Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy buddyjska medytacja Tonglen jest bezpieczna dla katolika 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Lucyna napisał(a):
I tego dokonuje czlowiek, ktory nie jest Bogiem, niesamowite!

A kto tego czlowieka tak stworzyl, ze potrafi wyjsc na takie wyzyny?!

Buddhy Siakjamuniego nikt Buddhą nie stworzył. Sam osiągnął stan Buddhy praktykując przez wiele odrodzeń i przyjmując nauki od innych Buddhów. Nie chcę mi się rozpisywać po poruszając się w swojej chrześcijańskiej wizji świata i tak tego nie zrozumiesz.
Lucyna napisał(a):
A przeciez, to Bog jest ta Miloscia przez duze M, nie zaden czlowiek, nie zadno uczucie, tylko jedynie Bog.

Gdybyś wiedziała jaka jest miłość Bodhisattwów, jaki jest ideał miłości w buddyzmie, to byś się tak tą miłością biblijnego Boga nie zachwycała, bo daleko jej do tej którą przejawiają Bodhisattwowie potrafiący oddać własne życie nawet za jedno zwierzę i gotowi odradzać się w piekłach aby pomagać znajdującym się tam istotom.
Po tym jak zobaczyłem o ile lepsze jest to do czego buddyzm prowadzi i o ile bardziej wspaniałe są postacie Buddhów i Bodhisattwów w porównaniu do chrześcijańskiego Boga, chrześcijaństwo przestało być dla mnie atrakcyjne, ponieważ nie jest w stanie zaoferować nic lepszego od tego, co oferuje droga Buddhy, nie mówiąc już o tym, że w wielu miejscach nie może się z nią nawet równać.


So lut 09, 2008 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2008 19:25
Posty: 731
Post 
Lucyna napisał(a):
A przeciez, to Bog jest ta Miloscia przez duze M, nie zaden czlowiek, nie zadno uczucie, tylko jedynie Bog.


Dla mnie prez duże M jest Miłość do Człowieka. To jest ta główna podstawa, największa siła, dla której chce się w ogóle żyć, dla której chce się żyć dobrze, mądrze, w pokoju, być przydatnym społeczeństwu, mieć i właściwie wychować swoje dzieci... Wiara w Boga nie daje takiej mocy, motywacji, ani szczęścia, aczkolwiek owszem, może być istotnym uzupełnieniem życia, "usystematyzowaniem" tych fundamentalnych wartości życiowych jakie jesteśmy w stanie z siebie wykrzesać - z Miłością na czele, a reszta wypływa z Miłości.

_________________
Prof. dr hab. Joanna Senyszyn:
"Gdyby głupota miała skrzydła, minister Kopacz fruwałaby niczym gołębica."
http://powiedz-nie.c0.pl/


So lut 09, 2008 16:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Zencognito napisał(a):
Gdybyś wiedziała jaka jest miłość Bodhisattwów, jaki jest ideał miłości w buddyzmie, to byś się tak tą miłością biblijnego Boga nie zachwycała, bo daleko jej do tej którą przejawiają Bodhisattwowie potrafiący oddać własne życie nawet za jedno zwierzę i gotowi odradzać się w piekłach aby pomagać znajdującym się tam istotom.

Fakt, za wszystkich ludzi łatwiej się umiera niż za "żyjące i płaczące jedzenie" sztuk jeden, ale Jezus też zszedł do piekieł - spoko jest.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So lut 09, 2008 20:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL