Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Charyzmaty - zaśnięcie w Panu. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 10, 2009 16:11
Posty: 12
Post Charyzmaty - zaśnięcie w Panu.
Słyszałem, że jest taki charyzmat jak "zaśnięcie w Panu", czy też "zaśniecie w Duchu Świętym". Występuje on podczas modlitwy. Gdy jakaś osoba go doznaje nie ma kontroli nad swoim ciałem. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym charyzmacie. Słyszałem też że jest takie miejsce (nie pamiętam dokładnie, czy w Europie czy w USA), gdzie każdy kto wejdzie do kościoła doświadcza tego charyzmatu. Dajcie linki, jeśli znajdziecie jakiś filmik na youtube z takim czymś.


N maja 10, 2009 18:22
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
jest już podobny temat na tym forum:

viewtopic.php?t=4700

swiadectwa:

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,56670

http://www.ndw.v.pl/forum/zobacz_artyku ... ykulu=3366

poza tym GOOGLE nie gryzą ;)

osobiscie nigdy nie doswiadczylam czegos takiego, natomiast bylam
na Mszy Uzdrawiajacej, gdzie owe zdarzenia mialy miejsce - coz niebywale jest to niesamowite przezycie no i polecam,aby sie go nie bac :) i byc otwartym na wszelka moc Ducha Swietego :)


N maja 10, 2009 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
A co to za charyzmat? Co to daje Kościołowi, aby było charyzmatem? Nic, ino niektórzy mają niskie poczucie własnej wartości i mdlenie zwą charyzmatem.

A co do tego kościoła - raczej zbadałbym tam skład powietrza, czy się jakiś gaz nie ulatnia...

_________________
Dominik Jan Domin


Wt maja 12, 2009 15:47
Zobacz profil
Post 
djdomin napisał(a):
A co to za charyzmat? Co to daje Kościołowi, aby było charyzmatem? Nic, ino niektórzy mają niskie poczucie własnej wartości i mdlenie zwą charyzmatem.

A co do tego kościoła - raczej zbadałbym tam skład powietrza, czy się jakiś gaz nie ulatnia...

Lekarka zbadała :)
http://www.wlasnoscikapital.pl/dokument ... nekwDS.doc


Wt maja 12, 2009 17:06

Dołączył(a): N maja 10, 2009 16:11
Posty: 12
Post 
Jak widać zdania są podzielone.
Kod:
W dokumencie Komisji Badań Teologicznych i Duszpasterskich stwierdza się:
Z duszpasterskiego punktu widzenia proponujemy:
- By zawsze unikano określenia "spoczynek w Du­chu", gdyż pobudza to ludzi do sądzenia, że na pewno lub prawdopodobnie pochodzi to od Boga. Lepiej przyjąć neu­tralne określenie "upadek", zaproponowane przez wiel. Joh­na Richardsa. Pozostaje ono na płaszczyźnie deskryptyw­nej, zaprasza do bardziej obiektywnego osądu i do rozezna­nia nie przesądzającego przyczyny upadku.
- Odradzamy tworzenie okoliczności, w których zja­wisko mogłoby się pojawić.
- Nie zapraszamy duchownych, których modlitwa lub nauczanie są związane z tym zjawiskiem.
- Mówiąc o "upadku w Duchu", przyjmujemy za­wsze postawę negatywną, pozostając jednocześnie otwarci na możliwość, że w niektórych, bardzo rzadkich przypad­kach, będzie to łaska Boża.
W żaden sposób nie zachęcamy wiernych do starania się o ten upadek jako o łaskę od Boga, gdyż wystawia ich to na ryzyko upadków spowodowanych przez nich samych ... (25).

O ile sie nie mylę jest to oficjalne stanowisko Kościoła?
Znalezliście jakieś filmiki na youtube? Ja widziałem tylko Toronto Blessing, ale jest ono bardzo kontrowersyjne. Szukałem filmików, ale nie udało mi się znaleźć. Chciałbym zobaczyć jak to wyglada.


Wt maja 12, 2009 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Alus napisał(a):
djdomin napisał(a):
A co to za charyzmat? Co to daje Kościołowi, aby było charyzmatem? Nic, ino niektórzy mają niskie poczucie własnej wartości i mdlenie zwą charyzmatem.

A co do tego kościoła - raczej zbadałbym tam skład powietrza, czy się jakiś gaz nie ulatnia...

Lekarka zbadała :)
http://www.wlasnoscikapital.pl/dokument ... nekwDS.doc
Ale co zbadała? Zobaczyła kilka osób, które "nie wykazywały cech omdlenia". Reszta tekstu to "pobożne" rozważania. I nawet się nie podpisała - "Anna Maria" to dla mnie nie podpis, chyba, ze ma ona na nazwisko "Maria".

_________________
Dominik Jan Domin


Śr maja 13, 2009 16:56
Zobacz profil
Post 
djdomin napisał(a):
Ale co zbadała? Zobaczyła kilka osób, które "nie wykazywały cech omdlenia". Reszta tekstu to "pobożne" rozważania. I nawet się nie podpisała - "Anna Maria" to dla mnie nie podpis, chyba, ze ma ona na nazwisko "Maria".

Nie zbadała, bo nie wiem czy kiedykolwiek ktoś badał.
Chodzi jedynie, że jako lekarz mogła profesjonalnie ocenić czy są to omdlenia, czy inne stany.


Cz maja 14, 2009 7:54

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Stwierdziła inne stany. I tyle.

Stąd daleka droga do charyzmatu.

_________________
Dominik Jan Domin


Cz maja 14, 2009 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
chętnie się tam wybiorę i to sprawdzę :)

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Cz maja 14, 2009 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 10, 2009 16:11
Posty: 12
Post 
A czy charyzmatu można nie przyjąć?


Pt maja 15, 2009 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 10, 2009 16:11
Posty: 12
Post 
A czy do charyzmatów można zaliczyć także stygmaty, bilokację, lewitację?


So maja 16, 2009 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 22, 2006 15:18
Posty: 318
Post 
Oczywiście że można nie przyjąć.

Dary Boże nadnaturalne są charyzmatami, w tym bilokacja ;)


N maja 17, 2009 23:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 10, 2009 16:11
Posty: 12
Post 
A jak służyć bilokacją, albo stygmatami Kościołowi? Pokazywanie mocy i obecności Boga w Kościele? Z tego co wiem o. Pio nie chciał by jego stygmaty zdobyły rozgłos.


Wt maja 19, 2009 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 22, 2006 15:18
Posty: 318
Post 
Pytaj nimi obdarzonych , jak służą ;) - tak, jak Bóg pozwala, głównie świadectwem pokory, służbą pomocy bliźniemu (przykładem mimo wszystko nadal o . Pio)


Cz maja 28, 2009 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 15:35
Posty: 18
Post 
Witajcie!Tydzien temu bylam na Mszy uzdrawiajacej,ktora prowadzil o.Witko,widzialam "spoczynek w Duchu sw."Na tej Mszy bylam w intencji osoby niewierzacej,o jej nawrocenie.Wkrotce ma byc kolejna taka Msza i niewiem czy jechac(nadal w tej samej intencji)gdyz doszly do mnie krytyczne uwagi odnosnie takich Mszy,niektorzy wyczuwaja tu nawet podszept szatana.Z gory Bog zaplac za wasze odpowiedzi :razz: :razz: :razz:


So cze 06, 2009 22:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL