Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119  Następna strona
 Droga Neokatechumenalna 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Jeszcze można pytać u Oblatów na Koszutce. Z całą pewnością jest tam Droga, od wielu lat.

Edit: Eucharystie w soboty o godzinie 19.00 w namiocie bł. Józefa Gerarda.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn cze 02, 2014 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Alus napisał(a):
Cytuj:
i są otwarte także dla innych wiernych

Jeśli są autentycznie otwarte na innych spoza Drogi, to jedynie w nikłym % wszystkich wspólnot.
Praktycznie Eucharystie odbywają się w jakich salkach przy kościele, o ich lokalizacji i czasie pozostali wierni nie są wcale informowani.



Co do pierwszego zdania: pozwolisz, że zapytam na czym opierasz swoją tezę, że rzekomo w większości wspólnot nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej osoby spoza Drogi? Jakieś badania, statystyki?

Pytam, bo moje doświadczenie jest inne: jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby osobie spoza Drogi uniemożliwiono udziału we Mszy Świętej. Ba zdarza się, i to nawet często, że takie osoby na Mszy Świętej są. Nie w wielkiej ilości, ale są (statut wyraźnie wskazuje, że Eucharystia jest w małej wspólnocie, ma to głęboki sens).

Dlatego dziwi mnie tak daleko idące uogólnienie z Twojej strony. Moim zdaniem uogólnienie nie mające żadnych podstaw. Ale, jeśli takowe podstawy są, to proszę je podaj.


Co do drugiego zdania: chyba najpierw należy zapytać o to, kto w parafii odpowiada za ogłoszenia duszpasterskie, prowadzenie strony internetowej i treści na niej umieszczane, ogłoszenia w gazetkach, na tablicach i inne. Jeśli dojdzie do tego, że w każdej parafii odpowiada za to Droga Neokatechumenalna, to zgodzę się - możesz czynić zarzut, że Msze Święte Droga ukrywa przed parafianami. Ale jeśli nie, to Twoje stwierdzenie jest bezpodstawne.

Dla ciekawych, strona z Bielska-Białej:
http://www.katedra.bielsko.pl/page/ruch ... arzyszenia
treść:
Cytuj:
Franciszkański Zakon Świeckich
IV niedziela miesiąca, godzina 17:00
Neokatechumenat (Eucharystia)
Eucharystia 16:00, 18:00, 20:00 w każdą sobotę

Ruch "Światło-Życie" (Oaza)
piątek, godz. 18.30 (Katedra)
Wspólnota Dzieci Maryi - kliknij i przeczytaj więcej
wtorek, godz. 17.00, Salka przy ul. Schodowej 3
Zespół Charytatywny
raz w miesiącu (salka na probostwie)


I jeszcze Gliwice:
http://www.antoni.celis.pl/index.php?op ... &Itemid=54

Cytat:
Cytuj:
Ksiądz Proboszcz Stefan Ziaja oraz członkowie wspólnot serdecznie zapraszają na Eucharystie wspólnotowe, które odbywają się w soboty o godz. 19.15 w salce parafialnej (nad dawną siedzibą Radia Plus). Eucharystie te są otwarte dla każdego.


Moim zdaniem to przeczy tezie, jakoby DN ukrywała Msze Święte sprawowane we wspólnotach, przed resztą parafii.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Wt cze 03, 2014 11:08
Zobacz profil
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Opieram na faktach z mojego miasta.
Na kilka parafii w których funkcjonuje Neo, tylko w parafii kapucynów jest informacja o godzinie i miejscu Eucharystii Neo.


Wt cze 03, 2014 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Alus napisał(a):
Opieram na faktach z mojego miasta.
Na kilka parafii w których funkcjonuje Neo, tylko w parafii kapucynów jest informacja o godzinie i miejscu Eucharystii Neo.



Moje pytanie, pierwsze, dotyczyło tego na czym opierasz twierdzenie, że osoby spoza Drogi nie są wpuszczane na Msze Święte.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Wt cze 03, 2014 11:35
Zobacz profil
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Mikael napisał(a):
Alus napisał(a):
Opieram na faktach z mojego miasta.
Na kilka parafii w których funkcjonuje Neo, tylko w parafii kapucynów jest informacja o godzinie i miejscu Eucharystii Neo.



Moje pytanie, pierwsze, dotyczyło tego na czym opierasz twierdzenie, że osoby spoza Drogi nie są wpuszczane na Msze Święte.

Pomału....przeczytaj dokładnie co piszę - pozostali wierni nie są wcale informowani.


Wt cze 03, 2014 11:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Alus napisał(a):
Cytuj:
i są otwarte także dla innych wiernych

Jeśli są autentycznie otwarte na innych spoza Drogi, to jedynie w nikłym % wszystkich wspólnot.
Praktycznie Eucharystie odbywają się w jakich salkach przy kościele, o ich lokalizacji i czasie pozostali wierni nie są wcale informowani.


Wyżej, jeszcze raz cytat z Ciebie.

Zrozum, że to, że w ogłoszeniach księża nie informują o takiej Mszy Świętej, nie znaczy, że jest Ona zamknięta na osoby spoza Drogi. Jak ktoś przyjdzie, to będzie w niej uczestniczył.

Mylisz dwie sprawy: możliwość uczestniczenia w Eucharystii z brakiem informacji o Niej, i zrównujesz te dwie rzeczy. A one nie są równoznaczne.
Dodatkowo zarzut o brak informacji kierujesz w złą stronę.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Wt cze 03, 2014 12:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 11:42
Posty: 728
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Tym, którzy wątpią w prawowitość Drogi Neokatechumenalne i wątpią w jej wielkie znaczenie w Kościele powszechnym, polecam artykuł opublikowany w Gościu Niedzielnym w ostatnim tygodniu.

http://gosc.pl/doc/2020941.Oto-ja-poslij-mnie

Do tak ukazanych postaw ludzi, którzy swoją formację przechodzą w rzeczywistości nazwanej Drogą Neokatechumenalną, w tym także w czasie sprawowanych w małych wspólnotach, w parafiach Eucharystiach, dochodzi wielu, którzy w przeszłości byli daleko od Kościoła.

Jest to potężne świadectwo tych ludzi oraz potężny wkład tych wspólnot w Kościele w podstawową misję chrześcijan jaką jest ewangelizacja świata!

Transmisja z całego spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=zzbtJ3FK6Nw

_________________
Pozdrawiam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

zsoborniki


Wt cze 03, 2014 12:59
Zobacz profil
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Mikael napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
i są otwarte także dla innych wiernych

Jeśli są autentycznie otwarte na innych spoza Drogi, to jedynie w nikłym % wszystkich wspólnot.
Praktycznie Eucharystie odbywają się w jakich salkach przy kościele, o ich lokalizacji i czasie pozostali wierni nie są wcale informowani.


Wyżej, jeszcze raz cytat z Ciebie.

Zrozum, że to, że w ogłoszeniach księża nie informują o takiej Mszy Świętej, nie znaczy, że jest Ona zamknięta na osoby spoza Drogi. Jak ktoś przyjdzie, to będzie w niej uczestniczył.

Mylisz dwie sprawy: możliwość uczestniczenia w Eucharystii z brakiem informacji o Niej, i zrównujesz te dwie rzeczy. A one nie są równoznaczne.
Dodatkowo zarzut o brak informacji kierujesz w złą stronę.

Ty zaś usiłujesz dowieść, że wszystkie Neonki myślą tak jak Ty.
Otóż z ludźmi z Neo dyskutuję od lat i dużo było rozmów na temat właśnie uczestniczenia ludzi spoza Neo w Eucharystii Neo. Wszyscy Neoni tłumaczyli mi, że ludzie z zewnątrz nie zrozumieją odmienności liturgii.

I powiem Ci, kilka razy uczestniczyłam w Eucharystii Neo, ale nie potrafiłam przywyknąć do przyjmowania Komunii w pozycji siedzącej i to "echo słowa" gdzie ludzie mówią o intymnych swoich sprawach, problemach.....wiem, że nie nadaję się do takiej wspólnoty.


Wt cze 03, 2014 13:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 11:42
Posty: 728
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Alus napisał(a):

Otóż z ludźmi z Neo dyskutuję od lat i dużo było rozmów na temat właśnie uczestniczenia ludzi spoza Neo w Eucharystii Neo. Wszyscy Neoni tłumaczyli mi, że ludzie z zewnątrz nie zrozumieją odmienności liturgii.

I powiem Ci, kilka razy uczestniczyłam w Eucharystii Neo, ale nie potrafiłam przywyknąć do przyjmowania Komunii w pozycji siedzącej i to "echo słowa" gdzie ludzie mówią o intymnych swoich sprawach, problemach.....wiem, że nie nadaję się do takiej wspólnoty.


Piszesz: "Wszyscy Neoni tłumaczyli mi, że ludzie z zewnątrz nie zrozumieją odmienności liturgii." I potwierdzasz, że jest to prawda. Piszesz bowiem dalej: ".....wiem, że nie nadaję się do takiej wspólnoty".

Więc w czym rzecz, po co dociekania z Twojej strony, pytania jak już wszystko wiesz i się dowiedziałaś. Daj innym wzrastać w wierze i nie odbieraj im Ducha...

Myślę, że warto byś zrozumiała słowa z Ewangelii Mt 7,6 (oczywiście odnoszące się również także do wszystkich aż nadto dociekliwych). Słowa, do których wielokrotnie stosują się ci, którzy są uczestnikami wspólnot Drogi Neokatechumenalnej, tzn., którzy nie rozpisują się zbytnio o szczegółach na publicznych forach.

_________________
Pozdrawiam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

zsoborniki


Wt cze 03, 2014 15:35
Zobacz profil
Post Re: Droga Neokatechumenalna
@zsoborniki masz racje: kazdy kto nie potrafi zrozumiec neonskich moditw to ...wieprz.
Bo Eucharystia katolicka jest dla kazdego katolika. I katolicy powinni (nie tylko) siebie traktowac z szacunkiem, a nie przy kazdej okazji wyrzucac ze wspolnoty (wierzacych)

To jest wlasnie to, co dla mnie jest sekciarstwem neokatechumenatu, chocbyscie sie nie wiem na jakie zatwierdzone statuty powolywali. Papier jest cierpliwy i duzo zniesie, a jakie owoce daje neokatechumenat, to wlasnie widzimy. Izolacja, unikanie jasnych odpowiedzi, chowanie sie za "specjalne wtajemniczenia", niezrozumiale dla normalnych katolikow...
Wybranstwo w wybranstwie.


Wt cze 03, 2014 15:47
Post Re: Droga Neokatechumenalna
zsoborniki napisał(a):
Alus napisał(a):

Otóż z ludźmi z Neo dyskutuję od lat i dużo było rozmów na temat właśnie uczestniczenia ludzi spoza Neo w Eucharystii Neo. Wszyscy Neoni tłumaczyli mi, że ludzie z zewnątrz nie zrozumieją odmienności liturgii.

I powiem Ci, kilka razy uczestniczyłam w Eucharystii Neo, ale nie potrafiłam przywyknąć do przyjmowania Komunii w pozycji siedzącej i to "echo słowa" gdzie ludzie mówią o intymnych swoich sprawach, problemach.....wiem, że nie nadaję się do takiej wspólnoty.


Piszesz: "Wszyscy Neoni tłumaczyli mi, że ludzie z zewnątrz nie zrozumieją odmienności liturgii." I potwierdzasz, że jest to prawda. Piszesz bowiem dalej: ".....wiem, że nie nadaję się do takiej wspólnoty".

Więc w czym rzecz, po co dociekania z Twojej strony, pytania jak już wszystko wiesz i się dowiedziałaś. Daj innym wzrastać w wierze i nie odbieraj im Ducha...

Myślę, że warto byś zrozumiała słowa z Ewangelii Mt 7,6 (oczywiście odnoszące się również także do wszystkich aż nadto dociekliwych). Słowa, do których wielokrotnie stosują się ci, którzy są uczestnikami wspólnot Drogi Neokatechumenalnej, tzn., którzy nie rozpisują się zbytnio o szczegółach na publicznych forach.

Komu to niby nie pozwalam wzrastać?
Skoro katolik który nawet nie krytykuje, a dzieli sie jedynie obserwacjami, zasługuje na miano wieprza, a ten inwektyw stanowi budowanie wiary i dodawanie Ducha, to gratuluję dobrego samopoczucia wybraństwa i wyższości.
Wybrańcy zapomnieli o (Mt 5,11-12) :brawo:


Wt cze 03, 2014 16:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 11:42
Posty: 728
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Kael

Masz szansę zostać wybranym!

Rozpocznij osobiście Drogę Neokatechumenalną na serio. Wówczas nie będziesz miała z tą rzeczywistością problemu i wszystkiego dowiesz się z pierwszej ręki - nie z internetu!

Jeśli wytrwasz do końca - odniesiesz zwycięstwo! Odwagi!

Pokój z Tobą miła Kael!

_________________
Pozdrawiam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

zsoborniki


Wt cze 03, 2014 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 11:42
Posty: 728
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Alus


Masz szansę również zostać wybrańcem!

Rozpocznij osobiście Drogę Neokatechumenalną na serio. Wówczas nie będziesz miała z tą rzeczywistością problemu i wszystkiego dowiesz się z pierwszej ręki - nie z internetu!

Jeśli wytrwasz do końca - odniesiesz zwycięstwo! Odwagi!

Pokój z Tobą miła Alus

_________________
Pozdrawiam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

zsoborniki


Wt cze 03, 2014 16:24
Zobacz profil
Post Re: Droga Neokatechumenalna
zsoborniki napisał(a):
Alus


Masz szansę również zostać wybrańcem!

Rozpocznij osobiście Drogę Neokatechumenalną na serio. Wówczas nie będziesz miała z tą rzeczywistością problemu i wszystkiego dowiesz się z pierwszej ręki - nie z internetu!

Jeśli wytrwasz do końca - odniesiesz zwycięstwo! Odwagi!

Pokój z Tobą miła Alus

Nie mam problemów z Neo, bo wiem, że przed Bogiem są wszyscy równi, którzy Mu zaufają.
I zawsze mogę zwyciężyć właśnie dzięki łasce Pana, a do zbawienia przynależność do żadnych zgromadzeń i wspólnot w łonie Kościoła nie są obowiązkowe


Wt cze 03, 2014 18:15
Post Re: Droga Neokatechumenalna
@zsoborniki ja juz jestem w "wybranym plemieniu, krolewskim kaplanstwie i ludzie odkupionym". Ty tez. Jezeli uwazasz, ze neokatechumenat to twoja droga i rozpoznales to sam na modlitwie a nie jakis katechista ci to wmowil, to idz ta droga do Chrystusa.
W Nim wszyscy sie spotkamy.


Wt cze 03, 2014 19:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL