Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 15 minut z Jezusem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 19, 2013 10:54
Posty: 3
Post Re: 15 minut z Jezusem
Ja co codziennie poświęcam 25 minut Jezusowi :)

_________________
[url]http://www.health-and-beauty.org/[/url] - ciekawe informacje o suplementach


Wt lut 19, 2013 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 04, 2013 9:47
Posty: 4
Post Re: 15 minut z Jezusem
Ja na modlitwę poświecam około 15 dziennie. Nie wstydzę się tego.


Pt sie 16, 2013 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: 15 minut z Jezusem
kwestia tytułu postu jest tylko umowna - odnosi sie ona do formy modlitwy zwanej poprostu "kwadrans z Jezusem" - ale módlmy sie według potrzeby serca i mozliwości w ciągu dnia, czaami jest to kilka godzin, 30min a czasami to tylko 5-20min, ważne jest to jak i do Kogo z tym idziemy, ale NIGDY z zegarkiem w ręku.

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Wt paź 22, 2013 14:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: 15 minut z Jezusem
Wspaniale i piekne , dziekuje , wlasnie w taki sposob juz od lat rozmawiam z Jezusem Chrystusem, cos pieknego i cudownego, jeszcze raz dziekuje ze inni moga to przeczytac.
Chwala naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi :)

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt kwi 29, 2014 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 08, 2013 18:53
Posty: 34
Post Re: 15 minut z Jezusem
Poświęcajac Jezusowi pół godziny dziennie tak naprawdę poświęcam je sobie. Mogę wtedy na spokojnie przemyśleć swoje czyny w ciągu dnia, mogę przemyśleć swoje życie, gdzie postępuje dobrze, a gdzie popełniam błędy. Warto się modlić, ale nie tylko regułkami, a próbować rozmawiać ze Stwórcą i z samym sobą.


N cze 01, 2014 20:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 05, 2016 8:41
Posty: 4
Post Re: 15 minut z Jezusem
Nie ważne ile, czy 15 minut, czy 2 godziny, liczy się czy modlitwa jest szczera.


Wt lip 05, 2016 8:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:42
Posty: 120
Post Re: 15 minut z Jezusem
Świetny tekst. Mi w rozmowie z Bogiem pomaga także fakt, że zawsze mogę się do Niego zwrócić, jak do przyjaciela, w każdym momencie, gdy tylko o tym pomyślę.

_________________
Bóg jest duchem, dowiedz się więcej o tym fakcie!


So sie 06, 2016 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: 15 minut z Jezusem
To smutne jak mało dajemy Bogu uwagi! To tak jakby wydzielać mu znikomą cząstkę życia gdy powinno się dawać wszystko. To dlatego powinniśmy trenować nasz umysł i czuwać w swoim umyśle nieustannie tak aby przejawiać myśli zgodne z miłością i Jego Duchem. Często przez zabieganie i troski życiowe zapominamy, że każda nasza myśl staje się rodzajem modlitwy tego czego pragniemy. Dlatego na początek oprócz modlitw rano gdy prosimy o wspieranie nas w byciu z Bogiem i wieczornych gdy za to wsparcie dziękujemy. Potrzeba aby przypominać sobie np co godzinę jakąś idę po to aby mieć bardziej utrwalony obraz tego jakim Bóg nas chce widzieć ( dotyczy to nas samych aby zaobserwować szybciej , że skłaniamy się do błędnego kroku i aby w porę się zatrzymać lub poprosić o wsparcie Jezusa). Gdy taką ideę powtarzamy sobie co godzinę. Możemy po jakimś czasie zwiększyć częstotliwość powtarzania co pół godziny a nawet co 10 minut. Powinna to być idea pozytywna i podnosząca na duchu oraz wskazująca, że nasz brat jest zawsze godzien miłości mimo iż w danym momencie mógł zbłądzić.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pn sie 22, 2016 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: 15 minut z Jezusem
glejt napisał(a):
To smutne jak mało dajemy Bogu uwagi! To tak jakby wydzielać mu znikomą cząstkę życia gdy powinno się dawać wszystko.


A co mnie obchodzi jakiś Bóg?
Skoro on sie mną nie interesuje, to sprawiedliwie będzie ja ja też nim sie nie będe interesował.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 22, 2016 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 10, 2016 8:24
Posty: 27
Post Re: 15 minut z Jezusem
Robek napisał(a):
glejt napisał(a):
To smutne jak mało dajemy Bogu uwagi! To tak jakby wydzielać mu znikomą cząstkę życia gdy powinno się dawać wszystko.


A co mnie obchodzi jakiś Bóg?
Skoro on sie mną nie interesuje, to sprawiedliwie będzie ja ja też nim sie nie będe interesował.


Mylisz się, On się Tobą interesuje, ba! powiem więcej, kocha Cię, ale Ty jeszcze o tym nie wiesz.
Kiedyś się dowiesz- zobaczysz, potrzebujesz czasu :)
M.Boża, w jednym z objawień powiedziała:" Dajcie, Bogu czas". Skoro Bóg potrzebuje czasu, to co
dopiero my, śmiertelnicy...?

Ja od dłuższego czasu modlę się regularnie, co najmniej pół godziny i wiem na pewno, że taki
kontakt z Bogiem bardzo pomaga :-D


Wt sie 23, 2016 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 21, 2018 6:40
Posty: 13
Post Re: 15 minut z Jezusem
Inspirujący tekst. Jeżeli chodzi o mnie, nie potrzebuję pomocy, modlę się / rozmawiam z Jezusem jak równy, z równym - on tak chce :)

_________________
Pieśni Religijne - Polskie Kolędy - Modlitwy by Solveit - polecany serwis komputerowy Zefix https://zefix.pl/


Śr lis 21, 2018 8:08
Zobacz profil
Post Re: 15 minut z Jezusem
Skąd wiesz czego On chce? Oprócz Objawienia naturalnie, tego co zostało nam objawione...

[...] MH

A do tematu wątku...nie chcę nikogo dołować, ale 15 minut to chyba trochę mało... :-(


Śr lis 21, 2018 11:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: 15 minut z Jezusem
Klapi napisał(a):
Ja na modlitwę poświecam około 15 dziennie. Nie wstydzę się tego.



A ja tam modle sie tylko kilka sekund rano, oraz kilka sekund wieczorem, no i oczywiscie też jest kościół.

Co prawda kiedyś modliłem sie więcej, ale to były inne czasy.



mensajero napisał(a):
Poświęcajac Jezusowi pół godziny dziennie tak naprawdę poświęcam je sobie. Mogę wtedy na spokojnie przemyśleć swoje czyny w ciągu dnia, mogę przemyśleć swoje życie, gdzie postępuje dobrze, a gdzie popełniam błędy.



Czyli modlisz sie dla siebie?



Augustynka napisał(a):
Mylisz się, On się Tobą interesuje, ba! powiem więcej, kocha Cię, ale Ty jeszcze o tym nie wiesz.
Kiedyś się dowiesz- zobaczysz, potrzebujesz czasu :)
M.Boża, w jednym z objawień powiedziała:" Dajcie, Bogu czas". Skoro Bóg potrzebuje czasu, to co
dopiero my, śmiertelnicy...?



To w jaki sposób Bóg sie mną interesuje? jak takie coś mogłoby sie objawiać?


talinek napisał(a):
Inspirujący tekst. Jeżeli chodzi o mnie, nie potrzebuję pomocy, modlę się / rozmawiam z Jezusem jak równy, z równym - on tak chce :)




O czym z nim rozmawiasz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lis 23, 2018 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 18, 2020 18:02
Posty: 2
Post Re: 15 minut z Jezusem
Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, jeśli zostawię tu coś takiego:
Jeśli w dobie obecnej pandemii chcielibyście się gdzieś wspólnie normalnie głosowo modlić i rozważać Słowo Boże, zapraszam na discord katolickiej Wspólnoty Św. Jakuba, poniżej link:

https://discord.gg/JS9EaFAwJ4

Codziennie na kanale głosowym odmawiamy wspólnie Jutrznię, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec. Na Jutrzni i w niektóre dni tygodnia wieczorem rozważamy wspólnie różne fragmenty z Pisma Świętego. Zapraszam.


Śr lis 18, 2020 18:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 17, 2021 20:02
Posty: 1
Post Re: 15 minut z Jezusem
A co sądzicie o niemal podwórkowej rozmowie z Jezusem w trakcie modlitwy? Oczywiście z szacunkiem, ale rozmowie bardziej ludzkiej, zwyczajnej, prostej, niż klasyczne wielkie słowa modlitw znanych z katechizmu (które oczywiście też mają swoje zastosowanie i są również potrzebne).

Przed snem lubię modlić się właśnie w tej formie. Jest to coś w rodzaju:
I słuchaj Jezu co się dzisiaj wydarzyło! Byłem tu i tam, i wtedy ona do mnie mówi 'x'! I nie wiedziałem jak zareagować, no poważnie! I widziałem też dzisiaj super film! Czułem się po nim tak i tak. A w sklepie wcisnęło mi się w kolejkę jakieś babsko, i chyba zachowałem się spoko, bo zamiast się oburzyć jak to robiłem dawniej, to wziąłem głęboki oddech i tylko się do niej uśmiechnąłem. Niedawno prosiłem Cię o cierpliwość w takich sytuacjach więc dzięki za dzisiaj.

Ale czasem mam wrażenie, że jest to niestosowne, że za bardzo się spoufalam...chociaż sercem czuję, że taka szczera rozmowa ma wielką wartość.


N sty 17, 2021 20:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL