Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Do kogo i jak się modlić aby powróciła zgoda w małżeństwie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 9:45
Posty: 2
Post Do kogo i jak się modlić aby powróciła zgoda w małżeństwie?
Witam, jest mi teraz bardzo źle, gdyż w moim małżeństwie jest tak źle jak jeszcze nie było.
Czy jest jakiś szczególny patron, do którego sie powinienem modlić i jak się modlić aby wruciła zgoda między nami i miłość?


Pn kwi 30, 2007 12:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Nikt nie obiecuje,że w życiu małżonków ciagle swieci słońce.Czasem bywają chmury nie tylko gradowe ale równiez kataklizmy.
Ale z wszystkiego można wybrnąć jesli chcą tego obie strony przy Bożej pomocy :)

"Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni twego życia !
Wracaj do nich,ilekroć w twym życiu wszystko zaczyna sie walić."-Phil Bosmans

A ja "z uporem muła" powtarzam w takich sytuacjach,że zawsze trzeba powracać do źródla,czyli do słów przysięgi małżenskiej,o której czesto się zapomina.
Szczególny patron i modlitwa?
Piotrze :)
Z pewnością masz w domu małą ksiązeczkę do nabożeństw,którą mieliście podczas ceremonii zaślubin.Ale z pewnością zapomniałeś o zawartych tam słowach mądrości:
'Ja, N., biore ciebie N., za żonę(męża) i ślubuję ci miłość,wierność i uczciwośc małżenską oraz,że cię nie opuszczę az do śmierci.
Tak mi dopomóż,Panie Boże wszechmogący,w Trójcy jedyny,i wszyscy Święci."

Zatem z tych słów trzeba czerpac siły w codziennej drodze w małzenskim życiu,bowiem sam Bóg razem ze Świętymi jest do pomocy.
A najlepszą modlitwą jest modlitwa różańcowa .
Tylko nie może być tak,że oto odmówisz "zdrowaśki" i będziesz czekał na cud.Bóg to nie iluzjonista,który spełnia życzenia,pstryk i już po kłopocie.
O miłość w małżenstwie trzeba ciągle dbać,a wtedy Bóg błogosławi.To codzienny trud i odpowiedzialność za siebie i za drugiego człowieka oraz za zbawienie tej najbliższej i ukochanej osoby.
Apostoł Narodów w swoim Hymnie o miłości szczegółowo wyłuszczył czym jest miłość i jakie ma cechy :)
Miłości trzeba uczyć się całe życie,bo z niej wynika zgoda a ze zgody miłość.
Na tym polega ta "kwadratura koła" :)
A wszystko trzeba rozpocząć od wzajemnego zrozumienia,rozmowy i konfesjonału,bowiem tam rozpoczyna sie wszelki proces naprawczy własnego życia.
I modlitwa ,modlitwa i jeszcze raz modlitwa...
A jesli będzie Wam znowu wzajemna obecność ciążyć,proponuję rekolekcje dla małżonków :)
Pozdrawiam :)
p.s.
Kiedy ostatnio dałeś żonie kwiatek,tak bez okazji,z uśmiechem i słowami 'kocham Cię"?

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Pn kwi 30, 2007 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 9:45
Posty: 2
Post 
Zawsze mówiliśmy sobie nawzajem mile słowa, kwiaty również dostawała, ja bardzo chcę pojednania i zgody, problem w tym, że w Jej życiu pojawił się ktoś inny i nie wiem co będzie dalej, ja też nie jestem bez winy, ale jeśli chodzi o przysięgę małżeńską ja jej dotrzymałem, i nawet teraz się nie poddaję i nie zamierzam jej zostawić bo przysięgałem Jej na dobre i złe.


Pn kwi 30, 2007 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 18:52
Posty: 10
Post 
proś o pomoc Matkę Bożą np. w różańcu pozdrawiam napewno się wszystko ułoży


Cz maja 03, 2007 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 5:15
Posty: 41
Post 
Cytuj:
Czy jest jakiś szczególny patron, do którego sie powinienem modlić i jak się modlić aby wruciła zgoda między nami i miłość


nie ma patrona do którego się mozesz modlić. Modlić można sie tylko do Pana Boga za wstawiennictwem patrona, odpowiedzialnego za zgodę w małżeństwie. W tym przypadku jest to Św. Andrzej, Apostoł. :-D
Jak się modlic... przede wszystkim szczerze:), a specjalna modlitwa...


http://www.poloweczki.margab.webd.pl/modlitwymalz.php


odwagi i wiary!!!! :-D

_________________
przed Toba Panie wszelkie me pragnienie,
napój Mnie sobą tak jak kiedyś w niebie...
Daj Nam Panie Siebie, daj Nam Swego wina
prowadż przez życie mocą Twego syna...


So maja 12, 2007 22:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
Cytuj:
"Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni twego życia !
Wracaj do nich,ilekroć w twym życiu wszystko zaczyna sie walić."-Phil Bosmans


Nie jestem pewien czy jest to dobra metoda. Im bardziej w przykrych chwilach wspomina się najpiękniejsze dni swego życia, tym bardziej, to co jest teraz wydaje nam się smutniejsze i bardziej tragiczne.

Piotrze, bardzo fajnie, że zdajesz sobie sprawę, że w Twojej sytuacji najlepszym lekarstwem jest modlitwa. Moim prywatnym zdaniem w takich sytuacjach najlepiej modlić się do Matki Bożej.

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


N maja 13, 2007 10:22
Zobacz profil
Post 
Piotrze- ja takze doradzam modlitwę, ale oprócz modlitwy równiez konkretne czyny...

Bo gdyby nasza łódź nagle na srodku jeziora zaczeła tonac- to pewnie nie poprzestalibysmy na samej modlitwie tylko szybko ubrali kapok albo zaczelibysmy wylewać wodę z dna ...


Cytuj:
zawsze mówiliśmy sobie nawzajem mile słowa, kwiaty również dostawała,


Moze właśnie za duzo było slów a za malo czynów...

Ja doradzam wizytę w poradni małżeńskiej, które znajdują się przy prawie kazdej parafii...
Poszukaj takze w internecie artykułów i nagrań pana Jacka Pulikowskiego, który doradza w poradni malżeńskiej i ma duża wiedze na ten temat...

nagrania mp3 znajdziesz chociażby tutaj

http://www.pustyniawmiescie.pl/rekolekcje_jacek_pulikowski.html

http://www.daswroch.progpol.pl/przedmalzenskie.php


Wt maja 15, 2007 20:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL