Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 281  Następna strona
 Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Kiedyś zmiksowałem sobie muzyczkę do gimnastyki. Można pobrać
HelloTechno

BTW, jako ćwiczenia polecam to, a pomiędzy wymachy, podskakiwanie, tańczenie itp.


Pt gru 15, 2017 10:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Ja tam wolę poćwiczyć tak :-D , ale można i tak (wersja light) :razz:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt gru 15, 2017 11:32
Zobacz profil
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Saqura napisał(a):
ale można i tak (wersja light) :razz:
Pycha!
Jednak jestem zwolennikiem nieco innego systemu


Pt gru 15, 2017 18:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Ksen napisał(a):
Pycha!


Nieee :) To się nazywa zabawa, rozrywka, igra.

Ksen napisał(a):
Jednak jestem zwolennikiem nieco innego systemu


No i niepotrzebnie musiałam się rozzłościć :razz:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt gru 15, 2017 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Sakura, a to nie jest grzech i odszczepienstwo trenowac wschodnie sztuki walki, czy chocby joge przez chrzescijan ?
Nie mowiac juz o ogladaniu mangi czy rysunkowych filmow powstalych na jej podstawie ?
Co do cwiczen pokazanych przez ksena mam tewz kilka watpliwosci :).


So gru 16, 2017 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Cytuj:
Nie mowiac juz o ogladaniu mangi czy rysunkowych filmow powstalych na jej podstawie ?
Mniej niż trenowanie na pewno. Może nawet w ogóle nie grzech, o ile nie będzie się przejmować dalekowschodniego mistycyzmu zawartego w tych "dziełkach". (Zresztą i tak przerobionego popkulturowo; nie sądzę, żeby ktokolwiek poważny, nawet w klasztorze Shaolin czy gdziekolwiek indziej, uważał, że wydzierając się KAMEHAMEHA!!! można wyrzucić niebieski promień z rąk).

Sytuacja jest, być może, analogiczna do tej, czy można oglądać disneyowskiego Herkulesa bez przejmowania greckiego pogaństwa lub neopogaństwa i łamania I przykazania przez modlitwy do greckich bogów i związane z tym pogaństwem praktyki magiczne.

Cytuj:
to nie jest grzech i odszczepienstwo trenowac wschodnie sztuki walki, czy chocby joge przez chrzescijan


Zależy od dyscypliny i od tego, czy da się trenować daną sztukę bez wchodzenia w dalekowschodni mistycyzm, który istotnie jest nie do pogodzenia z chrześcijańską wiarą. CHociaż niektóre elementy medytacji dalekowschodniej można próbować przeszczepiać do chrześcijańskiej modlitwy, jednak wszelkie "energie ki", "łączenie się ze wszechświatem", itp, istotnie stanowią zakazane praktyki magiczne. W każdym razie jest to na pewno grunt bardzo grząski.

WIele osób uważa, że np. jogi nie da się trenować bez wschodzenia w dalekowschodnie praktyki mistyczne i magiczne. Roberta Tekielego można uważać za "nawiedzeńca", ale akurat w przypadku sztuk walki jego argumenty istotnie wydają się sensowne – tym bardziej, jeśli mu wierzyć, że np. w wypadku aikido do osiągnięcia wyższych stopni wymagane są(!) „umiejętności” okultystyczne i że dochodzi tam do manifestacji demonicznych.

Pewnie istnieją jednak takie dyscypliny, które da się uprawiać tylko jako sport i które da się sprowadzić tylko do umiejętności czysto technicznych, odrzucając wszelkie mistyczne uwikłania. Być może np. niektóre odmiany karate da się trenować w ten sposób. Niemniej, moim zdaniem, jest to istotnie grunt bardzo grząski, wymagający sporo ostrożności, by nie popaść w bałwochwalstwo, pogaństwo i magię, których uprawianie z definicji lokuje człowieka poza chrześcijaństwem.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


So gru 16, 2017 16:40
Zobacz profil
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Mhm, kolega w liceum ćwiczył aikido. Kiedys mi opowiadal o manifestacji demonicznej, jakiej doswiadczyl na wlasne zyczenie. Otoz mial wrazenie, jakby straszliwa sila przeciwstawila sie jego woli, po czym zwidzial mu sie demon ziemi: idealnie piekna kulka blota wielkosci czterech centymetrow.

Na szczescie to tylko na sesji erpega bylo...

A dzwignie na nadgarstek aikidocy potrafia zakladac calkiem bolesne.


So gru 16, 2017 18:36

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Akurat ktoś, kto sam zwrócił się w kierunku neopogaństwa i modlił się do „Ducha Wody” i według jego własnych słów został przez owego „Ducha Wody” uzdrowiony, powinien IMO zostawić sobie takie żarty na boku.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


So gru 16, 2017 18:38
Zobacz profil
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Akurat napisałem prawdę szczerą.

A że w swoim czasie jednemu aikidoce, co się bodaj Kirmiel nazywał, łagodnie mówiąc odbiło i zaczął się afiszować ze swoim nawróceniem - no, ja aikido nie ćwiczyłem, jego wypowiedzi nie śledziłem. Z reguły jednak tacy ludzie, mówiąc łagodnie, bajczą z gorliwością neofitów, żeby się wbić w nowe środowisko; takie frycowe, bez którego ani rusz.

A że sam Tekieli najpierw wierzył ślepo niejakiemu Sajnogowi, którego traktował jak wieszcza, póki ten nie zwariował, a Tekieli wziął te urojenia (szatańskiej treści) na serio -to sprawa odrębna.


So gru 16, 2017 18:41
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Specjalnie dla Saqura:
https://www.youtube.com/watch?v=G3hdxdjI_80


N gru 17, 2017 1:09
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
To może ja coś z drugiego końca świata : )

A w ogóle to irytują mnie strasznie tacy "chrześcijanie", co ostrzegają przed demonami. Demony chcąc-nie chcąc są posłuszne Chrystusowi, Królowi Wszechświata, a w każdym razie tak głosi chrześcijańska, hm, tradycja mistyczna. Jeśli jakiś """chrześcijanin""" się demona boi, znaczy, że jego relacja z Bogiem pozostawia wiele do życzenia – idzie szeroką drogą na zatracenie po prostu. Do diabła więc z Tekielim i jego totumfackimi, którzy uczą, jak żyć w przerażeniu. Niżej stoją nawet od pogan Japończyków, którzy zwyciężają demony począwszy od bajek dla dzieci (tradycyjnych, nie animowanych).


N gru 17, 2017 7:42
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Nieco hip-hopowy utwór albo i całkowicie z krwi i kości hip-hopowy (nie znam się szczególnie na tym gatunku muzycznym): Silent partner - Riding


N gru 17, 2017 14:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
"subadam"
Chrześcijanin jest wolny, wszystko mu wolno, jednak w miarę rozsądku by niczemu nie oddać się w niewolę.

No to teraz dla wszystkich ćwiczących,czy cokolwiek trenujących, tych dużych i malych 14 in 1 aż tyle w rytm jednej melodii... idzie... ;)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn gru 18, 2017 3:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Cytuj:
Do diabła więc z Tekielim i jego totumfackimi, którzy uczą, jak żyć w przerażeniu. Niżej stoją nawet od pogan Japończyków, którzy zwyciężają demony począwszy od bajek dla dzieci (tradycyjnych, nie animowanych).


Nic taka argumentacja nie pomoże jeśli ktoś zaczyna uprawiać praktyki magiczne i / lub wchodzić w pogańskie praktyki mistyczne.

Cytuj:
Chrześcijanin jest wolny, wszystko mu wolno, jednak w miarę rozsądku by niczemu nie oddać się w niewolę.


Mam nadzieję, że się zgadzamy, że ten cytat z Biblii nie może służyć usprawiedliwianiu synkretyzmu religijnego ani babrania się w rozmaitych energiach ki i tym podobnych?

Cytuj:
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn gru 18, 2017 3:41
Zobacz profil
Post Re: Jakiej muzyki słuchasz w tej chwili?
Nie wiem, co ma magia do sztuk walki. Magia zresztą nie działa, chyba że się człowiek da zasugerować, a wtedy owszem, ludzie, których on za magów uznaje, mogą przerobić takiego na sieczkę psychiatryczną. Ludzie. Ale nie demony.

W kwestii pogaństwa, hm... powiem tak: jeśli kto nadaje jedną i tę samą etykietkę szinto, buddyzmowi i voodoo, żeby oceniać całość przez pryzmat tego ostatniego – a ściślej, bajań o tym ostatnim na poziomie Holywoodu – no to chyba miana eksperta sobie w ten sposób nie zaskarbi. Prawda?

Zresztą umówmy się może, że jeśli przylecą tutaj wysoce zaawansowani etycznie Obcy z Tau Wieloryba i będą się kierowali pozorami, to rzymski katolicyzm z jego realistycznymi wizerunkami storturowanego Boga, tudzież fiksacją na kontemplowaniu tortur Bogu zadawanych, długo takiego Kontaktu nie przetrwa.


Wt gru 19, 2017 3:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 281  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL