Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Nawiedzenie Najśw. Sakramentu w internecie 
Autor Wiadomość
Post Nawiedzenie Najśw. Sakramentu w internecie
Można nawiedzić Najśw. Sakrament na jednej stronie internetowej. Czy to ma taką wartość jak prawdziwe nawiedzenie, jeśli nie można pójść do kościoła na Adorację?


N gru 23, 2007 16:49

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post Re: Nawiedzenie Najśw. Sakramentu w internecie
Ninielka napisał(a):
Można nawiedzić Najśw. Sakrament na jednej stronie internetowej.

W jaki sposób?


N gru 23, 2007 16:56
Zobacz profil
Post 
Jest to strona, na której transmitowany jest na żywo z jakiegoś kościoła widok wystawionej monstrancji z Hostią w środku. Widzimy więc faktycznie Boga i możemy Go adorować; to miałam na myśli.


N gru 23, 2007 19:29

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Adorować możesz zawsze, ale nawiedzenie to jest chyba fizyczna czynność.


N gru 23, 2007 20:57
Zobacz profil
Post 
Jaki jest więc sens istnienia takiej strony?


N gru 23, 2007 21:17
Post 
Jak dla mnie to nie ma najmniejszego sensu.
Na tym polega adoracja Najświętszego Sakramentu, że przychodzi się do kościoła i modli w odpowiednim otoczeniu przed Monstrancją.
Oczywiście są ludzie chorzy, ale przecież tych nawiedza kapłan z Jezusem, a poza tym modlić sie można także do ściany. Bóg jest wszędzie.

Nie podobają mi się takie nowinki.


N gru 23, 2007 21:24

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Ninielka napisał(a):
Jaki jest więc sens istnienia takiej strony?

Spytaj się jej autora :-)


N gru 23, 2007 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Adoracja on-line nie jest żadną adoracją Najświętszego Sakramentu, jaka może być tylko w kościele i nie może jej zastąpić. Nie adoruje się przecież monitora tylko Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Gdy ktoś nie może przyjść na adorację do kościoła, może zrobić sobie w domu mały kącik do modlitwy (obrazek, krzyżyk, świeczka, Pismo święte, modlitewnik, miejsce do klęczenia) jako miejsce jego osobistego spotkania z Bogiem.
Z internetu co najwyżej ściągnąć można teksty modlitwy, które mogą pomóc w spotkaniu z Bogiem na modlitwie.

A co do sensu istnienia takiej strony: Wydaje mi się, że ma przypominać o tym, że Jezus czeka w Najświętszym Sakramencie, by z Nim w ciszy serca przebywać i rozmawiać.
Właśnie Jezus tam czeka i aby o tym pamiętać i przyjść do kościoła na adorację, by się z Nim spotkać.


Wt gru 25, 2007 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
Cytuj:
...Nie adoruje się przecież monitora..


mysle, ze jesli ktos bierze udzial w adoracji online to nie adoruje monitoru.
ten monitor dla niego to tylko medium.
tak samo jak msza w telewizji, czy blogoslawienstwo ojca swietego w telewizji............ nikt nie bierze pod uwage telewizora czy radia a jedynie to co w tynch mediach zostalo przekazane.

Cytuj:
... kącik do modlitwy (obrazek, krzyżyk, świeczka, Pismo święte, modlitewnik..


to przeciez tez jedynie przedmioty a nie Bog. nikt chyba nie modli sie do ksiazki, czy obrazka, a do tego co one symbolizuja.

tak mi sie wydaje dlatego nie rozumiem dlaczego mozna sie modlic do obrazka z papieru a nie mozna adorowac "obrazka" na monitorze.

a moze sie myle?
tego to sie juz dowiem jak mi moderator usunie wpis


Pt sty 04, 2008 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
jlp napisał(a):

mysle, ze jesli ktos bierze udzial w adoracji online to nie adoruje monitoru.
ten monitor dla niego to tylko medium.

To żadna adoracja Najświętszego Sakramentu wlepiać oczy w monitor w jakiś obrazek na ekranie.
jlp napisał(a):
tak samo jak msza w telewizji, czy blogoslawienstwo ojca swietego w telewizji............ nikt nie bierze pod uwage telewizora czy radia a jedynie to co w tynch mediach zostalo przekazane..

Zwraca się uwagę na to zostało przekazane w tych mediach i może to prowadzić do rozwoju duchowego.
Jednak transmisja w telewizji nie może zastąpić sakramentów, które mogą być tylko przyjęte przy osobistej obecności.

jlp napisał(a):
Cytuj:
... kącik do modlitwy (obrazek, krzyżyk, świeczka, Pismo święte, modlitewnik..


to przeciez tez jedynie przedmioty a nie Bog. nikt chyba nie modli sie do ksiazki, czy obrazka, a do tego co one symbolizuja.
tak mi sie wydaje dlatego nie rozumiem dlaczego mozna sie modlic do obrazka z papieru a nie mozna adorowac "obrazka" na monitorze.

Nie należy modlić się do obrazka, ten obrazek tylko przypomina o obecności Bozej, tak jak ten obrazek NS na monitorze przypomina o tym, że Jezus w kościele czeka w Najświętszym Sakramencie.

Aby się modlić należy wejść do izdebki własnego serca i tam przebywać z Bogiem, potrzeba wyciszenia i oderwania od codziennego natłoku spraw, natomiast internet niesie przekaz różnych treści, także tych które wywołują zamęt, będąc więc zaplątanym w sieci nieraz w rzeczy przynoszące szkodę nie jest to odpowiednie miejsce na spotkanie z Bogiem i adorowanie Go.


Cz sty 10, 2008 20:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL