Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 13:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Koronka czy Różaniec ? / Szkaplerz 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sty 25, 2009 20:03
Posty: 17
Post Koronka czy Różaniec ? / Szkaplerz
1.Witam, mówi się że te dwie modlitwy mają wyjątkową moc... Koronka do
Bożego Miłosierdzia oraz Różaniec, może to i głupie pytanie, ale co wy
odmawiacie gdy potrzebujecie wsparcia lub prosicie o bardzo ważna dla
was rzecz ?

2.Jeśli ktoś się decyduje na noszenie szkaplerza ( chodzi mi o ta formę z
kawałkami materiały ) czy można się w nim myć ? Mam wątpliwości
ponieważ czytałem, że nie wolno go zdejmować.


Pn kwi 27, 2009 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Co do pierwszego pytania to odmawiam różaniec bo jest dla mnie osobiście trudniejszą modlitwę, wymaga ode mnie podjęcia większego wysiłku.

A co do szkaplerza, tak możesz go zdjąć do mycia. On i tak się niszczy, a moczenie, szorowanie i mydlenie bardzo przyśpiesza taki proces. Poza tym nie chroni Cię kawałek płócienka (bo to byłaby magia) a wiara w Boga najogólniej mówiąc.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn kwi 27, 2009 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 25, 2009 20:03
Posty: 17
Post 
Czy mozna odmawiac rozaniec na lezaco ? np przed snem ?


Pn kwi 27, 2009 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Przewodniczący no ale nie traktuj forum jako "dziś pytanie, dziś odpowiedź"... pomyśl sam :)
Różaniec jest modlitwą tak? ok... jest modlitwą. To pytanie brzmi czy można się modlić na leżąco?

Należy się zastanowić dlaczego modlisz się na leżąco? Możesz tak się modlić bo padasz na nos ze zmęczenia i moment do zaśnięcia kiedy leżysz w łóżku to jedyny realnie czas kiedy możesz spokojnie zastanowić się i zacząć rozmawiać z Bogiem. Możesz też cały dzień się modlić (w różnych sytuacjach) i chcieć również i ten okres przed zaśnięciem uświęcić modlitwą. Możesz być jeszcze w innej sytuacji - np. zupełnie przez cały dzień nie zawracać sobie głowy Panem Bogiem bo wiadomo praca potem TV, internet i gazeta są ważniejsze niż 15min z różańcem w ręku, a potem zabicia czasu przed zaśnięciem zacząć się modlić, możesz w końcu mieć lenia i uważać, że nie chce Ci się siedzieć, tym bardziej klęczeć i najwygodniej będzie Ci leżąc w łóżku bo jeszcze się zrelaksujesz...

Jak widzisz naprędce można kilka możliwych scenariuszy wymyślić do Twojego pytania. Nie wiem, o który pytasz... wiem natomiast, że powinno się przyjąć godną pozycję do modlitwy, nie mniej powinna ona też być wygodna (tym bardziej, jeżeli to będzie modlitwa przedłużona). Myślę również za z powyższych sytuacji sam umiesz wywnioskować kiedy można modlić się na leżąco, a kiedy niekoniecznie to przystoi (w końcu stajesz przed samym Bogiem!), mam nadzieję, że na podstawie tego sam dojedziesz do odpowiedzi na swoje pytanie.

Pozdrawiam.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn kwi 27, 2009 20:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 13:36
Posty: 110
Post 
Przewodniczący napisał(a):
Czy mozna odmawiac rozaniec na lezaco ? np przed snem ?

Mój spowiednik powiedział w taki sposób: w Piśmie Świętym jest mowa o modlitwie na siedząco,stojąco i klęcząco,a o leżącej pozycji nic nie ma mowy. Odradził takiego trybu modlitwy.
Dla mnie różaniec ma bardzo ważną moc i siłę w sobie.
Kiedy czeka mnie coś trudnego do zrobienia to zawsze się modlę w ten sposób.

_________________
Jesteśmy dziećmi Boga,
a jezeli dziećmi,
to i dziedzicami.
Współdziedzicami Chrystusa,
dziedzicami Boga.


Pn kwi 27, 2009 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 21, 2009 13:54
Posty: 326
Post 
Ja z mojego doświadczenie mogę powiedzieć, że myślenie - o czymkolwiek co chcemy traktować poważnie - na leżąco przed snem nie jest wskazane bo wtedy bardzo szybko się zasypia:)

Dlatego trzeba się zastanowić czemu ma służyć wykonywana czynność. Pewnie można rozmawiac na leżąco, zmywac naczynia na klęcząco czy pisać na komputerze siedząc tyłem do monitora. Tylko czy te zabiegi coś wnoszą do ISTOTY wykonywanych czynności?
Uważam, że można modlić się na leżąco jeżeli to służy temu kto się modli.


So maja 02, 2009 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post Re: Koronka czy Różaniec ? / Szkaplerz
Przewodniczący napisał(a):
1.Witam, mówi się że te dwie modlitwy mają wyjątkową moc...
Hm... naprawdę? Wyjątkową moc? Hm...

Na moje, to moc ma Pan Bóg. Ale może o coś innego chodzi w tym zdaniu...

_________________
Dominik Jan Domin


Wt maja 05, 2009 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 22, 2009 9:44
Posty: 10
Post 
Obydwie modlitwy kocham, ale różaniec jest mi bliższą modlitwą, bowiem składa się na nią cześć mojego życia i powrotów do Boga.
Jednak modlitwa to rozmowa z Bogiem nieważne w jaki sposób. Modlitwa ma płynąc z potrzeby serca, z radości ducha. To sposób na życie, aby doskonalić się w milości i prosić dobrego Boga o łaski. To strumień, dzięki któremu Bóg zsyła na nas Światło Ducha Świetego. Uważam, że Bóg zadowoli się z każdej modlitwy, która płynie z potrzeby serca i z ułomności naszej ludzkiej egzystencji, bo przecież On wie jacy jesteśmy słabi. Modlitwa nie ma być klepana. W różancu chodzi o to, żeby rozmyślac nad tajemnicami naaszego zbawienia razem z Maryją. Tak więc nasladuj Pana Naszego nie tylkow czasie modlitwy, ale staraj się to przenosić na życie codzienne. Razem z Matką Bożą idźcie do Ogrodu Oliwnego, na Górę Kalwarię..Bierz przykład z Jezusa, staraj się miłować wrogów, oprawców tak jak On to robił, staraj się przebaczać...Raduj się razem z Maryją, że Bóg jest Wielki i Miłosierny, wychwalaj Boga za to, że po smierci będziesz mógł z Nim przebywać przez Jezusa Chrsytusa który zmartwychwstał i wniebowstąpił. W te cierpienia, radości wplataj sytuacje ze swojego życia...swoje cierpienia, smutki, uradowania...wtedy ta modlitwa pulsuje niejako zyciem ludzkim..bo tajemnice naszego zbawienia są naszymi tajemnicami, one nas obejmują i sa częścią naszego życia.

_________________
''Niech Imię Pana będzie blogosławione''


Cz paź 22, 2009 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 14:46
Posty: 64
Post 
:):):) Kurcze, niesamowite, że akurat ten temat został odkopany :)
zaraz napiszę dlaczego :)

Generalnie Koronka do Miłosierdzia Bożego jest bardzo bliską mi modlitwą :) Akurat jeżeli chodzi o pierwsze pytanie postawione w temacie to nie ma jakiejś reguły - czasem wybieram Koronkę, czasem Różaniec - zależnie od tego, której modlitwy w danej chwili bardziej potrzebuję.

Ale skoro już ten temat wyszedł na wierzch... to muszę się z Wami podzielić pewną sytuacją z dnia dzisiejszego ;)
Ogólnie staram się w miarę możliwości codziennie w godzinie miłosierdzia odmawiać Koronkę. No, albo jeśli akurat jestem na zajęciach czy z jakiegoś innego powodu nie mogę - to przynajmniej chwilę na modlitwę poświęcić...
Ale akurat dzisiaj o godzinie 15.00 jechałam sobie autobusem do domu... Ale tak jakoś stwierdziłam, że nie - nie będę teraz odmawiać Koronki ;) No i jadę sobie spokojnie do domu... W którymś momencie wstałam, żeby ustąpić miejsca pani, która akurat wsiadła... i wmurowało mnie :) nad kabiną kierowcy był przyklejony obrazek z Jezusem Miłosiernym :)
Kurcze, to było dla mnie takie niesamowite - od razu chwyciłam za różaniec i odmówiłam tę Koronkę :D:D
Tak się Pan Jezus "upomniał" ;)


Cz paź 22, 2009 22:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 19:43
Posty: 231
Post Re: Koronka czy Różaniec ? / Szkaplerz
Też nosze szkaplerz, ale gdy się myje zdejmuje go.
Ja odmawiam Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Różaniec ma wielką moc, ale jakoś ''wolę'' Koronkę :)
Koronka zbliżyła mnie do Boga, modlitwa mojego życia :-D

_________________
-Odliczanie do wieczności: http://opoka.tv/video/filmy/odliczaniedowiecznosci,mf,vid,fil,p_238.html
-www.prawdapisma.blogspot.com
"Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci"


Pt sty 15, 2010 20:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL