Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 06, 2024 19:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Brewiarz, Liturgia Godzin 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
Nie wiem, skąd jesteś, ale znam tanią księgarnię w Krakowie (czyt. po 40 zł, a nie po 75- ale to stare wydanie). A jak Ci nie zależy na nowych, można tanio kupić na Allegro


Do Krakowa mam blisko, na nowych mi nie zależy, ale z kolei mam raczej niewielkie możliwości korzystania z aukcji internetowych.. no nic, może trafię na jakieś okazje :) Ale dziękuję za pomoc :)

W moim niestety część kartek jest czysta, nie mam Komplety z soboty i niedzieli, więc Psalm zastępuję wtedy różańcem ( resztę odmawiam z pamięci ). Pewnie to reakcyjna praktyka, ale jednocześnie miłe urozmaicenie ;)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 18, 2008 0:13
Zobacz profil
Post 
Kochani, ja bym chciała powrócić do wątku, który już w tym temacie się przewinął, a mianowicie do tego jak Wy, jako ludzie świeccy postrzegacie modlitwę z brewiarzem? Co Was do niej motywuje?


N lis 15, 2009 13:49

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 9:44
Posty: 281
Post 
ja tez mam wydanie 4tomowe
na poczatku jest taki wpis: CODZIENNA MODLITWA LUDU BOŻEGO
wiec prawo odmaiwania maja wszyscy. a godziny nawet dla swieckich sa raczej takie same
Jutrznie odmawiam jak wstaje ubieram sie i odmawiam
modlitwe w/cd w godzinach podanych jedna
GCz jak mi sie uda
Nieszpory w granicach 18 lub troche pozniej
Komplete to przed spaniem zdarza sie ze nieraz dobrze po 24
ale jesi ktos chce odmawiac to podstawa sa Jutrznia i Nieszpory

modlitwa Brewiarzem jest wyjatkowa
mi sie pare razy zdarzylo odmawiajac ktoras modlitwe slowa pasowaly do mojego samopoczucia i dawaly odpowiedz na jakis problem.
mi daje ona sile :)


N lis 15, 2009 14:51
Zobacz profil WWW
Post 
A powiedz mi czy dajesz radę modlić się tak codziennie? Regularnie i systematycznie? A co na to np. Twój mąż lub chłopak ?


N lis 15, 2009 19:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 22, 2009 9:34
Posty: 49
Post 
ja modle brewiarz co dzien do ładnych paru lat i czesot modle ze sowją przyszłą żoną. Wstajesz troche wczesniej i tyle.


N lis 15, 2009 20:45
Zobacz profil
Post 
Ja zamierzam od dzisiaj zmobilizować się do systematycznej modlitwy brewiarzem i mam nadzieję, że mi się uda.


N lis 15, 2009 21:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
Kochani, ja bym chciała powrócić do wątku, który już w tym temacie się przewinął, a mianowicie do tego jak Wy, jako ludzie świeccy postrzegacie modlitwę z brewiarzem? Co Was do niej motywuje?


Mnie do niej zmotywowało przede wszystkim to, że poprzednia forma modlitwy, ta, której jako dziecko zostałem nauczony przez rodziców ( Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Aniele Boży itp. ) po prostu przestała już wystarczać. Najpierw zacząłem je odklepywać z obowiązku, a potem przestałem się modlić w ogóle. Kiedy zorientowałem się, że jest coś nie tak, odczułem potrzebę naprawienia całej sytuacji, z drugiej strony wiedziałem, że powrotu do dziecięcego pacierza już dla mnie nie ma. I wtedy odkryłem brewiarz - najpierw mały "dla świeckich", a później większy pt. "Codzienna Modlitwa Ludu Bożego", z którego korzystam teraz.

Zdarzało mi się opuszczać modlitwy, ale zawsze była to moja wina - nigdy nie było tak, żebym żywcem nie miałem możliwości odmówić brewiarza. Co do reakcji rodziny - nie ma żadnej, bo się nie afiszuję ze swoją modlitwą, w myśl słów Chrystusa odmawiam ją "w swojej izdebce". Swoją przyszłą żonę na pewno spróbuję do niej namówić - brewiarz mimo wszystko jest jakiś niepełny, kiedy się go odmawia w pojedynkę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lis 16, 2009 11:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 9:44
Posty: 281
Post 
mynia w sumie jest teraz maly problem z odmawianiem ale to inna historia.
staram sie odmawiac chociaz Jutrznie Nieszpory i Komplete systematycznie choc nie zawsze sie udaje [jak to przy malym dziecku tzn prawie 1,5rocznym] nie to zebym sie wykrecala ale chodzi dosc pozno spac i nieraz wstaje predzej niz ja mala cwaniara :P. a mojemu slubnemu to nie preszkadza. :)


Pn lis 16, 2009 11:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 13:36
Posty: 110
Post 
Ja od jakiegoś pół roku odmawiam regularnie Jutrznię i Nieszpory. :)
Ta modlitwa mi daje bardzo dużo.
Jutrznię odmawiam zazwyczaj ok.6 rano jak wstaję,a nieszpory zależy,od tego,co robię w danym dniu i kiedy mam czas na Nią,ale staram się właśnie też ok.18.

_________________
Jesteśmy dziećmi Boga,
a jezeli dziećmi,
to i dziedzicami.
Współdziedzicami Chrystusa,
dziedzicami Boga.


Wt lis 17, 2009 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 11:46
Posty: 83
Post 
Jestem ciekawa ile lat mają odmawiający brewiarz forumowicze? Jak znajdujecie na to czas w nawale obowiązków?


Śr lis 25, 2009 21:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
@Izabelle: przecież to nie zajmuje aż tak dużo czasu. Wystarczy np. wstać 15 minut wcześniej niż, ze względu na obowiązki, trzeba. Tak naprawdę wystarczy chcieć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lis 26, 2009 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 9:44
Posty: 281
Post 
masz racje 15minut spokojnie starczy jesli sie czyta ale jak sie spiewa to chyba wiecej czasu schodzi ale w granicach 30minut powinno sie odmawiac :)


Cz lis 26, 2009 13:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 11:46
Posty: 83
Post Re: Brewiarz, Liturgia Godzin
Udało mi się to wszystko pogodzić z obowiązkami i nie wyobrażam sobie już nie odmawiać :) Staram się wszystkie godziny w wolne dni, a w dni szkolne najczęściej wychodzi w czasie od 9-15 jedna z modlitw albo przed- albo południowa albo popołudniowa. Polecam to jest coś cudownego !! I naprawdę nie zabiera dużo czasu, a owoce są ogromne.


So gru 19, 2009 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Brewiarz, Liturgia Godzin
Gratulacje :)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N gru 20, 2009 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 07, 2010 11:38
Posty: 30
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Brewiarz, Liturgia Godzin
A ja z brewiarzem zetknęłam się pierwszy raz na warsztatach szkoła modlitwy na Festiwalu Młodych (za który Chwała Panu :-D :-D ).I wtedy odmawialiśmy modlitwę przedpołudniową z podziałem na chóry- 2 chóry po około 20 osób:). W brewiarzu dla świeckich 4-tygodniowy nie wiem od którego tygodnia mam zacząć odmawiać :| .w moim brewiarzu jest taka wskazówka:" po Zesłaniu Ducha Świętego rozpoczyna się ego tygodnia psałterza, który odpowiada tygodniowi Okresu Zwykłego przypadającego w danym roku". Jak mam to rozumieć? z góry dziękuję za pomoc :razz:

_________________
"Jeśli więc ustami swoimi wyznasz,że Jezus jest PANEM i w sercu swoim uwierzysz,że Bóg Go wskrzesił z martwych-osiągniesz zbawienie" (Rz 10,10)


So sie 07, 2010 13:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL