Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Modlitwa 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
@evoleth

Nie staram się być transparentny specjalnie (co nie oznacza, że Kurie nie wiedzą kim jest frater, fratris, frater`x`), więc o jakim chwaleniu się piszesz?

Łaski Nadprzyrodzone Daje BÓG takie jakie chce Ofiarować danej Duszy i nieraz jest to wbrew jej Woli. Dopiero po pewnym czasie Dusza zaczyna rozumieć Ich wartość.
np. Charyzmaty Uzdrawiania i Uwalniania niewykluczone, że zawsze połączone są z Cierpieniami Duszy Nimi Posługującej

Natomiast w tym temacie piszemy o Modlitwie. I proszę podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.


@Joda

Jest też Dar Tłumaczenia Języków. I nie jest on w moim odczuciu taki rzadki.

Nadto Dar Języków w moim odczuciu może Uzyskać każda Dusza podczas ziemskiego Pielgrzymowania. A co odczuwa podczas wypowiadania Tych Słów ... .

Św. Paweł Apostoł Modlił się także Darem Języków.


Cz lip 08, 2010 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Modlitwa
frater napisał(a):
Natomiast w tym temacie piszemy o Modlitwie. I proszę podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Moje spostrzeżenie jest takie, że nieustannie łączysz modlitwę z otrzymywaniem nadprzyrodzonych łask. Uważasz, że bez tego jest ona nie ważna? Modlitwa nie musi być czymś niesamowitym i wiązać się z charyzmatami, cierpieniem duszy, jakimiś szczególnymi odczuciami itd. Dobra modlitwa to najbardziej codzienna i zwyczajna rzecz na świecie.

Co to znaczy że nie starasz się być transparentny?

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Cz lip 08, 2010 19:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 02, 2010 15:45
Posty: 232
Post Re: Modlitwa
frater napisał(a):
Charyzmaty Uzdrawiania i Uwalniania niewykluczone, że zawsze połączone są z Cierpieniami Duszy Nimi Posługującej

Właśnie stąd moje pytanie: czy podczas modlitwy w skupieniu, gdy masz świadomość łączności z Panem Bogiem (lub ze świętymi) to cierpienie nasila się czy też zmniejsza aż do odczucia wewnętrznej duchowej radości. Przepraszam za to intymne pytanie. Jeśli nie odpowiesz to nie było pytania
Pozdrawiam: Dawid

_________________
Pan mym Pasterzem, Dawid.


Cz lip 08, 2010 20:42
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Ja tak naprawdę to jestem bardzo słaby w Modlitwie. Stąd bardzo chętnie uczę się od innych. I chętnie też dzielę się tą wiedzą.
Mam wiele Wzorów do naśladowania jak o. John Bashobora, czy o. Witko, czy o Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu, Św. Franciszek, Św. Scholastyka, Św. Benedykt, Fulla Horak, Stefan Gwiazda, Św. o. Pio, Św. o. Maksymilian, Św Rita, Św. Faustyna, Bogdan Jański, Św. Paweł Apostoł , Św. Piotr Apostoł, Św. Szymon Zelota Apostoł, Św. Jakub Apostoł, Jan Paweł II, Bł. Katarzyna Emmerich i bardzo wielu innych w tym także żyjących, jak np. jeden bardzo pokorny Egzorcysta, czy bardzo pokorny brat zakonny żyjący w świecie (III Zakon), czy bardzo pokorna Charyzmatyczka, czy jeden z Charyzmatyków Austaralijskich i bardzo bardzo bardzo wielu innych



@evoleth
Każdy chyba chce za życia otrzymywać wiele Łask. Mi się wydaje, że ten dział jest odwiedzany głownie przez zainteresowanych danymi tematami, wiec wielkiego rozgłosu tu chyba nie ma.

@Dawid7

Z jednej strony chcę cierpieć dla PANA JEZUSA, a z drugiej nie radzę sobie z cierpieniami. Często `wymiękam`. np dziś nie radzą sobie z ich ilością i intensywnością. Jestem taki słaby. Ale cieszę się, że inni mogą być Uleczani na ich także trudnej drodze.


Kod:
Dobra modlitwa to najbardziej codzienna i zwyczajna rzecz na świecie.


Chętnie podyskutuję .

Np doświadczenie mnie uczy, że Te osoby, które z bardzo dużą Bojaźnią podchodzą do BOGA otrzymują Olbrzymie Łaski. Nawet jeżeli chodzi o zewnętrzne gesty jak niski ukłon przed EUCHARYSTIĄ, częsta postawa klęcząca, codzienna dobrowolna Msza Święta, czy wiele Mszy Świętych. Bardzo lubię przebywać w Ich otoczeniu


Pt lip 09, 2010 0:06
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa
Frater - dar tłumaczenia języków - OK. Ale o wiele cenniejszy jest dar rozumu.


Pt lip 09, 2010 18:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Modlitwa
frater napisał(a):
Każdy chyba chce za życia otrzymywać wiele Łask. Mi się wydaje, że ten dział jest odwiedzany głownie przez zainteresowanych danymi tematami, wiec wielkiego rozgłosu tu chyba nie ma.

Łaski to nie tylko nadprzyrodzone zdolności. Ten wątek coraz bardziej przypomina poradnik pt. "Jak skutecznie zapewnić sobie chryzmaty za pomocą odpowiedniej modlitwy."

Cytuj:
Np doświadczenie mnie uczy, że Te osoby, które z bardzo dużą Bojaźnią podchodzą do BOGA otrzymują Olbrzymie Łaski. Nawet jeżeli chodzi o zewnętrzne gesty jak niski ukłon przed EUCHARYSTIĄ, częsta postawa klęcząca, codzienna dobrowolna Msza Święta, czy wiele Mszy Świętych. Bardzo lubię przebywać w Ich otoczeniu

Chyba trochę mylisz modlitwę z aktami czci wobec Boga. Modlitwa nie jest środkiem płatniczym, dzięki któremu coś można dostać. Olbrzymie są te łaski, które powodują przemianę człowieka i czynią go bliższym Bogu. A nie te które są spektakularne, albo powodują niesamowite odczucia.

Joda napisał(a):
Frater - dar tłumaczenia języków - OK. Ale o wiele cenniejszy jest dar rozumu.

O właśnie, na przykład to.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Pt lip 09, 2010 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 02, 2010 15:45
Posty: 232
Post Re: Modlitwa
frater napisał(a):
Ja tak naprawdę to jestem bardzo słaby w Modlitwie. Stąd bardzo chętnie uczę się od innych. I chętnie też dzielę się tą wiedzą

Dzięki, że odpowiedziałeś. Ja też jestem słaby, i pewnie dużo słabszy od Ciebie. Nawet nie potrafię się dzielić, bo nie mam czym. Jestem początkującym. Chętnie założyłbym w tym forum nowy temat/wątek: Rozważanie tajemnic Różańca św. Przyszło mi to na myśl, gdyż w czasie modlitwy różańcowej rozmyślam jak przetłumaczyć (interpretować) opisane i rozważane przez nas tajemnice różańcowe na przeżycia duchowe. Sam mam z tym wątpliwosci. Zapraszam zatem do uczestnictwa Evoleth i Ciebie Frater. Oczywiście i innych chętnych ale w duchu katolickim. Myślę, że ubogaciłoby to nasze rozważania. Tylko może ustalmy wpierw z modem w jakim temacie to otworzyć. Żeby nas znów nie przenosili. :-(
Pozdrawiam. Dawid

_________________
Pan mym Pasterzem, Dawid.


Pt lip 09, 2010 19:52
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
evoleth i Joda ja na forum nie rywalizuję z nikim. I chętnie poznam jak się Wy Modlicie.


Np. uważam,, że jeżeli np. Joda Modli się za mnie to ma z tego `tytułu` 10 jednostek Łaski, a ja mam 1 jednostkę Łaski, natomiast jeżeli się Modlimy wspólnie za siebie to mamy po 1000 jednostek łaski. ( wartości są tylko przykładowe, proporcje to inna sprawa)

Dlaczego o tym piszę ?

Papież Modli się za wszystkich i moim zdaniem, Ci którzy nie Modlą się za Papieża, czy Biskupa Miejsca, czy swego Proboszcza mają tylko okruszek z `tortu Łaski`, a Ci co się Modlą mają cały `tort`.

Kod:
Ale o wiele cenniejszy jest dar rozumu.


Tak, należy do Siedmiu Darów DUCHA ŚWIĘTEGO. Staram się codziennie odmawiać Koronkę ku Czci DUCHA ŚWIĘTEGO


Pt lip 09, 2010 22:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Modlitwa
To nie są zawody: kto z nas modli się lepiej i skuteczniej. U rożnych ludzi na rożnych etapach dojrzałości modlitwa może wyglądać całkowicie inaczej.
Ale widzę że mamy gruntownie różne podejście do samego sensu modlitwy. Co by było, Frater, gdyby nie dawała Ci ona żadnych widocznych i odczuwalnych łask, żadnych charyzmatów czy nawet cierpienia? Potrafisz wyobrazić sobie modlitwę, która jest jedynie (!) bezinteresownym trwaniem w bożej obecności?

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


So lip 10, 2010 7:39
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Tak i zdarza mi się nawet spać na Adoracji PRZENAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. A mój sen wypływa ze zmęczenia . I ufam że jest miły BOGU.


So lip 10, 2010 13:36
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa
Frater - nie odmawiam Różańca. Nie leżę krzyżem i nie noszę włosiennicy. Nie poszczę o chlebie i wodzie i nie mam najmniejszego zamiaru tego robić. Nie przeliczam Łaski na żadne jednostki. Nie należę i ani myślę należeć do żadnej szlachetnej wspólnoty modlitewnej, akcji katolickiej itp. itd.
Rozliczenia z ilości i długości modlitw nie będzie przed Bogiem w godzinie śmierci,
ale z codziennej relacji i miłości przez małe i duże M. I JEMU zostawiam ostatnie zdanie.

Nie tobie.


So lip 10, 2010 18:51
Post Re: Modlitwa
Joda, moge sie tylko dolaczyc.
Przeliczanie laski na jednostki.... :o
Ale coz, my nieoswieceni nie zalapiemy sie pewnie na mistyczne przezycia.


So lip 10, 2010 19:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Modlitwa
frater napisał(a):
Tak i zdarza mi się nawet spać na Adoracji PRZENAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. A mój sen wypływa ze zmęczenia . I ufam że jest miły BOGU.

Kto wie czy milszy niż niejedna Twoja modlitwa... ;)

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


So lip 10, 2010 21:31
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Jest bardzo wiele Modlitw bardzo słabo znanych, a połączonych z wieloma potężnymi Obietnicami.

Łaski są zachętą dla Tych, którzy się mało Modlą.

Postaram się też nadal cytować niektóre fragmenty Objawień byśmy lepiej się Modlili .






Ludzie denerwują się, kiedy ktoś im się naprzykrza i prosi o coś. Mnie nie drażni wasze natręctwo w modlitwie, wręcz przeciwnie, cieszę się z waszej wytrwałości i zachęcam was, abyście przedstawiali mi swoje prośby wielokrotnie. Mówiąc: szukajcie, kołaczcie, chciałem, abyście zrozumieli, że musicie być jak biedni żebracy, którzy proszą o jałmużnę i którzy nawet wtedy, gdy ludzie ich odprawiają z niczym, nie przestają prosić i domagać się, aż nie zostanie im cokolwiek podarowane.

Proście o wytrwałość w każdym momencie: kiedy się budzicie, modlicie, uczestniczycie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, kładziecie się spać... a zwłaszcza wtedy, gdy zły namawia was do popełnienia grzechu. Zawsze módlcie się słowami: Pomóż mi, wspieraj mnie, oświeć mnie, daj mi siłę, nie opuszczaj mnie. Proście mnie o łaski za pośrednictwem Mojej Matki, ponieważ Jej niczego nie odmawiam. Ona jest osłodą dla grzeszników, ratunkiem dla cierpiących i źródłem wszelkiej łaski.



N lip 11, 2010 0:18
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa
10 razy Zdrowaś... 8 razy chwała... 3 razy westchnienia do... a zaraz, zaraz... jaki dzisiaj to dzień i co się odmawia? :o
- Czy mógłby pan mi skasować bilet?? :roll:
- Proszę mi nie przeszkadzać!! Bo przez panią się pomyliłem!! A ja mam ważne obietnice!! :D :evil:

Powodzenia.


N lip 11, 2010 1:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL