Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Szczególne nabożeństwa i modlitwy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 10:10
Posty: 8
Post Szczególne nabożeństwa i modlitwy
Witam wszystkich,

chciałbym podzielić się z Wami szczególnymi modlitwami, praktykami itp. a także zwrócić uwagę na szczególne obietnice Boga za ich odmawianie, np.


Cytuj:
Obietnice Zbawiciela dla czcicieli Najświętszego Sakramentu Ołtarza

-Ci, którzy w nocy z czwartku na piątek, trwają na godzinnej modlitwie dla uczczenia Najświętszego Sakramentu Ołtarza (może to mieć miejsce również w domu), zakończą swoje życie po przyjęciu Komunii Świętej i tak przejdą do wieczności.

-Ci, którzy w czwartek, w czasie dnia nawiedzą na pół godziny kościół i będą przebywać zupełnie z przodu, blisko Tabernakulum, otrzymają wysoki stopień poznania wiary, miłości do Sakramentu Ołtarza i poznają tajemnicę Mojej Wszechmocy, a przez to osiągną także pozbawioną egoizmu, prawdziwą miłość do bliźnich, jak również jej dobre zrozumienie.

-Ci, którzy wysłuchują codziennie z głębokim nabożeństwem Mszy Świętej, mogą uzyskać dla swoich bliskich we wszystkich potrzebach wiele pomocy i łask, a w wieczności będą przebywać zupełnie blisko Mnie.

-Tym, którzy Mi przyniosą w darze jakąś ofiarę lub przezwyciężenie siebie przed przyjęciem Komunii Świętej dla uczczenia Sakramentu Ołtarza, otrzymują takie pragnienie Komunii Świętej i żarliwie pożądanie Mnie, że już nie będą mogli beze Mnie żyć i w ten sposób każde jej przyjęcie istotnie godne będzie dla nich, o podwójnej wartości.

-Tych, którzy Mi poświęcą pół godziny po przyjęciu komunii Świętej na dziękczynienie i uwielbienie, będą wprowadzał coraz głębiej w tajemnicę Mojej Miłości, przez co oczyści się ich sumienie i osiągną jasne i pewne rozeznanie swoich słabości i błędów.

-Tym, którzy w czasie Świętego Przemienia, gdy kapłan podnosi Moje Ciało skrwawione i kielich KRWI Mojej, proszą zawsze z pokorą o łaskę pomocy i o radę, otrzymują je natychmiast w stopniu koniecznym do zbawienia.

-Tych, którzy w czasie Przeistoczenia ofiarują samych siebie Ojcu Przedwiecznemu w jedności ze Mną, Moimi Ranami i KRWIĄ w duchu pokuty za grzechy świata, będę umacniał Moją łaską aż do ich końca, będę ich prowadził, umacniał i pocieszał, tak że nie będą już potrzebowali ludzkiego pocieszenia.

-Tym, którzy będą się modlić godzinę przed wystawionym Sakramentem ołtarza i z uczuciem szczerej pokory - żałując za grzechy świata - ofiarują Moją Najdroższą KREW Bogu Ojcu, daję zapewnienie, że ich godzina modlitewna będzie Mi się podobała, że przebaczę im wszystkie grzechy, przyozdobię ich też za to wieloma łaskami, a przede wszystkim darem mądrości.

-Ci, którzy ze szczególnym upodobaniem uczestniczą w nabożeństwie z błogosławieństwem, w czasie którego odmawiana będzie Koronka do Ran, albo Litania do Sakramentu Ołtarza, osiągną szczególny stopień świętości, a Moja szczególna opieka będzie im towarzyszyła zawsze, jak też Moja łaska i błogosławieństwo.

-Tym, którzy postarają się i przyprowadzą innych do Tabernakulum, albo przyjdą z jedną duszą bratnią na godzinę adoracji modlitewnej, udzielę wielkiej łaski, że staną się światłem i przewodnikiem dla tych bliźnich, którzy są jeszcze oddaleni ode Mnie, doprowadzę ich do Nieba i staną się oni Moim narzędziem dla ratowania ludzkości.


Nie trzeba wspominać, że Eucharystia jest centrum, celem i szczytem życia Kościoła.

Szczególne obietnice zwiazane są również np. z odmawianiem różańca, czcią Najświętszego Oblicza Pana Jezusa, czcią Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa, także dla tych którzy czczą Najświętszą Głowę jako Siedlisko Mądrości Bożej i wiele innych.

Jednym słowem chciałbym zachęcić Was do odwiedzenia strony http://obietnice.republika.pl/ na której znajdziecie wiele nabozeństw, które są miłe Bogu, a za którymi idą bardzo szczególne obietnice łask. Korzystajmy z tego co daje nam Bóg. Bóg bogaty w miłosierdzie.
[/url]


Pn cze 11, 2007 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
A można wiedzieć, komu te obietnice zostały przekazane?

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn cze 11, 2007 21:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 10:10
Posty: 8
Post 
Niestety nie wiem komu to zostało objawione. Pierwszy punkt jest znany jako Godzina Adoracji (więcej tu: http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/noc.html).
W każdym razie opisane praktyki są z pewnościa zbawienne i warte praktykowania.

Szczęść Boże.


Wt cze 12, 2007 11:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Praktyki to jedno, a obietnice to drugie. Szczególnie, że część z nich nie do końca wiadomo jak rozumieć - chociażby to przebaczenie grzechów. Tak z automatu za godzinę adoracji? ;)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt cze 12, 2007 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Jeżeli spełnia się pewne praktyki religijne tylko z powodu rzekomo związanych z nimi obietnic to prędzej czy później taka osoba zejdzie na manowce...

W Kościele Katolickim otrzymuje się przebaczenie grzechów w sakramentach świętych, a w godzinie śmierci w wyniku żalu doskonałego (nota bene chyba współcześnie przeceniamy nasze możliwości żałowania), a nie w wyniku praktyk pobożnościowych.

Pozdrawiam.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt cze 12, 2007 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 10:10
Posty: 8
Post 
Odnosnie odpuszczenia grzechów cieżkich to istotnie odbywa się to poprzez sakrament spowiedzi. Zapewne więc chodzi o grzechy lekkie, które sa odpuszczane również np. podczas spowiedzi powszechnej.
A odnośnie obietnic, to czy za naszą wiarą nie stoi również obietnica zbawienia?
Czy osiem błogosłwieństw to nie są również obietnice?

Poza tym jak można zejść na manowce jeśli będziemy liczyć z wiarą na wymienione obietnice, obietnice łask i darów Bożych. Bóg rodziela je chętnie, byle człowiek tylko był odpowiednio do ich przyjęcia usposobiony i chciał je przyjąć.

Z serca życzę wszystkim łask Bożych.


Pt cze 15, 2007 11:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
tw123 napisał(a):
Odnosnie odpuszczenia grzechów cieżkich to istotnie odbywa się to poprzez sakrament spowiedzi. Zapewne więc chodzi o grzechy lekkie, które sa odpuszczane również np. podczas spowiedzi powszechnej.

Cóż, w owych obietnicach jest wyraźnie napisane "wszystkie". Dlatego pozwolę sobie nadal podchodzić sceptycznie - tym bardziej, że nawet nie wiadomo, kto miał te objawienia...

tw123 napisał(a):
A odnośnie obietnic, to czy za naszą wiarą nie stoi również obietnica zbawienia?
Czy osiem błogosłwieństw to nie są również obietnice?

Ja nie mam nic przeciwko obietnicom ogólnie. Napisałam jedynie, że praktyki praktykami, a obietnice obietnicami. To znaczy, że o ile nie mam nic przeciwko ww praktykom [albo prawie nic, bo na przykład nie mam pojęcia, co to jest Koronka do Ran...], to niekoniecznie jestem skłonna uznać, że wiążą się one z podanymi tu obietnicami. Tym bardziej, że przynajmniej jedna z nich wygląda bardzo podejrzanie.

tw123 napisał(a):
Poza tym jak można zejść na manowce jeśli będziemy liczyć z wiarą na wymienione obietnice, obietnice łask i darów Bożych. Bóg rodziela je chętnie, byle człowiek tylko był odpowiednio do ich przyjęcia usposobiony i chciał je przyjąć.

Na razie nic nie pisałam o schodzeniu na manowce. Zainteresowała mnie kwestia owych tajemniczych objawień i obietnic - i tyle. Aczkolwiek jeśli ktoś liczy, że za godzinę adoracji zostaną mu odpuszczone wszystkie grzechy, to rzeczywiście nie wiadomo gdzie zajdzie. I rozpowszechnianie czegoś, co do takich wniosków może kogoś doprowadzić, bardzo mi się nie podoba. Bardzo.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt cze 15, 2007 12:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Wyczytałam na stronie podanej przez autora tematu, że owa koronka do Ran została "ułożona z aktów strzelistych, podanych w objawieniu przez Pana Jezusa Siostrze Marii Marcie Chambon, zmarłej w opinii świętości w klasztorze Sióstr Wizytek w Chambery". Na tej stronie podana jest większa ilość modlitw, które pierwszy raz widzę na oczy.

Podobnie z tymi obietnicami. Bardzo dużo ich tam jest, ale niestety nie podano źródła (z wyjątkiem jednej).

Może coś w tym jest. Nie mam zielonego pojęcia.

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Pt cze 15, 2007 16:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 10:22
Posty: 1324
Post 
rozalka napisał(a):
Wyczytałam na stronie podanej przez autora tematu, że owa koronka do Ran została "ułożona z aktów strzelistych, podanych w objawieniu przez Pana Jezusa Siostrze Marii Marcie Chambon, zmarłej w opinii świętości w klasztorze Sióstr Wizytek w Chambery". Na tej stronie podana jest większa ilość modlitw, które pierwszy raz widzę na oczy.

Podobnie z tymi obietnicami. Bardzo dużo ich tam jest, ale niestety nie podano źródła (z wyjątkiem jednej).

Może coś w tym jest. Nie mam zielonego pojęcia.


Ja tę Koronkę "Do Najświętszych Ran P. Jezusa" znam i odmawiam od wielu lat. Moje modlitwy - czasem w bardzo trudnych sprawach - zostały wysłuchane. Choć muszę przyznać, że to nie stało się z dnia na dzień. Ale wiem na pewno, że w moim życiu to ingerencja Boża.

Pozdrawiam :-)


N lip 15, 2007 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 10:22
Posty: 1324
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
Jeżeli spełnia się pewne praktyki religijne tylko z powodu rzekomo związanych z nimi obietnic to prędzej czy później taka osoba zejdzie na manowce...


Nie odważyłabym się tak powiedzieć, myślę, że w takiej modlitwie Bóg też działa...


Pn lip 16, 2007 6:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL