Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
A potrafisz wskazać w Biblii choć jedna modlitwę wstawienniczą?


Pt sty 28, 2011 0:31
Zobacz profil
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
Login2 napisał(a):
A potrafisz wskazać w Biblii choć jedna modlitwę wstawienniczą?

Bez większych problemów - modlitwa Jezusa za uczniów (J 17), za oprawców (Łk 23,34), modlitwa Szczepana (Dz 7,60), modlitwa Mojżesza (Wj 17,11-12), modlitwa Hioba (Hi 42,10).


Pt sty 28, 2011 10:08

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
To wszystko są modlitwy bezpośrednio do Boga. Chciałbym zobaczyć raczej modlitwę gdzie ktoś coś chce od Boga, a modli się do kogoś innego. Np. jakichś świętych jak to ma miejsce z KK.


Pt sty 28, 2011 11:11
Zobacz profil
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
Login2 napisał(a):
To wszystko są modlitwy bezpośrednio do Boga. Chciałbym zobaczyć raczej modlitwę gdzie ktoś coś chce od Boga, a modli się do kogoś innego. Np. jakichś świętych jak to ma miejsce z KK.

Nikt nie modli się do świętych, zawsze tylko do Boga.
Kieruje się jedynie w modlitwie słowa prośby do świętych, aby oni zanosili modlitwy do Boga w naszych intencjach.


Pt sty 28, 2011 12:39

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
No i właśnie taki przykład chciałem z Biblii, gdzie ktoś przy modlitwie kieruje słowa do świętego jakiegoś z prośbą, żeby ten się wstawiał za nim. Na ile znam Biblię, to nie ma ani jednego takiego przykładu.


Pt sty 28, 2011 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 19:25
Posty: 52
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
Ciężko poddać przykład, gdyż jeszcze nie istniał kult świętych. Prorocy wstawiali się bezpośrednio do Boga o pomoc ludziom.

_________________
Dla mnie bowiem żyć to Chrystus a umrzeć to zysk.
http://alumn-amare.blogspot.com/


So sty 29, 2011 11:11
Zobacz profil WWW
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
:aniol: tak myślę , że każdy człowiek wielbiący Boga zaczyna każdą swoją modlitwę od słów modlitwy której udzielił nam Bóg Jezus Chrystus
Ojcze Nasz .......
nie ma i nie będzie lepszej modlitwy od tej właśnie , która jednocześnie wielbi Boga i łaczy nas we wspólnej modlitwie , nie mówimy ja , mój - ale nasz , daj nam . oto najlepsza modlitwa do Boga Ojca o której zdają się zapominać chrześcijanie . :buja:


So lut 12, 2011 19:54

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
Przy pomocy modlitwy Ojcze nasz Jezus Chrystus uczy nas zwracać się do Boga jako do Ojca: „Modlić się do Ojca, to znaczy wejść w Jego misterium, którym jest On sam i które objawił nam Jego Syn: Wyrażenie „Bóg Ojciec” nigdy nikomu nie było objawione. Gdy sam Mojżesz zapytał Boga, kim On jest, usłyszał inne imię. Nam to imię zostało objawione w Synu, bo imię to zawiera nowe imię Ojca (Tertulian, De oratione, 3)” (Katechizm, 2779).

Ojcze nasz... kryje wiele tajemnic zachęcam do rozważania.

Chwała Ojcu - modlitwa ku czci Trójcy Świętej

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


Wt lut 22, 2011 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2010 20:11
Posty: 16
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
Jeśli ktoś ma szczególną potrzebę kontaktu z Bogiem ojcem to może przyda mu się ofiarowanie się Bogu Ojcu Niebieskiemu
Mój Najukochańszy Boże Ojcze Przedwieczny Niebieski! -Któryś mnie stworzył z miłości! Przepraszam Cię za wszelkiego rodzaju zło, grzechy i przewinienia świadome i nieświadome popełnione w ciągu mojego życia….za co bardzo, bardzo żałuję i proszę pokornie Twoje Niezgłębione Miłosierdzie o przebaczenie i odpuszczenie mi tego zła wszelkiego i pokierowanie moim całym życiem tak abym Ci sprawiał tylko radość. Przymnażaj mi stale sił, zdrowia na ciele i duszy, wszelkich potrzebnych łask bożych i błogosław mi i mnie nieustannie! Wyrzekam się na zawsze szatana, wszelkiego rodzaju zła i oddaję Ci na zawsze moją duszę ,serce na oścież otwarte ,umysł, ciało, moją wolną wolę, moją wielką nędzę, całe moje życie, doczesne i wieczne i opuszczam siebie dla Ciebie i rzucam się z zamkniętymi oczami w przepaść Twojego Niezgłębionego Miłosierdzia, rządź we mnie, przez mnie jak Ci się rzywnie podoba na wieki wieków .Amen. Odmów 1 x Ojcze Nasz
Jeżeli możesz odmawiaj codziennie, najlepiej rano a Bóg Ojciec zmieni twoje życie na dobre i obdarzy Cię zdrowiem na ciele i duszy! Zaufaj a będziesz jeszcze zbawiony
.
Modlitwa podana przez samego Ojca w Jego kaplicy w Skoczowie.

_________________
Cierpienie twe pójdzie w niepamięć, jak deszcz miniony je wspomnisz. Życie roztoczy swój blask jak południe, mrok się przemieni w poranek. (Księga Hioba rozdz. 11)


Pn maja 30, 2011 10:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 20:38
Posty: 11
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
"Modlitwa podana przez samego Ojca w Jego kaplicy w Skoczowie."
"Ojca" z dużej litery? Czyli przez Boga? Chyba przez ojca, czyli przez kapłana.


Śr paź 26, 2011 17:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2011 19:19
Posty: 33
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
Kurcze jak dla mnie temat na czasie, bo akurat mam z tym pewien problem. Gdy dziękuję lub kieruję jakieś prośby podczas np. wieczornej modlitwy to robię to do Jezusa. Oczywiście na samym początku modlitwy jest "Ojcze nasz" , potem inne dla mnie bliskie , a na końcu po prostu swoimi słowami. Gdy tak dzisiaj odmawiałem z córką krótką modlitwę przed snem zawsze na końcu dziękuję swoimi słowami za wszystko co nam się przytrafiło danego dnia ale dziękuję ... Jezusowi, chociaż wiem że przez Jezusa do Boga to czasami mam wyrzuty sumienia ale może to jest związane z moim obecnym etapem katolicyzmu. Co do różańca to podczas jego odmawiania staram się skupić na danej tajemnicy lub na Maryi. Do świętych się nie modlę bo jakoś nie czuję potrzeby i sam nie wiem jak to jest z tym wstawiennictwem ... generalnie zdarza mi się odmówić modlitwę do św. Krzysztofa gdy siedzę za kółkiem ale wtedy czuje że się modlę do Krzyśka który miałby nade mną czuwać , a to chyba raczej nie tak ma być.


Wt gru 13, 2011 0:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 14, 2011 9:45
Posty: 25
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
Modlitwy do Boga Ojca

Modlitwa

Najdroższy Ojcze Przedwieczny, stajemy przed tobą z sercem skruszonym i upokorzonym. Przebacz nam nasze grzechy i słabości. Prosimy cię o odwagę, łaski i środki do wypełnienia twojej woli, na drodze zbawienia, przez Miłość Twojego Syna, naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Twojej Niepokalanej córki, błogosławionej dziewicy Maryi. Amen.



Akty Uwielbienia

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, Stwórco Nieba i ziemi i całego wszechświata. Chwała Ojcu …

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, w Twojej Mądrości i twojej Potędze. Chwała Ojcu …

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, w twojej miłości i twojej dobroci i w wielkim miłosierdziu. Chwała Ojcu …

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, w twoich Aniołach i w twoich świętych. Chwała Ojcu …

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, we wszystkich istotach żywych, które stworzyłeś. Chwała Ojcu…

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, we wszystkich dziełach rąk swoich. Chwała Ojcu …

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, za twoją Miłość i miłosierdzie. Chwała Ojcu …

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, że przez ofiarę twojego Syna Jezusa i jego Przenajświętszą krew wykupiłeś nas z niewoli grzechu. Chwała Ojcu …

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, za to, że dałeś nam Maryję, jako matkę Współodkupicielkę i pośredniczkę wszystkich łask. Chwała Ojcu …

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, za to, że przez chrzest i łaskę Ducha świętego, włączyłeś nas do królestwa twego, jako dzieci Boże. Chwała Ojcu …

Dopomóż nam miłosierny Ojcze, abyśmy zawsze byli tobie wierni i wdzięczni za Twoją Miłość, abyśmy zawsze pełnili twoją wolę, przez Jezusa Chrystusa Syna Twojego i Jego Matkę Maryję, Współodkupicielkę i pośredniczkę Wszystkich łask. Amen. Ojcze Przedwieczny Stwórco wszelkiego dobra, niech cię wielbi wszechświat cały, cała ziemia, każde stworzenie. Pragniemy, aby w kościele świętym ustanowione było specjalne święto ustanowione ku twej czci i ku twojej chwale. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

O, mój Ojcze niebieski, jak jest miło i słodko wiedzieć, że Ty Jesteś moim Ojcem, a ja - Twoim dzieckiem! Przede wszystkim wtedy, gdy niebo mojej duszy jest czarne, a mój krzyż zbyt ciężki, odczuwam potrzebę, aby Ci powiedzieć:

Ojcze, wierzę w Twoją Miłość do mnie!

Tak, wierzę, że Ty Jesteś moim Ojcem, a ja - Twoim dzieckiem! Wierzę, że czuwasz w dzień i w nocy nade mną i że nawet jeden włos nie spadnie z mojej głowy bez Twojego pozwolenia! Wierzę, że jako nieskończenie mądry wiesz lepiej niż ja, co jest dla mnie korzystne! Wierzę, że jako nieskończenie Mocny wyprowadzasz dobro ze zła! Wierzę, że jako nieskończenie Dobry, sprawiasz, że wszystko służy dobru tych, którzy Cię kochają i pomimo rąk, które mnie ranią, całuję Twoją dłoń, która leczy.

Wierzę, lecz pomnóż moją wiarę, a zwłaszcza moją nadzieję i moją Miłość.

Naucz mnie dobrze widzieć Twoją Miłość, która kieruje wszystkimi wydarzeniami mojego życia. Naucz mnie zdawać się na Twoją świętą wolę i Twej świętej Matki.

Ojcze, Ty wiesz wszystko, Ty widzisz wszystko, Ty znasz mnie lepiej, niż ja znam samą siebie. Wszystko możesz i kochasz mnie!

O, mój Ojcze, ponieważ chcesz, abyśmy prosili Cię o wszystko, przychodzę z ufnością prosić Cię z Jezusem i Maryją o... (Należy wymienić łaskę, o jakiej otrzymanie się prosi).

W tej intencji ofiarowuję Ci - w jedności z ich Najświętszymi Sercami - wszystkie moje modlitwy, ofiary i umartwienia oraz największą wierność moim obowiązkom.

Udziel mi światła, siły i łaski Twojego Ducha! Umocnij mnie w tymże Duchu tak, żebym nigdy go nie straciła, nie zasmuciła ani nie osłabiła we mnie.

Mój Ojcze, proszę Cię o to w Imię Jezus Chrystusa, Twojego Syna. A Ty, o Jezu, otwórz Swoje Serce i włóż w nie moje serce, a potem razem z Sercem Maryi ofiaruj je naszemu Boskiemu Ojcu! W zamian za to wyproś mi łaskę, której tak potrzebuję!

Mój Boski ojcze, spraw, by Cię poznali wszyscy ludzie. Niech cały świat ogłasza Twoją dobroć i Twoje miłosierdzie!

Bądź moim czułym Ojcem i chroń mnie wszędzie jak źrenicy Twoich oczu. Niech na zawsze zachowam godność Twojego dziecka. Zmiłuj się nade mną.

Boski Ojcze, słodka Nadziejo naszych dusz, bądź znany, czczony i kochany przez ludzi!

Boski Ojcze, nieskończona Dobroci objawiająca się wobec wszystkich narodów, bądź znany, czczony i kochany przez ludzi!

Boski Ojcze, dobroczynna Roso dla ludzkości, bądź znany, czczony i kochany przez ludzi!

Ojcze Przedwieczny, Stwórco wszelkiego dobra, niech Cię wielbi wszechświat cały, cała ziemia i każde stworzenie. Pragniemy, aby w Kościele św. ustanowione było specjalne święto ku Twojej czci i ku Twojej Chwale. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...


Koronka do Boga Ojca.

Na wstępie:

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Wierzę w Boga... 3 x Chwała Ojcu...

Na dużych paciorkach:

1x Ojcze Niebieski, naucz mnie pełnienia Twojej świętej Woli.

Na małych paciorkach:

10x Ojcze Niebieski, kocham Cię i pomóż mi.

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Na zakończenie:
3 x Bądź Uwielbiony, Ojcze Niebieski, za wszystko dobro, które nam dajesz.


Pt sty 13, 2012 14:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2011 19:19
Posty: 33
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
Wooow taką modlitwę to musiałbym z karteczki codziennie odczytywać bo zanim bym ją zapamiętał i nauczył się odmawiać z pamięci minęły by wieki :)


So sty 14, 2012 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 14, 2011 9:45
Posty: 25
Post Re: Jak nie zaniedbywać w modlitwie Boga Ojca?
to są oddzielne modlitwy, akty strzeliste do Boga Ojca i na końcu koronka do Jego Osoby. To nie jest jedna modlitwa;p


N sty 15, 2012 18:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL