Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Molly napisał(a):
"Do chorych", "głodujących", "biednych"-a nie do gwałcicieli przyszedł Jezus, to jest troszkę inny kontekst.Może zabrzmi niepoprawnie ,ale tak jakoś łatwiej przyjść do biednych niż do zboczeńców, bo ja biednym modlitwy nie odmawiam tylko "tym" zwyrodnialcom. Mi żal ich ofiar i nie mogę się modlić za nich, bo robię krzywdę ofiarom które chcą sprawiedliwego osądu(ja bym przynajmniej chciała) takiego kogoś przez Pana. Ja nie chcę aby Pan Bóg spoglądał na nich miłosiernym okiem tylko tym sprawiedliwym i tyle ...

A zatem ten, który jadał z celnikami, rozmawiał z samarytanką i dał sobie obmyć stopy przez jawnogrzesznicę mylił się... Więc dyktujesz Bogu warunki... Rozumiem że emocje biorą górę. Ale nie Ty ustalasz zasady... Ale jeśli chcesz sprawiedliwości to chyba nie rozumiesz ofiary Jezusa. Sprawiedliwym byłoby gdybyśmy wszyscy ponieśli karę i ciesz się że Bóg jest miłosierny.

Więc zdecyduj się czy nie wybaczasz im bo im się nie należy, czy to Ty jedynie masz z tym problem i w głębi serca rozumiesz, że nad tym trzeba popracować.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So lut 18, 2012 16:51
Zobacz profil
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Molly napisał(a):
Potrzebują SWOJEJ modlitwy przede wszystkim.
Hę? Gwałciciele zazwyczaj się nie modlą, bo nie kochają Boga. A modlitwa w ich intencji może pomóc im przestać być gwałcicielami.
Molly napisał(a):
Zapominasz chyba kto tu jest oprawcą, a kto ofiarą .
Każdy, kto grzeszy, jest jednocześnie oprawcą i ofiarą własnego grzechu.
Molly napisał(a):
O te biedne dzieci i kobiety zgwałcone przez tych ***** ludzi niż za nich samych.
Wydaje mi się, czy Ty nimi gardzisz? Pan Jezus mówi: "Miłujcie nieprzyjaciół swoich.". Należy gardzić grzechem, nie grzesznikiem.


So lut 18, 2012 18:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
WIST napisał(a):
A zatem ten, który jadał z celnikami, rozmawiał z samarytanką i dał sobie obmyć stopy przez jawnogrzesznicę mylił się...


Wybacz,ale to nadal nie jest to co jeść z pedofilem, rozmawiać z pedofilem albo dać sobie umyć stopy przez pedofila ... mam nadzieję ,że rozumiesz to w właściwym kontekście i nie zarzucisz mi obrazy Jezusa ...Ja tylko zauważam kolosalną różnicę między jawnogrzesznicą, a jakimś zboczeńcem...Chodzi mi o "kaliber" danego czynu.

WIST napisał(a):
Więc dyktujesz Bogu warunki... Rozumiem że emocje biorą górę. Ale nie Ty ustalasz zasady... Ale jeśli chcesz sprawiedliwości to chyba nie rozumiesz ofiary Jezusa. Sprawiedliwym byłoby gdybyśmy wszyscy ponieśli karę i ciesz się że Bóg jest miłosierny.


Nie dyktuje żadnych warunków. „Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze".- ja też za złe karze i odmawiam modlitwy tylko tyle ,... .... To jest jedna z tych kwestii której mój rozum nie jest w stanie pojąć :( nie jestem w stanie pojąć, że oni mają w ogóle szanse na niebo .... Nie rozumiem, po prostu przerasta to moje możliwości ...


WIST napisał(a):
Więc zdecyduj się czy nie wybaczasz im bo im się nie należy, czy to Ty jedynie masz z tym problem i w głębi serca rozumiesz, że nad tym trzeba popracować.


Nie tylko ja mam z tym problem, chyba. Nie twierdzę też jednoznacznie ,że problemu nie mam w ogóle i wszystko jest okej. Jeśli Ty masz jakieś inne odczucia, to nie ukrywam ,że możesz być wzorem.Ja ich odnaleźć nie potrafię i to chyba nie jest kwestią pracy nad tym, tylko moich wewnętrznych przekonań... a tak z ręką na sercu powiedz jesteś w stanie wypowiedzieć takie słowa ? "Panie Boże proszę Cię, okaż miłosierdzie tym wszystkim pedofilom i gwałcicielom, aby nawrócili się oni i mogli dostąpić życia w niebie " czy coś w tym stylu ... Mi to przez myśl nie przejdzie, a co dopiero przez gardło ...


Poza tym jednak jakieś dusze idą do piekła, czyli Bóg nie okazał im miłosierdzia. Okazuje się natomiast ojcem sprawiedliwym... Bóg nie wybacza wszystkim,ja też nie wybaczam wszystkim ... :( Jeśli coś źle rozumuje to mnie popraw proszę ... Bo w istocie nie jestem pewna tego co napisałam.

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


So lut 18, 2012 18:21
Zobacz profil
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Cytuj:
Bóg nie wybacza wszystkim

Poprawka - Bóg wybacza wszystkim, którzy zapragną wybaczenia - dowodem dwóch łotrów ukrzyżowanych wraz z Jezusem.
Zdrój miłosierdzia mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem (Dzienniczek 1182).


So lut 18, 2012 18:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Alus napisał(a):
Poprawka - Bóg wybacza wszystkim, którzy zapragną wybaczenia - dowodem dwóch łotrów ukrzyżowanych wraz z Jezusem.
Zdrój miłosierdzia mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem (Dzienniczek 1182).


Odpowiedź satysfakcjonująca ... coś mi powoli świata, chociaż modlić się nie będę ...na odrobinę współczucia stać mnie jedynie ...

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


So lut 18, 2012 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Wczoraj tak sobie czytając Pismo Święte(nie czytam po kolei)

natknęłam się na Psalm 5

Modlitwa poranna o utrzymanie się na drodze Bożej

Usłysz, Panie, moje słowa,
zwróć na mój jęk uwagę;
natęż słuch na głos mojej modlitwy,
mój Królu i Boże!
Albowiem Ciebie błagam Jahwe,
usłysz mój głos od rana,
od rana przedstawiam Ci prośby i czekam.

Bo Ty nie jesteś Bogiem, któremu miła nieprawość,
złego nie przyjmujesz do siebie w gościnę.
Nieprawi nie ostoją przed Tobą.
Nienawidzisz wszystkich złoczyńców,
zsyłasz zgubę na wszystkich, co mówią kłamliwie.
Mężem krwawym i podstępnym
brzydzi się Jahwe.

Ja zaś dzięki obfitej Twej łasce,
wejdę do Twojego domu,
upadnę przed świętym przybytkiem Twoim
przejęty Twoją bojaźnią.
O Panie, prowadź mnie w swej sprawiedliwości,
na przekór mym wrogom:
wyrównaj przede mną Twoją drogę!
Bo w ustach ich nie ma szczerości,
ich serce knuje zasadzki,
ich gardło jest grobem otwartym,
a językiem mówią pochlebstwa.

Ukarz ich, Boże
,
niech staną się ofiarą własnych knowań;
wygnaj ich z powodu licznych ich zbrodni,
buntują się przeciwko Tobie.
A wszyscy, którzy się do Ciebie uciekają,
niech się cieszą, niech się weselą na zawsze!
Osłaniaj ich, niech cieszą się Tobą,
ci , którzy imię Twe miłują.
Bo Ty, Jahwe, będziesz błogosławił sprawiedliwemu:
otoczysz go łaską jak tarczą.

Pytania :
Jest napisane. Nienawidzisz wszystkich złoczyńców. Nie jest napisane nienawidzisz grzechów złoczyńców tylko samych złoczyńców.

Ukarz ich, Boże -Nie jest napisane okaż im swoje miłosierdzie czy sprowadź na drogę prawości. Jest napisane ukarz, to wyraźna prośba kierowana do Boga o karę dla grzesznika.


Mogę prosić o krótki komentarz kogoś kto się orientuje w temacie ...? Oczywiście jest to nawiązanie do wcześniejszej rozmowy...

Alus jeszcze do Ciebie małe pytanie :-D

Pierwszy list św. Jana Apostoła
5,16-21

(16)Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono (17) Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci. (18) Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy, lecz Narodzony z Boga strzeże go, a Zły go nie dotyka. (19) Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego. (20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (21) Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów.

W Moim Piśmie Świętym jako wyjaśnienie napisane jest tak :
Grzech który sprowadza śmierć -to zapewne grzech przeciwko Duchowi Świętemu (Mt 12,32),Przeciwko prawdzie głoszonej przez Apostołów, Św Jan nie zabrania modlić się za odstępców, ale i nie zaleca.


Alus napisał(a):

Zdrój miłosierdzia mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem (Dzienniczek 1182).


Czy ten zdrój miłosierdzia nie został jednak dla kogoś zamknięty ? Dla dusz które popełnił grzech bluźnierstwa przeciw Duchowi Świętemu? Bóg nie wybaczy? (Mt 31) "Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone."

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


N lut 19, 2012 12:16
Zobacz profil
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Ten zdrój zamyka tylko człowiek odwracający się od Boga.
Nie znamy grzechów dobrego łotra, dlatego nie możemy wykluczyć, że był gwałcicielem - a Jezus przyjął jego skruchę.


N lut 19, 2012 12:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
(Mt 31) "Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone." - powtarzam

Czy jeśli popełnię ten wyżej wymieniony grzech zw.śmiertelnym, a jednak okażę skruchę, będę chciała się nawrócić, będę błagać o przebaczenie , będę kierować dzień i w nocy modlitwy do Pana o łaskę, to ją otrzymam ?

Otóż dla mnie sprawa jest jasna -Nie . -tak jest napisane "nie będzie odpuszczone"

Alus napisał(a):
Bóg wybacza wszystkim, którzy zapragną wybaczenia - dowodem dwóch łotrów ukrzyżowanych wraz z Jezusem.


No chyba nie do końca ,albo ja czegoś nie rozumiem, to sprawdza się może, ale nie w przypadku grzechu bluźnierstwa przeciwko Duchowi. Czyli jest coś czego Bóg nie wybacza ?

No jest napisane tak, czy nie?

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


N lut 19, 2012 12:55
Zobacz profil
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu polega na trwaniu w grzechu. Jeżeli ktoś się opamięta i nawróci, to znaczy, że nie popełnił tego grzechu.


N lut 19, 2012 13:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
MIXer napisał(a):
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu polega na trwaniu w grzechu. Jeżeli ktoś się opamięta i nawróci, to znaczy, że nie popełnił tego grzechu.


Aha :D Dzięki mam małą wiedzę w temacie nie ukrywam i zadaję dużo pytań nie wszystkie odpowiedzi są czasami dla mnie satysfakcjonujące za co przepraszam :) ...

A możesz podać skąd wiadomo co oznacza ten grzech przeciwko Duchowi Świętemu? Jakieś źródło? O ile takie istnieje.

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


N lut 19, 2012 14:27
Zobacz profil
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Molly napisał(a):
MIXer napisał(a):
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu polega na trwaniu w grzechu. Jeżeli ktoś się opamięta i nawróci, to znaczy, że nie popełnił tego grzechu.


Aha :D Dzięki mam małą wiedzę w temacie nie ukrywam i zadaję dużo pytań nie wszystkie odpowiedzi są czasami dla mnie satysfakcjonujące za co przepraszam :) ...

A możesz podać skąd wiadomo co oznacza ten grzech przeciwko Duchowi Świętemu? Jakieś źródło? O ile takie istnieje.

Obszerne wyjaśnienie czym jest grzech p-ko Duchowi Świętemu
http://mateusz.pl/pow/011206.htm


N lut 19, 2012 17:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Czy może mi ktoś jeszcze udzielić komentarza do tego Psalmu 5 ?

Ps.Czy ja marudzę ? :D

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


Pn lut 20, 2012 17:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Molly napisał(a):
Czy może mi ktoś jeszcze udzielić komentarza do tego Psalmu 5 ?
Jasne. Autor psalmu, w bezsilności i gniewie, zwraca się do Boga o ukaranie złoczyńców. Teraz pytanie - czy w psalmie 6. lub innym za to dziękuje?

Molly napisał(a):
Ps.Czy ja marudzę ? :D
Może troszkę :) Ale nie przejmuj się.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lut 20, 2012 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Soul33 napisał(a):
Jasne. Autor psalmu, w bezsilności i gniewie, zwraca się do Boga o ukaranie złoczyńców. Teraz pytanie - czy w psalmie 6. lub innym za to dziękuje?


A ,zgadul zgadula . :D Zagłębiłam się w "problem" i już wszystko wiem. Wiedziałam ,że jest jakieś wyjaśnienie(zawsze jest) i czuję się przepełniona dodatkową wiedzą. :-D Dzięki za trop ...

Soul33 napisał(a):
Może troszkę :) Ale nie przejmuj się.


:| Troszkę się jednak przejmuje ...

Jednak dziękuje ,że mnie znosicie :D

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


Pn lut 20, 2012 22:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Cokolwiek jednemu z tych najmniejszych waszych...
Żartowałem :)

A co tak dokładnie już wiesz? Bo ja kolejnych psalmów nie znałem, jakby co :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lut 20, 2012 23:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL