Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 koronka do Ducha Świętego najpotężniejszą modlitwą? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sty 14, 2012 17:56
Posty: 9
Post koronka do Ducha Świętego najpotężniejszą modlitwą?
Znalazłam na internecie poniższą koronkę do Ducha Świętego.

Czy ta modlitwa jest uznawana przez Kościół?
Czy to możliwe,że to jest najpotężniejsza modlitwa na świecie za wszystkie dusze?A co z różańcem i koronką do Bożego Miłosierdzia?Czy to nie są potężne modlitwy? Jak podchodzić do tego

Koronka do Ducha Świętego
(Jedna z najcenniejszych modlitw ku czci Ducha Świętego)

Dnia 2 grudnia 1930 r. objawił Pan Jezus zmarłej w 1956 r. Świątobliwej matce Katarzynie Volg z Monachium: "Droga duszo, prawie wszyscy ludzie utracili najwyższe dobro duszy; Ducha Świętego. Stąd te ciemności na całym świecie i to pomieszanie języków. Duch Święty jest wszędzie wyłączany, pomijany, a przecież nikt nie może nic uczynić bez Ducha Świętego. Toteż nie możesz Mi wraz z Maryją i przez Maryję potężniejszej modlitwy jak Koronkę do Ducha Świętego w imieniu wszystkich i za wszystkie dusze". I jeszcze raz zapewniał ją Jezus 30 stycznia 1931 r. "Moje dziecko, ty nie jesteś w stanie pojąć tej wielkości, która mieści się w prośbach Koronki do Ducha Świętego. Odmawiaj ją bardzo często i z wielkim nabożeństwem. Ja w zamian za to poślę wam wielkich mężów, którzy są całkowicie napełnieni Duchem Świętym. Oni będą mówili do ludu o Duchu Miłości i Prawdy, żeby wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym. Dopiero wówczas pozna wielu swoje zaślepienie i zrozumieją, co prowadzi do pokoju...Z prośbą o takich mężów należy wiele, wiele koronek do Ducha Świętego odmawiać"
Już w uroczystość Maryi z Góry Karmel dnia 16 lipca 1930 r. przynaglała ją Matka Boża: "Dziecko, ty wiesz, że bez Ducha Świętego nikt nic pojąć nie może. Jestem Oblubienicą Ducha Świętego. Wzywaj Mnie, jak tylko możesz często w Koronce do Ducha Świętego. Te prośby, które są w niej zawarte zostaną za Moim wstawiennictwem w szczególny sposób wysłuchane przez Trójce Przenajświętszą. Powiedz swemu kierownikowi duszy, by tę koronkę wydał drukiem, żeby była wszędzie rozpowszechniona i pilnie odmawiana. Dzięki tym łaskom zostanie ludzkość znowu napełniona miłością. Duch Święty jest przecież Duchem Miłości.

TAJEMNICE KORONKI DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Na początku - Wierzę w Boga..., dalej jak zwykle 5 dziesiątek Różańca - 1 x Ojcze nasz..., 10 x Zdrowaś Maryjo i dodaje się po słowie "... Jezus" następujące słowa odpowiednio do każdego dziesiątka:
1. "który niech usposobi nasze serca na przyjęcie pełni łask Ducha Świętego".
2. "który niech nam udzieli Ducha Świętego pomnoży i umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość".
3. "który niech nas przez Ducha Świętego umocni, oświeci, prowadzi, rządzi i uświęci".
4. "który niech nasze serca zapali miłością Ducha Świętego i napełnia największą pokorą, łagodnością, cierpliwością, uległością, oddaniem, mocą i świętością".
5. "który niech nam ześle siedem darów, oraz owoce Ducha Świętego i użycza wszystkiego co dobre, a powstrzymuje od wszystkiego co złe"

Po każdym dziesiątku mówimy:
"Chwała Ojcu..." oraz: "O Maryjo Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego módl się za nami"

Na zakończenie:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci drogocenną Krew Chrystusa, przez Najświętsze Serce Jezusa i Maryi na otrzymanie darów Ducha Świętego dla ratowania dusz. Amen. Ojcze Niebieski, ofiarujemy Ci przez Maryję nieskończoną ilość razy, przez całą wieczność w imieniu wszystkich i za wszystkie dusze, Miłość Ducha Świętego ze wszystkimi jej skutkami w życiu doczesnym i wiecznym. Amen.


Pn sty 16, 2012 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 2:57
Posty: 57
Post Re: koronka do Ducha Świętego najpotężniejszą modlitwą?
Moim skromnym zdaniem licytowanie i ważenie, czy ta, czy inna jest "najpotężniejsza" pozbawione jest wiekszego sensu. To trochę instrumentalne - lepsze i gorsze narzędzie. Koronka numer 5 czy 6 i co ona gwarantuje itepe. Fałszywa droga wg mnie. Porzućmy to gdybanie. Podejście z gruntu zbędne. Owszem, są modlitwy bardzo utrwalone w tradycji Kościoła, ale tworzenie zhierarchizowanych tabel setek tekstów modlitewnych doprowadzi nas do obłędu albo do cennika - tą modlitwą coś załatwię, tamtą mniej.

Poza tym istotna jest modlitwa, ktorej uczył Pan Jezus, zapisana w Ewangeliach - Ojcze nasz. I koronki wg mnie nie są "lepsze", w ogóle to porównywanie uważam za nieporozumienie. I zresztą żadna koronka nie jest "mocniejsza" od ofiary Mszy św.


Wt sty 17, 2012 2:18
Zobacz profil
Post Re: koronka do Ducha Świętego najpotężniejszą modlitwą?
Moniak wszystko ci powiedziała posłuchał bym się jej.

"Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!". (Mt 6, 7-13)


Cz lut 09, 2012 18:18
Post Re: koronka do Ducha Świętego najpotężniejszą modlitwą?
To jeszcze jedna z tych modlitw "czary mary". wręcz jak zaklęcie majace zmusić Boga do sluchania.
A wszystko to bierze się z niedowiarstwa, ze Bóg nas słucha i z niedowiarstwa, ze wie lepiej od nas co dla nas lepsze.
Bóg modlitwy spełnia nie zawsze w czasie przez nas oczekiwanym i nie zawsze w sposób przez nas oczekiwany.
Ale cóz, my wiemy lepiej, zaklnijmy więc go jakas cudowną formułką, jakomis czary mary. :twisted:


Pt lut 10, 2012 0:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL