Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Wspólnoty dla 30-latków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 19, 2012 18:56
Posty: 3
Post Wspólnoty dla 30-latków
Witam wszystkich :) Ostatnio od jakiegoś czasu szukam dla siebie wspólnoty i skłoniło mnie to do pewnego wniosku: mianowicie wdaje mi się, że jest pewna nisza w Kościele w postaci wspólnot dla osób wstępujących w dorosłość - już od jakiegoś czasu nie studentów, już ludzi odpowiedzialnych za swój własny los, byt również materialny, a z drugiej strony jeszcze w miarę na początku tej drogi. Byłam kilka lat poprzednio we wspólnocie, gdzie były osoby znacznie starsze - średnio 50-60 lat i na początku, podchodząc do kwestii dość idealistycznie, uznałam, że nie ma to żadnego znaczenia, jednak po jakimś czasie okazało się, że wspólnota pewnej wspólnej drogi, w miarę wspólnego etapu życia jednak jest bardzo ważna. Szukając w Białymstoku, w gruncie rzeczy okazało się, że mam do wyboru oazę postakademicką, która jednak okazała się oazą studencką, wspólnotę charyzmatyczną Saruel i Odnowę w Duchu św. Chociaż mam ogromny szacunek do charyzmatyków, to, niestety, nie jest to mój sposób modlitwy i tak się zastanawiam, co tu zrobić :) Może założyć coś samej - ale czy to w ogóle możliwe? A może jest jakaś wspólnota, o której nie wiem? W wielu miejscach są wspólnoty młodych małżeństw - a dla pojedyczych - posucha... Co o tym myślicie?


N lut 19, 2012 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wspólnoty dla 30-latków
viewtopic.php?f=49&t=26654 - Miejsce dla czterdziestolatka

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N lut 19, 2012 19:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2012 18:56
Posty: 3
Post Re: Wspólnoty dla 30-latków
Dzięki Elbrus.

Przejrzałam wątek i właściwie propozycje głównie dotyczą Odnowy w Duchu Św. Poza tym wątek jest sprzed ponad roku, więc może ktoś ma świeższą myśl :) Albo nie brał udziału w poprzedniej dyskusji i ma coś do powiedzenia. A tak w ogóle to uważacie, że to jest jakiś problem ogólny czy bardziej jednak jednostkowy? Ja myślę oczywiście, że ogólny, ale ponieważ dotyczy mnie, więc nie jestem tu obiektywna :)


N lut 19, 2012 20:40
Zobacz profil
Post Re: Wspólnoty dla 30-latków
jastinel napisał(a):
Dzięki Elbrus.

Przejrzałam wątek i właściwie propozycje głównie dotyczą Odnowy w Duchu Św. Poza tym wątek jest sprzed ponad roku, więc może ktoś ma świeższą myśl :) Albo nie brał udziału w poprzedniej dyskusji i ma coś do powiedzenia. A tak w ogóle to uważacie, że to jest jakiś problem ogólny czy bardziej jednak jednostkowy? Ja myślę oczywiście, że ogólny, ale ponieważ dotyczy mnie, więc nie jestem tu obiektywna :)

A Drogę Neokatechumenalną sprawdzałaś?......nie należę, ale wiem, że skupia także osoby samotne w różnym wieku.


Pn lut 20, 2012 8:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Wspólnoty dla 30-latków
no własnie to samo miałam zaproponować. Typowo dla młodych (i nie tylko młodych) dorosłych jest Domowy Kosciół, ale to wspólnota małżeństw. Tu na forum są osoby z Neokatechumenatu, było dużo o tym ruchu pisane, tez nie każdemu to odpowiada, ale możesz zawsze poczytać i więcej się dowiedzieć. Tam jest dużo osób w twoim wieku.

_________________
Ania


Pn lut 20, 2012 10:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Wspólnoty dla 30-latków
Wspólnota dorosłych... Ruch Światło-Życie bez nastawienia na małżeństwa.
Neokatechumenat: od 13 r.ż. wzwyż bez ograniczeń
Ruch Rodzin Nazaretańskich także chyba nie ma żadnych ograniczeń.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt mar 06, 2012 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Wspólnoty dla 30-latków
Grupa 33 - niestety działa tylko w archidiecezji katowickiej, ale skupia singli w tym wieku.
http://www.grupa33.katowice.opoka.org.pl/


Śr mar 07, 2012 7:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Wspólnoty dla 30-latków
http://www.wspolnotamarto.com/

http://www.youtube.com/watch?v=u4olWI1WCgk


Śr mar 07, 2012 9:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wspólnoty dla 30-latków
A dla 40-to latków?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 07, 2012 9:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2012 18:56
Posty: 3
Post Re: Wspólnoty dla 30-latków
Kochani, znalazłam :)))

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Niestety, w Białymstoku nie ma Neo (niewiarygodne, prawda???), a Ruch Rodzin Nazaretańskich po liście bp. Nycza budzi masę poważnych wątpliwości.

Ostatecznie stanęło na wspólnocie Zatoka zainicjowanej przez ks. Piotra Pawlukiewicza. Jest to wspólnota głównie forumowo-internetowa, więc bez ograniczeń miejscowych. Poz tym wiem, że w Warszawie członkowie spotykają się też w realu, jak się nazbiera więcej osób z Podlasia spróbuję zorganizować to podobnie u siebie :)

Także dziękuję, pozdrawiam :)))

Justyna


Pn mar 12, 2012 15:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL