Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Kierownik duchowy?? 
Autor Wiadomość
Post Re: Kierownik duchowy
Andy, daj znać co załatwiłeś, jeśli zdecydujesz się załatwiać..
a kierownik duchowy przez internet..no nie wiem.


Wt lip 17, 2012 12:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kierownik duchowy
Na razie nie zanosi się nic abym coś załatwił.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lip 17, 2012 12:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Kierownik duchowy
Ja również szukam kierownika duchowego, który byłby również moim stałym spowiednikiem.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt lip 17, 2012 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Kierownik duchowy
Czasem dobrze jest mieć kierownika duchowego, który... nie jest naszym stałym spowiednikiem!
Nie o wszystkim wypada mówić na spowiedzi, a rozmowa po spowiedzi jest czasem kłopotliwa dla kapłana, który jest zobowiązany do tego, by nie zaczynać sam z siebie rozmów na tematy usłyszane na spowiedzi.

Ja nie mam stałego spowiednika, choć mam kapłana do którego chodzę najczęściej. Natomiast mam kierownika duchowego, który jest bardzo wymagający, ale przy tym bardzo roztropny i otwarty na działanie Ducha Świętego.
Też mam czasem wrażenie, że jest "za" bardzo wymagający, zwłaszcza kiedy nakazuje mi coś w imię posłuszeństwa, ale ufam, że to dla mojego wzrostu.


Wt lip 17, 2012 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kierownik duchowy
szuba napisał(a):
Też mam czasem wrażenie, że jest "za" bardzo wymagający, zwłaszcza kiedy nakazuje mi coś w imię posłuszeństwa, ale ufam, że to dla mojego wzrostu.

Czy jeden człowiek ma być posłuszny drugiemu też człowiekowi?
Co jeśli kierownik będzie kazał odmawiać codziennie różaniec, albo nie pozwalał korzystać z internetu? Albo np. chce się ożenić z dziewczyną a kierownik mi zabrania, albo każe iść do zakonu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lip 17, 2012 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Kierownik duchowy
To, że kierownik każe odmawiać różaniec, to chyba nic złego? :) Ubędzie cię?
Stracisz coś wtedy? Oddalisz się od Jezusa?
a jak jakiś czas zrobisz sobie przerwę w korzystaniu z Internetu, aby zająć się Panem Jezusem, stracisz na tym?


Wt lip 17, 2012 18:06
Zobacz profil
Post Re: Kierownik duchowy
nikt nie jest doskonały, ale ma w sobie bodziec dążenia w swych zmaganiach do zwycięstw.

jeśli chcesz być mistrzem, musisz być najpierw uczniem u mistrza, który widząc twoje predyspozycje i talent, kieruje cię odpowiednią drogą dając ćwiczenia, dopingując do treningów.

opowiedzieć o swoim życiu można także i przyjacielowi, czy psychoterapeucie, jeśli na to pozwoli. kierownik nie koniecznie musi znać nawet połowy życia swego ucznia. czasem wystarczy jeden trening, by mistrz przekonał się do ucznia.

kierownik nie może ingerować w twoje życie. co będziesz chciał zrobić ze swoim życiem, to zrobisz; masz wolną wole. może cię jedynie przekonywać, że np. odmawianie różańca ma korzyści nie tylko dla ciebie, ale też dla twoich bliskich, dla niego samego, dla całego Kościoła świętego.

kierownictwo duchowe na podst. Ducha Świętego.. popieram, o ile ma się zdolność odczytywania Jego głosu, mimo swego ograniczenia, przez rozum.


Wt lip 17, 2012 18:53

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kierownik duchowy
A jak znaleźć mistrza?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lip 17, 2012 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Kierownik duchowy
modlić się od niego i poszukać, przez internet nie znajdziesz.

Licz się z tym że kapłani mogą odmówić. Kierownictwo to wielka odpowiedzialność.
ALe nie zniechęcaj się. Każdą odmową Bóg ćwiczy w Tobie pokorę i wytrwałość w dążeniu do wzrostu.


Wt lip 17, 2012 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Kierownik duchowy
szuba napisał(a):
Czasem dobrze jest mieć kierownika duchowego, który... nie jest naszym stałym spowiednikiem!
Nie o wszystkim wypada mówić na spowiedzi, a rozmowa po spowiedzi jest czasem kłopotliwa dla kapłana, który jest zobowiązany do tego, by nie zaczynać sam z siebie rozmów na tematy usłyszane na spowiedzi.


Więc jak mam rozmawiać czy spowiadać się?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt lip 17, 2012 20:30
Zobacz profil
Post Re: Kierownik duchowy
Andy72 napisał(a):
Czy jeden człowiek ma być posłuszny drugiemu też człowiekowi?

tylko w zakonie czy w zakładzie pracy, gdzie wiarza cie śluby posłuszeństwa lub umowa o prace. nawet w tych przypadkach, jest zastrzeżenie, ze polecenie musi być zgodne z wymogami Ewangelii, albo z umowa o prace i prawami pracowników.

Andy72 napisał(a):
Co jeśli kierownik będzie kazał odmawiać codziennie różaniec, albo nie pozwalał korzystać z internetu? Albo np. chce się ożenić z dziewczyną a kierownik mi zabrania, albo każe iść do zakonu.


NONSENS!! tak nie myśl.
Dobry kierownik duchowy nigdy nie postawi sprawy w ten sposób,
nawet jeśli będzie wierzył, ze coś byłoby dla ciebie wskazane.
Ponad nim stoi Pan Bog i nawet ta osoba duchowna nie może być pewna w 100%
jaka jest wola Boga co do ciebie, pomijając udział w jakimś źle.
Funkcja nazywa się trochę niefortunnie - kierownictwo...ale tak naprawdę jest to pomoc duchowa,
mająca na celu odkrycie przez osobę woli Boga co do niej
lub pomoc w rozwoju duchowym...a nie dyrygowanie osoba.
----------


Uwaga:
z tego co wiem, to osoby z problemami zdrowotnymi o charakterze psychicznym czy emocjonalnym,
(ani z ich historia) nie są przyjmowane do zgromadzeń zakonnych.
..dla ich własnego dobra z reszta.


Śr lip 18, 2012 2:04

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Kierownik duchowy
mkb, masz bardzo zawężony punkt widzenia.
Kierownik nie może nakazać ci podjąć taką, a nie inną decyzję na płaszczyźnie życia zawodowego itd. Może jedynie wskazać drogę czy pokierować tak, byś sama wybrała właściwą. Kierownik nie może ci nakazać posłuszeństwa w sprawie przeczącej Prawu Bożemu, to dla mnie oczywiste.
Są sytuacje, gdzie kapłan może (a nawet powinien) człowiekowi nakazać coś w imię posłuszeństwa wobec Kościoła, bądź w imię Jezusa Chrystusa.
Zwłaszcza, jeśli kapłan osądzi, że brakuje ci wolności, by podjąć właściwe i wolne decyzje.
Nie spotkałaś się z czymś takim? I wcale nie musisz być członkiem zgromadzenia zakonnego.


Śr lip 18, 2012 5:39
Zobacz profil
Post Re: Kierownik duchowy
szuba napisał(a):
Nie spotkałaś się z czymś takim?


nie i ja bym od takiego kierownika duchowego od razu uciekła.
tylko ślub posłuszeństwa, wiązałby mnie posłuszeństwem wobec człowieka,
a takiego ślubu nie składałam. Mam być posłuszna Bogu, Ewangelii i nauce Kościoła,
a z pomocą osób duchownych rozeznawać moja drogę wiary i powołanie.

Jedynym wyjątkiem od powyższego jest, to co usłyszę od kapłana w ramach pokuty w czasie Spowiedzi sw.
...temu, muszę być posłuszna, jeśli chce aby moja Spowiedź była ważna..


Śr lip 18, 2012 6:05

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Kierownik duchowy??
zapytaj jakiegokolwiek egzorcysty.

poczytaj o małej Arabce - błogosławionej, która jeszcze przed ślubami była posłuszna swojemu kierownikowi duchowemu. Posłuszeństwo jest bardzo miłe Bogu.
A ludzie często są zniewoleni - ich sumienie jest źle ukształtowane - a wtedy często kierownik duchowy wymaga czegoś w imię Jezusa, w imię posłuszeństwa.


Śr lip 18, 2012 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Kierownik duchowy??
o proszę;)..dwa lata temu wpisałam,ze szukam kierownika duchowego..a dziś go mam ;)..inna sprawa ze tak naprawdę to dopiero teraz potrafię idee kierownictwa zrozumieć,i podjąć je z cała odpowiedzialnością i posłuszeństwem ;)..tiia..modlitwa czyni cuda ;)...hmm..choć jak dobrze na to popatrzeć to juz byłam niejako "kierowana",poprzez stałego spowiednika który następnie został kierownikiem..kierownictwo zostało mi zaproponowane już wcześniej,niz pisałam tę notkę,ale trochę musiało upłynąć czasu i lat,zanim się na to zdecydowałam-niemniej jednak stały spowiednik to dobry początek ;)


Cz lip 19, 2012 18:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL