Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 54  Następna strona
 Filmy 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Filmy
Gdy zastanowimy się, gdzie byliśmy 20 lat temu w kwestii tworzenia AI, a gdzie jesteśmy dziś, to perspektywa kolejnych 20 lat wcale nie jest niewarta refleksji.

Oczywiście emocje, nie wspominając o uczuciach, tym bardziej uczuciach wyższych, jest dalszą przyszłością ale jeśli kogoś przyszłość technologii i ludzkości interesuje, nie ma żadnego powodu, aby ograniczać się w rozważaniach najwyżej do dnia jutrzejszego unikając wyjrzenia za róg :)

JedenPost napisał(a):
Cóż, może się okazać, że jednak potrzebujemy, bo np. pozbawienie jej takiej możliwości będzie przeszkodą nie do przeskoczenia, jeśli chodzi o stworzenie autentycznej AI, a tym bardziej takiej, która będzie zdolna zaprojektować kolejną generację.

Człowiek ma pewne wrodzone skłonności i instynkty, które powstały w wyniku ewolucji. W AI możemy zaprogramować podobne analogiczne do instynktów funkcje.

Poza tym warto zastanowić się, jaki sens buntu byłby dla superinteligentnej AI. Czy w ogóle jest to naprawdę optymalne wyjście, czy jednak może byłoby to zbyt chybionym pomysłem? Czy mając choćby encyklopedyczną wiedzę o ludzkości można spodziewać się, że nie stworzyli zabezpieczeń albo czy nie potrafią być niezwykle groźni?

Znającym angielski polecam: https://www.youtube.com/watch?v=jHd22kMa0_w - Machine Rebellion

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr mar 21, 2018 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Filmy
białogłowa napisał(a):
Właśnie ta sytuacja pokazuje, że jedyne jej głębsze uczucie to wola przetrwania


Nie do końca rozumiem taki wniosek. Czy oglądając film typu Piła dochodzimy do wniosku, że jedyne głębsze uczucie występujących w nim postaci to wola przetrwania? Nie, zakładamy raczej, że jako ludzie są zdolni do najróżniejszych uczuć, tyle że krytyczna sytuacja zmusza ich do skupienia się na staraniach o pozostaniu przy życiu. Jeśli Ava jest osobą, to jest osobą traktowaną de facto przedmiotowo, a wszyscy, którzy ją otaczają - z jej demiurgiem na czele - stanowią zagrożenie dla jej życia.


białogłowa napisał(a):
ona przecież w efekcie zabija nawet tę laborantkę(?), która najbardziej się do niej przywiązała.


?

Drugiego androida zabija przecież Nathan.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 21, 2018 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Filmy
JedenPost napisał(a):
Jeśli Ava jest osobą, to jest osobą traktowaną de facto przedmiotowo, a wszyscy, którzy ją otaczają - z jej demiurgiem na czele - stanowią zagrożenie dla jej życia.
Jeśli jest osobą... A skąd będzie wiadomo, abstrahując od tego konkretnego filmu, że android jest osobą? Na pewno racja, że ocena na podstawie zdolności do przeżywania wyższych uczuć nie wchodzi w grę. Android może mieć przecież osobowość psychopatyczną.
JedenPost napisał(a):
?

Drugiego androida zabija przecież Nathan.


Mózg spłatał mi figla. Nałożyły mi się sceny z filmu "Morgan", oglądałeś? I w dodatku ta kobieta (Amy) nie ginie. Jednak musiałam wrócić do tego fragmentu, żeby zrozumieć, dlaczego zapamiętałam tę scenę tak, jakby zginęła ;)

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr mar 21, 2018 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Filmy
Nie o filmie, ale do rozwazan o AI ogladalem wczoraj filmik z doswiadczen z czlekopodobnym robotem robiacym z podwyzszenia salto w tyl i utrzymujacycm sie po tym wyczynie na nogach.
Chodzace i biegajace roboty juz widzialem, ale tego jeszcze nie.
Po polaczeniu z AI bedzie zolnierz jak ta lala :).
Mam coraz mniej pewnosci ze to idzie we wlasciwa strone.


Cz mar 22, 2018 16:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Filmy
Chodzi o robota Atlas produkcji Boston Dynamics
https://www.youtube.com/watch?v=fRj34o4hN4I

Zawsze mnie zastanawia, czy nazwa tej firmy celowo posiada podobne brzmienie do Cyberdyne Systems, czyli firmy, która stworzyła Skynet, dążącą do zniszczenia ludzkości AI z Terminatora.

Natomiast obecnie jednym z kluczowych problemów robotyki jest słaba pojemność akumulatorów. I jeszcze przez jakiś czas tak pozostanie, więc na zastąpienie żołnierzy nie można liczyć w najbliższej przyszłości. Następnie będzie to pewnie wyglądało tak, że roboty wojskowe będą operowały na czele armii, a tuż za nimi będą jednostki zaopatrzeniowe z generatorami energii, aby zapewnić możliwość szybkiego i sprawnego ładowania.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 22, 2018 17:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Filmy
Postep w bateriach ( ich miniaturyzowaniu i wydajnosci ) jest tez nieprawdopodobny i wyraznie przyspieszyl od momentu zwiekszenia ich zastosowania w przemysle samochodowym.
Akumulator motocyklowy 8AH ma teraz wielkosc dwoch zlaczonych dloni i wypelnia jakas 1/3 podstawki mego starego motocykla, do tego nie potrzebuje dodatkowego ladowania przez cala zime gdy stoi odstawiony do cieplego pomieszczenia przez 4 mce. Po prostu wkladasz go na wiosne do motocykla, odpalasz i jezdzisz.


Cz mar 22, 2018 17:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Filmy
Co innego akumulator do rozruchu, a co innego do napędzania pojazdu. Jeśli znasz się na motocyklach, może poczytasz też o motocyklach elektrycznych?

Istotny jest też ciężar akumulatorów. Dla robota powinien być jak najniższy. Choć robot jest niesamowicie silny. Na co dzień przy testach Atlasa procedury wymagają zachowania dystansu kilku metrów. Niemniej na długim dystansie liczy się oszczędność energetyczna. Roboty łatwo nie dorównają milionom lat ewolucji człowieka, u którego poruszanie się cechuje najwyższa wydajność energetyczna w świecie zwierząt. Braki w tym zakresie względem fizjologii ludzkiej roboty nadrabiają siłą ale to z kolei ogranicza ich maksymalny dystans.

Na kołach zawsze można będzie przebyć dystans znacznie większy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 22, 2018 18:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Filmy
Podobał mi się Blade Runner 2049.

A jeszcze bardziej "Anihilacja". Poza niektórymi zbędnymi "straszeniami" film super.
Ktoś, coś?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 22, 2018 20:28
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Filmy
Annihilation był całkiem niezły. Taki thriller sci-fi. Pomimo, że tutaj również spodziewałem się jednak więcej. Film jest trochę nudny, często tempo bardzo zwalnia i to zupełnie bez powodu. Bynajmniej nie w momentach, które można chłonąć całą duszą. Postacie grane przez Portman i Leigh są dość ciekawe i dobrze zagrane. Otoczenie wykreowane w filmie często wygląda pięknie i przyjemnie się ogląda. Aczkolwiek można też zauważyć, że na co poszło 40 mln to zupełnie nie wiadomo. Trzeba też przyznać, że fabuła ma swoje intrygujące momenty. Potrafi budzić zaciekawienie i wprowadza powiew świeżości.

Zdarza się jednak kilka dziur fabularnych ale można na nie przymknąć oko. Z wyjątkiem jednej. Gdy ktoś choć trochę interesuje się biologią i słyszy, w dodatku z ust biologa (!), że śmierć jest genetycznym błędem... aż ciśnienie mózg uszami wypycha.

Rozumiem jednak, że konsultacja naukowa tudzież nie ignorowanie konsultanta to zbyt wiele dla współczesnych twórców filmów. Po prostu łatwiej być kolejnymi, którzy nie mają wstydu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 22, 2018 23:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Filmy
Dla mnie to taki wysublimowany Obcy. Tylko i aż. Tylko, bo chwilowo mam dość takiego filmu i aż, bo doceniam stronę wizualną i dość dobre napięcie. Na co poszło 40 mln? Nie na kreację zmutowanej roślinności. Dajcie mi godzinkę i ze sztucznych kwiatów we własnym ogrodzie uzyskam podobny efekt. Natomiast efekty końcowe mogły pochłonąć trochę funduszy, na dużym ekranie muszą robić wrażenie.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pt mar 23, 2018 17:52
Zobacz profil
Post Re: Filmy
A co polecilibyście z polskich filmów na czasie?
Cos bym sobie polskiego zapodał ale nie wiem co.


Pt mar 23, 2018 18:27

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Filmy
Ostatnio pogladalem Gangsterow i Filantropow i stwierdzilem ze ten film bardzo sie nie zestarzal.
Natomiast serial 07 zglos sie robi za film mocno komediowy :)


Pt mar 23, 2018 21:29
Zobacz profil
Post Re: Filmy
medieval_man napisał(a):
Podobał mi się Blade Runner 2049.


Mnie również. Szczególnie zdjęcia, surrealistyczny noir, stwarzające niesamowity klimat. Androidy czasem bardziej ludzkie niż odhumanizowana społeczność ludzka. Ciekawy wątek związku K z Joi, napisałabym coś więcej, ale będzie to po prostu spoiler.

I muzyka Hansa Zimmera.

Natomiast The Shape of Water zdecydowanie nie spodobał mi się, nie rozumiem zachwytów nad tym filmem.

Hades napisał(a):
A co polecilibyście z polskich filmów na czasie?
Cos bym sobie polskiego zapodał ale nie wiem co.


Mam wrażenie że polska kinematografia tworzy tylko dziwaczne odbicia amerykańskich komedii romantycznych. Ale w tym lepsi są Hindusi z ich Bollywoodem, chyba nikt obecnie w Polsce nie posiada pomysłu na dobry film / scenariusz w wersji kinowej.


So kwi 14, 2018 18:19
Post Re: Filmy
Nie chodzi mi o jakies B. wie co.
Kilka filmów polskich widziałem i były fajne.
Pomijając klasyki (stare) typu Krzyżacy, Qvo Vadis, Pan Wołodyjowski czy Ogniem i Mieczem.

Fajna była "Stara Baśń".
Cos w tym stylu jeszcze jest?

Lubie tez takie w stylu "Tylko mnie kochaj".
Jakie komedie romantyczne polecacie?
Cos co można spokojnie oglądnąć z żoną (nie lubi bijatyk, kryminału i horrorów).


So kwi 14, 2018 18:29
Post Re: Filmy
A, bo Ty zza oceanu tu piszesz. Ale w zasadzie nie mam co polecać, bo zdaje się wyleciałem nad poziomy rozrywki wysokodochodowej, a więc masowej. Ostatnia polska rzecz, jaką oglądałem, to były krótkie metraże z serii Legendy Polskie, które, niestety, chyba hiatus trafił, w każdym razie o nowych odcinkach nie słyszałem. W ogóle, za całą rozrywkę starczają takie AMV-ki, lepsze niż wszystko, co potrafią rzucić do kin Disneye i Warnery.


So kwi 14, 2018 18:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL