Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 różaniec 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: różniec
Jeśli wydaje to wydawnictwo katolickie to wierzę że ma taką misję. Jeśli wydaje jakieś świeckie, zajmujące się przy okazji wydawaniem poradników kulinarnych to śmiem wątpić w misję. Może być jak piszesz, że to nie możliwe, ale jeśli jest możliwe to jest jeden ze sposobów. Na tym chyba to polega że odpowiadam na pytanie autora, co nie znaczy że z całej mocy i pełnym autorytetem gwarantuje że moja odpowiedz jest głosem Boga, więc po co to czepianie się?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn gru 02, 2013 23:35
Zobacz profil
Post Re: różniec
Bo odpowiedź typu: "wydawnictwo A, to OK, możesz, a jak wydawnictwo B, to podejrzane" chyba by nic nie wnioslo, prawda?
Co to sa wydawnictwa "katolickie", jezeli "katolickie" wydaje także ksiazkę kucharska, to traci przymiotnik "katolickie"?

Czy "Jan Paweł II do rodaków" Oficyny Wydawniczej READ ME nie można czytać, bo oficyna mnóstwo (jezeli nie głównie) poradników "świeckich" wydaje? A może "Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę. Jan Paweł II do rodzin" wydawnictwa Salwator tez odpada, bo książki kucharskie wydał? "Encykliki Ojca Świętego Jana Pawła II" tez nie czytaj, bo wydał ZNAK, bo oni prócz ksiazek kucharskich wydaja nawet bajki, młodzieżowe, historyczne, biznesowe i kto wie co jeszcze! Nawet Wydawnictwo Święty Wojciech (wydawca np. "Oddech duszy. Modlitwy Jana Pawła II") bo wydaje komercyjnie serie o Poznaniu!

Uf, to co katolik może czytać, gdzie wg ciebie ksiązki i płyty kupowac?
Które sa "pożyteczne" ?

Byc może się czepiam, po prostu krew we mnie zawrzała.


Wt gru 03, 2013 0:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: różniec
Krew zawrzała z początku bo nie zrozumiałeś, czego dowód dałeś w pierwszym komentarzu. Ja nie mam chęci udowadniać Ci czegoś co sam sobie wymyśliłeś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 03, 2013 0:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: różniec
Adwent jest chyba radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana Jezusa a nie czasem pokutnym. Post jest czasem pokutnym.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Cz gru 05, 2013 7:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 30, 2015 14:29
Posty: 61
Post Re: różaniec
Usłyszałam kiedyś zdanie od kogoś, że boi się tych osób,które odmawiają, chyba powiedział "klepią" różaniec. Moim zdaniem to jedna z piękniejszych modlitw. Oczywiście ważne jest jak się modlimy, również na różańcu. Nie oznacza to chyba , aby wyłączyć myślenie. Podobnie jest i z czytaniem książek, różnych zresztą.

_________________
"JAKŻE SIĘ OBEJŚĆ BEZ MIŁOŚCI...?"


So wrz 05, 2015 6:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 31, 2015 13:30
Posty: 174
Post Re: różniec
Kozioł napisał(a):
Na marginesie: czy "katolickie wychowanie" i katecheza w KK to nakazy i zakazy, skoro tyle podobnych pytan sie pojawia?

A ja się zgadzam z użytkownikiem Kozioł; mnóstwo niekoniecznie sensownych ograniczeń w stylu nie jeść mięsa w piątek czy nie tańczyć w adwent chyba trochę mija się z celem. Po to mamy życie, by z niego (z rozsądkiem oczywiście) korzystać między innymi poprzez drobne przyjemności, a nie ciągle się zastanawiać, czy w regulaminie KK istnieje punkt, który mnie potępia, bo akurat mam sobie ochotę 20 grudnia na cały regulator puścić ciężki dubstep...


So wrz 05, 2015 11:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: różaniec
Pytanie, co to za muzyka, bo jeśli ona nie jest chrześcijańska i można by ją sklasyfikować jako zagrożenie duchowe - to nie. Zasadniczo pewnie nie ma z tym problemu, ale Boga szuka się w ciszy, zatem po co ci ta muzyka pomiędzy fragmentami różańca? Rozważaj w sercu każdą tajemnicę wyobrażaj sobie każdą tajemnicę, tak jakbyś towarzyszyła Jezusowi i Maryi Zawsze Dziewicy :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N wrz 06, 2015 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 30, 2015 14:29
Posty: 61
Post Re: różaniec
Przeczytałam w pewnym czasopiśmie, że prawdopodobnie pierwsi modlili się za pomocą różańca, czyli paciorków nawleczonych na sznurek, wyznawcy religii hinduistycznej. Katolicki różaniec, z tego co wiem, to modlitwa medytacyjna. Uważam, że tak, jak rezygnuje się niekiedy z przyjemności, aby na przykład komuś pomóc, tak warto zrezygnować z pewnych zachcianek, aby pokazać, że się kocha Pana Boga. Można poświęcić dla Niego trochę czasu, modląc się, rozważając tajemnice różańcowe.

_________________
"JAKŻE SIĘ OBEJŚĆ BEZ MIŁOŚCI...?"


Pn wrz 07, 2015 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: różaniec
Modlitwa jest potrzebna, ale jak słusznie zauważył mój kolega, można sobie odmówić czekolady w intencji np osób uzależnionych, albo pieniądze oszczędzone na czekoladzie, odkładać i przeznaczyć na dobry cel. Nie oszukujmy się. Odmówienie sobie czekolady itp najczęściej nikomu nie pomaga, poza nami samymi - mniej kalorii. I akurat wszelkie tego typu odmawianie sobie czegoś to trening dobry dla naszej silnej woli.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn wrz 07, 2015 15:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 30, 2015 14:29
Posty: 61
Post Re: różaniec
dominikbartlomiej napisał(a):
Pytanie, co to za muzyka, bo jeśli ona nie jest chrześcijańska i można by ją sklasyfikować jako zagrożenie duchowe - to nie. Zasadniczo pewnie nie ma z tym problemu, ale Boga szuka się w ciszy, zatem po co ci ta muzyka pomiędzy fragmentami różańca? Rozważaj w sercu każdą tajemnicę wyobrażaj sobie każdą tajemnicę, tak jakbyś towarzyszyła Jezusowi i Maryi Zawsze Dziewicy :)

Pisząc o odmawianiu sobie pewnych przyjemności miałam na myśli także zrezygnowanie ze słuchania czegoś, co właśnie można zaliczyć do zagrożeń duchowych. Ale nie myślę, że muzyka nie może być pomocna w modlitwie. Chociaż cisza jest potrzebna, mimo że nieraz trudno ją znaleźć. Ale to chyba prawda, że Pan Bóg ceni i naszą aktywność, ale i nasze wyciszenie. Trzeba umieć zachować proporcje. A to bywa przecież również trudne.

_________________
"JAKŻE SIĘ OBEJŚĆ BEZ MIŁOŚCI...?"


Pn wrz 07, 2015 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: różaniec
Cytuj:
Dziś, 18.12.2015r / 12:39 w Radio Maryja rozważania różańcowe - "Wesele w Kanie Galilejskiej":
*Pan Jezus jest w Kanie w czasie wesela i chce, by nowa rodzina zbudowana była na trwałym fundamencie.*


Czy przemiana wody w wino jest tym gestem wskazującym na trwały fundament małżeństwa?


Pt gru 18, 2015 16:22
Zobacz profil
Post Re: różaniec
Posrednio tak. Niesnaski spowodowane wzajemnymi wyrzutami (a czemu nie kupiles dosyc wina, zobacz za jakie skapiradlo/niedojde wydalismy corke, a z drugiej strony podobnie) plus plotki “zyczliwych“ moglyby sprawe zatruc na wstepie.
Jak to w RM tlumacza - nie wiem.


Pt gru 18, 2015 17:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: różaniec
ratio napisał(a):
Cytuj:
Dziś, 18.12.2015r / 12:39 w Radio Maryja rozważania różańcowe - "Wesele w Kanie Galilejskiej":
*Pan Jezus jest w Kanie w czasie wesela i chce, by nowa rodzina zbudowana była na trwałym fundamencie.*


Czy przemiana wody w wino jest tym gestem wskazującym na trwały fundament małżeństwa?



Dobre pytanie, nad tym się nie zastanawiałem, trzeba by z jakimś egzegetą dobrym pomówić, natomiast na pierwszy rzut oka widzę to jako Opatrznościowe działanie Pana Boga względem małżonków - Pan Jezus pojawia się na weselu i niejako jest TYM, który SCALA Małżonków i dba o ich potrzeby dnia codziennego. Dlatego jak małżonkowie nie znajdują miejsca w życiu dla Pana Boga, to jest im ciężko przez to życie iść, związki się rozpadają itp.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


So gru 19, 2015 19:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: różaniec
dominikbartlomiej napisał(a):
(...) Dobre pytanie, nad tym się nie zastanawiałem, trzeba by z jakimś egzegetą dobrym pomówić, natomiast na pierwszy rzut oka widzę to jako Opatrznościowe działanie Pana Boga względem małżonków - Pan Jezus pojawia się na weselu i niejako jest TYM, który SCALA Małżonków i dba o ich potrzeby dnia codziennego. Dlatego jak małżonkowie nie znajdują miejsca w życiu dla Pana Boga, to jest im ciężko przez to życie iść, związki się rozpadają itp.


Ciekawa interpretacja :-)
Ładne, ładne ...


N gru 20, 2015 15:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL