Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Sól egzorcyzmowana - modlitwa 
Autor Wiadomość
Post Sól egzorcyzmowana - modlitwa
Mam pytanie, ale nie bardzo wiedziałam, w którym dziale je umieścić.
Jaką modlitwę się odmawia podczas rozsypywania egzorcyzmowanej soli w pomieszczeniach?


Cz kwi 07, 2016 13:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
A egzorcysta, który ją dał, nic o tym nie mówił? Czy może sól kupiona spod lady na jakimś straganie?

W 99% przypadków poleciłbym jednak modlitwę własnymi słowami o rozeznanie prawdziwej natury problemu i jego realne rozwiązanie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz kwi 07, 2016 16:41
Zobacz profil
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
Egzorcysta odprawiał egzorcyzm nad solą, wodą i olejem, ale nie powiedział, jakie modlitwy są potrzebne, by korzystać z tych sakramentaliów. A mi, przyznam szczerze, do głowy nie przyszło, by zapytać.
Może jest, jak piszesz, że modlitwa własnymi słowami wystarczy, jeżeli żadne źródła niczego nie podają.
Dziękuję za odpowiedź.


Pt kwi 08, 2016 8:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
Sól egzorcyzmowania przez sam fakt tego, że jest egzorcyzmowana już ma swoje działanie. Jakbyś np. dosypał czasami niewielką ilość osobie opętanej do herbaty to może różnie zareagować, jak w pomieszczeniach, to będą chodzić dziwnie niektórzy, nerwowo itp.
W każdym razie nie baw się tym, zadajesz takie pytania nie wiedzieć po co. Masz jakiś problem z tym? Czytaj mądre źródła informacji np. www.egzorcyzmy.katolik.pl itp, ale nie demonizuj tez, bo będziesz kiepskim świadkiem wiary, bądź mądry w tym wszystkim :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


So kwi 09, 2016 19:52
Zobacz profil
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
:o
Toż to czysta magia!

A czym ma sie różnić ta sól od tej pobłogosławionej np. w czasie "święcenia jajek"?


So kwi 09, 2016 20:28
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
Cytuj:
A czym ma sie różnić ta sól od tej pobłogosławionej np. w czasie "święcenia jajek"?

Święcenie wody czy soli jest nowym rytem po Soborze Watykańskim II, a egzorcyzmowanie to stary ryt przedsoborowy. Różnica polega na tym, że święcenie tylko błogosławi, a egzorcyzmowanie ma moc odpędzania złych duchów, czyli silniejsze działanie.

@dominikbartlomiej
Nie mam żadnego problemu i nie rozumiem twojego posta. To chyba dobrze, że się interesuję tym tematem, szczególnie, że mam w domu egzorcyzmowaną i wodę, i olej, i sól. I właśnie ze strony, do której link podałeś, korzystałam szukając informacji. Dokładniej stąd: http://egzorcyzmy.katolik.pl/egzorcyzmo ... -kadzidlo/ :)


N kwi 10, 2016 15:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
dominikbartlomiej napisał(a):
Sól egzorcyzmowania przez sam fakt tego, że jest egzorcyzmowana już ma swoje działanie. Jakbyś np. dosypał czasami niewielką ilość osobie opętanej do herbaty to może różnie zareagować, jak w pomieszczeniach, to będą chodzić dziwnie niektórzy, nerwowo itp.

Zatem wygląda to tak: Rozsypuje się sól egzorcyzmowaną w pomieszczeniu, potem siedzi się w kącie i we wszystkich dookoła wbija wzrok, a oni wkrótce zaczynają być spięci i nerwowi.

Zaiste, siły nadprzyrodzone.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N kwi 10, 2016 17:54
Zobacz profil
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
północny_wilk napisał(a):
Święcenie wody czy soli jest nowym rytem po Soborze Watykańskim II, a egzorcyzmowanie to stary ryt przedsoborowy. Różnica polega na tym, że święcenie tylko błogosławi, a egzorcyzmowanie ma moc odpędzania złych duchów, czyli silniejsze działanie.
Czyli inna "magiczna" formuła daje inne "magiczne" właściwości? Ta po SWII jest gorsza jakościowo? :twisted:
To na prawdę są zabobony. Dziwię się, że jeszcze jest kultywowane takie magiczne myślenie.

@Soul33 dał ci swietną radę: pomódl się o rozpoznanie prawdziwej natury twojego problemu, a nie rozsypuj żywność po katach.


N kwi 10, 2016 17:57
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
Jesteście protestantami, prawda? Stąd brak wiary w sakramentalia. :)

Rzecz w tym, że to nie ja mam problem, więc chciałabym, żeby sól zadziałała na pewną grupę osób, z którą widuję się od czasu do czasu. Wasz sarkazm jest niepotrzebny. :)


N kwi 10, 2016 18:30
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
północny_wilk napisał(a):
Cytuj:
A czym ma sie różnić ta sól od tej pobłogosławionej np. w czasie "święcenia jajek"?

Święcenie wody czy soli jest nowym rytem po Soborze Watykańskim II, a egzorcyzmowanie to stary ryt przedsoborowy. Różnica polega na tym, że święcenie tylko błogosławi, a egzorcyzmowanie ma moc odpędzania złych duchów, czyli silniejsze działanie.

Woda święcona występuje już w ST.
KK wprowadził rytuał poświęcania wody w II wieku
http://pawlowski.dk/woda_swiecona.php


N kwi 10, 2016 18:40
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
Alus napisał(a):
KK wprowadził rytuał poświęcania wody w II wieku
http://pawlowski.dk/woda_swiecona.php

Bardzo mi się podoba początek wypowiedzi ks. Pawłowskiego
Na początek sprostowanie: „woda święcona” to popularna nazwa wody pobłogosławionej przez kapłana, która używana jest w obrzędach błogosławieństw i poświęceń. Nie ma ona mocy sama w sobie, nie wiąże się też z nią żadne magiczne znaczenie, choć jej przeznaczenie domaga się z ludzkiej strony należytego szacunku.
północny_wilk napisał(a):
Jesteście protestantami, prawda? Stąd brak wiary w sakramentalia. :)
Rzecz w tym, że to nie ja mam problem, więc chciałabym, żeby sól zadziałała na pewną grupę osób, z którą widuję się od czasu do czasu. Wasz sarkazm jest niepotrzebny. :)
Nie dziw się, ze nie wierzymy w sakramentalia, skoro sprowadzono je do poziomu ludowej magii.
A jednocześnie np. błogosławieństwa, nakładanie rąk wraz z modlitwą nie jest nam obce.
@Soul33, @Alus i ks. Pawłowski są katolikami.


N kwi 10, 2016 19:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
Soul33 napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
Sól egzorcyzmowania przez sam fakt tego, że jest egzorcyzmowana już ma swoje działanie. Jakbyś np. dosypał czasami niewielką ilość osobie opętanej do herbaty to może różnie zareagować, jak w pomieszczeniach, to będą chodzić dziwnie niektórzy, nerwowo itp.

Zatem wygląda to tak: Rozsypuje się sól egzorcyzmowaną w pomieszczeniu, potem siedzi się w kącie i we wszystkich dookoła wbija wzrok, a oni wkrótce zaczynają być spięci i nerwowi.

Zaiste, siły nadprzyrodzone.


jako moderator na forum powinieneś mieć jakiś poziom drogi forumowiczu, także proszę nie żartuj sobie z poważnych rzeczy. Dobrze wiem jak się manifestuje działanie złego ducha na takich ludziach oraz jak reagują osoby opętane i po-zniewalane na takie nawet 'błahe' sprawy jak sól egzorcyzmowana, woda itp, to są naprawdę poważne materie i wiele osób cierpi z powodu ludzkiej głupoty albo zaniedbań z tym związanych. Nie pisałem tego dla żartów i żeby kogoś rozbawić, weź poczytaj tamtą stronę i na przyszłość powstrzymaj się od niepotrzebnych komentarzy, które nic nie wnoszą do tematu. dziękuję

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N kwi 10, 2016 20:18
Zobacz profil
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
O wodzie polecam artykuł: http://www.kazimierzklasztor.pl/misjona ... rcyzmowana - czwarty i piąty akapit szczególnie.

Też jestem przeciwniczką myślenia magicznego w religii. Ale po coś sakramentalia istnieją, a jeżeli ich moc jest potwierdzona, to dlaczego ich nie używać?

http://adam-czlowiek.blogspot.com/2012/ ... owana.html (fragment "Słone ofiary")

Jeżeli chodzi o olej (bo temat sakramentaliów w ogóle się wywiązał): „Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali” (Mk 6, 13).


N kwi 10, 2016 20:26
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
No tak. W końcu dochodzimy do "adama czlowieka". Tylko co on ma wspólnego z chrześcijaństwem?


N kwi 10, 2016 21:23
Post Re: Sól egzorcyzmowana - modlitwa
Kozioł napisał(a):
No tak. W końcu dochodzimy do "adama czlowieka". Tylko co on ma wspólnego z chrześcijaństwem?

Ja przemawiałem jawnie przed światem(J 18,20) kryteria objawień prywatnych przyjętych przez KK to właśnie jawność - czyli nie anonimowość wizjonera/"wizjonera", stała opieka Kościoła, badania lekarskie stanu umysłu - a ludzie mieniący się przynależnością do Kościoła Chrystusowego ganiają za anonimami :(


Pn kwi 11, 2016 7:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL