Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Ratunek dla Kościoła 
Autor Wiadomość
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Najwidoczniej egzorcyści napotykają różnych demonów.....bo niemal we wszystkich relacjach z egzorcyzmów wybija się krzyk demonów, które boją się Maryi.


N maja 22, 2011 12:30

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:24
Posty: 24
Post Re: Ratunek dla Kościoła
To tylko fragment Alus... również w tych materiałach jest ogromna ilość informacji o ich strachu przed różańcem i ciężkich porażkach ich planów, spowodowanych działaniem Najświętszej.


N maja 22, 2011 12:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Ratunek dla Kościoła
oleksa57 napisał(a):
Elbrus napisał(a):
oleksa57 napisał(a):
Skoro domagasz się dowodu na " tak ", to podaj dowód na " nie".
Tak się nie da rozmawiać. Może ktoś ci to wytłumaczy.

Dowód na nie nie istnieje.
Brak dowodu na 'tak' jest dowodem na 'nie',
lub przynajmniej na przyjęcie postawy, jakby tego (kuszenia) nie było.
oleksa57 napisał(a):
Dowód na tak brzmi : Maryja musiała być kuszona.
Nie musiała, a jeśli była kuszona, to nie ma żadnej pewności, że było to akurat pod krzyżem.

pajacykPL napisał(a):
Oto fragment materiałów pochodzących od egzorcystów,
którzy spisali to, co mówi demon, kiedy już poddaje się Mocy Bożej i w imię Jezusa,
potwierdza to, w co wierzymy.
Jest to fragment książki
"Niezamierzone pouczenia złego ducha podczas egzorcyzmów" księdza egzorcysty Pellegrino Eretti'ego.
Czy ta książka została zatwierdzona przez władze kościelne
jako niewyrażająca niczego stojącego w sprzeczności z jakimkolwiek elementem wiary Kościoła?


"Kusiliśmy nawet jego Matkę. Miała rozdarte Serce. Ale jednocześnie, w tym Sercu panował nieopisany pokój.
Wszystko przebaczała. Kochała i cierpiała. Jej przebaczenie było całkowite. Jej miłość była całkowita.
Jej ofiara była całkowita. I to nas pokonałoooooo!"

Czy katolicy wierzą, że dopiero ofiara Maryji pokonała demony?
Przecież zrobił to już wcześniej Jezus - jedyny Zbawiciel. Całkowicie.


"Bezskutecznie podkopywaliśmy Jej wiarę. Ona nie przestawała się modlić.
Tylko Ona Jedna wierzyła w Zmartwychwstanie. Jej Serce już wszystko wiedziało."

Czy katolicy wierzą, że tylko Maryja wierzyła z zmartwychwstanie Jezusa?


"I tamtego dnia o świcie, w dzień po szabacie, On przyszedł najpierw do Niej.
Nie wiemy co do siebie mówili. Widzieliśmy ich.
[Widzieliśmy tylko, że się cieszy i mnoży swoje zwycięstwa.]
//kto mnoży - Maryja czy Jezus? jakie zwycięstwa?
Widzieliśmy tylko, że to spotkanie promieniowało pokojem i nieskończona miłością.
Ani nie mogliśmy nic słyszeć. Ich rozmowa była poza naszym zasięgiem.
A potem zobaczyliśmy Magdalenę idącą do grobu."

Czy katolicy wierzą, że Jezus najpierw ukazał się swojej matce, a dopiero potem Marii Magdalenie?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N maja 22, 2011 13:05
Zobacz profil
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Elbrus napisał(a):
Jest to fragment książki
"Niezamierzone pouczenia złego ducha podczas egzorcyzmów" księdza egzorcysty Pellegrino Eretti'ego.
Czy ta książka została zatwierdzona przez władze kościelne
jako niewyrażająca niczego stojącego w sprzeczności z jakimkolwiek elementem wiary Kościoła?


Nie znam źródła, które przywołałeś. Słuszniejszą rzeczą, jak mi się wydaje, byłoby powoływać się na źródła już uznane przez Kościół i na nich oprzeć polemikę.
Bo przytaczasz ~Elbrusie, źródło, na które w tej wymianie zdań nie powoływał się nikt oprócz Ciebie, i każesz mi go bronić, co wydaje mi się manipulacją.

Elbrus napisał(a):
oleksa57 napisał(a):
Dowód na tak brzmi : Maryja musiała być kuszona.
Nie musiała, a jeśli była kuszona, to nie ma żadnej pewności, że było to akurat pod krzyżem.


Z tego, co mi wiadomo, świętość to heroizm i walka. Po właściwej stronie. A zasługi Maryi m. in. polegają na tym, że nigdy i w niczym nie sprzeniewierzyła się Bogu. Co by jednak wskazywało na to, że chyba miała taką możliwość, żeby się sprzeniewierzyć.

Chyba że się mylę. Wówczas mogłoby się okazać, że Maryja jest święta, bo była bardzo grzeczna i ślicznie wychodziła na zdjęciach.

A tak w nieco szerszym planie, to Chrystus też nie przedstawił świadka na to, że był kuszony. Poszukiwany jest również świadek Zwiastowania. Albo wiarygodne, nie zmontowane fotografie.


N maja 22, 2011 13:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Ratunek dla Kościoła
oleksa57 napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Jest to fragment książki
"Niezamierzone pouczenia złego ducha podczas egzorcyzmów" księdza egzorcysty Pellegrino Eretti'ego.
Czy ta książka została zatwierdzona przez władze kościelne
jako niewyrażająca niczego stojącego w sprzeczności z jakimkolwiek elementem wiary Kościoła?

Nie znam źródła, które przywołałeś. Słuszniejszą rzeczą, jak mi się wydaje,
byłoby powoływać się na źródła już uznane przez Kościół i na nich oprzeć polemikę.
Dlatego właśnie zadałem pytanie o (przynajmniej) Nihil Obstat.
oleksa57 napisał(a):
Bo przytaczasz ~Elbrusie, źródło, na które w tej wymianie zdań nie powoływał się nikt oprócz Ciebie,
i każesz mi go bronić, co wydaje mi się manipulacją.
pajacykPL podał fragment właśnie z tej książki.
Ja zacytowałem kolejne zdania z tego samego fragmentu.
A pytania skierowałem do katolików, a nie tylko do ciebie.
oleksa57 napisał(a):
Elbrus napisał(a):
oleksa57 napisał(a):
Dowód na tak brzmi : Maryja musiała być kuszona.
Nie musiała, a jeśli była kuszona, to nie ma żadnej pewności, że było to akurat pod krzyżem.

Z tego, co mi wiadomo, świętość to heroizm i walka. Po właściwej stronie.
A zasługi Maryi m. in. polegają na tym, że nigdy i w niczym nie sprzeniewierzyła się Bogu.
Co by jednak wskazywało na to, że chyba miała taką możliwość, żeby się sprzeniewierzyć.
Ale skąd wiadomo, że była kuszona także pod krzyżem?
Bo na razie przedstawiono do wierzenia słowa demona.
Dziwię się, że szatańskim świadectwom z taką łatwością daje się wiarę.
oleksa57 napisał(a):
A tak w nieco szerszym planie, to Chrystus też nie przedstawił świadka na to, że był kuszony.
Dla osób uznających natchnienie Pisma świadkowie nie są potrzebni.
Na potwierdzenie powyższych kontrowersyjnych (mam nadzieję, że nie tylko dla mnie) tez
potrzeba czegoś więcej, niż krzyków anonimowego diabła.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N maja 22, 2011 13:56
Zobacz profil
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Polecam opatrzone Imprimatur :

Bł. Katarzyna Emmerich, " Żywot i bolesna męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Marji wraz z tajemnicami Starego Przymierza "

Maria z Agredy, " Mistyczne Miasto Boże "

Dzieła te w Kościele pomagają do wzrostu duchowości ; pierwsza z autorek została uznana za błogosławioną, druga nosi tytuł Sługi Bożej.
Oba dzieła mówią o udziale Matki w Męce Syna, i nie są skażone zarzutem demonicznego pochodzenia.
Elbrus napisał(a):
oleksa57 napisał(a):
A tak w nieco szerszym planie, to Chrystus też nie przedstawił świadka na to, że był kuszony.
Dla osób uznających natchnienie Pisma świadkowie nie są potrzebni.
Na potwierdzenie powyższych kontrowersyjnych (mam nadzieję, że nie tylko dla mnie) tez
potrzeba czegoś więcej, niż krzyków anonimowego diabła.

Ta ostatnia Twoja wypowiedź nie jest dla mnie do końca jasna.
Bo nie uwierzę, że nie zrozumiałeś sarkazmu zawartego w mojej wypowiedzi.

Dla przyjęcia Pisma jako żywego Słowa Bożego oczywiście nie są potrzebni świadkowie ani naukowe dowody, tylko światło Ducha Świętego i żywa wiara.

Bez tych dwóch rzeczy - wiary i łaski pochodzącej od Ducha - wszystko, co tam napisane, pozostaje literaturą i ciągiem logicznych kombinacji.
Wiedza - bez łaski, którą daje Duch Święty- w tym akurat obszarze jest niczym, bo tyle to ma nawet diabeł.


N maja 22, 2011 14:45

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:24
Posty: 24
Post Re: Ratunek dla Kościoła
To "świadectwo demona", o którym mówi Elbrus, wiele razy ukazywane jest również w Piśmie Świętym, które jasno i wyraźnie mówi, że nawet złe duchy oddawały pokłon Jezusowi Chrystusowi i były mu posłuszne. Skoro są to niezamierzone pouczenia demona, spisane przez przedstawiciela Kościoła Rzymsko-katolickiego - czy uznane nie wiem - nie odbiegające od nauki Kościoła, nie widzę w tym nic złego... mało tego, widzę również dobitne potwierdzenie wszystkiego, o czym uczono mnie w naszym Kościele. Ja książki nie mam, mam materiały zbite przez kogoś w artykuł. Pisał tam również egzorcysta watykański, którego wspomniałem.

Dotarłem również do nagrania, świadectwa egzorcysty jasnogórskiego, który cytował słowa zawarte w artykule który posiadam. Jeśli Elbrus czekałbyś na potwierdzenie Watykanu każdego słowa zawartego w kazaniu Twoich księży, czy ogólnie duchowieństwa, to chyba dziś w nic jeszcze byś nie wierzył.

Co do dowodów z Pisma Świętego - to że nie ma w nim opisu życia Chrystusa od Jego zaginięcia w wieku 12 lat, do czasu Chrztu w Jordanie, nie znaczy, że nie było Go wtedy na Ziemi. Równie dobrze mogło być podobnie w tej sytuacji. Dlaczego Chrystus nie miałby najpierw nawiedzić Osoby którą najbardziej umiłował - Swej Matki?

Jeśli chodzi o wiarę w zmartwychwstanie - pewnie dobrze pamiętasz, jak uczniowie spotkali Chrystusa po drodze do Emaus i nie byli w stanie Go rozpoznać, dopiero później przypomniało im się o Jego słowach, zburzenia tego przybytku i odbudowaniu w 3 dni...


Pn maja 23, 2011 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Echhhhhhhhh

Kochani. Maryja mogła być kuszona. Zapewne w ciągu życia wielokrotnie była. Być może również pod krzyżem. Nie ma w tej możliwości nic sprzecznego z wiarą katolicką, skoro szatan odważył się kusić Boga, to tym bardziej w końcu mógł próbować z człowiekiem. Co więcej: Maryja nie uległa, skoro wierzymy, że nie popełniła żadnego grzechu.

Objawienia prywatne nie są przesłanką świętości i nie ma obowiązku w nie wierzyć. A podstawowym kryterium oceny jest właśnie brak sprzeczności z wiarą Kościoła.

Co do wynurzeń demonicznych podczas egzorcyzmów... niespecjalnie mnie interesują. Zdecydowanie wolę słuchać Boga niż demonów. Bez względu na to, kiedy i co gadają. Podobnie wolę zwracać uwagę na Boże, nie demoniczne działanie w świecie. Owszem, jest w nim wiele zła. Nie mam zamiary go ignorować. Ale dobro w dalszym ciągu jest mocniejsze. Może tylko cichsze...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt maja 24, 2011 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:24
Posty: 24
Post Re: Ratunek dla Kościoła
jo_tka każdy ma prawo do odbierania wiary we własny sposób. Pani jest bardzo dobry. Ja natomiast czuję wewnętrzną potrzebę mówienia o złu, abyśmy pamiętali, że ono istnieje wokół, i mimo że cichsze, to silniejsze w swym ukryciu.


Śr maja 25, 2011 20:37
Zobacz profil
Post Re: Ratunek dla Kościoła
oleksa57
Cytuj:
Bez tych dwóch rzeczy - wiary i łaski pochodzącej od Ducha - wszystko, co tam napisane, pozostaje literaturą i ciągiem logicznych kombinacji.


to mi się podobało , jest tym o czym powinni wiedzieć ci którz łapią się za słowo w piśmie bez tych dwóch podstawowych rzeczy .Esencja rozumienia pisma .
Dzięki .
pozwolę sobie zacytować te słowa jeżeli autor nie ma nic przeciw . :aniol:


N maja 29, 2011 19:02
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Ta myśl to własność Kościoła. Z homilii o. Raniero Cantalemssa wygłoszonej na częstochowskich wałach 21. 05. 2011r. Do użytku powszechnego.


N maja 29, 2011 19:15

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Ratunek dla Kościoła
ANNA KATARZYNA EMMERICH O "NOWYM KOŚCIELE"
http://signum-dei.blogspot.com/2012/07/ ... nowym.html

fragmencik
Cytuj:

"Boję się, że Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć przed śmiercią, ponieważ widzę jak czarny, fałszerski, nieprawdziwy kościół odnosi coraz większe powodzenie, widzę jego zgubny wpływ na społeczeństwo" (s. 292). "Wybudowali wielki, osobliwy, kuriozalny kościół, który miał obejmować wszystkie wyznania na równych prawach: ewangelicy, katolicy i wszystkie sekty - prawdziwa wspólnota bezbożników z jednym pasterzem i jedną owczarnią. Miał tam być papież, płatny papież, pozbawiony wszelkiej władzy. Wszystko zostało przygotowane, wiele rzeczy ukończono; lecz zamiast ołtarza były tylko ohyda i spustoszenie. Tak miał wyglądać ten nowy kościół, i to dlatego podłożył on ogień pod stary; jednakże Bóg zamierzył inaczej. Umarł on po spowiedzi i zadośćuczynieniu - i ożył na nowo" (s. 353).

"Kiedy doświadczałam tej wizji wówczas z jeszcze większą wyrazistością w najmniejszych szczegółach zobaczyłam ponownie obecnego Papieża i mroczny kościół jego czasów w Rzymie" (s. 279). "Widziałam zgubne konsekwencje tego fałszywego kościoła; zobaczyłam, jak się rozrasta; widziałam heretyków wszelkiego rodzaju napływających do Rzymu. Widziałam nieustannie narastającą letniość duchowieństwa, ciągle poszerzający się krąg ciemności. (...) Znowu zobaczyłam w widzeniu Bazylikę Św. Piotra podkopywaną, pustoszoną według planu wymyślonego przez tajną sektę i jednocześnie niszczoną przez burze; lecz została ocalona w chwili największego niebezpieczeństwa. Następnie ujrzałam Błogosławioną Dziewicę rozciągającą nad nią swój płaszcz. W tej ostatniej scenie nie widziałam już panującego Papieża, tylko jednego z jego następców, łagodnego, lecz bardzo stanowczego człowieka, który wiedział jak przyciągnąć do siebie kapłanów i który odpędził złych daleko od siebie" (s. 281).

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn lip 16, 2012 7:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL