Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 23:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca
--------------------------------------------------------------------------------

Maj - Miesiąc Maryji...

Chciałbym przypomnieć o Nabożeństwie pierwszych Sobót miesiąca.
NIe praktykujesz? Zacznij od dzis(dzis jest Sobota).Maj to wspaniały moment na zaczęcia praktykowania Tego Nabożeństwa miłego Panu Bogu.

Cytat:
Jaka jest historia nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi w pierwsze soboty miesiąca i na czym ono polega?
W 1917 roku Matka Boża objawiła się w Fatimie trójce dzieci. Skierowała przez nie do świata orędzie. Wżywała do nawrócenia, pokuty, modlitwy (zwłaszcza codziennej modlitwy różańcowej), do ofiarowania się Jej Niepokalanemu Sercu. Przyjęcie tych żądań Matki Bożej Papież Pius XII nazwał jedynym ratunkiem dla świata.


Maryja

Cytat:
Bóg chce wprowadzić na świecie cześć Mego Niepokalanego Serca. Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuję zbawienie. Dusze te będą przez Boga kochane jak kwiaty, postawione przeze Mnie dla ozdoby Jego tronu.

Jeśli się zrobi, to co wam powiem, wielu zostanie uratowanych przed piekłem i nastanie pokój na świecie... ..


Potem Maryja powiedziała:
Cytat:

Córko moja, spójrz, Serce Moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i lekceważenie stale Je ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że obiecuję przyjść na pomoc w godzinę śmierci z wszystkimi laskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez 5 kolejnych miesięcy w pierwsze soboty:

odprawią spowiedź
przyjmą Komunię św.
odmówią różaniec
przez 15 minut towarzyszyć Mi będą, rozmyślając o 15 tajemnicach różańca w intencji zadośćuczynienia


Co prawda Maryja mówiła o pierwszych Sobotach ale jak chcesz możesz odprawiać te Krótkie Nabożeństwo (Msza Św. i Różaniec i Rozważania) co tydzień - wkazdą Sobotę.

Pewnie któś się spyta po co to wszystko?

Odpowiedż jest jasna - Pokuta, Pokuta,Pokuta.

5 Sobót to symbol 5 zniważeń Niepokalanego Serca Maryji.

Pokutowanie Zodośćuczynienie w formie tego Nabożeństwa akt Przebłagania Pana Boga za wszytkie zniważenia ale przeddewszytkim przeciw NS MAryji.

Przeciw znieważeń ,które są obecne... obficie choćby na tym forum...

1bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu;
2przeciwko Jej Dziewictwu
3przeciwko Boskiemu Macierzyństwu, gdy jednocześnie nie chce się uznać Jej za Matkę ludzi;
4bezpośrednie znie4arania ludzi, którzy usiłują publicznie wpajać w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę wobec Niepokalanej
5 znieważanie Maryi w Jej świętych wizerunkach

Cytat:
Oto moja córko powody, dla których Niepokalane Serce Maryi nakazuje Mi żądać tego małego zadośćuczynienia. To zadośćuczynienie poruszy. Moje Miłosierdzie i wybaczę temu, kto miał nieszczęście Ją znieważyć. Jeśli o ciebie chodzi, to poprzez swoje modlitwy i ofiary staraj się bez ustanku skłaniać Mnie do Miłosierdzia wobec tych nieszczęsnych



Chcesz się dowiedzieć o szczegółach :

http://pustkow.host.sk/fatima/f_soboty.php

http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/pi ... _miesiaca/


http://www.swierzno.koszalin.opoka.org. ... twy01.html
(Litanie)


Kochasz Matkę? to i kochaj tysiąc razy więcej za tych co nie mają tej Miłości.

Zrób to dla Maryji...


So maja 06, 2006 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
U nas, w ramach pierwszych sobót, jest nabożeństwo. Odmawiamy różaniec, idąc po ciemnym kościele z figurką Matki Bożej (Fatimskiej albo Oliwskiej), przy blasku świec.

Lubię to nabożeństwo, choć mam wyważony stosunek do kultu Maryi.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So maja 06, 2006 22:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr mar 08, 2006 16:42
Posty: 29
Post 
To ciekawe... Z domu pamietam jak mama głosno odmawiała różaniec. Po tylu latach, któregoś dnia zaczęłam ja. Całe szczęście, to jedyna modlitwa którą potrafiłam odmawiać. I w tych trudnych chwilach cieszę się,że mogę do Niej zawsze. Dzięki Niej i różańcowi ukochałam Pana Jezusa. Dla powracających jest podporą i siłą . Modlitwa może na początku wydać się nudna, ale tak nie jest , a przekonania się o tym życzę wszystkim powracającym:)

_________________
Mirela


So maja 06, 2006 23:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL