Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Co dokładnie oznaczają słowa "Złóż wszystkie troski na MNIE" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 24, 2013 19:32
Posty: 72
Post Co dokładnie oznaczają słowa "Złóż wszystkie troski na MNIE"
Co oznacza werset Biblijny 1 Piotr 5:7 "Złóż wszystkie troski na MNIE"?


Wt lip 16, 2013 18:22
Zobacz profil
Post Re: Co dokładnie oznaczają słowa "Złóż wszystkie troski na M
Chyba jednak troche inaczej?
Cytuj:
7 Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.

No wiec oznacza to to, co jest napisane: jezeli masz jakies troski i zmartwienia, to oddaj je Jezusowi. Po prostu powiedz Mu, ze od tej pory przestajesz sie nimi zameczac, wierzysz Jego slowu i oddajesz je Jemu. A sam bedziesz robil to, co jest dla ciebie mozliwe.

Cytuj:
23 Zrzuć swą troskę na Pana,
a On cię podtrzyma;
nie dopuści nigdy,
by miał się zachwiać sprawiedliwy. Ps55,23


Wt lip 16, 2013 19:32

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2013 10:58
Posty: 9
Post Re: Co dokładnie oznaczają słowa "Złóż wszystkie troski na M
Zanim zaleje nas tu fala ateistów mówiących "jak tak, to przestań pracować, katolicki cwaniaczku, zobaczymy czy Pan ześle ci wypłatę z nieba", zaznaczę, że chodzi tu raczej o nastawienie umysłu. Zamiast martwić się o przyszłość i mówić "co ja biedny zrobię, tyle rachunków, zmartwień itp." chrześcijanin mówi "będę robił co w mojej mocy aby popłacić te rachunki, ale powierzam to Panu- on o to zadba moimi rękoma. Jeżeli postanowi, że nie uda mi się tych rachunków zapłacić, nie będę płakał- widać Bóg tak chciał. Widać niezapłacenie tych rachunków i odcięcie gazu jest dla mnie najlepsze." Nie znaczy to, że chrześcijanin ma siedzieć z założonymi rękoma i czekać na mannę z nieba. To byłoby wysługiwanie się Bogiem. Równie dobrze chrześcijanin mógłby usiąść i powiedzieć "nie chce mi się iść po colę do lodówki- powierzam to Bogu, on mi ją przyniesie". Bóg nie jest twoim służącym.Ty masz robić, Bóg zdecyduje czy ci pomóc, czy przeszkodzić- nieważne co postanowi, będzie to najlepsze dla ciebie rozwiązanie (nawet jeżeli będzie się wydawało fatalne).


Wt lip 16, 2013 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 02, 2015 6:58
Posty: 2
Post Re: Co dokładnie oznaczają słowa "Złóż wszystkie troski na M
co jest napisane: jezeli masz jakies troski i zmartwienia, to oddaj je Jezusowi. Po prostu powiedz Mu, ze od tej pory przestajesz sie nimi zameczac, wierzysz Jego slowu i oddajesz je Jemu.


Pn mar 02, 2015 7:15
Zobacz profil
Post Re: Co dokładnie oznaczają słowa "Złóż wszystkie troski na M
Cytuj:
chrześcijanin mówi "będę robił co w mojej mocy aby popłacić te rachunki, ale powierzam to Panu- on o to zadba moimi rękoma. Jeżeli postanowi, że nie uda mi się tych rachunków zapłacić, nie będę płakał- widać Bóg tak chciał. Widać niezapłacenie tych rachunków i odcięcie gazu jest dla mnie najlepsze."


Bóg postanowi że nie uda ci się zapłacić rachunków? Bóg chce żeby odcięto ci gaz w ramach konsekwencji za niezapłacone rachunki i to ma być dla ciebie najlepsze? W taki sposób można dorabiać własną filozofię do wszystkiego. Cokolwiek nie powiedzie się - Bóg tak chciał, ktoś ginie wypadku, nawet z własnej winy - Bóg tak chciał, a skąd wiesz co chce a czego nie chce Bóg?


Pn mar 02, 2015 17:17
Post Re: Co dokładnie oznaczają słowa "Złóż wszystkie troski na M
Tariel napisał(a):
Co oznacza werset Biblijny 1 Piotr 5:7 "Złóż wszystkie troski na MNIE"?

Tylko dwa słowa:
Zaufaj Bogu.


Wt mar 03, 2015 21:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL