Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Problemy z modlitwą 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 03, 2012 16:44
Posty: 2
Post Problemy z modlitwą
No więc, kilka miesięcy temu zaczął się u mnie problem natrętnych, bluźnierczych myśli podczas modlitwy. Nie chciałam ich, tzn. próbowałam zwalczać , ale wciąż przychodziły i nadal przychodzą, ale już nieco rzadziej. Tylko zaczęło się coś jeszcze innego. Teraz przychodzą nie tylko bluźniercze co jeszcze nieczyste, a nawet przestępcze, okropne myśli. W czasie modlitwy (wtedy np. o Bogu i Świętych osobach, co jest straszne i mam poczucie winy) , ale też o moich bliskich, znajomych, o przypadkowych ludziach... Są to myśli, których sama się boję i próbuję je zwalczać. Nie myślę tak i nigdy w życiu nie wypowiedziałabym ich na głos. Prawie dwa tygodnie temu byłam u spowiedzi i wyznałam ten grzech ( o myślach w czasie modlitwy,a o innych ludziach, myśli aż tak się nie nie nasilały) , ale teraz zastanawiam się czy to , że znów grzeszę tymi myślami jest powodem do ponownej spowiedzi? W tą niedzielę byłam u komunii, chociaż i nad tym myślałam. Co zrobić? Proszę o pomoc


Wt kwi 03, 2012 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 03, 2012 16:44
Posty: 2
Post Re: Problemy z modlitwą
Czy to może być związane z dojrzewaniem? zapomniałam dodać, że jestem bardzo młoda


Wt kwi 03, 2012 17:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Problemy z modlitwą
Ulka. Grzechem może być to, co wybierasz. Coś, co pojawia się w Twojej głowie bez Twojego wyboru i czego nie chcesz grzechem być nie może, bo nie jest dobrowolne. Niezależnie, jak paskudne. Pamiętaj, że Bóg zna Twoje serce. On doskonale wie, że tego nie chcesz. Nie musisz Mu tłumaczyć. Spokojnie módl się dalej.

Z doświadczenia: im bardziej się to odgania, tym bardziej wraca. Najlepiej robi nie zwracanie uwagi. Choć ten typ "komara" brzęczącego koło ucha jest trudny do zlekceważenia, to prawda. Trzymaj się :-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So kwi 07, 2012 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Problemy z modlitwą
moze modlitwa papieza Leona XIII cos pomoze/zalagodzi

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


N kwi 08, 2012 9:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 28, 2011 21:01
Posty: 25
Post Re: Problemy z modlitwą
Też miałam podobnie i nadal mam, od psychologa dostałam takie rady aby nie walczyc z nimi odrzucając je tzn nie denerwować się bo się pogorszy, myśli takie nie są grzechem ciężkim ale mogą być pokusą , grzech je wtedy gdy je rozniecamy, rozmyślamy itd prowokujemy, natręctwa to nie g. ciężki codziennie rano ofiaruj je Panu i nie martw się nimi staraj się być obojętnym na nie, albo nawet powtarzaj np Jezu ufam Tobie i trwaj przy Panu, ja do komunii przystępuje


N kwi 08, 2012 20:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL