Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 06, 2024 12:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Twoje światło w Fatimie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 18, 2011 20:06
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Post Twoje światło w Fatimie
Nie wiem czy dobrze wybrałem dział, jeśli nie - proszę mnie poprawić.

Nowy pomysł na modlitwę: zapalasz wirtualną świecę - modlimy się w Twojej intencji

http://www.modlitwa.fatima.pl/

Podziel się swoją intencją, aby inni modlili się w Twojej sprawie.
Zapal wybraną przez siebie świecę, napisz intencję i dołącz do wspólnoty osób zatopionych w modlitwie. Dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej Twoje prośby zostaną wysłuchane.

Dostępne świece: na 7 dni, na 30 dni i wieczysta. :-D

Jak wam się podoba?

_________________
http://akcje-spoleczne.pl


Wt sty 10, 2012 22:08
Zobacz profil WWW
Post Re: Twoje światło w Fatimie
distinct napisał(a):
Nie wiem czy dobrze wybrałem dział, jeśli nie - proszę mnie poprawić.

Nowy pomysł na modlitwę: zapalasz wirtualną świecę - modlimy się w Twojej intencji

http://www.modlitwa.fatima.pl/

Podziel się swoją intencją, aby inni modlili się w Twojej sprawie.
Zapal wybraną przez siebie świecę, napisz intencję i dołącz do wspólnoty osób zatopionych w modlitwie. Dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej Twoje prośby zostaną wysłuchane.

Dostępne świece: na 7 dni, na 30 dni i wieczysta. :-D

Jak wam się podoba?

Kuria krakowska kilka razy wydawała komunikat, że Instytut im. P. Skargi nie jest instytucją związaną z Kościołem.
Jest to stowarzyszenie osób świeckich, które handlują czym sie da.


Wt sty 10, 2012 22:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 18, 2011 20:06
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Alus napisał(a):
Kuria krakowska kilka razy wydawała komunikat, że Instytut im. P. Skargi nie jest instytucją związaną z Kościołem.
Jest to stowarzyszenie osób świeckich, które handlują czym sie da.


A tutaj czym handlują?
Z tym oświadczeniem (jeśli to ten tekst z 2005 r.) to ciekawa sprawa, tylko że chyba nikt nie pisał że "nie jest instytucją związaną z Kościołem".

hmm...
http://www.piotrskarga.pl/ps,6559,8,0,1 ... macje.html

_________________
http://akcje-spoleczne.pl


Wt sty 10, 2012 23:16
Zobacz profil WWW
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Cytuj:
Kraków, dnia 25 lutego 2008 r.


Cytuj:
„Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi” jest organizacją prywatną, założoną przez osoby świeckie, nie powiązaną instytucjonalnie z Kościołem i działającą na własną odpowiedzialność. Stowarzyszenie nie przedstawiło swego statutu do aprobaty władzy kościelnej, dlatego nie może być traktowane jako uznane przez Kościół stowarzyszenie wiernych (kan. 299 § 3).


Szczerze, żałuję czasu straconego na tym portalu.


Wt sty 10, 2012 23:47

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Oczywiście, że Stowarzyszenie ks. P. Skargi nie jest powiązane instytucjonalnie z Kościołem, oznacza to jednak chyba tyle, że Kościół nie ma nad nim władzy. Zrzesza ono katolików świeckich, którzy mają prawo działać w tym stowarzyszeniu tak samo jak mają prawo tworzyć kółko szachowe i całą działalność z nim związaną, nie zwracając się do Kościoła o pozwolenie. Jest wiele bardzo dobrych dzieł podejmowanych przez w/w stowarzyszenie.

Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić, gdyż sam jestem zainteresowany tym tematem. Czy ktoś zna jakąś złą działalność tej organizacji?


Śr sty 11, 2012 0:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Jeśli chodzi o te świece to zapachniało mi to niefajnie, ale czy tam bezwzględnie trzeba płacić? (inna kwota ->0zł, próbował ktoś?). Właściwie za msze też się płaci, tu też dochodzą jakieś koszty, piszą coś o wysyłaniu świec itp., ktoś za to musi zapłacić.

Ogólnie rzecz biorąc to chyba najważniejsze, aby nie postępować "zapłacę, niech modlą się za mnie", bo później, parafrazując pewne opowiadanie* - przed bramą raju będzie "zapłaciłeś, niech wejdą za ciebie".

Pewne opowiadanie:
Cytuj:
Pewien mężczyzna miał zwyczaj mówić w każdą niedzielę do swojej żony:

- Idź do kościoła i pomódl się za nas dwoje.

Potem mówił do swoich przyjaciół:

- Nie muszę chodzić do kościoła, bo moja żona robi to za nas dwoje.

Pewnej nocy śnił sen. Razem ze swoją żoną oczekiwał przed Rajską Bramą na swoje wejście...

Wtem drzwi się powoli się otworzyły i usłyszał jakiś głos mówiący do jego żony:

- Możesz wejśc za was dwoje!

Kobieta przeszła i drzwi natychmiast się zamknęły.

Mężczyźnie zrobiło się tak niemiło, że się zaraz obudził.

Najbardziej zdumiona była jednak jego żona, kiedy w najbliższą niedzielę szykując się do wyjścia na Mszę świętą zobaczyła przy swoim boku męża, który powiedział:

Dzisiaj idę do kościoła razem z tobą


Śr sty 11, 2012 0:47
Zobacz profil
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Nie wiem, rzuciłem się z dużym entuzjazmem ale zaczynam mieć wątpliwości.
Jakimś abonamentem mi to pachnie.


Śr sty 11, 2012 1:02
Post Re: Twoje światło w Fatimie
iks_iks napisał(a):
Oczywiście, że Stowarzyszenie ks. P. Skargi nie jest powiązane instytucjonalnie z Kościołem, oznacza to jednak chyba tyle, że Kościół nie ma nad nim władzy. Zrzesza ono katolików świeckich, którzy mają prawo działać w tym stowarzyszeniu tak samo jak mają prawo tworzyć kółko szachowe i całą działalność z nim związaną, nie zwracając się do Kościoła o pozwolenie. Jest wiele bardzo dobrych dzieł podejmowanych przez w/w stowarzyszenie.

Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić, gdyż sam jestem zainteresowany tym tematem. Czy ktoś zna jakąś złą działalność tej organizacji?

Zamów choć jedną rzecz oferowaną przez stowarzyszenie, a będą Cię miesiącami zarzucać swoimi ofertami.
Na pisma ze zdecydowaną rezygnacją z ich ofert, nie reagują wcale.


Śr sty 11, 2012 9:07

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Być może nie zareagowali ze względu na jakiś bałagan itp. Jestem w dość bliskich kontaktach ze stowarzyszeniem (nie jestem członkiem, ale bywałem w tej głównej siedzibie). Dostaję jedną z wydawanych przez nich gazet, z każdym numerem jest druk i prośba o przelew z której nie skorzystałem, a mimo to następny numer dalej przychodzi. Czy to coś złego?
Stowarzyszenie działa dość prężnie i operuje sporymi kwotami, ale nie powiedziałbym, aby byli skąpą firmą wpłacającą na rachunek każdy zebrany grosz.
Breloki www.mt1033.pl dają za darmo. Ostatnio dostałem bez problemu i żadnych opłat dostałem ich sporą ilość do rozdania innym.

Owszem proszą o kasę, ale nie można powiedzieć, żeby prowadzili wyłącznie działalność zarobkową - dużo pieniędzy idzie na cele ewangelizacyjne.


Śr sty 11, 2012 12:06
Zobacz profil
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Kolejny numer przychodzi, bo liczą, że może się w końcu złamiesz i wpłacisz - to forma mobbingu.
Ja tak to postrzegam - też zawalali mnie przez chyba 2 lata gazetą, ulotkami promocji i Nr konta.


Śr sty 11, 2012 12:20

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Owszem, ale czy Twoim zdaniem źle wykorzystują te pieniądze? Bo to chyba jest najważniejsze w całej sprawie. Moim zdaniem tutaj proszą, ale tam rozdają przeprowadzając taką czy inną akcje.


Śr sty 11, 2012 19:04
Zobacz profil
Post Re: Twoje światło w Fatimie
iks_iks napisał(a):
Owszem, ale czy Twoim zdaniem źle wykorzystują te pieniądze? Bo to chyba jest najważniejsze w całej sprawie. Moim zdaniem tutaj proszą, ale tam rozdają przeprowadzając taką czy inną akcje.

Nie interesują mnie pieniądze.
Nie lubię gdy ktoś mnie usiłuje do czegoś zmusić, uprawia wobec mnie mobbing - cenię sobie własną wolność i prawo do osobistych wyborów.


Śr sty 11, 2012 19:12

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Jest to oczywiście jakaś, pewnie nie pozbawiona sensu, opinia. Myślę jednak, że bez Instytutu coś byśmy stracili i wiele mogli stracić w przyszłości, gdyż jak sądzę ich działalność się rozwija. Uważam, że są jakąś cegiełką w ewangelizacji i są w tym potrzebni.

Tobie przeszkadzały metody działania, ja mniej przywiązuję do nich wagę, jakieś poważne zarzuty to to nie są. Nie chodzi mi tu o wybielanie Instytutu, chętnie dowiem się jeśli są jeszcze za coś krytykowani, jestem tego ciekawy.


Cz sty 12, 2012 0:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 18, 2011 20:06
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Twoje światło w Fatimie
Alus napisał(a):
Nie interesują mnie pieniądze.
Nie lubię gdy ktoś mnie usiłuje do czegoś zmusić, uprawia wobec mnie mobbing - cenię sobie własną wolność i prawo do osobistych wyborów.


Rozumiem więc, że nie oglądasz telewizji, nie słuchasz radia i udajesz, że nie widzisz banerów reklamowych wyskakujących Ci przed oczami na stronach internetowych.
No i raczej też nie wychodziłbym z domu, bo można na skrzyżowaniu spotkać kogoś, kto wręczy Ci ulotkę, a na niej przecież "usiłują Cię zmusić" do zakupienia czegoś.

OMG! :D

_________________
http://akcje-spoleczne.pl


Pn sty 16, 2012 10:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Twoje światło w Fatimie
distinct napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie interesują mnie pieniądze.
Nie lubię gdy ktoś mnie usiłuje do czegoś zmusić, uprawia wobec mnie mobbing - cenię sobie własną wolność i prawo do osobistych wyborów.


Rozumiem więc, że nie oglądasz telewizji, nie słuchasz radia i udajesz, że nie widzisz banerów reklamowych wyskakujących Ci przed oczami na stronach internetowych.
No i raczej też nie wychodziłbym z domu, bo można na skrzyżowaniu spotkać kogoś, kto wręczy Ci ulotkę, a na niej przecież "usiłują Cię zmusić" do zakupienia czegoś.

OMG! :D

Radia nie słucham, TV oglądam z pilotem pod ręką i w momencie jakichkolwiek reklam błyskawicznie przeżucam na inny kanał lub wyłączam.
Banerów "nie dostrzegam" podobnie jak nie skupiam się na wielu elementach otoczenia.
Reklamy wrzucane do skrzynki pocztowej bez czytania zawsze lądują w koszu.
Nie cierpię żadnej reklamy w żadnej formie.


Pn sty 16, 2012 12:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL