Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 15 minut z Jezusem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 10, 2010 8:20
Posty: 94
Post Re: 15 minut z Jezusem
Rzeczywiście niesamowity tekst. Często w czasie modlitwy się rozpraszam, gubię wątek, w głowie mam jeden wielki chaos... Wierzę, że to naprawdę pomoże mi się wyciszyć i zagłębić w modlitwę najlepiej, jak potrafię. :)


Pn mar 29, 2010 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 12:33
Posty: 17
Post Re: 15 minut z Jezusem
Tan tekst utwierdził mnie w przekonaniu, że zadawane przeze mnie pytania, dzielenie się radością czy smutkiem, mimo iż nigdy nie wypowiedziane na głos mają Odbirocę, który słucha:-)


Pt lip 23, 2010 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 12:33
Posty: 17
Post Re: 15 minut z Jezusem
Jak tekst może w czymś utwierdzić ? To tylko punkt widzenia, jeden z wielu.

Jeśli chodzi o Odbiorcę. Bóg na pewno inaczej odbiera nasze radość i smutki niż my sami. Dla nas są one bardzo ważne. Dla Boga mogą być tylko wytworami umysłu. Dla Boga ważniejsze jest nasze istnienie, a nie to co sobie wymyślimy.

Oczywiście, że to tylko tekst, słowa. Ale ja uważam, że bardzo pomocne dla kogoś, kto akurat ma problem z modlitwą własnymi słowami. Wskazuje jak może taka modlitwa, rozmowa z Bogiem wyglądać. Jeśli ktoś nie ma na nią pomysłu, uważa że nie potrafi,,, czytając ten tekst bardzo szybko zrozumie, że w głebi serca nie jedną taką rozmowę już z Bogiem przeprowadził :-)
To jest mój punkt widzenia :-)
Pozdrawiam :-)


Pt lip 23, 2010 16:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: 15 minut z Jezusem
po prostu rozmowa z Bogiem ,jak przyjacielem przed którym nie ma tajemnic..podałeś saxonie "mój sposób" modlitwy.rozmowa która owszem może mieć swoje jakieś konkretne miejsce i czas..i w moim przypadku ma,jest to wieczorne podsumowanie dnia..ale też jest to rozmowa w każdej chwili..przed spotkaniem z kimś,po kłótni..przed zakupami(hehehe) przed wyjściem z dziećmi na spacer..lub gdy ktoś "odwiedza" myśli,ktoś już prawie zapomniany..też o nim z NIm rozmawiam...a ostatnio chodzi za mną modlitwa Jezusowa..i to jedno z drugim..naprawdę wspaniale się uzupełnia


Pt lip 23, 2010 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 19:25
Posty: 52
Post Re: 15 minut z Jezusem
Dobrze powiedziała św. Teresa "w prostych słowach niech Mu mówi (dusza) co czuje, czego pragnie, czego potrzebuje'. Ale i mówić czasami nie trzeba, wystarczy sama obecność, po prostu milczenie. Ważnie, że masz pragnienie spotkać się z Bogiem.

_________________
Dla mnie bowiem żyć to Chrystus a umrzeć to zysk.
http://alumn-amare.blogspot.com/


Cz sty 13, 2011 9:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: 15 minut z Jezusem
Ten tekst uzmyslawia mi ze nie tylko przez te 15 minut ale o ile to mozliwe to jak najczesciej w ciagu dnia mozemy zwracac sie do Jezusa jak do przyjaciela ktory jest obok nas


Cz sty 13, 2011 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 11:47
Posty: 10
Post Re: 15 minut z Jezusem
Tak..Modlitwa ma wielką moc... Taką samą ja nasze konkretnie sformułowane pragnienia, marzenia i postanowienia, bo myśli tworzą rzeczywistość.

_________________
Tanie noclegi Kraków - komfortowe Pokoje gościnne Kraków i tanie Noclegi dla grup Kraków


Cz sty 20, 2011 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: 15 minut z Jezusem
Ja też uważam że to świetna pomoc i przewodnik przydatny do osobistego spotkania z Jezusem. Który wie owszem o nas wszystko ale chce żeby to człowiek skłonił się ku Niemu i powierzył Mu swoje sprawy. Tak samo jak ważna jest spontaniczna nawet bardzo krótka modlitwa w trudnych (czy radosnych) sytuacjach, taka myśl "Panie pomóż mi to rozwiązać", "Boże dziekuje Ci za to dobro które mnie spotkało":)

_________________
Ania


Wt sty 25, 2011 8:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 19:25
Posty: 52
Post Re: 15 minut z Jezusem
Ten tekst jest niesamowity, że go sobie wydrukowałem i jak nie wiem co mam mówić to czytam sobie i już wiem :P

_________________
Dla mnie bowiem żyć to Chrystus a umrzeć to zysk.
http://alumn-amare.blogspot.com/


N lut 06, 2011 15:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lut 07, 2011 21:02
Posty: 13
Post Re: 15 minut z Jezusem
To naprawdę cudowny tekst, mam problem ze skupieniem się, mam 16 lat i nie zawsze wiem, co mi wolno powiedzieć Jezusowi, a co nie. Przecież On i tak zna moje myśli.....

_________________
(Mk 2,17)
Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.


Pn wrz 19, 2011 15:15
Zobacz profil
Post Re: 15 minut z Jezusem
"Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. 27 Ten zaś, który przenika serca, zna zamiar Ducha, [wie], że przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą." Rz 8,26
Nie wiem czy było, czy nie, ale piękne i prawdziwie. ;)


So paź 22, 2011 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 27, 2011 13:27
Posty: 101
Post Re: 15 minut z Jezusem
Dzięki !

Mam malutkie pytanie- moze ktos moze mi pomóc. Usłyszałam w radio piosenkę- Z Tobą noc jest jak dzien a mrok jest jak swiatlo, noc jest jak dzien ,jak dzien..... Zna ktos tytul tego utworu i nazwe zespolu, ktory ten utwor wykonuje??


Cz gru 08, 2011 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2011 19:19
Posty: 33
Post Re: 15 minut z Jezusem
Ok to tera ja :) Otóż czy mam rozumieć że jest to jakby plan modlitwy (rozmowy z Jezusem) którą możemy odbywać w takiej formie codziennie czy jest to plan na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele gdy jest wystawiany z tego co pamiętam chyba raz w miesiącu. Druga sprawa to trąca mi to trochę zbytnim gadulstwem czyli nie widzę tu części na wsłuchiwanie się w Jezusa z czym ja mam ogromy problem.


Śr gru 14, 2011 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 29, 2011 14:06
Posty: 16
Post Re: 15 minut z Jezusem
Ja tez problem z modlitwa, ale mi się wydaje że Bóg moich modlitw nie słyszy.


Cz gru 29, 2011 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 27, 2011 13:27
Posty: 101
Post Re: 15 minut z Jezusem
Dagmala slyszy- postarajcie sie jednak przyjechac do Czestochowy w 2 sobote stycznia lub innego miesiaca na godz15- wtedy bedzie wiecej miejsca- w 3 sobote przyjezdzaja tlumy- tak ze czasem ludzie muszą stac przy drzwiach ,albo na zewnatrz. U wielu osob dopiero tam rozpoczal sie proces uwolnienia m in od przeklenstw, zlorzeczen ze strony innych osob. Dzieki tamtejszym modlitwom ruszyly uwolnienia i dzieki Bogu dzialajacemu poprzez te modlitwy część osob jest omadlanych u swoich ks.egzorcystow, jednoczesnie jezdzac na spotkania do Czestochowy.


Cz gru 29, 2011 22:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL