Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 19:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Zaśnięcie przed modlitwą 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 27, 2014 13:46
Posty: 3
Post Zaśnięcie przed modlitwą
Jeżeli wieczorem położyłem się na łóżku odpocząć i nagle zasnęłem do rana ,a chciałem się pomodlić to jest grzech? Rano odmówiłem tą modlitwe co miała być wieczorem.


Pt mar 20, 2015 8:10
Zobacz profil
Post Re: Zaśnięcie przed modlitwą
Grzech to głównie jest przeciw piątemu przykazaniu. Nie dbasz o zdrowie.
To, że odkładasz modlitwę do ostatniej chwili, dowodzi tego, że ci nie zleży na kontakcie z Bogiem. Modlitwę traktujesz jak obowiązkową pańszczyznę, którą trzeba odpracować prędzej czy później, co oznacza, że w gruncie rzeczy masz lękowy stosunek do Boga. Jeżeli jest to skutkiem wychowania i figura ojca jest w tobie aż tak zaburzona, można ci tylko współczuć.


Pt mar 20, 2015 8:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Zaśnięcie przed modlitwą
Nie sądzę aby to był grzech. Ważne jest aby modlić się na początek i koniec dnia, również w ciągu dnia kilka prostych słów też jest modlitwą i powinno wypływać z potrzeby serca. Natomiast jeśli widzisz że jesteś zmęczony nie odkładaj modlitwy, nie odmawiaj na leżąco, lecz zmobilizuj się wcześniej. Kilka prostych słów od siebie do Boga wystarczy za wszystkie litanie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt mar 20, 2015 10:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Zaśnięcie przed modlitwą
Co będzie jak zaśniesz raz ostatni?


Pt mar 20, 2015 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Zaśnięcie przed modlitwą
Już nie strasz dziecka.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt mar 20, 2015 19:14
Zobacz profil
Post Re: Zaśnięcie przed modlitwą
nie jest to grzechem ciężkim. owszem warto zawsze tak sobie rozplanować modlitwę żeby z nią się nie spieszyć, żeby w spokoju skupić się i porozmawiać z Bogiem, a nie na ostatnią chwilę kiedy już nie kontaktujesz wieczorem. Jednak nie martw się, nic takiego się nie stało ;)


So mar 21, 2015 16:03

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 15:39
Posty: 65
Post Re: Zaśnięcie przed modlitwą
Cawilian napisał(a):

To, że odkładasz modlitwę do ostatniej chwili, dowodzi tego, że ci nie zleży na kontakcie z Bogiem.


Patrząc z drugiej strony, ostatnia modlitwa w dzień może rzczywiście powinna być ostatnią naszą czynnością. Łatwo jest 'odbębnić' modlitwę rano i potem mieć cały dzień 'spokój'. A z wieczorną modlitwą jest tak, że w pewien sposób, trzeba tak sobie ułożyć dzień, żeby starczyło czasu i sił na nią. Jest to forma wyrzeczenia i wydaje mi się, że jest to coś cennego. Oczywiście jesteśmy słabymi ludźmi i czasami zasypiamy przed modlitwą. Powiem Ci, że czasami to może i dobrze 'zapomnieć', bo jak się rano człowiek budzi, to już wie co stracił wczoraj wieczorem i zaczyna to doceniać:)


So mar 21, 2015 17:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 13:39
Posty: 16
Post Re: Zaśnięcie przed modlitwą
Naturalne jest odmawianie modlitwy przed snem bardzo słuszne . Pytanie dlaczego ? Odpowiedź jest banalnie prosta . Mianowicie : przed samym snem człowiek jest wyciszony i jest w stanie skupić się i emocjonalnie bardzo mocno zaangażować w rozmowę z Bogiem . Ciężko mi wyobrazić, że wstaję np. od kolacji zostawiam na stole naczynia i współbiesiadników i pędzę się pomodlić z nabitą głową , że zaraz trzeba sprzątać , przygotować coś na dzień następny itd. Co to będzie za modlitwa ? gdzie intencje , gdzie skupienie ? Będzie to tyle warte co pranie spodni w piasku . Fakt , że się nieraz uśnie też niewiele zmienia . Bóg woli uczciwą modlitwę niż na odwal się . Najgorsza prawda jest milsza :aniol: niż najlepsze kłamstwo .


Cz paź 08, 2015 6:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 14:25
Posty: 8
Post Re: Zaśnięcie przed modlitwą
Bardzo ważnym aspektem tego jak się modlimy jest właściwa postawa, którą należy uwzględnić w modlitwie. Nie wyobrażam sobie leżeć w łóżku i modlić się przed zaśnieciem w takiej postawie. Gdy stoimy przed krzyżem widząc cierpiącego Jezusa Chrystusa oddającego za nas życie stanie czy leżenie w pozycji rzymskiej jest wręcz absurdalne. "Modlić uczymy się tak samo, jak chodzić, mówić czy słuchać. Powiedz mi jak się modlisz , powiem ci jak żyjesz" papież Franciszek
https://www.youtube.com/watch?v=LXeoZAUxQWg


Śr maja 04, 2016 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2016 10:58
Posty: 8
Post Re: Zaśnięcie przed modlitwą
Warto zmienić nastawienie do modlitwy, nie wolno jej traktować jako czegoś koniecznego do "odbębnienia" właśnie. Taki przymus, który sami sobie dajemy nie wpłynie dobrze na nasz kontakt z Bogiem. Warto modlitwę zamienić na rozmowę z Bogiem, w ten sposób również będziemy się modlić, a jednak może skłonimy się do większych przemyśleń.

_________________
[url=http://dharma.edu.pl/modlitwy/]modlitwy[/url] pomagają!


N maja 08, 2016 12:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL