Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119  Następna strona
 Droga Neokatechumenalna 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Droga Neokatechumenalna
gdzie dokładnie w KKK?
ja znalazłam tylko tyle:
Cytuj:
1088 "Dla urzeczywistnienia tak wielkiego dzieła" - udzielania czy przekazywania swojego dzieła zbawienia - "Chrystus jest zawsze obecny w swoim Kościele, szczególnie w czynnościach liturgicznych. Jest obecny w ofierze Mszy świętej, czy to w osobie odprawiającego, gdyż <<Ten sam, który kiedyś ofiarował się na krzyżu, obecnie ofiaruje się przez posługę kapłanów>>, czy też zwłaszcza pod postaciami eucharystycznymi. Obecny jest mocą swoją w sakramentach, tak że gdy ktoś chrzci, sam Chrystus chrzci. Jest obecny w swoim słowie, albowiem gdy w Kościele czyta się Pismo święte, wówczas On sam mówi. Jest obecny wreszcie, gdy Kościół modli się i śpiewa psalmy, gdyż On sam obiecał: Gdzie dwaj albo trzej są zgromadzeni w imię moje, tam i Ja jestem pośród nich>> (Mt 18, 20)" 5 .

_________________
Ania


Pt maja 30, 2014 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2012 1:02
Posty: 44
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Eucharystia str 325 do 346 KKK, Pallotinum 2012, Wydanie II poprawione.

A teraz Eucharystia (podaję w paragrafach): 611, 671, 737, 766, 790, 838, 864, 893, 950, 1000, 1074, 1094, 1097, 1106, 1113, 1118,, 1162, 1210nn, 1322nn, 1392nn, 1436, 1517, 1524, 2120, 2177n, 2643.

Słowo "msza" występuje kilka razy (może ze trzy) w Katechizmie, ale w paragrafach - bodaj ani razu.


Pt maja 30, 2014 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2012 1:02
Posty: 44
Post Re: Droga Neokatechumenalna
brunero napisał(a):
Jerusalem napisał(a):

Dzieki. Znam ten link. Nie ma tam ani jednej informacji o Mszach :cry:
Na zalinkowanych stronach parafialnych też nie. Chyba się wszyscy nawrócili na "staroświecki styl" :) . Może to i dobrze.


Ale ja nie podałem linku z byś tam znalazł informację o Zgromadzeniu Eucharystycznym. Podałem link byś skorzystał z zamieszczonych tam telefonów.

Na takiej stronie informacji o Mszy Świętej wspólnotowej nie będzie z tego powodu, że wspólnota dostosowuje się do sytuacji i może akurat jednorazowo zmienić stałą godzinę celebracji, lub udać się na Eucharystię do innej wspólnoty, np. na jej zaproszenie. Pamiętaj, że Msza Święta jest dla człowieka, nie człowiek dla Mszy Świętej.


Pt maja 30, 2014 12:32
Zobacz profil
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Jerusalem - wyluzuj, przyjacielu. Nikt cie tu nie prześladuje jakby ci się mogło wydawać.
Wyraźnie napisałem: "W potocznym nazewnictwie, że tak się wyraże, oba zwroty są stosowane zamiennie i jakoś leci - zgoda.".
Nie musisz odsyłać mnie do KKK czy innych dokumentów, bo doskonale wiem, że te nazwy są stosowane zamiennie. Przecież w powyższym cytacie chyba jasno to zaznaczyłem, prawda?
A odezwałem się tylko dlatego, bo wątpliwe teologicznie zdanie Cawiliana plus Twoje "nie ma znaczenia" zrodziło mój niepokój. Bo, że nazwy są stosowane jako zamienniki to jedna sprawa, a że teologicznie nie oznaczają dokładnie tej samej rzeczywistości to sprawa druga. I nie zmienią tego twoje apele....

dwa:
Cytuj:
Nie rozumiem ciągłych kłamstw na temat Ofiary Eucharystycznej we wspólnotach neokatechumenalnych. Od kogo te kłamstwa pochodzą? Dlaczego wciąż zarzuca się Drodze, że nie uznaje ofiarniczego charakteru Mszy Świętej!?

A czy ja to napisałem?

Trzy:
Cytuj:
Nie będę się rozpisywał na temat steku bzdur.

Może i lepiej, bo po reakcji widać, że kompletnie nie wiesz o czym pisze i rzucasz wyuczonym kopiuj/wklej.

Z Panem Bogiem


Pt maja 30, 2014 16:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Jerusalem napisał(a):
brunero napisał(a):
Jerusalem napisał(a):

Dzieki. Znam ten link. Nie ma tam ani jednej informacji o Mszach :cry:
Na zalinkowanych stronach parafialnych też nie. Chyba się wszyscy nawrócili na "staroświecki styl" :) . Może to i dobrze.


Ale ja nie podałem linku z byś tam znalazł informację o Zgromadzeniu Eucharystycznym. Podałem link byś skorzystał z zamieszczonych tam telefonów.

Na takiej stronie informacji o Mszy Świętej wspólnotowej nie będzie z tego powodu, że wspólnota dostosowuje się do sytuacji i może akurat jednorazowo zmienić stałą godzinę celebracji, lub udać się na Eucharystię do innej wspólnoty, np. na jej zaproszenie. Pamiętaj, że Msza Święta jest dla człowieka, nie człowiek dla Mszy Świętej.

Mój Boże, naprawdę mam uwierzyć, że nie publikowanie informacji o Mszach, nawet nie w internecie, ale w ogłoszeniach parafialnych nie służy ograniczeniu dostępu niepowołanych parafian? Rzuciłem pytanie o Msze na Górnym Sląsku, czyli na obszarze zamieszkałym przez ponad 10% ludności Polski i naprawdę nikt nie wie, gdzie mógłbym jutro pójść na Mszę w rycie DN?

_________________
laudare benedicere praedicare


Pt maja 30, 2014 20:36
Zobacz profil
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Jerusalem napisał(a):
Przyjacielu, co Ty pleciesz!!!
Nie karm trolla, bo sam cię zżre:
Obrazek

Cytuj:
Nie rozumiem ciągłych kłamstw na temat Ofiary Eucharystycznej we wspólnotach neokatechumenalnych.
Spójrz na to od innej strony. Skoro on powtarza wciąż to samo, to w ogóle go nie obchodziło to, co było napisane wcześniej. Zobaczył tytuł wątku i postanowił namieszać.

Najważniejsze, to nie zwracać na nich uwagi.


N cze 01, 2014 14:47
Post Re: Droga Neokatechumenalna
brunero napisał(a):
Rzuciłem pytanie o Msze na Górnym Sląsku, czyli na obszarze zamieszkałym przez ponad 10% ludności Polski i naprawdę nikt nie wie, gdzie mógłbym jutro pójść na Mszę w rycie DN?
Nie "nikt", bo dano ci numery telefonów, tylko że nie chcesz z nich skorzystać. Czegóż więc naprawdę chcesz?


N cze 01, 2014 14:49
Post Re: Droga Neokatechumenalna
To takie trudne do zrozumienia dla ludzi z neokatechumenatu? Zadna Eucharystia nie jest sprawa prywatna badz "wlasnoscia" czyjakolwiek. Jest darem Jezusa Chrystusa dla kazdego ochrzczonego i CALEJ wspolnoty Kosciola.
Dlatego kazda Eucharystia, a juz na pewno sprawowana regularnie, powinna byc ogolnodostepna i jawna.
Chyba sam nie wierzysz, ze Msze sw neokatechumenatu sa odprawiane niesystematycznie i ad hoc?


N cze 01, 2014 15:40
Post Re: Droga Neokatechumenalna
kropeczka_ns napisał(a):
przeglądnełam tak trochę po łebkach bo dużo tego jest to co zalinkował arzachel. I tak zastanawiam się- czy to że Ks. Blachnicki czerpał pewne inspiracje z duchowości protestanckiej to jest zarzut....? No bo chyba nie powinien być, co w tym złego?RŚŻ jest ruchem katolickim.
Skoro jest ruchem katolickim, to dlaczego za fundament wzięto duchowość pewnej wspólnoty jednego z odłamów protestantyzmu? Czy jeśli będziesz zakładała prawicową partię wolnorynkową, to do jej programu ideowego wpiszesz tezy Johna Keynesa, czy raczej Ludwiga von Misesa i Carla Mengera?


N cze 01, 2014 16:23
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Cytuj:
Zobaczył tytuł wątku i postanowił namieszać.

Oszczerstwo możesz dopisać sobie do rachunku sumienia... .

Ja przedstawiłem gdzie widze błąd konkretnego myślenia i podałem wytłumaczenie, a ty wyskakujesz z jakimiś trollami zmiast merytorycznie odnieść się do zarzutu.
Doprawdy, przekonanie o prześladowaniu jest u was większe niż u pierwszych chrześcijan (komplement, nie?).
Teraz spokojnie na echo słowa możecie się wyżalić jak wam ciężko wśród internetowej społeczność, a my odkopiemy gdzieś jakiś numer telefonu i może wybłagamy jakieś podstawowe informacje na dane tematy. O ile nie są zarezerwowane dla wtajemniczony, ma się rozumieć.
I w taki o to sposób nadal mamy status quo. A kto się do tego bardziej przyczynia niech każdy sobie sam odpowie.


N cze 01, 2014 16:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Parafia Świętej Jadwigi w Chorzowie, strona internetowa, ogólnodostępna:
http://www.jadwiga.info/informacje-o-pa ... arafialne/

Cytat ze strony:

Cytuj:
4 Wspólnoty Neokatechumenalne

Spotkania: liturgia słowa w środy, Eucharystie w soboty o 19.00 (otwarte dla wszystkich chętnych)
Prezbiterzy: ks. Emanuel Pietryga, ks. Szymon Kos, ks. Bartłomiej Bober


Bytom, parafia franciszkanów, strona internetowa ogólnodostępna:

http://www.franciszkanie.bytom.pl/index ... echumenatu

Cytat:
Cytuj:
Wspólnota Neokatechumenatu, przy Parafii św. Wojciecha w Bytomiu, spotyka się w czwartki na Liturgii Słowa o godz. 19.15 i soboty na Eucharystii także o godz. 19.15. Spotkania odbywają się w salce duszpasterskiej w budynku Klasztoru Franciszkanów (kamienica naprzeciwko kościoła św. Wojciecha).

Opiekunem duchowym Wspólnoty Neokatechumenatu jest o. Gwardian i Proboszcz Melchizedek Olejok OFM.


Przynajmniej w tych dwóch parafiach jest ogólnodostępna informacja o tym co, kiedy, i że każdy może.

Co do innych parafii: trza by pytać tych co odpowiadają za strony internetowe. Ale to chyba na wątek o prowadzeniu działań informacyjnych przez parafie...

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


N cze 01, 2014 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Ano, przepraszam, że każdy może to pisze w Świętej Jadwidze.
W Bytomiu tej informacji nie ma.
To zastrzeżenie dla szczególarzy, którym nie wystarcza słowo wpisane w statut Drogi Neokatechumenalnej.
Cytuj:
§ 2. Neokatechumeni celebrują Eucharystię niedzielną w małej wspólnocie, po pierwszych nieszporach niedzieli. Ta celebracja odbywa się zgodnie z rozporządzeniem Biskupa diecezjalnego. Celebracje Eucharystii wspólnot neokatechumenalnych w sobotę wieczorem stanowią część niedzielnego duszpasterstwa liturgicznego parafii i są otwarte także dla innych wiernych.


Źródło:
http://www.camminoneocatecumenale.it/pu ... -05-11.pdf

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


N cze 01, 2014 23:07
Zobacz profil
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Kael napisał(a):
Zadna Eucharystia nie jest sprawa prywatna badz "wlasnoscia" czyjakolwiek. Jest darem Jezusa Chrystusa dla kazdego ochrzczonego i CALEJ wspolnoty Kosciola.
Dlatego kazda Eucharystia, a juz na pewno sprawowana regularnie, powinna byc ogolnodostepna i jawna.
Chyba sam nie wierzysz, ze Msze sw neokatechumenatu sa odprawiane niesystematycznie i ad hoc?
To znaczy, twierdzisz, że z powszechności Eucharystii wynika konieczność jej sprawowania regularnie i powiadamiania o tym wszystkich dookoła. Zgadza się?


Pn cze 02, 2014 1:16
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Cawilian napisał(a):
To znaczy, twierdzisz, że z powszechności Eucharystii wynika konieczność jej sprawowania regularnie i powiadamiania o tym wszystkich dookoła. Zgadza się?

Nie.
Ja twierdze cos innego, co na pewno przeczytales
Kael napisał(a):
Chyba sam nie wierzysz, ze Msze sw neokatechumenatu sa odprawiane niesystematycznie i ad hoc?


Czyzby wspolnoty neokatechumenalne gromadzily sie na wlasnych Eucharystiach z prezbiterem tylko spontanicznie i co sobote gdzieindziej? Wszystkie?

@Mikael, dziekuje za informacje. Gdyby kazdy z neokatechumenatu odpowiadal tak jasno i wyczerpujaco ns proste pytania, to by nikomu nie przyszlo do glowy, ze moze to byc grupa sekciarska. Niestety wielu zachowuje sie tak, jak sie zachowuje i stad problemy w porozumieniu.


Pn cze 02, 2014 6:05
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Cytuj:
i są otwarte także dla innych wiernych

Jeśli są autentycznie otwarte na innych spoza Drogi, to jedynie w nikłym % wszystkich wspólnot.
Praktycznie Eucharystie odbywają się w jakich salkach przy kościele, o ich lokalizacji i czasie pozostali wierni nie są wcale informowani.


Pn cze 02, 2014 8:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL