Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 METAL ! MUZYKA i inne 

Czego sluchasz
Ankieta wygasła So sie 04, 2007 0:58
pop/techno/ 10%  10%  [ 2 ]
jazz 0%  0%  [ 0 ]
klasyczna 5%  5%  [ 1 ]
rock 24%  24%  [ 5 ]
metal 19%  19%  [ 4 ]
wszystkiego 43%  43%  [ 9 ]
Liczba głosów : 21

 METAL ! MUZYKA i inne 
Autor Wiadomość
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
O! Pani (panna?) Jansen daje radę, głos jakiego było potrzeba, choć chyba jednak nie tak dobrze wyszkolony, jak Tarji. Słuchaj, czy oni ciągle katują High Hopes na koncertach (myślę głównie o wokalu)?


Śr lut 10, 2016 15:04

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
"High Hopes" mnie jakoś nigdy nie ekscytował... Na nowszych setlistach tego utworu nie widać: http://www.setlist.fm/setlists/nightwish-13d6fd01.html ale chyba był zawsze traktowany jako bonusik.
Floor jest najbardziej wszechstronna z dotychczasowych wokalistek, choć na ostatnim albumie nie wykorzystano w pełni jej potencjału. Tarją nie jest, ale zaśpiewa wszystko to, co Tarja. Do tego lepiej niż poprzedniczki wypada na koncertach (wokalnie). Głos Tarji świetnie brzmiał na nagraniach studyjnych. Niestety na żywo się szybko męczyła, musiała robić półgodzinną przerwę na regenerację głosu, dzięki czemu chłopcy mieli pretekst żeby sobie pograć covery, np. "High Hopes".

Mam nadzieję, że specjalistyczna wymiana poglądów symfoniczno-metalowych mieści się w ramach wątku i nie jest bokotematem :-)


Cz lut 11, 2016 11:55
Zobacz profil
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
Ajja napisał(a):
Głos Tarji świetnie brzmiał na nagraniach studyjnych. Niestety na żywo się szybko męczyła, musiała robić półgodzinną przerwę na regenerację głosu

Nie dziwię się, w gruncie rzeczy oba głosiki są ... słabiutkie (w sensie dosłownym, nie przenośnym). Ten gatunek potrzebuje niestety siły jaką mają tylko męskie głosy, kobieta jeśli chce się przebić musi umieć ryknąć, jak ta pani tutaj https://www.youtube.com/watch?v=YpJAmlnBxoA w przeciwnym razie kapela skazana jest na żywot studyjny.


Cz lut 11, 2016 12:10

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
To jest żeńskie ryknięcie? Please...

https://www.youtube.com/watch?v=n9AcG0glVu4

;)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 11, 2016 12:20
Zobacz profil
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
No... to już nie na moje nerwy, melodia jakaś jednak musi być. To absolutnie niezbędna składowa jakiejkolwiek muzyki ;)


Cz lut 11, 2016 12:25

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
No a nie ma? Tyle, że raczej szybka.

Chyba, że chodzi o sam wokal, to faktycznie - growle zasadniczo polegają na graniu fakturą i rytmem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 11, 2016 12:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
Refren to aż za słodki jest.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lut 11, 2016 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
Fakt, dlatego też nie przepadam. Wolałem, jak grali z facetem i riffami na przecięciu Carcass i Judas Priest.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 11, 2016 12:30
Zobacz profil
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
Johnny99 napisał(a):
Refren to aż za słodki jest.

:D To tam jest jakiś refren?
JedenPost napisał(a):
growle zasadniczo polegają na graniu fakturą i rytmem.

Aaa... no to jest rytmicznie. I przepona też chyba dobrze wyrobiona, no ale i tak widzę odpada w porównaniu z męskimi growlami.


Cz lut 11, 2016 12:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
Ależ naturalnie. Pierwszy zaczyna się gdzieś koło 1:15.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lut 11, 2016 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
Cytuj:
I przepona też chyba dobrze wyrobiona, no ale i tak widzę odpada w porównaniu z męskimi growlami.


Pewnie, tu fizjologii się raczej nie przeskoczy. BTW - czytałem sobie kiedyś o technicznych aspektach growlowania i stało tam, że profesjonalny, dobrze ustawiony growl, taki co to się nie męczy po dwóch minutach a wokalista w pełni go kontroluje, ma pod tym (technicznym znaczy) względem najwięcej wspólnego ze śpiewem operowym.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 11, 2016 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: METAL ! MUZYKA i inne
Arch Enemy mi się nie podoba, bo brakuje kluczowego elementu czyli przytomnej melodii, ale myślę, że w kategorii "wokalistka gardłowa" pani plasuje się wysoko.
Nie przepadam za rykami, skrzekami i innymi podobnymi formami ekspresji, szczególnie jeśli w warstwie wokalnej dominują nad klasycznym śpiewem. Jeszcze jako krótki dodatek dodający dramaturgii w jakimś fragmencie utworu to zdzierżę, ale słuchanie całej płyty tak zaśpiewanej to ból uszu i monotonia. Dyplomatycznie wyrażę przypuszczenie, że pewnie by być w stanie zaśpiewać growlem i potem mieć jeszcze głos, trzeba to robić odpowiednią techniką.
W ogóle nie lubię słuchać śpiewu osoby która śpiewa z wysiłkiem, albo robi takie wrażenie żeby wykonanie brzmiało bardziej "prawdziwie" czy "osobiście"(cokolwiek to znaczy). Jak widzę jak ktoś się męczy, to mi się go robi żal i wolałabym, żeby jego cierpienie dobiegło końca ;-p Ta maniera to plaga w muzyce którą serwują media mętnego nurtu: często słyszę gwiazdki popu jęczące ile sił w płucach do mikrofonu z cierpiętniczym wyrazem twarzy. A jak ktoś ma mocny głos to to będzie słychać nawet jeśli nie będzie wypluwał sobie płuc i się nie wiadomo jak wysilał. Chyba mam już przesyt wyjców, bez względu na gatunek muzyczny...


Cz lut 11, 2016 22:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL