrXpg


N maja 28, 2017 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Filmy
medieval_man napisał(a):
I postać głównej bohaterki szczególnie mi bliska
;-)


No tak, zaskoczył mnie trochę zestaw języków jakimi się posługuje, zapamiętałam portugalski, mandaryński, perski. W sumie to nie wiem dlaczego. Może spodziewałabym się raczej władania językami pokrewnymi, nawet więcej niż kilkoma, ale z jednej grupy.

_________________
Tylko Bogu chwała


N maja 28, 2017 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Filmy
Mnie urzekł wojskowy z początku, odtwarzający fragment nagrania i najwyraźniej serio pytający: "Wyłapuje Pani jakieś słowa?".

Jak na SF ambitne kino, ale trochę głupotek i klisz jednak się załapało. Po porażce, jaką był "Kontakt", tak czy siak na plus.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N maja 28, 2017 17:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Filmy
JedenPost napisał(a):
Mnie urzekł wojskowy z początku, odtwarzający fragment nagrania i najwyraźniej serio pytający: "Wyłapuje Pani jakieś słowa?".
:-D
Inspiracja swoją drogą chyba przyszła stąd.

Cytuj:
Jak na SF ambitne kino, ale trochę głupotek i klisz jednak się załapało.

Naprawdę niewiele, właściwie gdybyśmy tu mieli opcję "uwaga spoiler" to moglibyśmy się nimi wymienić, ale nie ma co innym psuć zabawy, bo w zalewie beznadziei jest to jednak coś co warto obejrzeć.


Cloverfield Lane 10

Nie wiem czy ktoś oglądał, moje wielkie rozczarowanie, dobrze się rozkręcał i nawet udało im się parę razy widza zaskoczyć. Co z tego jak na koniec złapał mnie pusty śmiech, nie jest to reakcja której by się chciało przy oglądaniu dreszczowca.

_________________
Tylko Bogu chwała


N maja 28, 2017 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Filmy
białogłowa napisał(a):
Naprawdę niewiele, właściwie gdybyśmy tu mieli opcję "uwaga spoiler" to moglibyśmy się nimi wymienić, ale nie ma co innym psuć zabawy, bo w zalewie beznadziei jest to jednak coś co warto obejrzeć.


Zgadzam się w pełni, bzdurki mało istotne, obejrzeć na pewno warto.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N maja 28, 2017 18:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL