Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Potężna modlitwa umacnijąca wiarę i miłość do Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Potężna modlitwa umacnijąca wiarę i miłość do Boga
Podawajcie przykłady modlitw które są silną i mocną pomocą w umacnianiu naszej wiary, oddania i miłości do Boga.


Śr kwi 11, 2012 9:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Potężna modlitwa umacnijąca wiarę i miłość do Boga
Rozaniec i Koronka do Bozego Milosierdzia

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Śr kwi 11, 2012 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Potężna modlitwa umacnijąca wiarę i miłość do Boga
moja matka twierdzi ze ta koronka daje jej odwagę przekonywać ludzi do modlitwy
w sumie mnie terz dziwnie sie czuje taj jakby by był szczęśliwszy

TAJEMNICE KORONKI DO DUCHA ŚWIĘTEGO

I. Z Ducha świętego w łonie Maryi Panny począł się Jezus
Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym (Ek 1,35).

Święta panno Maryjo, Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego, która przyjęłaś Słowo Boga i pierwsza przeżyłaś i4anie Ducha Świętego

— módl się za nami! Upraszaj nam łaskę serca ot wartego na Ducha Świętego, byśmy Co jak Ty przyjęli do swego życia,
- Przyjdź, Duchu Święty napełnij serca twych wiernych i ogień Twojej miłości w nich zapal (7 razy).
— Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie
— i odnowisz oblicze ziemi (1 raz).


II. Duch Święty spoczął na Jezusie Chrystusie
A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody A oto otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego nad Mego (Mt 3,16).

Duchu Święty, kiedy doświadczamy ciemności, Ty sam odnawiaj w nas swoją Boską mocą
łaskę chrztu świętego, byśmy przeniknięci Twoją mUością zwracali się z ufną wiarą do Jezusa, w Nim szukając ratunku, pokrzepienia i ukojenia. Kształtuj nasze serca według woli Ojca.
- Przyjdź, Duchu Święty napełnij serca twych wiernych i ogień Twojej miłości w nich zapal (7 razy).
— Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie
— i odnowisz oblicze ziemi (1 raz).
III Jezus został wyprowadzony przez Ducha Świętego na pustynię

Pełen Ducha Ś powrócił Jezus znad Jordanu a wiedziony był Przez Ducha na pustyni (łk 4,1).


O Duchu Święty, uzdolnij nas do znoszenia pustyni naszego wędrowania do Ziemi Obiecanej, abyśmy mieli moc znieść monotonię, suchość uczuć, ogołocenie, pokusy zniechęcenia. Daj siłę do wytrwania w przeciwnościach. Umacniaj uf no i wiarę w swoich dzieciach, które bez Twoje go światła nie potrafią kroczyć naprzód. Kieruj naszym życiem według Twojej świętej woli.
- Przyjdź, Duchu Święty napełnij serca twych wiernych i ogień Twojej miłości w nich zapal (7 razy).
— Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie
— i odnowisz oblicze ziemi (1 raz).
IV. Duch święty w Kościele
Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali (Dz 2,2).

O Świadku Prawdziwy, zstąp na cały Kościół i ożyw go Twoim tchnieniem, byśmy byli otwarci na miłość Ojca objawioną nam w Chrystusie,
Naszym Bracie, Umocnij wiarę słabych. Przy prowadź zagubionych. Daj jedność wierzącym w Chrystusa. Rozpal pragnienie służby dla chwały Twego Królestwa. Wzbudź w swoim Kościele świętych kapłanów, którzy będą ukazywać oblicze miłosiernego Jezusa dającego się w Eucharystii i uzdrawiającego w sakramencie pokuty. Daj moc misjonarzom oraz wszystkim głoszącym Dobrą Nowinę. Przyjdź, Duchu Święiy

- Przyjdź, Duchu Święty napełnij serca twych wiernych i ogień Twojej miłości w nich zapal (7 razy).
— Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie
— i odnowisz oblicze ziemi (1 raz).
V. Duch Święty w duszy sprawiedliwego
Czyż nie wiecie, Że jesteście Świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w Was? (1 Kor 3,16).


Duchu Święty, zstąp na mnie, wyniszczając to, co sprzeciwia się Tobie. Pragnę Cię przyjąć do mego serca. Skrusz je i przemień, by było czyste, pokorne, święte. Zstąp na głębiny mej duszy, przemieniając ją. Ulecz mnie, abym całą wolą
i całym sercem mógł być Tobie poddany. Uczyń mnie dzieckiem do końca ubogim i ufnym, we wszystkim zdanym na Twoją łaskę.
- Przyjdź, Duchu Święty napełnij serca twych wiernych i ogień Twojej miłości w nich zapal (7 razy).
— Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie
— i odnowisz oblicze ziemi (1 raz).

Módlmy się Się
Boże, któryś pouczał serca wiernych światłem Ducha Świętego, daj nam w tymże Duchu po znać, co jest prawe, i pociechą Jego zawsze się radować. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Na zakończenie koronki:
Chwała Ojcu.. (3 razy)
Wierzę w Boga...
Matko Kościoła, módl się za nami!


Śr kwi 11, 2012 11:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: Potężna modlitwa umacnijąca wiarę i miłość do Boga
Dla mnie taką modlitwą jest również Koronka do Miłosierdzia Bożego. Odmawiam codziennie tą Koronkę :D to była pierwsza modlitwa(zaraz po Psalmach) jaką odmówiłam po latach z dala od Boga... i do dziś trwam w wierze :D Pan mi przez tą Koronkę udzielił wielu łask tym samym umocnił wiarę ,ale nie napisałabym ,że są modlitwy lepsze/gorsze ...Bardziej umacniające i mniej.Każda modlitwa podoba się Panu Bogu jeśli jest szczera i płynąca z serca... :D

Takie osobiste doświadczenie odnośnie Psalmów, to żadna modlitwa nie wywołała we mnie uczucia podobnego do płaczu .Podobnego ,bo ciężko to porównać do czegokolwiek ,to było coś głębszego, czego nawet słowami opisać nie mogę np.

Psalm 16 - Bóg źródłem szczęścia
Psalm 31 - Modlitwa w utrapieniu i dziękczynienie
Psalm 102 - Błaganie wygnańca
Psalm 86 - Modlitwa w utrapieniu
Psalm 25 - Modlitwa o odpuszczenie grzechów i o opiekę Bożą

itd...


Do dziś jak, czytam to mam łzy w oczach ...

I w ogóle Pismo Święte jest moją modlitwą ... całe czytam nieustannie .. :D

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


Śr kwi 11, 2012 15:59
Zobacz profil
Post Re: Potężna modlitwa umacnijąca wiarę i miłość do Boga
Koronka do Miłosierdzia Bożego. To niesamowite, ale jak przeczytałam post Molly
to zdałam sobie sprawę, że z tą modlitwą wróciłam do Kościoła (!).

Koronkę dostałam w prezencie ślubnym od siostry Almy..ten dar jakoś tak 'naturalnie'
zniknął wśród powodzi innych ślubnych prezentów, poszedł w zapomnienie..
Po latach powrócił :) i wciąż ze mną jest (podczas gdy inne podarunki dawno odeszły w niepamięć).

Psalmy. Wiem o czym pisze Molly :) Uczucie podobne do płaczu?
Znam...a potem uczucie spokoju ducha, może coś jak catharsis.

Psalmy czytałam też jako zbłąkana owieczka, powiedzmy czysto poznawczo, z ciekawości.
Molly napisał(a):
I w ogóle Pismo Święte jest moją modlitwą ... całe czytam nieustannie .. :D

To dobra jesteś :D Ja czasem ustaję.


Śr kwi 11, 2012 16:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: Potężna modlitwa umacnijąca wiarę i miłość do Boga
MARIEL napisał(a):
Koronka do Miłosierdzia Bożego. To niesamowite, ale jak przeczytałam post Molly
to zdałam sobie sprawę, że z tą modlitwą wróciłam do Kościoła (!).

:D Ja też.I Zagościłam na dobre bo wcześniej wracałam na chwilę ( 5 minut :( ) , a od czasu odmawiania Koronki Jestem cały czas ...I nigdzie się nie wybieram. :D

MARIEL napisał(a):
Psalmy. Wiem o czym pisze Molly :) Uczucie podobne do płaczu?
Znam...a potem uczucie spokoju ducha, może coś jak catharsis.

Catharsis :D Tak ! ! ! i ta pewność, że Pan Bóg usłyszał ... Na pewno usłyszał! i teraz się dzieje wola jego :D

MARIEL napisał(a):
Psalmy czytałam też jako zbłąkana owieczka, powiedzmy czysto poznawczo, z ciekawości.

ehee... mamy ze sobą coś wspólnego :D

MARIEL napisał(a):
To dobra jesteś :D Ja czasem ustaję.

Ja też na dzień, dwa :D ale nie dłużej :D

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


Śr kwi 11, 2012 19:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL