Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 5:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Modlitwa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Modlitwa
dodam,że takie propagowanie fałszywej mistyki tylko potwierdza moje uprzedzenia do ruchów charyzmatycznych

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Pn lut 22, 2010 5:55
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Przyjacielu, tak jak jest Dar Języków, tak samo jest Dar Tłumaczenia Języków.

A Łaski są różne, łącznie z możliwością Widzenia Twarzą w Twarz BOGA OJCA


Nadto Charyzmaty dostają zarówno Osoby Konsekrowane, jak i żyjące w Świecie.


I One są po to, by rozszerzać i Umacniać nasz Kościół w Świecie i by więcej osób dążyło do Świętości.


Pn lut 22, 2010 6:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Modlitwa
Glosolalia nie jest żadnym darem języków ponieważ nie mamy tu do czynienia z żadnym jezykiem,podobnie moglibyśmy jezykiem nazwać jodłowanie.Jakie są podstawy,żeby to nazawć darem Ducha Świętego?Dla mnie żadne.
A łaska ogladania twarzy Boga Ojca jest tyle warta co te twoje zapachy,Bóg Ojciec nie ma twarzy.Dla mnie takie zapachy i inne iluzje są mamieniem diabelskim.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Pn lut 22, 2010 7:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Modlitwa
Zwłaszcza, gdy stają się celem modlitwy. A o to bardzo łatwo.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Pn lut 22, 2010 12:46
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa

Kochani Charyzmaty Stałe mają osoby Konsekrowane, natomiast inne Charyzmaty dostają poszczególne Dusze, ale nie są One ich własnością . Należą One do Kościoła, i to że dana osoba Je posiada nie czyni ją Świętą, Natomiast Posługa Nimi prowadzi do Świętości.

By Je otrzymać trzeba być naprawdę Nawróconym czyli Czystym, czyli być w takim Stanie Ducha, by wszystkie nałogi ciężkie i średnie były trwale zwalczone.


Dar Języków posiadają i profesorowie Teologii i doktorowie Teologii i informatycy i sprzątaczki i inni - zarówno Kapłani, czy osoby zakonne, jak i ludzie żyjący w Świecie ( Świeccy).

I Ty Bracie, Siostro możesz Go posiadać jak i inne Charyzmaty jeżeli Ich pragniesz i jesteś gotów do Posługi Nimi dla Kościoła.


Pn lut 22, 2010 13:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 08, 2010 16:26
Posty: 166
Post Re: Modlitwa
Cytuj:
Twój nick przywołuje `demona`. To ma głównie dla Ciebie zły wpływ.

A co ma silva z demonem wspólnego?

Cytuj:
Spróbuj Siostrzyczko (nick Twój mnie stresuje). Saxon mógłby zmienić Ci np na Sylwia.

A ty z pokory uzurpujesz sobie prawo do takich uwag?

_________________
To już nie polowanie, nie obława, nie łów!
To planowe niszczenie gatunku!


Pn lut 22, 2010 13:43
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
`Jeżeli Bracie będziesz widział mnie w bagnie po szyję chętnie zobaczę w Twojej ręce kij, by mnie z bagna wyciągnąć.`



A o demonach nie mam zamiaru pisać i długo byłem bardzo umiarkowany w pisaniu na temat tego nicku. Osobny temat założyłem nie ja i nie zamierzam Wam wmawiać opętań których nie macie, ale o zagrożeniach będę pisał zawsze ilekroć się pojawią.
Nie zawsze mam wpływ na osobę i z danym okultystą nie dyskutuję.

Ale inna jest sprawa osoby Wierzącej w BOGA, a postępującej nieświadomie źle.


Pn lut 22, 2010 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Modlitwa
Trzeba odróżnić prawdziwy dar języków czyli ksenoglosję od glosolalii.Tym pierwszym dysponował św.O.Pio i porafił np. wyspowiadać amerykańskiego penitenta używając slangu z Bronxu,potrafił tłumaczyć teksty napisane po francusku pomimo,że nie uczył się tego języka.Zapytany mówił,że to zasługa jego Anioła Stróża.Glosolalia zas jest wypowiadaniem niezrozumiałych sylab,być może ,że to taka forma transu ale darem języków nie jest.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Pn lut 22, 2010 14:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Modlitwa
Napiszę tu, co myślę, choć nie ma to bezpośrednio związku z tematem. Mam nadzieję że żaden moderator mnie za to nie ochrzani.

Otóż gdy czytam wypowiedzi Fratera przypomina mi się historia pewnego człowieka, którego miałam nieprzyjemność poznać. Człowiek ten był "Charyzmatykiem" wielce nawróconym, z wielką chęcią pouczającym innych, szczególnie z wielką chęcią wytykał innym pychę. Miał charyzmę, dużo osób uważało go za niemal świętego. Z wielką pompą "nawracał" wszystkich dookoła. Był w redakcji strony charyzmatycy.pl. A sposób pisania miał identyczny do Fratera.

Niestety, źle się jego historia skończyła. Ów "Wielki Charyzmatyk" wkrótce stał się "Agnostykiem" zwalczającym Kościół i stał się jedynym znanym mi człowiekiem o którym mogę powiedzieć ze był zły - z satysfakcją i okrucieństwem poniżał innych... Mój przyjaciel zapewne po części z powodu owego poniżania popełnił samobójstwo.

Ze znajomości z nim nauczyłam się 3 rzeczy:
1. Trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na swoją pokorę a swoje dary zachowywać w ukryciu.
2. Trzeba się bardzo modlić o pokorę.
3. Nigdy nie stosować manipulacji ani kłamstwa.

Frater - ponieważ twoje wypowiedzi bardzo przypominają mi wypowiedzi tamtego człowieka, który źle skończył - proszę cię o to, żebyś pisał oszczędniej o nadzwyczajnych darach, charyzmatach i potrzebie bycia czystym. Jeśli będzie trzeba Bóg każdego pouczy o tym a Duch Święty udzieli charyzmatów komu zechce.

Nie jest niczym dobrym stwierdzenie, że każdy może mieć charyzmaty nadzywczajne bo Duch udziela komu chce i jak chce i nie stawia warunków.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Pn lut 22, 2010 18:37
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa
frater napisał(a):
Więc by dana Dusza mogła dany Charyzmat uzyskać powinna posiadać odpowiedni Stan Ducha, ale przede wszystkim Pokory.


Oj, tak. :brawo:


Pn lut 22, 2010 19:09
Post Re: Modlitwa
Ja osobiście doświadczyłem glosolalii: to bardzo piękna, uczuciowa forma modlitwy, zwłaszcza wspólnotowej. Ale myślę że prosty różaniec odmiawiany z trudem wielkim, żeby skupić się na tym co się robi, nie jest mniej miły Bogu. Miewam też wizje i osobiste objawienia w różnych formach (choć akurat nie zapachowych) i chętnie dzielę się swoimi przeżyciami z najbliższymi.

Nie czuję się jednak powołany, by kogokolwiek pouczać jaka powinna być modlitwa. Każdy ma swoją drogę i każda może być równie trudna i równie piękna.


Pn lut 22, 2010 19:18
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
Jak mogą poświadczyć o tym pewne osoby z różnych Kurii moja transparentność kiedyś ...

Dlatego jedyne co mogę o sobie powiedzieć to to, że jestem związany z trzema zgromadzeniami zakonnymi, w sposób pośredni lub bezpośredni i że nie jestem i nigdy nie byłem z portalu charyzmatycy.pl

Kod:
Ze znajomości z nim nauczyłam się 3 rzeczy:
1. Trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na swoją pokorę a swoje dary zachowywać w ukryciu.
2. Trzeba się bardzo modlić o pokorę.
3. Nigdy nie stosować manipulacji ani kłamstwa.


Zgadzam się z tym w 100%.

Co do tematu chciałem zapewnić Cię że jesteś wstanie mieć Dar Języków - jestem tego pewien `Sylwio`.
Natomiast Zapach Ten jest Łaską, która została Udzielona nie jednej osobie i Ufam BOGU , że tym z Was, którzy będą wytrwali w Modlitwie DUCH ŚWIĘTY Udzieli Jej. Nie ma tu schematu, ale...
PAN JEZUS ma bardzo Miękkie Serce, nadto znasz już Procedurę - proś MAMĘ BOŻĄ. PAN JEZUS Naszej MAMIE nigdy nie odmawia. Zawsze starajcie się w Modlitwie Modlić Do Naszego TATY w Niebie


Pn lut 22, 2010 19:20
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Modlitwa
@Liam

Marzymy by Nasz Kościół był pełen Charyzmatów, więc nie bójmy się uczyć wzajemnie Modlić.
Ja jestem jeszcze na początku Drogi i Proszę CIĘ BOŻE o Następne Charyzmaty.

Chętnie poznam też Wasze Modlitwy. Może będę się Nimi Modlił


Pn lut 22, 2010 19:37
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa
Masz rację, frater. Pan Jezus może udzielić każdemu takiej łaski o jaką się prosi. Z tym, że ja wolę prosić na przykład o zdrowie dla najbliższych, o dobry dzień w pracy dla ukochanej, o pomoc dla ofiar katastrofy... Łaska odczuwania zapachu jakoś nie jest mi potrzebna.


Pn lut 22, 2010 19:38
Post Re: Modlitwa
A z charyzmatami jest takie niebezpieczeństwo, że ludzie czasem zaczynają bardziej koncentrować się na... hm... powiedzmy "efektach specjalnych" niż treści modlitw i w ogóle bycia z Bogiem. Przytoczony tu już Ojciec Pio z całą pewnością był charyzmatykiem. Ale on nie chciał modlitw ani szumu wokół swojej osoby. I, o ile dobrze pamiętam, Jezus też niekoniecznie dawał się "naciągnąć" na czynienie znaków wyłącznie dla zademonstrowania Swojego Charyzmatu.

A jeśli chcesz poznać moje modlitwy, to zapraszam do mojego bloga (link w podpisie). Na razie zaczynam od rozrachunku z przeszłością - bo jestem to winien każdemu, kto chciałby mi towarzyszyć w drodze - ale głównym tematem będą moje doświadczenia w modlitwie.


Pn lut 22, 2010 19:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL