Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
 Których wykonawców nie powinien słuchać katolik? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Czyli ogólnie rzecz biorąc masz pretensje do zespołu o to, co Ozzy robił po tym, jak został z niego wyrzucony?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 09, 2015 6:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Cawilian napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Wiem co to jest za płyta, właśnie dlatego napisałem to, co napisałem. Tak jak pisze J99 - to nie jest album przygotowany przez Black Sabbath, tylko dość dziwaczne niemieckie wydawnictwo zawierające pół jednej i pół drugiej ich płyty.
Ale ich. Zespół potrafił przed koncertem złożyć ofiarę diabłu, na stole skropionym krwią koguta. Ozzi twierdził: "Nasze audytorium jest pod wpływem potęgi piekielnej i to właśnie tłumaczy nasze powodzenie." Jedną ze swych piosenek, pt.: Mr Crowley, zadedykował apostołowi satanizmu. W swoich utworach, np Blooodbath in Paradise (Krwawa kąpiel w Raju), wyraża podziw dla lucyferycznego kultu Charlesa Mansona, który m.in. dokonał rytualnego morderstwa na małżeństwie La Bianca i amerykańskiej aktorce Sharon Tate oraz założył sektę głoszącą, że pomiędzy Chrystusem a szatanem nie ma żadnej różnicy.
Pismo Register z 28.01.1982 opisuje jak Ousbourne na koncercie w Iowa oderwał zębami głowę nietoperza. Na spotkaniu z TV CBS wyjął z kieszeni gołębicę i odgryzł jej głowę.

Te przykłady można długo ciągnąć.


Ozzy: Nie jestem wyznawcą diabła, nigdy nie byłem, nigdy nie będę, nigdy nie chciałem być. Gdybym był klownem, schodził bym ze sceny, zdejmował bym swą czerwoną perukę, mój czerwony nos, mój makijaż i byłbym zwykłym człowiekiem - tym właśnie jestem. To tylko gra aktorska

Sam Ozzy deklaruje, że jest chrześcijaninem (wyznania anglikańskiego, należy do Kościoła Anglii). Wątki chrześcijańskie również pojawiały się w jego piosenkach. Swoje dzieci posłał do chrześcijańskiej szkoły itp.

A co do innych dziwactw, to w jednym z wywiadów powiedział, że w latach 80-tych był niemal bez przerwy pijany lub naćpany i że w ogóle ich nie pamięta.

Na scenie muzycznej, także polskiej, nie brakuje prawdziwych satanistów czy wrogów religii, nie trzeba się więc nadmiernie ekscytować biednymi, zniszczonymi przez sławę i używki ludźmi, dla których była to wyłącznie kwestia marketingu.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz kwi 09, 2015 7:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Poza tym w tekstach Black Sabbath jeśli już pojawia sie diabeł, to w bardzo tradycyjnej roli. Na debiucie mamy np. tytułową historyjkę niczym ze swojsko-wiejskich opowieści - "szedłem po nocy, zobaczyłem Diabła, przestaszyłem się okropnie i uciekłem" albo N.I.B., w którym Lucyfer występuje jako kusiciel. W numerze "Into The Void" (album "Master of Reality"), opowiadającym o kosmicznym eksodusie ludzkości ze zdewastowanej planety wyraźnie mówią za kogo mają Szatana i jego wyznawców - "Leave the earth to Satan and his slaves". Jednocześnie na tym samym albumie mamy słynny "After Forever", kończący się słowami

Perhaps you'll think before you say that God is dead and gone
Open your eyes, just realize that he's the one
The only one who can save you now from all this sin and hate
Or will you still jeer at all you hear? Yes! I think it's too late
.

(Pomyśl może, nim powiesz, że Bóg umarł i odszedł
otwórz oczy i zrozum że to on jest jedynym
tylko on może teraz wybawić cię od grzechu i nienawiści
A może wciąż będziesz szydzić ze wszystkiego co słyszysz? O tak! Widzę, że już za późno.)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 09, 2015 8:54
Zobacz profil
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Johnny99 napisał(a):
A co do innych dziwactw, to w jednym z wywiadów powiedział, że w latach 80-tych był niemal bez przerwy pijany lub naćpany i że w ogóle ich nie pamięta.
I w ten sposób możemy do "Fausta" dopisać drugie, szczęśliwe zakończenie. Ciekawe, które z nich zostałoby precedensem na Sądzie Ostatecznym?

@Johnny, od kiedy to stan upojenia jest okolicznością łagodzącą? To prawda, Wysoki Sądzie, że wszedłem do szkoły i strzelałem do wszystkiego, co się rusza, ale byłem tak naćpany, że w ogóle nie byłem w stanie się kontrolować. Narkotyki zaś muszę zażywać, bo inaczej mam okropne objawy. I nie zcząłem brać narkotyków po to, żeby, móc zabijać bez namysłu, tylko, żeby było mi weselej na świecie. Jestem zupełnie niewinny, jestem ofiarą dealerów, szkolnictwa, systemu i zaborczej matki.
:mrgreen:

Cytuj:
Na scenie muzycznej, także polskiej, nie brakuje prawdziwych satanistów czy wrogów religii, nie trzeba się więc nadmiernie ekscytować biednymi, zniszczonymi przez sławę i używki ludźmi, dla których była to wyłącznie kwestia marketingu.
No pewnie. Bo wszyscy inni piekłoszczycy to wędrują tam z zupełnie innych powodów. Chciwość przecież nie jest żadnym grzechem, a już zwłaszcza głównym. Publiczne zgorszenie, jakie latami rozsiewali też jest zupełnie nieistotne...


Pt kwi 10, 2015 2:31

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Na ostatniej płycie ( "13") jest świetny utwór "God is dead ?" , właśnie, ze znakiem zapytania, a w tekście w końcówce pada " I don’t believe that God is dead".
Generalnie, rockmani świrują, świadomie kreując wizerunek jakiego publika oczekuje : ta publika nie gorszy się, bo wie czego się spodziewać.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt kwi 10, 2015 6:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Cawilian napisał(a):
@Johnny, od kiedy to stan upojenia jest okolicznością łagodzącą? [i]


To oznacza, że Ozzy robił różne rzeczy w stanie, powiedzmy, dalekim od świadomego. Co innego stwierdzić, że odgryzł nietoperzowi łeb, bo "wyznawał satanizm", a co innego, że zrobił to, bo był nawalony i nie za bardzo wiedział, co robi.

Cytuj:
No pewnie. Bo wszyscy inni piekłoszczycy to wędrują tam z zupełnie innych powodów. Chciwość przecież nie jest żadnym grzechem, a już zwłaszcza głównym. Publiczne zgorszenie, jakie latami rozsiewali też jest zupełnie nieistotne...


No ale nie o różnych rozlicznych grzechach Ozzy'ego i kolegów jest mowa, tylko o tym, czy byli satanistami. No więc nie byli.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt kwi 10, 2015 6:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Wątek ciągnie się, już od 8 lat, pomimo tego że jest idiotyczny.
Przypomniałem sobie, że w 2006 roku wyjaśniałem dlaczego prawdziawy katolik nie powinien słuchać muzyki poważnej – zwanej niekiedy klasyczną: viewtopic.php?p=207714#p207714


Pt kwi 10, 2015 16:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Grzegor napisał(a):
Wątek ciągnie się, już od 8 lat, pomimo tego że jest idiotyczny.
Przypomniałem sobie, że w 2006 roku wyjaśniałem dlaczego prawdziawy katolik nie powinien słuchać muzyki poważnej – zwanej niekiedy klasyczną: viewtopic.php?p=207714#p207714

Przeczytałem twą argumentację. Muszę powiedzieć, że ależ właśnie dlatego powinien słuchać. ;)


Pt kwi 10, 2015 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Johnny99 napisał(a):
No ale nie o różnych rozlicznych grzechach Ozzy'ego i kolegów jest mowa, tylko o tym, czy byli satanistami. No więc nie byli.

King Diamond też nie jest, katolik może go słuchać?


Pt kwi 10, 2015 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Katolik może słuchać wszystkiego co chce - chyba, że przewiduje, iż słuchanie czegoś może mu wyrządzić szkody duchowe. Każdy to musi rozeznać sam i może tu chodzić o każdy rodzaj muzyki. Jak dla mnie, stracić wiarę przez Kinga Diamonda można równie łatwo, co przez słuchanie sacro polo z Radia Maryja albo jarmarczno-ogniskowego oazo polo w trakcie Mszy Św. (w moim przypadku to drugie i trzecie mogłoby być nawet groźniejsze..).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 13, 2015 6:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Johnny99 napisał(a):
Katolik może słuchać wszystkiego co chce - chyba, że przewiduje, iż słuchanie czegoś może mu wyrządzić szkody duchowe. Każdy to musi rozeznać sam i może tu chodzić o każdy rodzaj muzyki. Jak dla mnie, stracić wiarę przez Kinga Diamonda można równie łatwo, co przez słuchanie sacro polo z Radia Maryja albo jarmarczno-ogniskowego oazo polo w trakcie Mszy Św. (w moim przypadku to drugie i trzecie mogłoby być nawet groźniejsze..).

Czyli jako katolik, moge słuchać czegoś takiego?
https://www.youtube.com/watch?v=eaioK4krWdc

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn kwi 13, 2015 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
To chyba oczywiste?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn kwi 13, 2015 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
JedenPost napisał(a):
To chyba oczywiste?

Takiego czegoś też moge słuchać?
https://www.youtube.com/watch?v=mIU8l_qPzAQ

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 14, 2015 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Będziesz teraz pytał o całą muzyczną zawartość internetu po kolei?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt kwi 14, 2015 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
JedenPost napisał(a):
Będziesz teraz pytał o całą muzyczną zawartość internetu po kolei?

przezorny zawsze ubezpieczony. Może ktoś nawet kiedyś powoła specjalną komisję do analizowania powstającej muzyki pod kątem "zarożenia duchowego dla katolika".


Wt cze 16, 2015 17:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL