Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 13:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 24 Godziny Męki Pana Jezusa i związane z nimi obietnice 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 19:00
Posty: 97
Post Re: 24 Godziny Męki Pana Jezusa i związane z nimi obietnice
Ja podałem modlitwy dla tych którzy ich nie znają a ja też jeszcze 2 miesiace temu o nich nie słyszałem. Nie wiem czy ma przyzwolenie KK ale nie znajduję w nich niczego co byłoby niezgodne z Ewangelią. Ja mam dobrą wolę dlatego je odmawiam. Odmawiając modlitwy spełniamy "uczynki miłosierdzia co do duszy" są one równie ważne co "uczynki co do ciała". Jezus kazał się modlić katolikom za innych ludzi skoro taka Jego Wola to ją staram się w miarę możliwości ją spełniać. Misją Pana Jezusa było to aby jak najwięcej ludzi było zbawionych a zbawienie dokonuje się także poprzez inne osoby wierzące. W Poemacie Boga człowieka brat Józefa Alfeusz był bardzo przeciwny nauczaniu Jezusa jednak został zbawiony dzięki modlitwom swoich synów Jakuba i Judy a takze swojej małżonki Marii. Alfeusz umarł jednak bez cięzkiego grzechu w "pokoju Chrystusa" już nie buntując się przeciw woli Chrystusa dostał Tzw " łaskę przedśmietną i odpuszczenie grzechów". Myślę że modlitwy 24 godziny męki Chrystusa są bardzo dobre ponieważ dosyć ze możemy uzyskać obietnice wybawienia dusz to jeszcze możemy bardziej się "wczuć" w mękę Pana Jezusa. Całe szczęście nie wszystko musi mieć zgodę KK bo wiele można byłoby na tym stracić. Największym problemem Jezusa byli nie tylko ludzie nie wierzący ale także tzw "letni katolicy" co było uwidocznione w Ogrodzie w Gestmani to była jedna z jego największych boleści. Myślę że Kościół nie potrzebuje letników tylko wierzących a objawienia prywatne powodują wzrost wiary w katolikach i przemyślenie wszystkich aspektów swojej wiary :)) dzisiaj ludzie bardzo często wolą stać z boku i się przyglądać zamiast tak naprawdę uczestniczyć w budowaniu swojego życia religijnego nawet jeśli na początku jest to tylko modlitwa.


Śr gru 14, 2011 17:23
Zobacz profil
Post Re: 24 Godziny Męki Pana Jezusa i związane z nimi obietnice
dominik12 napisał(a):
Ja podałem modlitwy dla tych którzy ich nie znają a ja też jeszcze 2 miesiace temu o nich nie słyszałem. Nie wiem czy ma przyzwolenie KK ale nie znajduję w nich niczego co byłoby niezgodne z Ewangelią.

Ja również o nich nie słyszałam. Na razie je czytam i, powiedzmy, filtruję :)
ale póki co, nie widzę w nich nic, co mogłoby wzbudzić podejrzenia.

/No i nie wiem, czy fikcyjne postacie mogą służyć jako argument w dyskusji ;)
Poemat Boga człowieka to tylko coś w rodzaju.. pobożnej literatury, pięknej ale...te objawienia, o ile wiem, nie zostały przez Kościół potwierdzone./


Śr gru 14, 2011 17:44

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 19:00
Posty: 97
Post Re: 24 Godziny Męki Pana Jezusa i związane z nimi obietnice
Poemat Boga człowieka został przez Kościół uznany przez papieża Piusa ma imperatur w 1948 roku. Nie sądzę żeby Maria Valtorta mogła sobie wymysłić coś z tej literatury dla mnie to niemożłiwe. Ona miła wszystko dyktowane więc nie widzę tutaj pobożnej literatury natomiast widzę autentyczne słowa Jezusa wzywające ludzi do powrotu do Boga. Jest to dla mnie wspaniałe uzupełnienie Nowego Testamentu. Oczywiście zawsze znajda sie osoby które wszystko mogą zanegować :)) ale "kto przeczyta ten zrozumie" Dużo osób się wypowiada często nie przeczytawszy ani jednej z 16 ksiązek + Koniec Czasów a wydają opinię. Przyznaję ze nie dziwi mnie spadek religijności i wiary skoro takie dzieło jak Poemat Boga człowieka jest negowane. Myślę że dzisiaj przeczytac powinien każdy i dopiero osądzić szczególnie w czasach gdzie rozszrza się modernizm i szerzą się różne odstępstwa. Sam przed przeczytaniem miałem wiarę bardzo słabą i dopiero po przeczytaniu zacząlem mysleć o mojej wierze w Boga. Zanim przeczytałem to też byłem taki pewny że znam Ewangelię ale znać a rozumieć to dwie inne sprawy. Okazało się że często przeinaczałem słowa Jezusa mysłąc że zawsze mam racje :)) Nawet tak dokładnie nie znałem przykazań chociaz jestem katolikiem nie wiedziałem wszystkiego o nich . Nie wiedziałem wielu rzeczy dotyczacych małżeństwa a w tej materią szczególnie byłem zinteresowany. Dzisiaj chętniej nawet czytam Pismo Święte bo wiem jaki był faktyczny kontekst wypowiedzi i nie muszę się zastanawiać :) Dzięki M. Vatorcie dopiero uwierzyłem że w prywatne objawienia i co do jej ksiazki PBCz ze jest autentyczna ja nie mam żadnych wątpiwości. Cieszy mnie ze ta ksiazka jest bo swojej wiary w Boga bym nie odzyskał i nie poszerzył :) Modlitwę 24 godziny odmiawiam żeby bardziej wczuć się w mękę Pana Jezusa (kontemplować) i myslę że nie można jej uznać za stratę czasu tylko dużą łaskę Boga dla człowieka ze można ją przeżyć wspólnie z Jezusem. Myślę że tak samo jak Vatorta modlitwę mogła dostać od Jezusa Luisa Piccarreta dlatego też wierzę w jej objawienie :)


Cz gru 15, 2011 15:19
Zobacz profil
Post Re: 24 Godziny Męki Pana Jezusa i związane z nimi obietnice
dominik12 napisał(a):
Poemat Boga człowieka został przez Kościół uznany przez papieża Piusa ma imperatur w 1948 roku. Nie sądzę żeby Maria Valtorta mogła sobie wymysłić coś z tej literatury dla mnie to niemożłiwe. Ona miła wszystko dyktowane więc nie widzę tutaj pobożnej literatury natomiast widzę autentyczne słowa Jezusa wzywające ludzi do powrotu do Boga. Jest to dla mnie wspaniałe uzupełnienie Nowego Testamentu.

To, że książka ma imprimatur nie świadczy chyba o stwierdzeniu autentyczności objawień w niej zawartych..?

W 92r. Sekretarz Konferencji Episkopatu Włoch Dionigi Tettamazzi wezwał wydawców do opatrzenia poematu taką notą:
"Wizje i dyktanda, jakie są zapisane, nie mogą być uznane za mające pochodzenie nadprzyrodzone, lecz powinny być uważane za formę literacką, jaką autorka posłużyła się dla opowiedzenia po swojemu o życiu Jezusa"

Zaznaczam, że lubię Poemat (choć momentami jest trochę zbyt.. ckliwy) :)


Cz gru 15, 2011 16:12

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 19:00
Posty: 97
Post Re: 24 Godziny Męki Pana Jezusa i związane z nimi obietnice
Nie zgadzam się jest taki jaki powinien być :) mi akurat ta forma odpowiada ale każdy może mieć inne zdanie. Dzisiaj Kościół jest czesto podzielony więc szkoda przytaczać cytaty poszczególnych osób kazdy musi sam przeczytać i się rozeznać mi się on podoba czytam 2 raz i nadziwić sie nie mogę :)) Do kazdego co innego przemawia dla mnie w samej Ewangelii jest dużo cytatów bez tłumaczeń co dla mnie akurat jest zbyt mało a księża każdy inaczej interpretuje. W Ewangeliach Jezus wydawał mi się surowy i dużo w nich było nakazów natomiast w Poemacie widać trud ewangelizowania Jezusa jego Boską naturę oraz jego naturę człowieczą co akurat bardzo mi odpowiada i przemawia przez to bardziej niz Ewangelie. Pomimo że nadal jest czasem surowy to jednak widać że dla ludzi był chodzącą miłością :)) anie był tylko surowy wiele ta ksiazka tłumaczy i odpowiada na wiele nurtujacych pytań. Nikt takich odpowiedzi nie udzieli tylko sam Chrystus mógł to zrobić :) dla mojego ducha okazała się bardzo pomocna a sądzę że wielu jest przeciwników Chrystusa i po przeczytaniu mogliby zmienić zdanie i sie nawrócić :)


Cz gru 15, 2011 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 11:19
Posty: 154
Post Re: 24 Godziny Męki Pana Jezusa i związane z nimi obietnice
Bardzo dziękuję Tobie, że napisałeś o tych modlitwach :) sam zbieram takie rzadko spotykane modlitwy i rozpowszechniam je zwłaszcza tam, gdzie nie ma neta i księgarni katolickich. Nie wiem czy mam się czym odwdzięczyć, ale mam np. mało znane nabożeństwo pierwszych 9-ciu Sobót jakbyś chciał :)

http://chomikuj.pl/VioletHeart


Cz gru 15, 2011 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 19:00
Posty: 97
Post Re: 24 Godziny Męki Pana Jezusa i związane z nimi obietnice
Fajnie że komuś się przydadzą te modlitwy 24 godzinne po to był mój post :)) Dziękuję Bardzo za 9 sobót też się przyda chociaż wiedziałem o nich trochę wczesniej jestem obcenie po 7 sobocie :)) ale przynajmniej wiem gdzie są dodatkowe materiały i wyślę komuś kto o nich nie wie a będzie chetny odprawić Dziękuję :))


So gru 17, 2011 11:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL