Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 20:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Odnowa w Duchu Świętym 
Autor Wiadomość
Post 
No to w rozeznaniu jak najbardziej. Wybiera wspolnote - droga wolna - w koncu to jego zycie i z wielu drog prowadzacych do Boga on wybral akurat ta. I nie zgodze sie z cieplutkim, ktory wysiadl z tramwaju. Kazda droga jest droga na piechote, do tego kazda biegnie innym terenem ale wszystkie sie czesto przecinaja.

Crosis


Pt wrz 09, 2005 14:12

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2005 13:23
Posty: 2
Post Re: Odnowa w Duchu Świętym
Szemkel napisał(a):
Zainteresował mnie ten ruch, ale niestety w moijej miejscowości Odnowa nie jest prowadzona.

Jestem ciekaw jakie macie przezycia z nią związane i w jaki sposób przebiega tam modlitwa skoro uczestnicy dostępuja takich darów i łask.

Czy są to zwykłe teksty modlitw i czytań duchowych?

Przeszukiwałem pod tym katem neta ale strony na ten temat są dość skape w informacje na temty które mnie szczególnie zainteresowały.



Witam
Należę do Odnowy od 2 lat formację mam dość intensywną, spotkania raz w tygodniu (co tygodniowe odnawianie w sobie pragnienia spotkania z Duchem Św) i raz na 2 tygodnie mała grupka formacyjna męska.

Pierwsze pytanie:
Modlitwy:
1 raz w miesiący wspólnotowa adoracja
1 raz w miesiący wspólnotowa msza
1 raz w miesiącu formacja dla całej grupy
1 raz w miesiącu modlitwy wstawiennicze

Nasza modlitwa to modlitwa spontaniczna, a potem w formie litania.
Przeplatane jest to śpiewami, modlitwą różańcową, rozważaniem Pisma Świętego i modlitwą w językach jak również proroctwami i Słowami z Pisma. Modlitwa przebiega w trzech etapach dziekczynienie, uwielbienie, prośba (litania i modlitwa jednoczesna)
Są to teskty modlitw ustanowione przez Kościół, wszystko odbywa się pod nieodłączną obecnością kapłana przewodnika ... 'strażnika wiary' bo jak wiecie w nurtach odnowy Kościoła pojawia się wiele problemów.

Przeżycia ... heh przezycia. Bóg na początku działa na nasze emocje, ale na pewno nie chce abyśmy się na nich zatrzymywali. Pierwsze doświadczenie po modlitwie wstawienniczej to uczucie żywej prawdziwej i jakże "spalającej" miłości Boga. Odczułem to fizycznie ... leżałem potem trzy dni w gorączce :D. Te słowa mi utkiwły w sercu "Ja Jestem", "miłuję cię".


Pt wrz 09, 2005 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 17:34
Posty: 58
Post 
Byłem wczoraj pierwszy raz na spotkaniu grupy.

Właściwie to chciałem się tylko rozeznać i dowiedzieć paru spraw o grupie na początek. Przez przypadek (?) powiedziałem od razu, że chcę się zapisać :) Przyjęli mnie bardzo serdecznie. Grupa liczy kilkanaście osób, raczej dorosłych (30-50 lat), jak dzieci, to tylko z rodzicami zauważyłem :). Ja mam 17 lat, więc trochę odstaję od reszty... Czułem się trochę obcy i zagubiony (myśli typu "Co ja tu robię?!";)). Mam teraz wątpliwości, czy Bożą wolą jest, abym uczęszczał na spotkania owej grupy... Czuję jednak, że Pan dał mi siły i odwagi, żeby w ogóle pójść na takie spotkanie. Teraz będę modlił się o rozeznanie...

Proszę o komentarz i również o modlitwę 8)
Pozdrawiam.

_________________
W Nim jedyne ukojenie...


Pt wrz 09, 2005 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Byłem przez kilka miesięcy we wspólnocie o odnowopochodnej. Śpiewy przeplatane modlitwą spontaniczną, na koniec katecheza. Zrezygnowałem, bo jedyne co mi dawała ta wspólnota to dobry nastrój podczas niektórych pieśni. Spontanicznie mogę się modlić kiedy chcę i nie przeszkadzają mi głosy innych ludzi modlących się na głos (glosolalia bardzo mi przeszkadzała), także, a do katechez mam swobodny dostęp, także ta wspólnota nie dawała mi nic (w sensie duchowym). Przeszkadzał mi jej "harmider", ja wolę atmosferę spokoju, ale przynajmniej przekonałem się, że nie potrzebuję wspólnot tego typu, wystarczy mi, że należę do Kościoła.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pn wrz 12, 2005 19:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL