Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Uzdrowienia we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Uzdrowienia we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym
Mam chorą mamę. Podobno we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym zdarzają się uzdrowienia z choroby. Jakie są wasze opinie na ten temat. Proszę opisać jak wyglądają takie spotkania.


Cz lis 01, 2007 4:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 12:43
Posty: 51
Post 
Osobiście nie polecam. Sam uczestniczyłem w spotkaniach OwDŚ (poznawałem różne grupy) i mocno się zraziłem. Na jednym spotkaniu widziałem bardzo fajną sekciarską manipulacje przy uzdrawianiu, lider powiedział ,że wie ,że jedna osoba ma problem z onanizmem i go uzdrawia ,a że na sali było 200 młodych chłopaków to 95% wzieło to do siebie myśląc "prorok jakiś, on mówi do mnie". Potem ten sam lider (świecki) odpóścił grzechy całej sali. Może jestem człowiekiem małej wiary ale jednak dla mnie to rozgrzeszenie było mało ważne i wolałem później skorzystać z prawdziwie katolickiej spowiedzi. Nie chce się rozwodzić nad grupą OwDŚ i mówić o wielce wątpliwych zaśnięciu w duchu (bynajmniej nie Świętym) i mówieniu językami.
Polecam modlitwę różańcową za mamę, post, zamówienie Mszy, może w jej intencji pielgrzymkę?

_________________
Internet się zmienia, nadchodzi Muczacza


So lis 03, 2007 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 25, 2003 11:36
Posty: 42
Post 
MK napisał(a):
Może jestem człowiekiem małej wiary

Nie, poprostu posługujesz się generalizacją w temacie, w którym się nie orientujesz. Będąc raz na wykładzie z filozofii mogę cokolwiek o tej dziedzinie powiedzieć? Nie! Wypowiedzieć się na temat jej sensu i przydatności? Żadną miarą!

Opis spotkania znajdziesz w NT ---> 1Kor 12 i 1Kor 14
Idź i sama się przekonaj. Spotkanie rekomendowane przez Stolicę Apostolską :D


So lis 03, 2007 23:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
Przepraszam bardzo, ale co uzdrowienia w Odnowie w Duchu Świętym mają wspólnego z new age? :o


So lis 10, 2007 18:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
a stolica jak wiadomo nigdy sie nie myli.........


So lis 10, 2007 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 22, 2006 15:18
Posty: 318
Post Re: Uzdrowienia we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym
Agnieszka55 napisał(a):
Mam chorą mamę. Podobno we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym zdarzają się uzdrowienia z choroby. Jakie są wasze opinie na ten temat. Proszę opisać jak wyglądają takie spotkania.


Błąd w podejściu. To nie chodzi o to, że jakaś grupa ma taki fajny "dyngs" że idziesz i uzdrawiają. "Idź, Twoja wiara Cię uzdrowiła", przeczytasz w Piśmie. Jasne, że można popytać w swoim miejscu zamieszkania o jakąkolwiek grupę, która modli się wstawienniczo, ale Bóg nie ma względu na osoby, jak sam mówi. Jeśli nie masz dostępu do takich grup, to wystarczy przecież, jeśli Ty wraz z przyjaciółmi pomodlicie się za Twoją mamę. Bóg wysłuchuje wszystkiego, ale nie każda nasza prośba jest spełniona... Kwestia w tym, że to nie chodzi o to, że jacyś ludzie są jakoś specjalnie "namagensowani" i uzdrawiają, ale że to nam ludziom czasami warunki pomagają uwierzyć w Bożą łaskę (patrz Msze z modlitwą o uzdrowienie).

Ciężko to wyjaśnić... tkwię w tym środowisku i posługuję od kliku lat, czasami wielokrotne modlitwy doświadczonych "omadlaczy" nic nie pomagały, a poprowadzona bez przygotowania modlitwa nastolatka, z wiarą, wybłagiwała cud ;)


So lis 10, 2007 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
We wspólnotach Odnowy zdarzają się uzdrowienia - tak samo, jak zdarzają się one poza wspólnotami, u ludzi którzy do nich nie należą.

Bóg uzdrawia nie dlatego, że należysz do wspólnoty :)

Wiara, wiara i jeszcze raz wiara :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N lis 11, 2007 15:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 06, 2007 20:29
Posty: 261
Post 
Jezus Dał nam obietnicę "Jeśli we mnie trwać bedziecie i slowa moje w was trwać bedą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam"Jana 15, 7
Psalm 107, 20 też mówi "Posłał słowo swoje aby mnie uleczyć i wyratować mnie od zaglady"
Ja wieżę że Jedynie Jezus ma moc uzdrawienia, wszystkie modlitwy i prośby kieruj do niego. Pamietaj o tym ze Bóg ma plan dla każdego z nas i czasami pokazuje i doświadcza nas w określonym celu aby coś w nas zmienić i uksztaltowac. Czasem uzdrowienie dotyka duszy i to też czeba zobaczyć i dziękować Panu za jego łaskę.Pomodle się za twoja mamę.
Pozdrawiam Ania.

_________________
"Panie, wskaż mi drogi Swoje
ścieżek swoich naucz mnie !"
Psalm 25,4


N lis 11, 2007 17:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 17, 2006 14:41
Posty: 471
Post 
AniaF napisał(a):
Jezus Dał nam obietnicę...

Niestety (albo stety :) ) dał też Kazanie na Górze!

_________________
Broniąc rodziny Kościół zapomniał o małżonkach


N lis 11, 2007 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Ojciec Józef Witko z Krakowa
Dowiedzialam się ostatnio że " Ojciec Józef Witko z Krakowa wymienia przeróżne choroby posiada dar poznania i mówi głośno na przykład o tym, że któryś z zebranych wiernych, który cierpi na daną chorobę (franciszkanin objaśnia, jaką), doznaje w danym momencie uzdrowienia. Chwilami śpiewa w obcym, niezrozumiałym języku. Potem prosi, żeby ci, którzy poczuli w swoim ciele ciepło, dotyk, mrowienie, ustąpienie dolegliwości podnieśli rękę dając świadectwo. Na koniec nad każdym nakłada ręce. "
Czy może ktoś taki mógłby pomóc mojej mamie. Czy to jest prawdziwe?


Pn lis 12, 2007 13:56
Zobacz profil
Post 
Może będę trywialny, ale konwencjonalne metody (lekarz, diagnoza, szpital) już się skończyły?


Crosis


Pn lis 12, 2007 14:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 10:22
Posty: 1324
Post 
Crosis napisał(a):
Może będę trywialny, ale konwencjonalne metody (lekarz, diagnoza, szpital) już się skończyły?


Crosis


Nie te metody są nadal aktualne, tyle, że dla wielu chorych często nie ma nadziei. Podejrzewam, że nie chodzi tu o chorobę, którą można wyleczyć....


Pn lis 12, 2007 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 22, 2006 15:18
Posty: 318
Post 
Agnieszko, jest możliwe, ale to nie jest kwestia CZŁOWIEKA - decydentem zawsze jest Bóg... osoby posługujące darem uzdrawiania - oni nie uzdrawiają swoją mocą ,to nie magia ani czarnoksięstwo..


Wt lis 13, 2007 22:21
Zobacz profil
Post 
bardzo ci współczuje że masz chorą mame !! pomodle sie z nią !! sam codziennie prosze Boga o zdrowie i zebym nie musiał umeirac np na raka bo wiem że psychicznie nie wyrobie ... chciałbym tak bezgranicznie ufać Bogu jak np JPII który z uśmiechem znosił wszelkie cierpienia !


Śr lis 14, 2007 0:53

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Proszę o poradę
Byłam z mamą już 3 razy na spotkaniach z o. Józef Witko ale jakoś nie widać żeby coś się zmieniło na pozytywne w chorobie mamy. Chyba zrezygnujemy z dalszych spotkań. Dużo kosztuje dojazd. Może ktoś dobry poradzi co innego.


Pn lis 26, 2007 9:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL