Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Rozwój duchowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 05, 2007 20:56
Posty: 19
Post Rozwój duchowy
Witam Was :)
Nie piszę już tak smutno jak kiedyś - teraz odnalazłam na prawdę Boga, wiem, ze On istnieje a modlitwa wręcz sprawia mi radość :) o tak jeśli chodzi o aspekt duchowy jestem innym człowiekiem :) ale nie będę tu pisała o tej mojej drodze, to słowem wstępu było :P

Chodzi mi o to, że chciałabym - gdy już weszłam ten "stopień wyżej" (nie wiem, tak to nazwać?) rozwijać się duchowo, w wierze. Nie mam wątpliwości "a czy Bóg istnieje" bo teraz to wiem. Ale chcę pogłębić tą wiarę, wiedzę, chcę umieć lepiej żyć i znaleźć ten plan, jaki ma dla mnie Pan! Muszę się rozwijać bo po prostu często tak tęsknię za Bogiem, chce także nauczyć sie jeszcze wielu rzeczy (jak choćby dokładnej spowiedzi). Czy ktoś ma jakiś pomysł? Ostatnio tak dobrze mi doradziliście...

Pozdrawiam Kochani
z Panem Bogiem!


Wt wrz 04, 2007 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Wiary nie można traktować jako pokonywania kolejnych "stopni wtajemniczenia". Prawdziwa wiara kształtuj życie, nadaje mu dynamizmu a przez co sama się stale rozwija.

Mam trochę wrażenie, że chciałabyś gotowej recepty na "kolejny stopień". Ale tutaj tych stopni nie ma. Recepta zawsze jest jedna i ta sama: po pierwsze modlitwa, po wtóre Pismo Święte. To z modlitwy rodzi się wiara, a samemu często nie stając do niej, nie nauczymy się modlić nawet z najbardziej pobożnościowej książki. Trzeba praktyki, stałej bez zniechęcenia czy uważania "że to już umiem", bo tak nigdy nie będzie.

I jeszcze jedno, piszesz, że nie masz żadnych wątpliwości. Tak zawsze nie będzie bo jednak nadal to wiara a nie wiedza. Kiedyś wątpliwości Cię najdą - i trzeba mieć tego świadomość.

Pozdrawiam i powodzenia w modlitwie i częstym sięganiu do Pisma Świętego. :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr wrz 05, 2007 10:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 05, 2007 20:56
Posty: 19
Post 
przepraszam za "złą terminologię" (cóż, minus Internetu, nie można tak dokładnie dogadać, o co chodzi) i dziękuję za razam za ostrzeżenia, być może uratują mnie one przed czymś

Pozdrawiam :)


Śr wrz 05, 2007 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 31, 2007 20:40
Posty: 91
Post 
an_na,
postaraj się znaleźć jakąś wspólnotę, z którą będzie Ci łatwiej iść dalej tą drogą.
A sama możesz czytać, rozmyślać i rozmawiać (to już nie sama ;-) . Strasznie nas ciągnie do rozmów o Bogu w tym początkowym okresie.
Ja też zamęczałam ludzi rozmowami o Bogu, moimi odkryciami :o

Polecam Ci też rekolekcje, a szczególnie Fundament ĆD u Jezuitow lub Szkołę Kontaktu z Bogiem (tamże).

zielona mrówka ma rację, z pewnością przyjdą też okresy zwątpienia, przygotuj się na nie.

Pozdrowienia :-D

_________________
Mój Bóg i moje wszystko.
Make a good thing better.


Cz wrz 06, 2007 15:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL