Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 1:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
 Których wykonawców nie powinien słuchać katolik? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
niby Hey Joe Hendrixa ma podobny tekst... ale tam przynajmniej jest dramat, ucieczka itd.
Biała lista - dobry pomysł. Robienie czarnych list nie ma sensu - naprawdę wszystkiego można słuchać, zależy od dojrzałości ludzkiej itd.
A rock progresywny to jeden z moich koników.
Co do treści chrześcijańskich czasem można je znaleźć tam, gdzie się nikt nie spodziewa np. Black Sabbath - "After Forever", czy Queen - "Jesus".
Na pewno pozytywne przesłanie niesie też Turbo - "Przebacz wszystkim wrogom" (z płyty o nazwie Kawaleria szatana, która opowiada o walce z siłami zła - przez ten tytuł często niesłusznie posądzano ich o satanizm!), na pewno - choć tu należy wziąć to w pewien nawias, w pewną metaforę obie części "Keeper of the Seven Keys" Helloweena.
Przejmujące wołanie do Boga mamy m. in. w utworach pt. "Modlitwa" - jeden w wykonaniu Tadeusza Nalepy i Breakoutu, drugi (jako "Modlitwa III - Pozwól mi") - Dżemu. Są to wołania o pomoc osób na dnie, przejmujące i naprawdę robiące wrażenie.
Ciekawe, ale Boga odkryć można też w muzyce nie stricte chrześcijańskiej - choćby takie "Dark Side of the Moon" Pink Floyd - taki rockowy Kohelet, refleksje nad marnością tego życia, polecić można każdemu.
Bardzo odważne i dające do myślenia słowa posiada utwór Genesis "One for the Vine", opowiada ona o mesjaszu mimo woli. Nie jest to utwór o Jezusie, ale niesie treści naprawdę ciekawe. Choć - dość kontrowersyjne.
Niektóre utwory wcale np. nie są antychrześcijańskie, tylko są refleksjami na temat religii - nie katolickiej od razu mówię - choćby "The God that Failed" Metalliki - dotyczy ona religii scjentystów - nie scjentologów - którzy sprzeciwiają się medycynie, bo wierzą, że Bóg sam bez sztucznych środków uzdrowi człowieka. Matka Jamesa Hetfielda umarła dzięki takiej źle pojętej religijności. O fałszywych prorokach, w stylu kaznodziei telewizyjnego mówią też "Holy Smoke" Iron Maiden (często błędnie uważana jako kpiny z religii chrześcijańskiej), czy "Jesus He Knows Me" Genesis (z teledyskiem wyśmiewającym tych wszystkich szarlatanów).
Na pewno bardzo ciekawe, ale też kontrowersyjne są słowa utworu Rogera Watersa "What God Wants" - czyli refleksje z jednej strony na temat tego, jak wielu zbrodniarzy zasłania się Bogiem, ale i - częste w literaturze chrześcijańskiej - pytania, czemu Bóg zło dopuszcza.

Na pewno warto zapoznać się z ww. utworami.


Pn kwi 09, 2012 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2012 9:29
Posty: 11
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
gacjan
świetna muza :)


So kwi 14, 2012 23:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 02, 2012 23:17
Posty: 5
Post Re:
ToMu napisał(a):
Jak dla mnie - podejście: "to jest złe, tego się nie słucha" jest tak samo głupie jak odwodzenie ludzi od czytania choćby "Kodu Leonarda...".

Jak ktoś ma swój rozum - wie, że to fikcja (Kod). Analogicznie - jak komuś podoba się typ (rodzaj) muzyki, i nie zwraca uwagi na słowa (przesłanie), to co mu przeszkadza :?:


Dokładnie. Nie sztuka zakazywać. Sztuka wskazać co jest złe i co dobre i pozostawić wolny wybór. Sztuczne zakazy często przynoszą odwrotny efekt.

_________________
[url]http://pozabankowiec.pl[/url]
[url]http://jak-biegac.pl[/url]


Śr paź 03, 2012 9:25
Zobacz profil
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Ostatnio zakochałem się w muzyce poważnej, zwłaszcza w Mozarcie. Uwielbiam uwerturę z "Czarodziejskiego fletu". I tu zonk :(.

Okazuje się, że Mozart był masonem, a moje ulubione dzieło jest o tematyce wybitnie masońskiej.

Czy Waszym zdaniem muszę się spowiadać ze słuchania takiej muzyki?


Wt lis 27, 2012 14:18
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
crus napisał(a):
Ostatnio zakochałem się w muzyce poważnej, zwłaszcza w Mozarcie. Uwielbiam uwerturę z "Czarodziejskiego fletu". I tu zonk :(.

Okazuje się, że Mozart był masonem, a moje ulubione dzieło jest o tematyce wybitnie masońskiej.

Czy Waszym zdaniem muszę się spowiadać ze słuchania takiej muzyki?

T. Kościuszko też był masonem - spowiadałeś się z tego, że uczyłeś się historii Insurekcji kościuszkowskiej? :)


Wt lis 27, 2012 15:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
crus napisał(a):
Ostatnio zakochałem się w muzyce poważnej, zwłaszcza w Mozarcie. Uwielbiam uwerturę z "Czarodziejskiego fletu". I tu zonk :(.

Okazuje się, że Mozart był masonem, a moje ulubione dzieło jest o tematyce wybitnie masońskiej.

Czy Waszym zdaniem muszę się spowiadać ze słuchania takiej muzyki?


http://www.pinezka.pl/pryzmat-archiwum/ ... ac-mozarta

_________________
pajacyk.pl


Pn gru 10, 2012 15:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 14:34
Posty: 10
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
witam wszystkich ;) dawno mnie tu nie było ale ciekawi mnie czy Waszym zdaniem ten klip
http://www.youtube.com/watch?v=n6P0SitRwy8
jest profanację i ogólnie czy twórczość Nirvany jest w jakiś sposób nacechowana antyreligijnie (mam na mysli naszą wiarę) lub satanistycznie ?


Pt gru 28, 2012 0:46
Zobacz profil
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Antalgic, Infernal beats - to raczej mało katolickie odgłosy. Szczególnie Apocalypse.

Okładka sama mówi za siebie:
Obrazek


Pt gru 28, 2012 1:14

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
wiórek napisał(a):
i ogólnie czy twórczość Nirvany jest w jakiś sposób nacechowana antyreligijnie (mam na mysli naszą wiarę) lub satanistycznie ?


Powiem Ci oględnie, że naprawdę nie chciałbyś wiedzieć, co kurt Cobain pisał na temat Boga/Jezusa w swoim dzienniku. Jeśli chodzi o to, co zawarte jest w piosenkach, to jest tam sporo krytycznych odniesień do religii, ale tyczących się raczej religijnego fanatyzmu czy hipokryzji, nie ma to formy bluźnierstwa.

W ogóle oceniając pod tym kątem amerykańskie zespoły trzeba czasem brać poprawkę na tamtejsze realia, "kulturę" telewizyjnych kaznodziejów i mrowie sekciarzy - często zespoły piętnujące te zjawiska przedstawiane w ramach odwetu jako ogólnie antyreligijne czy satanistyczne. Coś jak w przykładach z postu gacjana.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt gru 28, 2012 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Za bardzo nie wiedziałem w jakim temacie zapytać więc wybrałem ten. Chodzi mi o tę koszulkę http://rockmetalshop.pl/product-pol-115 ... -032-.html

Ogólnie mi sie podoba, ale nie wiem czy jest cos o czym nie wiem. Chodzi mi o napis i jego znaczenie, czy nie ma jakiegoś antychrzescijańskiego podtekstu.

_________________
"Kto kark do ziemi zgina, nie ma prawa dziwić się, gdy po nim depczą"

"Możesz upaść siedem razy, byłeś powstał osiem".


Cz kwi 04, 2013 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
"Raj we krwi"?

Sam oceń.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 04, 2013 8:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Stąd moje wątpliwości dlatgego chciałem się upewnić i zasięgnać opinii innych.

_________________
"Kto kark do ziemi zgina, nie ma prawa dziwić się, gdy po nim depczą"

"Możesz upaść siedem razy, byłeś powstał osiem".


Cz kwi 04, 2013 8:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
A cóż w tym @Metalik (i ewentualnie inne @amelinium z podobnymi problemami) kontrowersyjnego?

Pramamusia Ewa, choć stworzona - przecież była kobietą, zatem miała menstruację, tak?
Skoro miewała to i krwawiła. To ja się pytam czy Pismo wspomina coś o tym, aby na czas tej damskiej "przypadłości" była wyrzucana poza bramy Edenu?
Nie! A zatem prosty wniosek, że raj był w (jej) krwi - alwaysów jeszcze wówczas nie znano.
(Śladowa ilość i jakość, nie ma dla stwierdzenia tego faktu istotnego znaczenia).

Jedynym realnym problemem jest tutaj cena tego T-shirta. 99,99 zeta, a rozmiarów XXXL zdziercy nie produkują. Toż to rozbój na prostej drodze ;).

Wybieram Biedronkę - skoro nie widać różnicy, po co przepłać :razz:?

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Cz kwi 04, 2013 9:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Ciekawa interpretacja, ale chyba nie o to tu chodzi :)

_________________
"Kto kark do ziemi zgina, nie ma prawa dziwić się, gdy po nim depczą"

"Możesz upaść siedem razy, byłeś powstał osiem".


Cz kwi 04, 2013 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Tak generalnie to jest to chyba po prostu efektowna nazwa, w której w ogóle o nic specjalnego nie chodzi, a która po prostu pasuje do takiej młodzieżowej hc/metalcorowej estetyki. Rzuciłem okiem na ich kolekcję i niczego bluźnierczego/antychrześcijańskiego tam nie uświadczyłem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 04, 2013 10:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL