Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Czy rozmowa z Bogiem jest modlitwa ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
rahelix napisał(a):
wiec prubuje ci caly czas uswiadomic ze chociaz czlowiek moze sie odwrocic to bog sie od swego dziecka nigdy nie odwroci i to jest wlasnie cudowne

Ja tego nigdzie nie zanegowałam więc nie wiem co mi próbujesz udowadniać.
Niemniej jeżeli człowiek się uprze, to się na tę miłość zamknie w piekle

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So mar 26, 2005 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
nie wiem jak do ciebie dotrzec

Rzym. 5:1-2
1. Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
2. Dzięki któremu też mamy dostęp przez wiarę do tej łaski, w której stoimy, i chlubimy się nadzieją chwały Bożej.
(BW)


Pn mar 28, 2005 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Czy możesz mi pokazać w którym miejscu twój cytat zaprzecza temu co napisałam ? Bo jak dla mnie W ŻADNYM !

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn mar 28, 2005 20:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Rahelix

Zrozumiales ?? No mysle, ze tak. :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt mar 29, 2005 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 16:13
Posty: 21
Post 
Modlę się czasami sercem, czasami słowami wymyślonymi już przez kogoś i ułożonymi w tekst modlitwy. W kontaktach z Nim nie ma reguły,planu. To serce, potrzeba chwili, samo wskazuje , jak mówić...

Cytuj:
Jeżeli nie umiesz modlić się słowami,
Nie rozdzieraj szat
Ani głowy nie posypuj popiołem,
Ale módl się tak, jak umiesz,
Bez słów, jak drzewa, jak trawy, jak morza,
które również zmawiają modlitwę bez słów.

Słowa są nieporadne, zawodne.
Nieokreślone i nieokreslające.
Są rozczarowaniem. Bolesna omylnością.
Módl się zatem bez słów,
Jak drzewo, jak trawa, jak morze.

Roman Brandstaetter

_________________
Dziękuję Ci za tyle bólu żeby sprawdzać siebie,za wszystko co nieważne najważniejsze,za pytania tak wielkie że już nieruchome


Pt kwi 01, 2005 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
moze kilka cytatow z pisma swietego zwiazanych z modlitwa:Dz.Ap. 2:42
42. I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.
(BW)

Rzym. 15:30
30. Proszę was tedy, bracia, przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i przez miłość Ducha, abyście wespół ze mną walczyli w modlitwach, zanoszonych za mnie do Boga,
(BW)

Efez. 1:16
16. Nie przestaję dziękować za was i wspominać was w modlitwach moich,
(BW)

Kol. 4:12
12. Pozdrawia was Epafras, który pochodzi spośród was, sługa Chrystusa Jezusa, który nieustannie toczy za was bój w modlitwach, abyście byli doskonali i trwali we wszystkim, co jest wolą Bożą.
(BW)

1 Tes. 1:2
2. Dziękujemy Bogu zawsze za was wszystkich, wspominając was w modlitwach naszych nieustannie,
(BW)

2 Tym. 1:3
3. Dziękuję Bogu, któremu z czystym sumieniem służę, tak jak przodkowie moi, gdy nieustannie ciebie wspominam w modlitwach moich, we dnie i w nocy;
(BW)


1 Tym. 2:1
1. Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi,

1 Tym. 2:2-4
2. Za królów i za wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości.
3. Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym,
4. Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy.
(BW)

Jak. 5:15
15. A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie; jeżeli zaś dopuścił się grzechów, będą mu odpuszczone.
(BW)

Jak. 5:16
16. Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego.
(BW)

tak wiec widac ze mozemy modlic sie do boga o wszystko ale mysle ze najpierw powinnismy zawsze bogu dziekowac i wielbic go za dar milosci jego


Pt kwi 01, 2005 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
ludzie niepotrafili sie modlić i prosili Chrystusa o to by powiedział jak to robić

tak , więc Chrystus zostawił modlitwe "Ojcze nasz" nam

z tego wniosek , że idzie sie modlić własnymi słowami i to też jest modlitwą
ja osobiście kiedy nieodmówie "Ojcze nasz" i Zdrowaśki podle jakoś sie czuje i brakuje mi tego bardzo

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt kwi 05, 2005 0:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 20:11
Posty: 145
Post 
Wiele tu padło postów na temat i nie na temat, ja pragnę podzielić się bardzo króciutko tym, czy dla mnie jest modlitwa.

Modlitwa- to adoracja Boga i Jego woli, anie morze formułek uczynionych, by zadusić duszę i zamknąć ją w kleszczach przyzwyczajeń i umów. Aczkolwiek ich nie neguję. Modlitwa to oddech, to wolność, to miłość, to niewyczerpana rozmowa, a przede wszystkim to myślenie o Bogu.

------------------------------------------------------------------------------------
Tak trwać przed Tobą, Panie
i to wszystko.
Zamknąć oczy ciała,
zamknąć oczy duszy
i trwać nieruchomo, w milczeniu...
Stanąć przed Tobą, który stoisz tu, przede mną.
Być przy Tobie, nieskończona Obecności...
( nie znam autora - przepraszam)




pozdrawiam :)


Cz kwi 07, 2005 22:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Czy rozmowa z Bogiem jest modlitwa ?
gabriel napisał(a):
Co sadzicie , czy zwykla rozmowa a wlasciwie monolog z Bogiem moze byc modlitwa? Czy tylko musze by to oklepane zdrowaski ? Ot taki przyklad , ktos mowi Boze ale dzis mialem kiepski dzien a jutro mnie czeka sprawdzian z matmy, dopomoz mi Boze aby mi sie udalo zdac...

Czy modlitwa to musi byc prosba do Boga o cos ? Czy moze byc to zwykle rozpamietywanie dnia poprzedniego? , albo pytania o cos do Boga ?

Co jest modlitwa a co juz nia nie jest w przypadku rozmowy z Bogiem ?

Gabriel, często w modlitwie skupiamy się mniej więcej na "mam taki problem, Boże pomóż mi go rozwiązać". A tymczasem myślę że powinniśmy dążyć do czegoś trochę innego. Powiiniśmy dążyć do rozmowy z Bogiem, w której niekoniecznie dominuje to co JA chcę powiedzieć.
Ksiądz Blachnicki uczył modlitwy w oparciu o Namiot Spotkania. Cofając się aż do Mojżesza:
Mojżesz zaś wziął namiot i rozbił go za obozem, i nazwał go Namiotem Spotkania. A ktokolwiek chciał się zwrócić do Pana, szedł do Namiotu Spotkania, który był poza obozem. Ile zaś razy Mojżesz szedł do namiotu, cały lud stawał przy wejściu do swych namiotów i patrzał na Mojżesza, aż wszedł do namiotu. Ile zaś razy Mojżesz wszedł do namiotu, zstępował słup obłoku i stawał u wejścia do namiotu, i wtedy [Pan] rozmawiał z Mojżeszem. Cały lud widział, że słup obłoku stawał u wejścia do namiotu. Cały lud stawał i każdy oddawał pokłon u wejścia do swego namiotu. A Pan rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem. Potem wracał Mojżesz do obozu, sługa zaś jego, Jozue, syn Nuna, młodzieniec, nie oddalał się z wnętrza namiotu. (...) Powiedziałeś do mnie: "Znam cię po imieniu i jestem ci łaskawy". (...) Pan odpowiedział Mojżeszowi: «Uczynię to, o co prosisz, ponieważ jestem ci łaskawy, a znam cię po imieniu». I rzekł [Mojżesz]: «Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę». [Pan] odpowiedział: «Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba». Wj 33, 7-19

Po pierwsze Mojżesz wychodził poza obóz, czyli zostawiał wszystko, i szedł żeby stanąć w ciszy przed Panem. A potem mówił Pan.
Poczytaj tu :)
http://naszaoaza.tnb.pl/viewpage.php?page_id=29

_________________
Ania


Cz paź 20, 2011 19:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL