Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Modlitwa 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Modlitwa

Zrób takie doświadczenie.

Naturalnie zakładam, że jesteś Siostro, Bracie w Stanie Łaski Uświęcającej;

Proś DUCHA ŚWIĘTEGO, by był podczas Twojej Modlitwy

powtarzaj (możesz śpiewać) Słowo JEZUS min. kwadrans, ale możesz dłużej.
Wzywaj też BOGA OJCA, a jak posiadasz Dar Języków - Módl się Nimi


Jaki Zapach Kwiatów czujesz?


So lut 20, 2010 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 17:44
Posty: 85
Post Re: Modlitwa
Samo Jezus 15 min.? To min. przed kwadrans znaczy minimum. No powtarzałem przez jakiś czas krócej niż kwadrans i nic nie czułem poza perfumami siostry ;D, ale zaraz spróbuje przez 15 min. A ten zapach ma być taki, że mocno go czuć czy tylko tak leciutko?

_________________
Ilekroć mnie trwoga ogarnie w Tobie pokładam nadzieję. W Bogu uwielbiam Jego słowo, Bogu ufam, nie bede się lękał: cóż może uczynić mi człowiek?

— Ps56, 4-5


So lut 20, 2010 19:57
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Możesz krócej jak się wczujesz, ale jak będziesz IMIĘ PANA JEZUSA powtarzał z Miłością, to sam się zdziwisz jak szybko `czas leci`.


Naturalnie lepiej jest Śpiewać w myślach, albo po cichu, albo głośno jak jesteś sam i nikomu nie przeszkadzasz.


So lut 20, 2010 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Modlitwa
1. Nie modlę się językami.
2. Jestem w stanie łaski uświęcającej.
3. Nie czuję żadnego zapachu kwiatów.
4. Jedyne czuję to to, że owo "doświadczenie" zalatuje mi wystawianiem Pana Boga na próbę.

Wybacz, Frater, ale to jakaś ściema. Jak najbardziej uznaję charyzmaty a także szczególne znaki opieki niektórych świętych (np. zapach fiołków wokół o. Pio), ale nie wmawiaj tu ludziom, że od modlitwy mają zacząć czuć jakieś zapachy. Zwłaszcza, że wygląda to jak magia - zrób to i to a być może coś poczujesz. Czemu ma to służyć? Zbliżeniu do Pana, czy skupianiu się na zmysłowych doznaniach w czasie modlitwy?

PS. Jak masz na imię, jeśli mogę zapytać?

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


So lut 20, 2010 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Modlitwa
Modlitwa miała by być wystawianiem Boga na próbę, karkołomne.
A że ktoś ma jakieś doświadczenia, czy może ma takie wyobrażenia to jest jego osobista relacja jaka mu towarzyszy w czasie modlitwy.
Sam słyszałem, że na drodze rozwoju duchowego w Odnowie warto codzienni praktykować modlitwę językami w czasie 15 minut i z czasem inne dary Ducha Świętego będą dane w takim zakresie w jakim można będzie dzięki nim służyć w Kościele.


So lut 20, 2010 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Modlitwa
Nie neguję czyjegoś osobistego doświadczania, ani też, jak już pisałam charyzmatów - sama byłam przez ponad rok w Odnowie i wieeele charyzmatów i cudów się naoglądałam. Ale jednocześnie przekonałam się, że doświadczenia wiary są bardzo indywidualne. I nie ma żadnej zasady mówiącej, że jak ktoś praktykuje modlitwę w językach to otrzyma też inne dary. Już przecież św. Paweł pisze że Duch Święty rozdziela swoje dary jak chce i nic Go tu nie ogranicza. Może dać, może nie dać, może dać i odebrać itd. Ludzie mają bardzo różne doświadczenia z charyzmatami i innymi łaskami nadzwyczajnymi.

Ale jeśli to jest czyjeś OSOBISTE doświadczenie to niech nie próbuje go rozciągać na inne osoby w słowach "zrób takie doświadczenie", gdyż sto sugeruje, że zachodzi tu jakaś prawidłowość i jeśli nie zaszła to coś jest nie tak. W domyśle - albo z modlącym się albo z modlitwą.

Tak, modlitwa może być wystawianiem Pana Boga na próbę, z podejściem "No to ja się pomodlę a Ty zrobisz tak...". Tu - "to ja przez 15 minut będę powtarzać Twoje imię a Ty dasz mi poczuć zapach kwiatów. Umowa stoi?" A chyba przecież nie o coś takiego w modlitwie chodzi. Tym bardziej, że robienie takich "doświadczeń" skupia człowieka na zmysłowych doświadczeniach i różnych podobnych rewelacjach a nie na relacji z Bogiem.

Krótko mówiąc - na moje oko - nic dobrego z tego nie wyjdzie.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


So lut 20, 2010 22:31
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Spróbuj Siostrzyczko (nick Twój mnie stresuje). Saxon mógłby zmienić Ci np na Sylwia.

Dar Języków w tym Doświadczeniu sądzę, że nie jest niezbędny.


Modlitwa z Miłością wyklucza Jej sztuczność.


So lut 20, 2010 22:58
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Caryzmaty, także Stałe (Kapłaństwo, osoby Konsekrowane) znacznie podnoszą poprzeczkę na Sądzie Ostatecznym ( Szczegółowym).

Więc by dana Dusza mogła dany Charyzmat uzyskać powinna posiadać odpowiedni Stan Ducha, ale przede wszystkim Pokory.


Z Objawień Boliwijskiej Stygmatyczki Cataliny Rivas Uznanych przez Kościół Katolicki z Arcybiskupem Renę Fernandezem Apaza.

Powiedziałem: Proście, a otrzymacie. Nie zapominajcie jednak, że, abyście zostali wysłuchani, musicie w odpowiedni sposób prosić. Wielu prosi, ale nie każdy otrzymuje, ponieważ nie prosi tak, jak powinien to czynić, czyli: z pokorą, z wiarą i z wytrwałością.

Nie toleruję pychy. Wiedzcie, że nie będą wysłuchane modlitwy tych, którzy ufają tylko swojej sile i wierzą, że są lepsi od innych. Nie jestem natomiast głuchy na wołania ludzi pokornych. Modlitwy skruszonych wznoszą się do nieba i nie wracają, dopóki nie zostaną wysłuchane przeze Mnie. Wiedzcie, że kiedy uniżacie się, bezzwłocznie zmierzam do was, by was objąć. Ale jeśli stajecie się zarozumiali i dumni z powodu waszej mądrości i czynów, oddalam się od was i pozostawiam was samych sobie. Nie gardzę nawet największymi grzesznikami, gdy prawdziwie żałują za grzechy i uniżają się w Mojej obecności, wyznając, że są niegodni Moich łask. Nikt, kto wierzy we Mnie, nie zostanie zlekceważony. Niech wiedzą o tym wszyscy grzesznicy. Nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś Mi zawierzył i został opuszczony, i to bez względu na to, jak wiele grzechów popełnił. Kto zwraca się do Mnie z wiarą prosząc o łaski, które są natury duchowej i są pożyteczne dla jego duszy, może być pewien, że je otrzyma. Ja nie czynię jak ludzie, którzy obiecują, a potem nie dotrzymują słowa. Oni tak robią, ponieważ bądź kłamali przy składaniu obietnicy, bądź z upływem czasu zmienili zdanie. Ja jednak nie mogę kłamać, ponieważ jestem prawdą; nie mogę zmienić zdania, ponieważ jestem sprawiedliwością i prawością i znam konsekwencje własnych czynów. Jak więc mógłbym nie dotrzymać danych wam obietnic?


So lut 20, 2010 23:22
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Ja Was Bardzo Kocham i chciałbym , żeby każdy czuł Ten Zapach.


So lut 20, 2010 23:32
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
I pamietajcie, że Charyzmaty nie czynią nas Świętymi. One Należą do Kościoła, a my musimy Nimi Posługiwać. Nie możemy Ich `zakopać`.


So lut 20, 2010 23:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Re: Modlitwa
Z całym szacunkiem do Ciebie frater, ale ja w takie rzeczy nie wierzę. Wystawiasz tutaj takie jakieś chore doświadczenie, które powoduje, że człowiek nie skupia się na szczerej, dobrej modlitwie tylko na oczekiwaniu kiedy pojawi się ten zapach. A rozmowa z Bogiem staje się przez to niczym.

Po co Ci ten zapach przy modlitwie? Przecież nie to w niej jest istotne.

Ja nie próbuję i próbować nie mam zamiaru. Wolę swój normalny sposób na modlitwę.

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


So lut 20, 2010 23:53
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Przepraszam, jeżeli zachwiałem Twoja równowagę. Nie jestem nikim szczegółnym i daleko mi do Stanu Modlitwy jaki chciałbym osiągnąć podczas mojego ziemskiego Pielgrzymowania.


Jeszcze fragment o Modlitwie, Mówi PAN JEZUS

Wytrwałość w łasce jest darem całkowicie darmo danym, który otrzymujecie nie ze względu na wasze zasługi, ale dzięki waszym modlitwom. Łańcuchowi Boskiego wspomożenia musi odpowiadać łańcuch modlitw, bez którego rzadko udzielam łask. Jeśli przerwiecie modlitwy i przestaniecie prosić, ja również wstrzymam łańcuch mojego wstawiennictwa i w ten sposób utracicie wytrwałość. Przeczytajcie: Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje (Łk 11,5-8)
Ludzie denerwują się, kiedy ktoś im się naprzykrza i prosi o coś. Mnie nie drażni wasze natręctwo w modlitwie, wręcz przeciwnie, cieszę się z waszej wytrwałości i zachęcam was, abyście przedstawiali mi swoje prośby wielokrotnie. Mówiąc: szukajcie, kołaczcie, chciałem, abyście zrozumieli, że musicie być jak biedni żebracy, którzy proszą o jałmużnę i którzy nawet wtedy, gdy ludzie ich odprawiają z niczym, nie przestają prosić i domagać się, aż nie zostanie im cokolwiek podarowane.

Proście o wytrwałość w każdym momencie: kiedy się budzicie, modlicie, uczestniczycie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, kładziecie się spać... a zwłaszcza wtedy, gdy zły namawia was do popełnienia grzechu. Zawsze módlcie się słowami: Pomóż mi, wspieraj mnie, oświeć mnie, daj mi siłę, nie opuszczaj mnie. Proście mnie o łaski za pośrednictwem Mojej Matki, ponieważ Jej niczego nie odmawiam. Ona jest osłodą dla grzeszników, ratunkiem dla cierpiących i źródłem wszelkiej łaski.



Jak wiele razy Śpiewasz Imię JEZUS to PAN JEZUS ...


N lut 21, 2010 0:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Modlitwa
Fajnie, a powiesz nam w końcu o co ci chodziło z tym zapachem?

PS. Pamiętaj, że łacina była przez długie wieki językiem Kościoła. Więc co masz do niewinnego słowa w języku łacińskim?

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


N lut 21, 2010 17:51
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Twój nick przywołuje `demona`. To ma głównie dla Ciebie zły wpływ.


N lut 21, 2010 18:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Modlitwa
Nie żadna modlitwa językami ,tylko glosolalia,czyli dżwięki bez znaczenia.A te tanie chwyty z zapachami to fałszywa mistyka.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Pn lut 22, 2010 5:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL