Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 25, 2016 23:05
Posty: 71
Post Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Ostatnio staram się dużo modlić ,na wiele sposobów ,znajduję wiele modlitw, czytam o ich skuteczności ,sama staram się o niej przekonać.Jednak jest pewien rodzaj modlitw, które budzą we mnie pewien opór - chodzi o modlitwy , głównie nowenny i litanie do hmm jak by to nazwać - różnych części ciała i elementów męki Jezusa , czyli do krwi , do ran ,do oblicza ,do wody z boku Chrystusa, ostatnio nawet natknęłam się na litanię do głowy Pana Jezusa. Nie wiem, być może ma to nas uwrażliwić na ofiarę jaką za nas złożył Chrystus ,ale zastanawiam się jaki to ma cel , tym bardziej że większość z tych modlitw pochodzi z różnych objawień, z których wynika ze to sam Jezus się takich modlitw domaga. Oczywiście najlepiej byłoby o to spytać Jego ,ale wiecie jak to jest z rozmowami ze Stwórcą - nie zawsze dostajemy szybkie odpowiedzi :roll: Co myślicie o takich modlitwach, jakie budzą w was uczucia i jakie macie doświadczenia?


Pt lut 26, 2016 18:12
Zobacz profil
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Cytuj:
Ostatnio staram się dużo modlić ,na wiele sposobów ,znajduję wiele modlitw, czytam o ich skuteczności ,sama staram się o niej przekonać.
Nie ma form, czy słów modlitwy szczególnie skutecznych, skuteczniejszych od innych. To jest myślenie magiczne. Nie zaklnie się Boga jakimis "cudownymi" formułkami, ani spelnił nasze życzenie. Nie wierz w to, proszę.
Wszelkie "cudowne", "skuteczne" modlitwy budzą moja niechęć i przypominają mi bardziej zaklinanie deszczu, niz modlitwę do Boga.
Nie wiem jaki jest/był cel modlenia się do poszczególnych części ciała Jezusa. Może to cel edukacyjny, mogę tylko zgadywać. Nie zmuszałbym się jednak do jakieś szczegolnej formy modlitwy.
Czy zamiast wyszukiwać formułek (a szczególnie tych "skutecznych") i się do nich zmuszać nie lepiej skupić się na jakości modlitwy? Na skupieniu, na otwartości, na szczerości. Jedno szczere westchnięcie płynące z serca jest tysiąckrotnie wartościowsze od odklepanej godzinnej litanii (szczególnie, ze trudno w czasie takiej skupić się na dłużej).


Pt lut 26, 2016 20:08

Dołączył(a): Cz lut 25, 2016 23:05
Posty: 71
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Cytuj:
Nie zaklnie się Boga jakimis "cudownymi" formułkami, ani spelnił nasze życzenie. Nie wierz w to, proszę.


Masz rację ,dlatego tym bardziej zastanawiają mnie wszelkie modlitwy z obietnicami Jezusa czy Maryi- nie wiem co o nich myśleć . Tylu świętych miało objawienia , za każdym razem jakies obietnice za odmówienie danej modlitwy ,z jednej strony chciałoby się brać wszystko po kolei ,a z drugiej przypomina to handel .Ale czy to znaczy ,że lepiej tego typu modlitwy odrzucać? Wszak te najpowszechniejsze - różaniec, koronka do Bozego Miłosierdzia tez do takich nalezą.


Pt lut 26, 2016 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
"Myśli, uczucia i emocje mogą mieć ogromny wpływ na nasz stan zdrowia oraz na to, czy zachorujemy. Jak wykazują najnowsze badania, są nawet w stanie zmieniać materię fizyczną.''
ciąg dalszy tutaj -> http://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-l ... l0YWNqYSJd
"Wiara czyni cuda... Badania naukowe potwierdzają, że przekonania religijne, modlitwa i medytacja mogą chronić organizm przed depresją.
Osoby z głębokim życiem wewnętrznym i silnymi przekonaniami religijnymi są znacznie mniej narażone na depresję niż osoby określające się mianem niewierzących."
ciąg dalszy tutaj -> http://oczymlekarze.pl/nowosci/1786-bog ... l0YWNqYSJd


Pt lut 26, 2016 22:28
Zobacz profil
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Hankaa napisał(a):
Masz rację ,dlatego tym bardziej zastanawiają mnie wszelkie modlitwy z obietnicami Jezusa czy Maryi- nie wiem co o nich myśleć . Tylu świętych miało objawienia , za każdym razem jakies obietnice za odmówienie danej modlitwy ,z jednej strony chciałoby się brać wszystko po kolei ,a z drugiej przypomina to handel .Ale czy to znaczy ,że lepiej tego typu modlitwy odrzucać? Wszak te najpowszechniejsze - różaniec, koronka do Bozego Miłosierdzia tez do takich nalezą.

To są rozwinięcia modlitw "transowych" (moje prywatne okreslenie), wielokrotnego powtarzania tej samej modlitwy, czasem i czynności. Na początku było to po prostu wielokrotne odmawianie pacierza. A jeszcze wcześniejsze wzorce ze wschodu to mantry.
Jeżeli taka modlitwa "automatyczna" ci odpowiada, przynosi jakies ukojenie, to ją odmawiaj.
Jeżeli budzi jakiś wewnętrzny niepokój, to sobie odpuść. Jak cos jest popularne, to nie znaczy, że musisz się w to włączać wbrew sobie.

Dla mnie tego typu modlitwy powtórzeniowe to takie protezy (u protestantów też od czasu do czasu pojawiaja się takie gotowe wzorce). Jeżeli rzeczywiście potrzebuję jakiegos wzorca aby zacząc sie modlić, a przestać mysleć np. o gotujących sie pyrach, czy irytującym sąsiedzie, to otwieram psalmy. Pożytek z tego jest dodatkowo taki, że znajduję przy okazji temat do przemysleń, myśli krążących wokół Boga. Nawet sam wybór psalmu jest już jakby ukierunkowaniem moich myśli.
To sa sprawy indywidualne.

Co do wspomnianych objawień, to jako katoliczka i zgodnie z nauką KRK nie musisz się nimi ani zajmować, ani w nie wierzyć. To sa objawienia "prywatne".


Pt lut 26, 2016 22:59

Dołączył(a): Cz lut 25, 2016 23:05
Posty: 71
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Cytuj:
To sa objawienia "prywatne".


Tak wiem ,że prywatne ,ale KRK je respektuje i zaleca wiele z tych modlitw . A tak na marginesie , czy istnieją jakieś inne objawienia poza prywatnymi ?


Pt lut 26, 2016 23:04
Zobacz profil
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Hankaa napisał(a):
Cytuj:
To sa objawienia "prywatne".


Tak wiem ,że prywatne ,ale KRK je respektuje i zaleca wiele z tych modlitw . A tak na marginesie , czy istnieją jakieś inne objawienia poza prywatnymi ?


Był juz o tym temat. Popytaj się innych katolików, sa dla ciebie pewnie bardziej wiarygodni.

Jest także temat Objawienie w wiki.

Wybrany fragment:

"Objawienie publiczne a objawienia prywatne
Tradycja i Pismo Święte, wzajemnie ściśle ze sobą powiązane, stanowią tzw. „objawienie publiczne” (łac. revelatio). Należy odróżnić od niego „objawienia prywatne” (łac. apparitio). Uznane przez Kościół objawienia prywatne są rozumiane jako pomoc w odczytaniu i praktykowaniu objawienia publicznego w życiu Kościoła. Np. objawienia w Lourdes (1858) pomogły rozpowszechnić i utwierdzić wśród wiernych i duchowieństwa wiarę w niepokalane poczęcie Maryi, Matki Bożej. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu ogłoszony został przez papieża Piusa IX cztery lata wcześniej (1854)[5]. Objawienia prywatne nie mają zatem merytorycznego wpływu na treść dogmatów i podstaw wiary, mogą mieć wpływ na ich rozumienie i przyjęcie, a czasem pośrednio na sposób ich formułowania.

Katolicy nie są zobowiązani do wiary w objawienia prywatne, nawet jeśli zostały one uznane przez Kościół za autentyczne[6]."

Bardzo dobry jest artykuł na portalu wiara.pl : Biblia - tak! Objawienia prywatne - ostrożnie! omawiający list pasterski czytany w polskich kościołach katolicki 22 kwietnia 2012r.

Otwórz oba linki. Na pewno rozjaśnia ci sytuację i uspokoją twoje obawy.


Pt lut 26, 2016 23:33
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Hankaa napisał(a):
Cytuj:
To sa objawienia "prywatne".


Tak wiem ,że prywatne ,ale KRK je respektuje i zaleca wiele z tych modlitw . A tak na marginesie , czy istnieją jakieś inne objawienia poza prywatnymi ?


Koziol dobrze prawi, mozesz nawet sama wlasnymi slowami sie modlic, wazne aby slowa czy modlitwa wychodzila z serca i wiary.
Czesto jedna szczera od serca zdrowaska, moze miec wiekszy skutek niz "odklepany" caly rozaniec.

Mi osobiscie nie odpowiadaja modlitwy ktorych trudno sie nauczyc na pamiec, a czytanie z ksiazeczki rozprasza mnie w modlitwie. Trzeba zapomniec co sie dookola dzieje i rozmawiac, czy modlic sie szczerze jak z najlepszym przyjacielem.
Rozwazanie meki Pana Jezusa, czy tez jak Matk Boska sie cieszyla wychowujac go i jak pozniej musiala cierpiec gdy Jej Go zabrano i ukrzyzowano, moze Ci pomoc zrozumiec o co chodzi w szczerosci modlitwy.


So lut 27, 2016 2:11

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Zanim zaczniesz się modlić.
Uświadom sobie obecność Boga w twoim wnętrzu, bo ty jesteś Jego świątynią.
Zobacz Jego radość z tego, że ty się z Nim spotkasz, że pragniesz, aby to On cię zmieniał.
Poczuj Jego ogromną miłość do siebie bez względu na to, w jakim jesteś stanie duchowym, moralnym, psychicznym, fizycznym, materialnym...
Wzbudź wiarę w sercu w moc Jezusa obecnego w twoim wnętrzu, który chce cię uzdrowić, uwolnić, przyjść z pomocą twoim bliskim poprzez uzdrowienie, uwolnienie...
Jeśli masz dar języków, módl się często tym darem, a zwłaszcza po każdej z poniższych modlitw
Dziękuj dobremu Bogu za wszystko, co masz i co posiadasz.
Przeproś za wszystkie swoje grzechy i zaniedbania.

módlcie sie z pokora bo Bóg sprzeciwia sie pysznym jk4,6
z silna ufnością jk1,6
z wytrwałością łk18,1
proście a Bedzie wam dane szukajcie a znajdziecie każdy kto prosi otrzymuje mt7,7-8
otrzymacie wszystko o co na modlitwie z wiara prosić będziecie mt 21,22
jeżeli we mnie trwać będziecie a słowa moje w was poproście o cokolwiek chcecie , a to wam sie spełni j 15,7
o cokolwiek byście prosili ojca da wam w imię moje do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje proście a otrzymacie aby radość wasza była pełna j16,23-24

Panie Jezu przyjdź bądź członkiem mojej rodziny
Usiądź z nami do kolacji, bądź z nami obecny w naszych sprawach
Panie Jezu rozgość się w naszym domu , proszę cie bądź przy nas cały czas zapraszam cie i chce żebyś był w domu codziennie modlitwa ta pochodzi z ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU + KONFERENCJA - KS. JACEK SKOWROŃSKI
Po tej modlitwie cała rodzina się nawróciła dzieci i mąż


So lut 27, 2016 10:37
Zobacz profil
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Hankaa napisał(a):
Cytuj:
To sa objawienia "prywatne".


Tak wiem ,że prywatne ,ale KRK je respektuje i zaleca wiele z tych modlitw . A tak na marginesie , czy istnieją jakieś inne objawienia poza prywatnymi ?

Nie musisz wierzyć, ale tak dla równowagi poczytaj sobie ile dzieci wymodlono w Łagiewnikach.
Moja kuzynka 4 razy poroniła, podjęli z mężem krucjatę modlitwy w Sanktuarium w Łagiewnikach, efekt - 2 córki, obie urodzone przedwcześnie, o wadze urodzeniowej 60 dkg i 90 dkg.....obie uratowane, obie rozwijają się prawidłowo fizycznie i umysłowo. Prymuski w szkole.
Ja wymodliłam kilka rzeczy, tak po ludzku zupełnie niemożliwe do spełnienia, modlitwą, którą znalazłam w starym modlitewniku mojej babci (z 1905r), modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące, objawione przez Jezusa bł Taidzie.


So lut 27, 2016 13:43
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Alus napisał(a):
Nie musisz wierzyć, ale tak dla równowagi poczytaj sobie ile dzieci wymodlono w Łagiewnikach.
Moja kuzynka 4 razy poroniła, podjęli z mężem krucjatę modlitwy w Sanktuarium w Łagiewnikach, efekt - 2 córki, obie urodzone przedwcześnie, o wadze urodzeniowej 60 dkg i 90 dkg.....obie uratowane, obie rozwijają się prawidłowo fizycznie i umysłowo. Prymuski w szkole.
Ja wymodliłam kilka rzeczy, tak po ludzku zupełnie niemożliwe do spełnienia, modlitwą, którą znalazłam w starym modlitewniku mojej babci (z 1905r), modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące, objawione przez Jezusa bł Taidzie.
Uważasz, że Bóg wysłuchał modlitwy, czy tez, że Bóg wysłuchał tej szczególnej modlitwy?


So lut 27, 2016 13:47
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie musisz wierzyć, ale tak dla równowagi poczytaj sobie ile dzieci wymodlono w Łagiewnikach.
Moja kuzynka 4 razy poroniła, podjęli z mężem krucjatę modlitwy w Sanktuarium w Łagiewnikach, efekt - 2 córki, obie urodzone przedwcześnie, o wadze urodzeniowej 60 dkg i 90 dkg.....obie uratowane, obie rozwijają się prawidłowo fizycznie i umysłowo. Prymuski w szkole.
Ja wymodliłam kilka rzeczy, tak po ludzku zupełnie niemożliwe do spełnienia, modlitwą, którą znalazłam w starym modlitewniku mojej babci (z 1905r), modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące, objawione przez Jezusa bł Taidzie.
Uważasz, że Bóg wysłuchał modlitwy, czy tez, że Bóg wysłuchał tej szczególnej modlitwy?

Bóg wysłuchał modlitwy, a szczególna jest ona dla mnie.


So lut 27, 2016 13:50

Dołączył(a): Cz lut 25, 2016 23:05
Posty: 71
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
No więc skoro ludzie dostają to o co proszą za sprawą pewnych modlitw z objawień prywatnych ,których jest mnóstwo, dlaczego z tego nie korzystać? Owszem ,modlitwa powinna być obcowaniem z Bogiem ,można ją praktykować w zupełnej ciszy lub przy pomocy własnych słów albo gotowych sformułowań. Myślę, że kazdy i zawsze ma jakiś interes w modlitwie ,nawet jeśli nic nie mówisz i chcesz tylko (lub aż) obcować z Bogiem to jest to przeciez również ogromny zysk.

Czasem czytam tzw. świadectwa osób ,które otrzymały łaski za sprawą tej czy tamtej nowenny ,a modlili się wcześniej w inny sposób i nic . Dopiero "pompejanka" lub modlitwa jakiegoś świętego "poruszyła" Pana Boga . Skoro tak ,korzystajmy z tego "ile wlezie" :-D .

Owszem ,zdarzają się i takie przypadki ,gdy ktoś prosił i nie otrzymał (np. ktoś prosi żarliwie o powrót żony ,która go notorycznie zdradza i nic, Bóg nie chce wysłuchać :roll: ). Pytanie tylko po co mu żona ,która go zdradza. Moze sęk w odpowiednim sformułowaniu intencji ?


So lut 27, 2016 14:03
Zobacz profil
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Hankaa napisał(a):
No więc skoro ludzie dostają to o co proszą za sprawą pewnych modlitw z objawień prywatnych ,których jest mnóstwo, dlaczego z tego nie korzystać?
Bóg wysłuchuje modlitwy, a nie tej szczególnej, nie dlatego, że jest to ta, czy inna modlitwa.

Hankaa napisał(a):
Czasem czytam tzw. świadectwa osób ,które otrzymały łaski za sprawą tej czy tamtej nowenny ,a modlili się wcześniej w inny sposób i nic . Dopiero "pompejanka" lub modlitwa jakiegoś świętego "poruszyła" Pana Boga . Skoro tak ,korzystajmy z tego "ile wlezie" :-D .
A może nie dlatego, ze "pompejańska" ale dlatego, ze się wytrwale modlili?


So lut 27, 2016 14:12

Dołączył(a): So lut 27, 2016 14:11
Posty: 1
Post Re: Modlitwy do różnych aspektów ciała i męki Chrystusa
Witam.

Ja właśnie dzisiaj skończyłam odmawiać moją drugą Nowennę Pompejańską .
I pierwszą i drugą odmawiałam w tej samej intencji.

Po 3 latach z przyczyn nie zależnych ode mnie oraz ,, mojego byłego chłopaka " rozpadł się nasz związek.
Strasznie mnie to bolało ponieważ wiedziałam, że rozstanie to najgorsza z możliwych opcji rozwiązania naszego problemu. Ale niestety stało się .....

Postanowiłam jednak modlić się, aby się przekonać czy to był właściwy wybór. Modlitwa zawsze kierowała mnie w dobrą stronę.

Po odmówieniu pierwszej nowenny pompejańskiej w intencji mojej miłości za dużo się nie zmieniło.
Jednak gdy rozpoczełam odmawiać drugą nowennę odnowił nam się kontakt ... Zaczęliśmy na nowo utrzymywać ze sobą kontakt, zbliżać się do siebie . Nasze relacje na nowo zaczęły mieć jakiś sens....

Mam zamiar dalej odmawiać nowennę pompejańską w tej samej intencji.
Trzeba mocno wierzyć w naszą intencję odmawiając nowennę pompejańską, oczywiście, że się spełni.

Modlitwa zawsze była dla mnie bardzo ważna, ale nowenna pompejańska ma bardzo dużą moc gdy odmawia się ją prosto z serca oraz oczywiście gdy wierzymy w spełnienie naszej intencji.


So lut 27, 2016 14:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL