Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
 Których wykonawców nie powinien słuchać katolik? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 18:45
Posty: 4
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Jestem nowa na forum. Zobaczywszy tytuł tematu, postanowiłam się wypowiedzieć. :)

Nie ukrywam, że irytuje mnie wrzucanie fanów muzyki rockowej i metalowej do przysłowiowego "jednego wora". Nie zakładam, że wszyscy oceniają takich ludzi w ten sposób, ale wiele osób twierdzi, iż fan metalu = satanista.

Sama jestem fanką cięższych brzmień, lubię ubierać się na czarno, mocno malować oczy, a do tego posiadam dwa tatuaże. Wbrew założeń, o których pisałam wyżej, nie jestem satanistką. Wierzę, chodzę do kościoła i kilkakrotnie przekonałam się na własnej skórze, że Bóg istnieje.

Kiedyś w szkole katecheta powiedział mi, że to, jakiej muzyki słucham i fakt, że posiadam tatuaże nie jest istotny, skoro wierzę w Boga i chętnie z nim rozmawiam.


Wt kwi 22, 2014 19:03
Zobacz profil
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Madelajn napisał(a):
Nie ukrywam, że irytuje mnie wrzucanie fanów muzyki rockowej i metalowej do przysłowiowego "jednego wora". Nie zakładam, że wszyscy oceniają takich ludzi w ten sposób, ale wiele osób twierdzi, iż fan metalu = satanista.

Wielu irytuje ;-)
Niestety z pewnego rodzaju oceniającą mentalnością ludzką walczyć się nie da, a edukacja nie zawsze daje dobre rezultaty. Nie każdy jest w stanie oderwać się od swoich schematów myślowych i nie przypisywać komuś całego bagażu pewników na postawie wyglądu i gustu muzycznego. To już ich problem ;)


Wt kwi 22, 2014 22:13

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 18:45
Posty: 4
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Ja przestałam już zwracać uwagę na ten przeszywający wzrok ludzi w kościele, gdy przyjdę na mszę ubrana w ciemne ciuchy i z czerwonymi włosami. :) Wiem, że Bóg nie osądza po wyglądzie i wie, że mimo gustu muzycznego Go kocham. :)


Wt kwi 22, 2014 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:04
Posty: 71
Post Szkodliwa muzyka. I wcale nie chodzi mi tylko o ciężki rock
[połączony wątek: Szkodliwa muzyka. I wcale nie chodzi mi tylko o ciężki rock. - s33]

Opowiadam o tym tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=K47tZnz5Ggo
i druga część tu:
https://www.youtube.com/watch?v=yL5-_vS ... e=youtu.be

A bardziej szczegółowa analiza tu:
http://misjakultura.blogspot.com/2013/01/zy-rock.html

Z Panem Bogiem!

_________________
Chcę być zwyczajnym katolikiem. Ciebie też zachęcam: https://www.youtube.com/channel/UCwPWvXuG37_VQXfiH6d4R0g


Pt maja 16, 2014 22:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
No RYNCE opadaja :)

Na merytoryczna dyskusje chyba już za późno, puszczam zatem muzyczne oczko wraz z zespołem Kury do uczestników tej dyskusji ;)

http://www.youtube.com/watch?v=wV3GmTn39Cw&feature=kp

----
A wiesz, ze np. podczas biegania czyli szlachetnego dbania o swoja cielesna kondycje tez można wpaść w trans?
Uważasz ze tylko religia ma monopol na uniesienia duchowe?
----
Generalnie wrażenie po dyskusji w innych watkach i zapoznaniu się z linkami : wygląda na to, ze po prostu marzysz o urodzeniu się w czasach polskiej kultury ludowej sprzed XIX wieku.


Wt maja 27, 2014 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Bardzo subiektywne. Wg. mnie o wiele bardziej transogenna jest katolicka muzyka sakralna, szczególnie litanijne pięćdzisięciokrotne powtarzanie tych samych molowych motywów na organach.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 27, 2014 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Dlatego właśnie wspomniałem, ze wychodzi Jaskowi na to ze tylko praktyki katolickie maja 'prawo' wprowadzać człowieka w trans.
Litanie, różaniec..


Wt maja 27, 2014 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
mr_fuchs napisał(a):
Dlatego właśnie wspomniałem, ze wychodzi Jaskowi na to ze tylko praktyki katolickie maja 'prawo' wprowadzać człowieka w trans.
Litanie, różaniec..

Obrazek


Wt mar 24, 2015 10:36
Zobacz profil
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Na okładce płyty Reflection zespołu Black Sabbath można znaleźć następujący tekst
Cytuj:
I ty, biedny głupcze, który trzymasz tę płytę w swoich rękach - wiedz, że wraz z nią sprzedałeś swoją duszę, dlatego, że ona szybko, w tym piekielnym rytmie, w diabelskiej sile owładnęła cię.


Pt kwi 03, 2015 10:11

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
I cóż w związku z tym?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt kwi 03, 2015 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Po pierwsze, to jakaś niszowa, niemiecka składanka, wydana raczej bez szczególnego zaangażowania zespołu. Po drugie, równie dobrze zespoły w rodzaju 2 Tm 2,3 albo Mortification mogłyby pisać sobie na okładkach: "nierozumny, wiedz, że kupując tę płytę przyjąłeś właśnie Jezusa za swojego osobistego Zbawiciela" - miałoby to mniej więcej tyle samo sensu..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 08, 2015 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Johnny99 napisał(a):
Po pierwsze, to jakaś niszowa, niemiecka składanka, wydana raczej bez szczególnego zaangażowania zespołu.


Ba, nie zdziwiłbym sie, gdyby nawet nie zdawali sobie sprawy, że mają takie coś na koncie...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr kwi 08, 2015 14:04
Zobacz profil
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
JedenPost napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Po pierwsze, to jakaś niszowa, niemiecka składanka, wydana raczej bez szczególnego zaangażowania zespołu.
Ba, nie zdziwiłbym sie, gdyby nawet nie zdawali sobie sprawy, że mają takie coś na koncie...
http://www.discogs.com/Black-Sabbath-Re ... se/2455613


Śr kwi 08, 2015 17:51

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
Wiem co to jest za płyta, właśnie dlatego napisałem to, co napisałem. Tak jak pisze J99 - to nie jest album przygotowany przez Black Sabbath, tylko dość dziwaczne niemieckie wydawnictwo zawierające pół jednej i pół drugiej ich płyty.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr kwi 08, 2015 17:59
Zobacz profil
Post Re: Których wykonawców nie powinien słuchać katolik?
JedenPost napisał(a):
Wiem co to jest za płyta, właśnie dlatego napisałem to, co napisałem. Tak jak pisze J99 - to nie jest album przygotowany przez Black Sabbath, tylko dość dziwaczne niemieckie wydawnictwo zawierające pół jednej i pół drugiej ich płyty.
Ale ich. Zespół potrafił przed koncertem złożyć ofiarę diabłu, na stole skropionym krwią koguta. Ozzi twierdził: "Nasze audytorium jest pod wpływem potęgi piekielnej i to właśnie tłumaczy nasze powodzenie." Jedną ze swych piosenek, pt.: Mr Crowley, zadedykował apostołowi satanizmu. W swoich utworach, np Blooodbath in Paradise (Krwawa kąpiel w Raju), wyraża podziw dla lucyferycznego kultu Charlesa Mansona, który m.in. dokonał rytualnego morderstwa na małżeństwie La Bianca i amerykańskiej aktorce Sharon Tate oraz założył sektę głoszącą, że pomiędzy Chrystusem a szatanem nie ma żadnej różnicy.
Pismo Register z 28.01.1982 opisuje jak Ousbourne na koncercie w Iowa oderwał zębami głowę nietoperza. Na spotkaniu z TV CBS wyjął z kieszeni gołębicę i odgryzł jej głowę.

Te przykłady można długo ciągnąć.


Śr kwi 08, 2015 21:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL