Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 22:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Różaniec 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Różaniec
Witam :-)
Chciałbym zapytać jakie są wasze przemyślenia i doświadczenia związane z tą modlitwą? Mi różaniec całkiem niedawno pomógł w ważnej sprawie, jednak wciąż nie umiem się przełamać i tej modlitwie towarzyszy mi niestety nuda i rozproszenie. :-( Bardzo chciałbym potrafić modlić się różańcem. Może możecie mi coś poradzić?

_________________
Uśmiechnij się

:)


Wt lis 20, 2012 23:20
Zobacz profil
Post Re: Różaniec
Jeżeli wejdziesz w relację z Panem Jezusem i Maryją, jeśli będziesz ich traktował jak realnie istniejące osoby, jak najbliższych przyjaciół (bliższych od rodziców i w ogóle kogokolwiek), wtedy nie będziesz się nudził podczas tej modlitwy. To powiedziawszy, warto dodać, że ja różaniec odmawiam naprawdę bardzo rzadko. Ale kiedy już to robię, nie odczuwam monotonii. :)


Śr lis 21, 2012 0:46
Post Re: Różaniec
Czarek

To może sprobuj dołączyc do nas......i zacznij od jednej dziesiątki dziennie.
Zapraszam i mysle, ze nie tylko ja :)

viewtopic.php?f=24&t=32225


Śr lis 21, 2012 9:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Re: Różaniec
humalog napisał(a):
Czarek

To może sprobuj dołączyc do nas......i zacznij od jednej dziesiątki dziennie.
Zapraszam i mysle, ze nie tylko ja :)

viewtopic.php?f=24&t=32225


Mógłbyś mi co nieco wytłumaczyć bo wątek jest dość długi? :doubt:
1. Często pojawiają się pytania o godzinę. Czy to ma jakieś znaczenie?
2. Co jeśli jakiegoś dnia nie odmówię różańca :x (mam nadzieję, że do tego nie dojdzie...)

Z góry dzięki :)

_________________
Uśmiechnij się

:)


Śr lis 21, 2012 13:25
Zobacz profil
Post Re: Różaniec
Najważniejsze sa pierwsze strony, te poczytaj.
Co do godziny......ustaliliśmy wspólną, ale jak będzie poślizg lub wyprzedzenie to świat sie nie zawali :)

Jesli zdarzy ci sie nie odmówić dziesiątki to świat też się nie zawali, ban tez ci nie grozi (ale o to zapytaj szefową od banów MARIEL - nie, no żartuje :D )....ale to jest sprawa Twojego sumienia, no i zobowiązania wobec całej reszty.

Powiem ci jednak na moim przykładzie.
Tak jak ty zawsze miałem problem z różańcem (nuda, monotonia itp. ). Teraz mniej wiecej od miesiąca jestem w Róży i powoli zaczynam doceniać ten rodzaj modlitwy. Nie tyle rozumieć co właśnie doceniać. No i powoli wchodzi mi w krew, chociaż poslizgi mi się czasem zdarzają staram sie jednak ok godz 21.30 być "obecnym".
No i ważna sprawa. Gdybym miał odmawiac różaniec sam to pewnie bym wymiękł i znalazł setki wymówek. Jednak zobowiązanie wobec grupy bardzo mnie mobilizuje i dyscyplinuje.....zawsze moge sie wycofać, ale jak to godaja hanysy "Gańba by mie było tako łostuda robić" :D


Śr lis 21, 2012 13:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Re: Różaniec
Wielkie dzięki jeszcze raz :)

PS: Ja, chociaż na Śląsku mieszkam to chyba jestem gorolem, bo mój ojciec i dziad z Wielkopolski pochodzą :D A mama na Śląsku się urodziła, ale dziad z Mazowsza jest :-) Całe szczęście nie mieszkam w Rudzie Śląskiej :D

_________________
Uśmiechnij się

:)


Śr lis 21, 2012 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Re: Różaniec
I jeszcze jedno. Jeśli dzisiaj dołączę do grupy, co mam robić? :) Jaką tajemnicę rozważać? Bo z tego co widzę "rozkład" jest na cały miesiąc :P

_________________
Uśmiechnij się

:)


Śr lis 21, 2012 13:57
Zobacz profil
Post Re: Różaniec
czarekcezary napisał(a):
I jeszcze jedno. Jeśli dzisiaj dołączę do grupy, co mam robić? :) Jaką tajemnicę rozważać? Bo z tego co widzę "rozkład" jest na cały miesiąc :P


Po prostu dołącz, a Arek juz tam cie gdzieś umieci....bez obaw. Jeżeli nie da rady dzisiaj to zrobi to jutro, a ty na dzisiaj wybierz sobie którąkolwiek tajemnicę.

Powodzenia życzę :)

Cytuj:
Ja, chociaż na Śląsku mieszkam to chyba jestem gorolem, bo mój ojciec i dziad z Wielkopolski pochodzą A mama na Śląsku się urodziła, ale dziad z Mazowsza jes


Tos ty chopie jezd taki pol na pol. Łojciec i starzik z Pyrlandi, a starzik matuli z Krawaciarni :) . Taki Kartofel w bindrze (ziemniak w krawacie) :D . No ale "zakamuflowano opcja niymiecko" tos ty jezd.....Pyrlandia to tyż były Prusy :)


Śr lis 21, 2012 14:26
Post Re: Różaniec
Dołącz do Róży :)
Powiem Ci jak ja zaczynałam modlitwę różańcem.
Też mnie nużyła, więc rozłożyłam sobie modlitwę na kilka dni.
Każdego dnia odmawiałam 1 lub kilka dziesiątek i w ciągu kilku dni odmawiałam cały Różaniec.


Śr lis 21, 2012 14:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Re: Różaniec
Ja kiedyś (niecały rok temu) modliłem się całym różańcem przed spaniem, podczas mycia zaczynałem. Było to zwykłe klepanie a nie rozważanie. Później próbowałem rozłożyć cały różaniec na jeden dzień. Tutaj było już lepiej, ale to też nie było prawdziwe rozważanie. Czasami wracałem na piechotę z centrum miasta (mieszkam w dzielnicy). To było jakieś 8 albo 7 kilometrów. I podczas drogi się modliłem. Wychodziło bardzo różnie. Teraz od czasu do czasu odmawiam dziesiątkę i czasami jest to w miarę "dobra" modlitwa :-) a czasami nie wychodzi :(

_________________
Uśmiechnij się

:)


Śr lis 21, 2012 14:55
Zobacz profil
Post Re: Różaniec
Może spróbuj pomedytować , a właściwie odkryj modlitwe , która prowadzi do środka . Modlitwa (ja nazywam to gotowce )w postaci różańca lub inna może nie być tą akurat modlitwą , która jest przypisana twojemu duchowi . Może akurat ty masz w sobie zalążki tej modlitwy duchowej , tego wejścia w głąb , aby póżniej dzielić się swoja wiedzą z innymi . Nie jest to żadne wyróżnienie lecz droga modlitwy o wiele bardziej cięższa niz ta droga modliotwy w której możesz odkrywać Boga poprzez odmawianie różańca .Jedno nie jest lepsze od drugiego , lecz droga modlitwy dla kazdego jest inna .Dlatego poszukaj sobie najpierw dobrych nauczycieli modlitwy prowadzącej do środka - gdzie w całkowitej ciszy twoja dusza będzie stała w oczekiwaniu na słowo Pana .pozdrawiam . :)


Pn gru 17, 2012 21:12

Dołączył(a): Śr sty 16, 2013 22:49
Posty: 4
Post Re: Różaniec
Pośród wszystkich form nabożeństwa do Najżwiętszej Maryi Panny Różaniec jest najbardziej znany i rozpowszechniony. Do upowszechnienia i docenienia tej modlitwy maryjnej przyczyniły się usilne i naglące wezwania Papieża Leona XIII pod koniec XIX wieku. Chociaż w ostatnim okresie modlitwa ta została w niektórych środowiskach zaniedbana, to jednak wydaje się, że odzyskuje ona teraz swoje uprzywilejowane miejsce w pobożności chrześcijańskiej, szczególnie wśród młodzieży. Przykład i słowa Jana Pawła II są potężnym bodźcem dla wiernych, aby nabyli lub odzyskali zamiłowanie do tej tradycyjnej i wciąż aktualnej praktyki

Nie troszcząc się zbytnio o historyczny początek tego nabożeństwa Papieże stają się echem wiekowej tradycji, która przypisuje Św. Dominikowi i jego synom decydującą rolę w upowszechnieniu Różańca. Aż do XVI wieku praktyka ta miała różnorodne formy i dopiero za Św. Piusa C (+1572) przeważyła forma, którą znamy: odmawianie ZDROWAŚ MARYJO w połączeniu z rozważaniem piętnastu tajemnic, czyli zasadniczych wydarzeń w życiu Chrystusa i Najświętszej Panny, każdy dziesiątek "Zdrowaś Maryjo" poprzedza OJCZE NASZ, a kończy krótkie uczczenie trzech Osób Boskich. Liczba piętnastu dziesiątków odpowiada ilości psalmów i dlatego Różaniec Święty nazywa się "Psałterzem Najświętszej Dziewicy". Tajemnice dzielą się na cztery części odpowiednio nazywane: radosną, bolesną, światła, chwalebną.


Ostatnio edytowano N gru 01, 2013 20:33 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

usunięto reklamę w podpisie



Śr sty 16, 2013 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Różaniec
Cytuj:
Chciałbym zapytać jakie są wasze przemyślenia i doświadczenia związane z tą modlitwą?


Moje przemyślenia są takie, że różaniec stoi w sprzeczności do tego jak Jezus nauczał się modlić.

"A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani."

Różaniec to właśnie takie klepanie formułek w koło, gdzie nie ma miejsca na prawdziwą relacje z Bogiem. Jak podczas takiej modlitwy podziękować Bogu, poprosić o coś, zwierzyć się? Nie da rady bo jedynie na czym się człowiek skupia to mechaniczne odmawianie "zdrowaś Mario" po raz 20.


Cz sty 17, 2013 13:22
Zobacz profil
Post Re: Różaniec
Login2 napisał(a):
Cytuj:
Chciałbym zapytać jakie są wasze przemyślenia i doświadczenia związane z tą modlitwą?


Moje przemyślenia są takie, że różaniec stoi w sprzeczności do tego jak Jezus nauczał się modlić.

"A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani."

Różaniec to właśnie takie klepanie formułek w koło, gdzie nie ma miejsca na prawdziwą relacje z Bogiem. Jak podczas takiej modlitwy podziękować Bogu, poprosić o coś, zwierzyć się? Nie da rady bo jedynie na czym się człowiek skupia to mechaniczne odmawianie "zdrowaś Mario" po raz 20.

Proste - rozpoczynając odmawianie modlitwy różańcowej po Wierzę wymieniamy intencje, prośby, podziękowania.
Za czasów Chrystusa modlono się psalmami, czyli systematycznie je powtarzano - też sądzisz, że ta modlitwa stała w sprzeczności do nauki Jezusa.


Cz sty 17, 2013 16:44

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Różaniec
Login, różaniec jest jedną z najtrudniejszych modlitw.
To - wbrew temu co sądzisz - nie jest klepanie po raz dwudziesty Zdrowaś Maryjo


Cz sty 17, 2013 16:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL