Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Jak odmawia się Brewiarz? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 29, 2011 11:12
Posty: 72
Post Jak odmawia się Brewiarz?
Mam takie jedno pytanie a mianowicie jak odmawia się Brewiarz? Dostałem właśnie na Święta, bardzo się ucieszyłem bo zawsze chciałem mieć i kiedy czytałem "instrukcję" tzn słowo od autora to było napisane że w okresie zwykłym tj od poniedziałku po niedzieli Chrztu pańskiego odmawia się kolejno z kolejnych tygodni w kolejne dni a ponieważ jest to podzielone na cztery tygodnie to po czwartym wraca się do pierwszego. Z kolei w okresach np choćby teraz Bożego Narodzenia korzysta się ze schematu I tygodnia. Ale mam pewne wątpliwości. otóż np: zauważyłem dodatek np: O Najświętszej Maryi Pannie i nie wiem kiedy się to odmawia i wg jakiego schematu. Podobnie jest z godziną czytań i modlitwami popołudniową, przedpołudniową itp. Co więcej kiedy modlitwę popołudniową z litrugii godzin chciałem odmawiać razem z Radiem Maryja to okazało się że w Radiu odmawiają zupełnie inny tekst niż ja znalazłem na dany dzień. A wydawało mi się że znalazłem dobrze. Mój Brewiarz to brewiarz dla świeckich, widziałem brewiarze duchownych są dużo grubsze. Czy brewiarz dla świeckich może mieć jakieś braki. Chcę po prostu by moja modlitwa była prawidłowa chociaż wiem że każda modlitwa podoba się Bogu


N sty 01, 2012 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 2:57
Posty: 57
Post Re: Jak odmawia się Brewiarz?
Brewiarz dla świeckich nie ma braków w sensie błędów. Pomija w wiekszości wydań godzine czytań.
Żeby się wdrozyć w odmawianie brewairza, możesz np. skorzystać ze strony brewiarz.pl. tam znajdziesz i info o stronach w poszczególnych wydaniach brewiarza, i same teksty przypadające na poszczególne dni. To jest świetny punkt odniesienia.
Wprowadzenie wymaga starannej lektury, uwzględniającej hierarchię dni.
Uwaga, moga się pojawiac drobne róznice tlumaczen (inne słowa) lub inne antyfony w wydaniach jedno- i czterotomowych.


N sty 01, 2012 20:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL