Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Modlitwa o duszę w czyśćcu. 
Autor Wiadomość
Post Modlitwa o duszę w czyśćcu.
Cześć :)
Mam pytanie, dość dziwne: czy człowiek, który modli się o to by dusza w czyśćcu cierpiąca dostała się do nieba jest w stanie przez modlitwę odczuć, że dusza do tego nieba dotarła?


Pt sty 06, 2012 14:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 27, 2011 13:27
Posty: 101
Post Re: Modlitwa o duszę w czyśćcu.
Z tego co wiem, NIebo to pelnia szczesliwosci- a pelnia szczesliwosci ma nastapic zaraz po koncu swiata? Dusze zmarlych przebywaja zatem w przedsionkach Nieba ? Tak mi sie wydaje. A co do odczuwania nas zywych nie wiem jak to jest. Jedno jest pewne -dusze czysccowe odwdzieczaja sie nam za zamowiona w ich intencji MSze Sw, ofiarowanie swoich cierpien, utrapien w ich intencji. Same sobie pomoc juz nie moga- mogą za to dopomagac swa modlitwa i oredownictwem nam żywym.


Pt sty 06, 2012 15:25
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa o duszę w czyśćcu.
No nie, pełnia szczęśliwości jest po tym jak dusza idzie do nieba po czyśćcu. Nie ma żadnych przedsionków.
Czy ktoś jeszcze wie jak to jest?
Moja koleżanka mówi, że doskonale odczuwała stratę bliskiej osoby modląc się w tęsknocie za jej duszę intensywnie co podobno nie pozwalało na odejście duszy do nieba poprzez pewne znaki fizyczne, przyziemne, o których mówić za bardzo nie chcę. Kiedy przestała się tak modlić dusza bliskiej osoby odeszła do końca i nie było od tamtego czasu żadnych znaków miotania się i cierpienia tej duszy między niebem a ziemią.


Pt sty 06, 2012 16:27
Post Re: Modlitwa o duszę w czyśćcu.
Dobra, koniec kwestii o tym czy czyściec istnieje czy nie. Jeśli nie wierzysz w czyściec to zwyczajnie nie odpowiadaj tej, która wierzy, bo o tym chcę się dowiedzieć między innymi a od Ciebie niczego się nie dowiem. Bądź tak miły, proszę ;-)


Pt sty 06, 2012 16:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Modlitwa o duszę w czyśćcu.
Proponuje nauczyć się wreszcie, że dyskusja dotyczy zadanego tematu. Skoro temat zakłada istnienie czyśćca, to niech wypowiadają się ludzie, mający coś do powiedzenia w temacie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sty 06, 2012 16:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 11:19
Posty: 154
Post Re: Modlitwa o duszę w czyśćcu.
Odpowiadając autorowi:

Jest taka modlitwa, w której Matka Boża obiecuje widzialny znak modlitwy. Ta modlitwa to Różaniec 13 cnót Matki Bożej.
więcej informacji tu :)

http://www.traditia.fora.pl/modlitwa-i- ... ,2118.html

na czym będzie polegał ten widzialny znak , nie mam pojęcia. Ale jak Matka Boża powiedziała że będzie, to ja Matce wierzę.

PS. Miałem zamieścić tę modlitwę w tym dziale, ale towarzystwo z wiara.pl jest jakoś sceptycznie nastawione do modlitw z modlitewnika "Armia Najdroższej Krwi Pana Jezusa" :P


So sty 07, 2012 22:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Modlitwa o duszę w czyśćcu.
Mam pytanie, dość dziwne: czy człowiek, który modli się o to by dusza w czyśćcu cierpiąca dostała się do nieba jest w stanie przez modlitwę odczuć, że dusza do tego nieba dotarła?

tak
np przez sen dzienkuja


N sty 08, 2012 2:41
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa o duszę w czyśćcu.
merkaba napisał(a):
Mam pytanie, dość dziwne: czy człowiek, który modli się o to by dusza w czyśćcu cierpiąca dostała się do nieba jest w stanie przez modlitwę odczuć, że dusza do tego nieba dotarła?
tak
np przez sen dzienkuja

Powiem inaczej. Nie jest ważne, czy przychodzą dziękować , to zaspokojenie naszej ciekawości. Jeśli natomiast z faktem modlitwy za dusze czyścowe pojawiają się dziwne sytuacje wskazujące na to, że Bogu podoba się modlitwa za dusze czyścowe, jeśli zmarli pojawiają się w snach w cyklach mniej więcej rocznych i to często przed 1 listopada to daje do myślenia. Osoba, której się to przydarza uznała jedynie, że należy takiemu zmarłemu poświęcić rok w modlitwach. Modliła się bezosobowo, powierzając ewentualne odpusty do rozdania NMP, dziś dołącza proszących.


N sty 08, 2012 9:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL