Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jezusa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 14, 2011 9:45
Posty: 25
Post 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jezusa
Za podstawę praktyki modlitewnej - siedmiu Ojcze nasz i siedmiu Zdrowaś Maryjo służy objawienie, którego nasz Pan i Zbawiciel udzielił Swoim Świętym: Św. Brygidzie, Św. Gertrudzie i Św. Mechtyldzie: "Wiedzcie, Moje najdroższe córki, iż kiedy Mnie pojmano na świecie, zadano Mi 16 razów i 30 policzków. Od Ogrójca aż do domu Annasza, kiedy z powodu zmęczenia padłem na ziemię, wycięto mi 16 razów na plecach i nogach, aby Mnie zmusić do powstania. Podnoszono Mnie za brodę 33 razy. Przy słupie biczowania popychano Mnie gwałtownie. Zadano Mi jeden śmiertelny cios i wycięto Mi 6.666 uderzeń. Koronę cierniową wtłoczono Mi na Głowę i wiele cierni przeszyło Mnie aż do mózgu, które zadały Mi 32 rany na Głowie Mojej. Tam też uderzono Mnie trzy razy, przyprawiając Mnie nieomal o śmierć za każdym razem. Pluto Mi w twarz 73 razy. Żołnierzy, którzy Mnie pojmali, było 68, tych, pod których straż Mnie oddano, było 33. Trzy razy byłem bliski skonania. Podczas biczowania upłynęły Mi 30.403 krople krwi. Przeto najdroższe córki, ktokolwiek zmówi siedem Ojcze nasz i siedem Zdrowaś Maryjo co dzień, w przeciągu 12 lat, wypełni liczbę Kropli Krwi, które przelałem od narodzenia aż do śmierci, których było 30.403, jak wam przedtem objaśniłem. Poznajecie zatem łaski, których udzielę tym, którzy się dostosują do Mego życzenia. Są to następujące obietnice:

1. Zostanie w godzinę śmierci zabrany bezpośrednio do Nieba bez Czyśćca.
2. Będzie zaliczony do grona największych świętych, jakoby przelewał krew za wiarę Chrystusową.
3. Bóg Ojciec będzie utrzymywał w jego rodzinie trzy Dusze w stanie Łaski Uświęcającej, według jego wyboru.
4. Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła.
5. Będzie powiadomiony przed swą śmiercią.

Uwaga: Gdyby osoba odmawiająca te modlitwy wcześniej zmarła, zaliczone będzie jakby odmówiła je w całości.
:D


TAJEMNICA I
Obrzezanie Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie pierwsze Rany, pierwsze Boleści i pierwsze przelanie Najświętszej Krwi Pana Jezusa na pokutę za moje i wszystkich ludzi grzechy młodości, na zapobieganie pierwszych grzechów ciężkich u dzieci i młodzieży, szczególnie w moim domu i moim pokrewieństwie.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA II
Krwawy pot Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Serca Pana Jezusa na Górze Oliwnej, każdą kroplę Krwi z Krwawego Potu na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca, na zapobieganie tym grzechom, na zwiększenie Miłości do Boga i do bliźnich naszych.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA III
Biczowanie Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie te tysiące Ran okrutnej Boleści i Drogocenną Krew Pana Jezusa, spowodowaną biczowaniem, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca, ciała i nieczystości, na zapobieganie tym grzechom i na zachowanie niewinności, zwłaszcza w moim pokrewieństwie, a szczególnie u dzieci i młodzieży.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA IV
Cierniem Koronowanie Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Rany, Boleści i Drogocenną Krew Pana Jezusa z Koronowania Cierniem, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy umysłu, na zapobieganie tym grzechom, na rozpowszechnianie Królestwa Chrystusowego na ziemi.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA V
Dźwiganie krzyża
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Drogi Krzyżowej i przelaną tam Drogocenną Krew, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy, za bunt przeciw Twoim Świętym Postanowieniom, przeciw wszystkim innym grzechom i na ubłaganie prawdziwej Miłości do Krzyża.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA VI
Ukrzyżowanie Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Twojego Boskiego Syna na Krzyżu, Jego przybicie do Krzyża, Jego Podniesienie na Krzyżu, Jego Święte Rany na Rękach, Nogach i Boku, Jego Drogocenną Krew, która wylała się za nas; Jego skrajną Biedę, Jego Posłuszeństwo i bezkrwawe odnawianie się Świętych Ran Jego we wszystkich Mszach Świętych na ziemi - na pokutę za skaleczenie Świętych Zakonnych ślubowań i reguł, na zadośćuczynienie za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy, za chorych i umierających, za kapłanów i laikat, za życzenia i prośby Ojca Świętego, za odnowę rodzin chrześcijańskich, za umocnienie w wierze, za Ojczyznę moją i jedność rodzin i narodów, jedność Kościoła w Chrystusie, za dusze w Czyśćcu cierpiące i te, które znikąd ratunku nie mają.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA VII
Otworzenie Świętego Boku Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi racz przyjąć otworzenie Świętego Boku i Serca Pana Jezusa za potrzeby Kościoła Świętego i na pokutę za grzechy moje i grzechy wszystkich ludzi. Racz przyjąć tę Drogocenną, Najświętszą Krew i Wodę, która została przelana z Rany Boku i Boskiego Serca Pana Jezusa, i racz nam być łaskawym i miłosiernym. O Przenajświętsza Krwi Chrystusa, racz oczyścić mnie i wszystkich ludzi od własnych i obcych win grzechowych. O Przenajświętsza Wodo z Najświętszego Boku i Serca Pana naszego, Jezusa Chrystusa, racz uwolnić mnie i wszystkich ludzi od kar za grzechy i racz ugasić mnie i wszystkim biednym duszom płomień czyśćcowy. Amen.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

Zakończenie

Panie i Boże nasz, racz nie karać nas za grzechy nasze według Świętej Sprawiedliwości Twojej, ale racz nam być łaskawym według Wielkiego Miłosierdzia Twego. Panie Jezu, który konałeś na Krzyżu za nas, zanurz w Swoim Najświętszym Konaniu na wieki nasze dusze, abyśmy dostąpili zbawienia przez Najświętszą Agonię Twoją. Uwielbiam Cię Ojcze, przez Miłosierdzie Syna Twego. Boże, wierzę w Ciebie i ufam Dobroci Twojej teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.


Pn gru 12, 2011 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
viewtopic.php?f=27&t=25661 - Tajemnica szczęścia - czy ktoś z Was odmawiał te modlitwy?
viewtopic.php?f=27&t=28664 - Odmawiając "tajemnicę szczęścia" trzeba być w łasce ....
viewtopic.php?f=3&t=4975 - "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy
viewtopic.php?f=27&t=23111 - NIeścisłość w objawieniach Św Brygidy.

viewtopic.php?f=3&t=29008 - koronka św. Brygidy
viewtopic.php?f=31&t=26557 - Obietnice

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn gru 12, 2011 18:22
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
micpol249 napisał(a):
Uwaga: Gdyby osoba odmawiająca te modlitwy wcześniej zmarła, zaliczone będzie jakby odmówiła je w całości.
:D



Całkiem kusząca promocja :)


Pn gru 12, 2011 20:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
A ja ciągle nie rozumiem, a chciałbym zrozumieć, w czym moja modlitwa jest gorsza od tej, że jest tu tyle "bonusów"? Nic nie podważam, nic nie krytykuje, ale tylko pytam, bo kilka razy już wklejano tutaj tego tylu rzeczy. Jeśli mam tego bezmyślnie nie odmawiać, to czemu akurat ta formuła jest lepsza od wszystkiego? Czy ma tu znaczenie moje postępowanie, oraz wierność Bogu? Czy do tej modlitwy ma mnie skłonić wielość łask? Czy inaczej ich nie dostąpię ufając Boga? Albo opluwając wiarę, to samo odmawianie formuły coś mi da?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 13, 2011 0:38
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
WIST napisał(a):
A ja ciągle nie rozumiem, a chciałbym zrozumieć, w czym moja modlitwa jest gorsza od tej, że jest tu tyle "bonusów"?

Tego przecież nikt nie napisał...ale też się kiedyś nad tym zastanawiałam, po co te konkretne cyfry, tu tysiąc, tam milion, a może gdzieś jeszcze inaczej..
Ma ktoś jakiś pomysł?


Wt gru 13, 2011 8:03
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
MARIEL napisał(a):
WIST napisał(a):
A ja ciągle nie rozumiem, a chciałbym zrozumieć, w czym moja modlitwa jest gorsza od tej, że jest tu tyle "bonusów"?

Tego przecież nikt nie napisał...ale też się kiedyś nad tym zastanawiałam, po co te konkretne cyfry, tu tysiąc, tam milion, a może gdzieś jeszcze inaczej..
Ma ktoś jakiś pomysł?

To takie radosno-magiczne "wzmocnienie" siły modlitwy - Nowennę ku czci Chrystusa Króła opatrzoną imprimatur kurii bielskiej, w 2008r opatrzono notką gwarantującą przywoływanie dodatkowych aniołów stróżów.


Wt gru 13, 2011 9:44

Dołączył(a): Cz lip 14, 2011 9:45
Posty: 25
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
To tak:
Te takie modlitwy jak ta, Pan Jezus podaje, ponieważ chce aby ludzie bardziej chcieli rozmyślać nad Jego Męką. Jest jeszcze więcej tego typu modlitw które przekazał Świętym.

Te ,,bonusy" mają na celu zachęcić ludzi do takich modlitw. Jak widać po tych obietnicach warto.
Jak myślicie, obstawiam że gdyby nie było tych ,,bonusów" to 95% ludzi, którzy przeczytali tą modlitwę, raczej by się nią nie modlili ,,bo po co?".

co do tych liczb typu 1000 czy 1 000 000 są to przybliżone liczby, aby pokazać jej wartość i zachęcić ludzi do pomocy Duszom.


Wt gru 13, 2011 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
micpol249 napisał(a):
Jak myślicie, obstawiam że gdyby nie było tych ,,bonusów"
to 95% ludzi, którzy przeczytali tą modlitwę, raczej by się nią nie modlili ,,bo po co?".
A ja obstawiam, że jest raczej odwrotnie.
micpol249 napisał(a):
co do tych liczb typu 1000 czy 1 000 000 są to przybliżone liczby,
aby pokazać jej wartość i zachęcić ludzi do pomocy Duszom.
Kto robił takie wyliczenia, że można mówić o przybliżonych liczbach?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt gru 13, 2011 14:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
ja odmawiam bendzie to juz 2 rok


Wt gru 13, 2011 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
Nie modlę się dla "bonusów". Jeśli rozważanie kogoś skłoniło do realnego przemyślenia spraw wiary, to dobrze. Ale ja mam wątpliwości, ilekroć czytam że za odmawianie formuł, dostane się do nieba szybciej. Problem w tym że jeśli nawet jest w tym głębszy sens, bo treści te trzeba rozważyć, a nie tylko klepać, to nigdy nie jest to jasno zaznaczone. I dlatego te modlitwy zawsze wyglądają jak magiczne zaklęcia. Pytanie, czy propagatorzy myślą że tak jest dobrze, czy po prostu zapominają że dziś oczekuje się sensu w modlitwie, a nie obietnic. Pan dał nam wystarczająco obietnic, za to że uwierzymy i się nawrócimy. A tu nagle się okazuje że można lepiej...

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 13, 2011 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
Elbrus napisał(a):
micpol249 napisał(a):
Jak myślicie, obstawiam że gdyby nie było tych ,,bonusów"
to 95% ludzi, którzy przeczytali tą modlitwę, raczej by się nią nie modlili ,,bo po co?".
A ja obstawiam, że jest raczej odwrotnie.
micpol249 napisał(a):
co do tych liczb typu 1000 czy 1 000 000 są to przybliżone liczby,
aby pokazać jej wartość i zachęcić ludzi do pomocy Duszom.
Kto robił takie wyliczenia, że można mówić o przybliżonych liczbach?


tez mysle, ze gdyby nie bylo 'wspomagaczy', to ludzie sami by sie modlili wlasnymi slowami. Wylewaliby serca do Boga jak czuja a nie wg schematow. Po co komu myslec przy modlitwie jak mozna odmowic rozaniec a w nim 10 'Ojcze Nasz' (notabene modlitwa Starotestamentowa...) i 50 'zdrowasiek'..
Calosc odmowiona, wiec sumienie zagluszone a pozytku zadnego niestety.


Pt gru 16, 2011 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
Różaniec może być piękną modlitwą, np z własnymi dopowiedzeniami kiedy czlowiek nawet zmęczony sam się zmusza do przemyślenia tajemnicy. Według mnie i o tym ciągle piszę, propagować takie modlitwmy można źle i dobrze. Źle to tak jak tutaj w tym temacie, rzucić ludziom na twarz i niech się modlą o bonusy. Natomiast dobrze, to znaczy wyjaśnić sens, cel, oraz wskazać na głębię. Tak samo różaniec można klepać, lub przeżywać.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt gru 16, 2011 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
WIST napisał(a):
Różaniec może być piękną modlitwą, np z własnymi dopowiedzeniami kiedy czlowiek nawet zmęczony sam się zmusza do przemyślenia tajemnicy. Według mnie i o tym ciągle piszę, propagować takie modlitwmy można źle i dobrze. Źle to tak jak tutaj w tym temacie, rzucić ludziom na twarz i niech się modlą o bonusy. Natomiast dobrze, to znaczy wyjaśnić sens, cel, oraz wskazać na głębię. Tak samo różaniec można klepać, lub przeżywać.


Po pierwsze Bog nam powiedzial w Slowie, ze nie mamy byc wielomowni jak poganie, a czym innym jest rozaniec jak nie monotonna, dluga modlitwa, jak powtarzaniem wciaz tego samego, tak jakby Bog byl gluchy, i za pierwszym razem nie uslyszal..? A po drugie nie mamy modlic sie do czlowieka, a Maria jest tylko czlowiekiem, wiec modlitwa do czlowieka to balwochwalstwo. Jesli jesli gdzies jakas modlitwa do Marii albo do jakiegos apostola to poprosze o werset.
Ciekawe tez, ze jest jedno "Ojcze Nasz" i 10 Zdrowas Mario.. Jesli modlitwa to rozmowa, a tak sie przeciez zaklada, ze to rozmowa, to jak mozna z kims rozmawiac mowiac 10 razy to samo, przerwa do innej osoby i potem powrot i znowu to samo.. Przepraszam, czy jest ktos, na calej ziemi, kto tak by chcial by ktos z nim rozmawial? To dlaczego tak sie zwracamy do Boga. Czy Slowo nie mowi, nie rob drugiemu co tobie nie mile..? Bo to nie jest mile przeciez..


So gru 17, 2011 12:29
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
majanovak napisał(a):
WIST napisał(a):
Różaniec może być piękną modlitwą, np z własnymi dopowiedzeniami kiedy czlowiek nawet zmęczony sam się zmusza do przemyślenia tajemnicy. Według mnie i o tym ciągle piszę, propagować takie modlitwmy można źle i dobrze. Źle to tak jak tutaj w tym temacie, rzucić ludziom na twarz i niech się modlą o bonusy. Natomiast dobrze, to znaczy wyjaśnić sens, cel, oraz wskazać na głębię. Tak samo różaniec można klepać, lub przeżywać.


Po pierwsze Bog nam powiedzial w Slowie, ze nie mamy byc wielomowni jak poganie, a czym innym jest rozaniec jak nie monotonna, dluga modlitwa, jak powtarzaniem wciaz tego samego, tak jakby Bog byl gluchy, i za pierwszym razem nie uslyszal..? A po drugie nie mamy modlic sie do czlowieka, a Maria jest tylko czlowiekiem, wiec modlitwa do czlowieka to balwochwalstwo. Jesli jesli gdzies jakas modlitwa do Marii albo do jakiegos apostola to poprosze o werset.
Ciekawe tez, ze jest jedno "Ojcze Nasz" i 10 Zdrowas Mario.. Jesli modlitwa to rozmowa, a tak sie przeciez zaklada, ze to rozmowa, to jak mozna z kims rozmawiac mowiac 10 razy to samo, przerwa do innej osoby i potem powrot i znowu to samo.. Przepraszam, czy jest ktos, na calej ziemi, kto tak by chcial by ktos z nim rozmawial? To dlaczego tak sie zwracamy do Boga. Czy Slowo nie mowi, nie rob drugiemu co tobie nie mile..? Bo to nie jest mile przeciez..

Jeśli modlitwa Zdrowas Maryjo jest modlitwą do człowieka, to jest dziełem Boga - bo są to słowa posłańca Boga Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą i napełnionej Duchem Świętym Elżbiety Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosłwaiony owoc Twojego łona .
Powinniśmy wybirać i decydować co i do kogo wolno Bogu wypowiadać?


So gru 17, 2011 14:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: 7 Ojcze ... i 7 Zdrowaś ... ku czci Najdroższej Krwi Jez
majanovak napisał(a):
Po pierwsze Bog nam powiedzial w Slowie, ze nie mamy byc wielomowni jak poganie, a czym innym jest rozaniec jak nie monotonna, dluga modlitwa, jak powtarzaniem wciaz tego samego, tak jakby Bog byl gluchy, i za pierwszym razem nie uslyszal..?

Proponuje zatem zapoznać się na czyym polega różaniec. Wystarczy zacząć od mojej wypowiedzi i zorientować się o jakie dopowiedzenia mi chodziło i czemu to zmusza do rozważania.

Dalej, proponuje zapoznać się z treścią tajemnic i zobaczyć ile z nich nie dotyczy samego Jezusa.

I na koniec zapoznać się z treści modlitwy Zdrowaś Mario, oraz ze znaczenie formułki "módl się za nami". Bo ja nie widzę w tym słów skierowanych do Maryi jako jakiegoś Boga.

A na koniec proszę zapoznać się z tematem głównym i odróżniać go od tego o czym mówi przykład. Ciekaw jestem czy gdybym napisał coś o protonach i neutronach też była byś skora zmieniać temat dyskusji na nowe fizyczne tory.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So gru 17, 2011 20:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL