Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 22:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Cel modlitwy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 09, 2006 13:33
Posty: 40
Post Cel modlitwy
Witam. Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc umieszczam tutaj.

Jaki jest cel modlitwy? Co ograniczona istota może powiedzieć wszechmocnemu i wszechwiedzącemu bóstwu, czego ono by jeszcze nie wiedziało?


N lip 09, 2006 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Co ograniczona istota może powiedzieć wszechmocnemu i wszechwiedzącemu bóstwu, czego ono by jeszcze nie wiedziało?

Nic :)

Cytuj:
Jaki jest cel modlitwy?

Może ktoś wierzący będzie ci potrafił odpowiedzieć, mnie ciekawi w jaki sposób Bóg odpowiada na prośby zawarte w modlitwie np.o wyzdrowienie czy jego pomoc ogranicza się tylko do wsparcia "duchowego" a może jedno i drugie?


N lip 09, 2006 16:51
Zobacz profil
Post Re: Cel modlitwy
wiedzący napisał(a):
Witam. Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc umieszczam tutaj.

Jaki jest cel modlitwy? Co ograniczona istota może powiedzieć wszechmocnemu i wszechwiedzącemu bóstwu, czego ono by jeszcze nie wiedziało?


Bóg nie stworzył ludzi, aby czerpać z nich korzyści. Jego miłość nie wymaga od człowieka, aby ten Mu przynosił jakieś zyski, ale pragnie jedynie odwzajemnienia Jego miłości.

Cytuj:
mnie ciekawi w jaki sposób Bóg odpowiada na prośby zawarte w modlitwie np.o wyzdrowienie czy jego pomoc ogranicza się tylko do wsparcia "duchowego" a może jedno i drugie?


Czasem do uzdrowienia, czasem do wsparcia - np. chorujący, pojmuje mękę Jezusa i zaczyna rozumieć, że dzięki swemu cierpieniu może się do Niego jeszcze bardziej zbliżyć. Albo tak jak mówisz: dostaje siły do zmagania się z chorobą.


N lip 09, 2006 16:59

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Czasem do uzdrowienia, czasem do wsparcia - np. chorujący, pojmuje mękę Jezusa i zaczyna rozumieć, że dzięki swemu cierpieniu może się do Niego jeszcze bardziej zbliżyć. Albo tak jak mówisz: dostaje siły do zmagania się z chorobą.

Więc równi i równiejsi tak już jest na tym świecie :)
Jeden zostanie uzdrowiony drugi,drugi musi zadowolić się wzmocnieniem ducha(którego nie sposób odróżnić od efektu placebo :-( )
Dziwnym trafem tych drugich jest nieporównywalnie więcej...

Cytuj:
np. chorujący, pojmuje mękę Jezusa i zaczyna rozumieć, że dzięki swemu cierpieniu może się do Niego jeszcze bardziej zbliżyć.

Równie często działa to w drugą stronę ludzie oddalają się od Boga być może nie rozumieją,że to dla ich własnego dobra...


N lip 09, 2006 17:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 09, 2006 13:33
Posty: 40
Post 
Wybacz Kris_yul , ale nadal nie rozumiem - nie udzieliłeś odpowiedzi na to jaki jest cel modlitwy.


N lip 09, 2006 17:41
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Wybacz Kris_yul , ale nadal nie rozumiem - nie udzieliłeś odpowiedzi na to jaki jest cel modlitwy.

Jest to temat tak popularny i tak powszechnie znany i jasny, że o celu modlitwy znajdziesz posługując się jakąkolwiek wyszukiwarką.
Cytuj:
Więc równi i równiejsi tak już jest na tym świecie Uśmiech...
Jeden zostanie uzdrowiony drugi,drugi musi zadowolić się wzmocnieniem ducha(którego nie sposób odróżnić od efektu placebo Sad )
Dziwnym trafem tych drugich jest nieporównywalnie więcej...

Zapewnie niezadowalająca odpowiedź dla wielu zwłaszcza cierpiących, ale: każde rozwiązanie wybrane przez Boga, jest najlepsze i przyjdzie czas, że ten, którego to dotyczy się o tym przekona. Choć nie widać natychmiastowych korzyści, jednak przyjdzie na nie czas później. Uzdrowienie nie jest wg. Boga jedyną pomocą jaka może być w chorobie. Nie chodzi o to, że są równi i równiejsi, ale Bóg zna wszystko o danym człowieku i jeśli dla jednego wybrał uzdrowienie, a dla innego nie, to widocznie to rozwiązanie dla tego jednego konkretnego człowieka będzie lepsze, może nie od razu ale będzie - bo Bóg zna człowieka lepiej.
Cytuj:
Równie często działa to w drugą stronę ludzie oddalają się od Boga być może nie rozumieją,że to dla ich własnego dobra...

Więc trzeba się modlić, żeby tak się nie działo.


N lip 09, 2006 17:49

Dołączył(a): N lip 09, 2006 13:33
Posty: 40
Post 
Kris_yul napisał(a):
Cytuj:
Wybacz Kris_yul , ale nadal nie rozumiem - nie udzieliłeś odpowiedzi na to jaki jest cel modlitwy.

Jest to temat tak popularny i tak powszechnie znany i jasny, że o celu modlitwy znajdziesz posługując się jakąkolwiek wyszukiwarką.

Jestem za leniwy - nie mógłby mi ktoś z forum odpowiedzieć 8)


N lip 09, 2006 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Nie chodzi o to, że są równi i równiejsi, ale Bóg zna wszystko o danym człowieku i jeśli dla jednego wybrał uzdrowienie, a dla innego nie, to widocznie to rozwiązanie dla tego jednego konkretnego człowieka będzie lepsze, może nie od razu ale będzie - bo Bóg zna człowieka lepiej.

Spodziewałem się takiej odpowiedzi 8)
Rzecz w tym,że w praktyce często nie wychodzi a wręcz przeciwnie ludzie porzucają Boga,rodzine,popadają w depresje przyjmują narkotyki itd.
Według ciebie to jest dla takiego człowieka lepsze?
Cytuj:
Choć nie widać natychmiastowych korzyści, jednak przyjdzie na nie czas później.

Czyli kiedy?Człowiek porzucił Boga i umarł według ciebie tak jest dla niego lepiej?


N lip 09, 2006 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Jestem za leniwy - nie mógłby mi ktoś z forum odpowiedzieć

Cel jest taki ty mówisz a on (oczywiście jeśli istnieje) powinien tego słuchać tyle :)


N lip 09, 2006 18:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 09, 2006 13:33
Posty: 40
Post 
No napisał(a):
Cytuj:
Jestem za leniwy - nie mógłby mi ktoś z forum odpowiedzieć

Cel jest taki ty mówisz a on (oczywiście jeśli istnieje) powinien tego słuchać tyle :)


Ale po co mam mówić skoro On i tak wie co ja powiem 8)


N lip 09, 2006 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 16:46
Posty: 20
Post 
Może w modltwie chodzi nie tyle o mówienie do Pana Boga, ale raczej o słuchanie Boga i otwarcie się na Niego
( to prawda na temat modliwy są miliony książek ale jeśli ktoś sam nie zacznie się modlić, nie skosztuje, nie zobaczy jaka jest modlitwa )
zachęcam więc do częstej sytematycznej praktyki ( każdy potrzebuje tej zachęty ja również) :)


N lip 09, 2006 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 09, 2006 13:33
Posty: 40
Post 
Chyba nie otrzymałem daru łaski wiary (czy jakoś tak) ;)


N lip 09, 2006 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Oj nie ty jeden :(
Ale może to i lepiej bo i tak bym go odrzucił :)


N lip 09, 2006 20:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 09, 2006 13:33
Posty: 40
Post 
W pełni się z tobą zgadzam ;)


N lip 09, 2006 20:17
Zobacz profil
Post 
Ostatecznym celem modlitwy jest zjednoczenie z Bogiem.


N lip 09, 2006 21:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL