Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 5:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 "nieustający" post wynagradzający ... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 29, 2009 15:43
Posty: 15
Post "nieustający" post wynagradzający ...
dołącz tutaj ...http://www.apokalipsa.info.pl/modlmy_sie/nieustajacy_post.htm

Intencja stała, ekspiacyjna* – wynagradzająca:
Za niegodnie odprawione Msze święte, niegodnie podane Komunie święte i nie godnie przyjęte Komunie święte.

Poniedziałek: Za Papieża, kardynałów, biskupów i kapłanów na Watykanie
Wtorek: Za Papieża i za kardynałów, biskupów i kapłanów w Polsce i całej Europie
Środa: Za Papieża i za kardynałów, biskupów i kapłanów z Ameryki Północnej i Południowej
Czwartek: Za Papieża i za kardynałów, biskupów i kapłanów w Afryce
Piątek: Za Papieża i za kardynałów, biskupów i kapłanów w Azji
Sobota: Za Papieża i za kardynałów, biskupów i kapłanów w Australii
Niedziela: Za wszystkich kardynałów, biskupów i kapłanów cierpiących w czyśćcu.


Śr sie 11, 2010 11:21
Zobacz profil
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Ta stronka budzi duże wątpliwości:
- ks. Natanek, będacy w nieustającym sporze z KK (Komunikat Kurii z dn 2.03.2010r)
- samozwańcza wizjonerka Mieczysław Koradas z Chicago.


Śr sie 11, 2010 13:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Alus?..intencje i forma..też budzą wątpliwości?


Śr sie 11, 2010 13:59
Zobacz profil
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Modlitwa i post za Ojca sw i kaplanow na pewno pomoga, obojetnie kto do nich nawoluje; Duch sw wie, o co mamy sie modlic.

A teraz bede zlosliwa:
widac, ze autor sam nie posci:
Cytuj:
WARUNKI przynależności do grupy poszczącej:
- Oczywiście być w stanie łaski uświęcającej.
- Uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. w przypadającej intencji.
- Jako modlitwa może być Różaniec św., Droga Krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego (możliwie o 15-tej) i inne dowolne.
- Obowiązkowo jakiś dobry uczynek w tym dniu – chociaż jeden (lub więcej – w miarę możliwości).
- Całkowite wyłączenie telewizorów, komputerów, zrezygnowanie z rozrywek itp.
- Więcej milczenia (w zależności od obowiązków stanu), a przede wszystkim zaprzestanie rozmów niepotrzebnych, bez narzekań itp.)
- Można również dołączyć inne umartwienia według własnej koncepcji.


Cytuj:
Dane staram się aktualizować na bieżąco, ale nie zawsze jestem przy komputerze
minimum trzy razy dziennie do południa, po południu i wieczorem.


Śr sie 11, 2010 14:06
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
renata155 napisał(a):
Alus?..intencje i forma..też budzą wątpliwości?

Intencja budzi wątpliwości..... zakłada się na owej stronie, że tylko Komunia św podana na klęcząco przy balaskach jest ważna i nie jest profanowaniem Komunii.
Czyli jednym słowem wszyscy duchowni są sprzeniewierzonymi heretykami.
Każda modlitwa w intencji duchownych jest niezbędna, ale tu intencja jest fałszywa.


Śr sie 11, 2010 14:22
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Nie budząca żadnych wątpliwości Krucjata modlitwy i intencji kapłanów
http://www.margaretka.org.pl/


Śr sie 11, 2010 15:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
no cóż Ojciec święty--też chyba jest za przywróceniem komunii na klęcząco--to jakiś problem dla ciebie?


Śr sie 11, 2010 17:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Nie wiem jak u was, ale u nas nie jest zakazane klęczeć podczas przyjmowania Komunii Świtej, ale to tak zupełnie na boku i nie ma co robić offtopa.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sie 11, 2010 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Ale - również tak na boku - jest coś takiego jak "jedność znaków" i jeśli wszyscy stoją to wszyscy powinni stać przy Komunii, a jak klęczą to klęczeć. Wyłamywanie się w czymkolwiek ze zgromadzenia nie jest wskazane.

Co do tego postu... Myślę że jak ktoś chce to może się modlić i pościć niezależnie od tej grupy, jak będzie i z tą grupą to też dobrze, tylko faktycznie wygląda to dość... dziwnie.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Śr sie 11, 2010 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Znaki są dla nas ludzi. Dlatego nie koniecznie każdą staruszka i staruszek muszą na siłę klękać, jeśli nie mogą. Skoro to Bogu nie urąga, to i nie urąga postawa stojąca jako taka.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sie 11, 2010 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Jasne, dlatego napisałam że "nie jest wskazane", a nie że "jest zabronione". Generalnie zasada jest taka, że jeśli się tylko może powinno się wykonywać te same znaki co reszta zgromadzenia.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Cz sie 12, 2010 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
u mnie w kościele problem osób nie mogących przyjąć Komunii na klęcząco..z racji wieku,czy choroby został rozwiązany,przez przyjmowanie komunii świętej ,w ławce-ksiądz dostaje informacje przed mszą kto w ten sposób przystąpi do komunii,i podchodzi do tych osób przed rozdawaniem komunii dla ogółu..fakt-ta parafia nie jest duża,ksiądz bardzo dobrze zna swoich parafian..itd..a jednak komunia święta przyjmowana na stojąco,i na rękę--jednak w tym przypadku nie idę za ogółem,ja przyjmuję komunię do ust..chyba że musze ją przyjąć od szafarza(lub szafarki?),ale to wyjątki bardzo rzadkie


Cz sie 12, 2010 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Ok, mój błąd Silvo. Wybacz mi. Ja sam nigdy nie przyjąłem Komunii Świętej do ręki i nie widzę takiej potrzeby. Natomiast skoro to wprowadzono to nie było to jakieś widzimi się, ale przemyślana decyzja. Jestem zdecydowanie za tym aby wierni poprzez gesty, jednolite w danym czasie, dawali też znak jedności zebranego Kościoła. Natomiast nie widzę sensu w walce z czymś co już jest wprowadzone i jakiegoś zamieszania nie wprowadza. Jest to danie wyboru.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sie 13, 2010 22:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 02, 2010 15:45
Posty: 232
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
WIST napisał(a):
Znaki są dla nas ludzi. Dlatego nie koniecznie każdą staruszka i staruszek muszą na siłę klękać, jeśli nie mogą. Skoro to Bogu nie urąga, to i nie urąga postawa stojąca jako taka.

Osobiście jestem jednak za postawą klęczącą (lub przyklęknięciem) w czasie (przed) przyjęciem Komunii św. No, chyba ze jest wielki tłok. Przecież na ulicy, gdy widzimy księdza z P.Jezusem idącym do chorego - też przyklękamy. A co dopiero w czasie Komunii św. Myslę też, że nie obowiązuje to staruszków.

_________________
Pan mym Pasterzem, Dawid.


So sie 14, 2010 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: "nieustający" post wynagradzający ...
Starzy ludzie, chore osoby, które nie mogą klęczeć - nie muszą.

Ale gdyby katolicy naprawdę wierzyli, kto jest w Hostii - Bóg nieskończenie Miłosierny, ale także Potężny i Wszechmogący, godzien niewysłowionej czci... I przyjmują GO na stojąco? Znam argumenty, które mówią, że ważna jest postawa serca, to może przyjmujmy Eucharystię na leżąco?Należy się Chrystusowi szacunek, a najbardziej to w tym właśnie momencie... Nie mówię, że każdy ksiądz jest heretykiem, są po prostu nieświadomi tego, co czynią, to moje zdanie.
Po śmierci każdy zobaczy prawdziwy i ogromny Majestat Jezusa.
Jak chcecie przyjmować Komunię - przyklęknijcie obok kolejki, tak, żeby nikt się nie potknął albo idźcie ostatni przyjąć tenże Sakrament.


Pozdrawiam.


N sie 29, 2010 10:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL