Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 POSTAWA MODLITEWNA 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 14:25
Posty: 8
Post POSTAWA MODLITEWNA
Bardzo ważnym aspektem tego jak się modlimy jest właściwa postawa, którą należy uwzględnić w modlitwie. Nie wyobrażam sobie leżeć w łóżku i modlić się przed zaśnięciem w takiej postawie. Gdy stoimy przed krzyżem widząc cierpiącego Jezusa Chrystusa oddającego za nas życie stanie czy leżenie w pozycji rzymskiej jest wręcz smutne. :-(

"Modlić uczymy się tak samo, jak chodzić, mówić czy słuchać. Powiedz mi jak się modlisz , powiem ci jak żyjesz" papież Franciszek


:arrow: Absurdalność toku rozumowania i wypowiedzi niektórych ludzi "po co klękać"? wyjaśnia ks. prof. Roman Kneblewski

https://www.youtube.com/watch?v=LXeoZAUxQWg


Śr maja 04, 2016 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 21:47
Posty: 40
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
A czym dla ciebie jest modlitwa? Klepaniem regułek?
Stoisz przed krzyżem? Zrobiłaś sobie podobieństwo Pana Boga łamiąc jego przykazanie?


Śr maja 04, 2016 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 14:25
Posty: 8
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
Witaj :)
Modlitwa jest dla mnie rozmową z Bogiem pochodzącą prosto z serca. Gdy klęczę oddaje się cała Bogu nie tylko duchowo ale i cieleśnie, czyli tak jak mnie stworzył. Klęczenie jest dla mnie uniżeniem, uwielbieniem dla Boga, pokutą która jest wyrazem skruchy, oraz błaganiem o przebaczenie i pomoc. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc " zrobiłaś sobie podobieństwo dla Pana Boga łamiąc jego przykazanie?' Jeśli to iż modlę się przed figurami, pomnikami i obrazami to nie:) Poruszyłam tu temat postawy modlitewnej, niczego więcej.
Dziękuję za reakcję na mój wpis:)
Chwała Panu!!!
pozdrawiam serdecznie


Cz maja 05, 2016 12:11
Zobacz profil
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
Oczywiście masz rację, ale postawa modlitewna obowiązuje w kościele, kaplicy itd.
W kościele jest teraz moda na kucanie zamiast klękania, co wypominał ks. Jan Kaczkowski.

Dla mnie modlitwa to rozmowa z Bogiem.
Wiem, że są różne kategorie, rodzaje modlitw...
Modlę się w domu, mdlę się pracując, spacerując po lesie, po górach, ogrodzie, parku, modlę się z katolickim radiem, nawet jak jadę samochodem po pracy śpiewam z radiem koronkę.
Oczywiście nie robię tego na okrągło ale kiedy odczuwam taką potrzebę.
Pod poduszką mam bursztynowy różaniec, prezent od życzliwej osoby. Jak nie mogę zasnąć, to odmawiam zdrowaśki, bo to uspokaja, wycisza. Właśnie takie pozornie bezmyślne powtarzanie "formułek". To dla mnie odpowiednik mantry. To jest modlitwa sformalizowana ale nie będę klękał w nocy, modlę się leżąc.
Myślę, że gdyby Jezus do mnie przyszedł osobiście, to nie wymagałby klęczenia ani specjalnej postawy.


Cz maja 05, 2016 13:17

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 14:25
Posty: 8
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
Witaj spin:)

Dla mnie klęczenie nie jest formą obowiązku. Nie zastanawiam się również czy Jezus Chrystus by ode mnie tego wymagał czy nie. To potrzeba która wychodzi ze mnie, jako wyraz uniżenia, "małości" i skruchy wobec Boga.
Bardzo dziękuję, że podzieliłeś się swoim doświadczeniem :)


Cz maja 05, 2016 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 21:47
Posty: 40
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
Moim zdaniem, istotniejsza jest postawa życiowa. Czy swoimi czynami i postępowaniem potwierdzasz to, w co wierzysz.
Mam wrażenie, że ci którzy zwracają uwagę, czy równo rączki złożyli, albo czy w kolanie jest dokładnie kąt prosty, niestety w swoim postępowaniu są fałszywi, nikczemni, źle życzą innym a ich złożone właśnie rączki i wzrok uniesiony ku górze ma sugerować, że są dobrymi ludźmi.


Cz maja 05, 2016 20:48
Zobacz profil
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
cupido1 napisał(a):
Moim zdaniem, istotniejsza jest postawa życiowa. Czy swoimi czynami i postępowaniem potwierdzasz to, w co wierzysz.
Mam wrażenie, że ci którzy zwracają uwagę, czy równo rączki złożyli, albo czy w kolanie jest dokładnie kąt prosty, niestety w swoim postępowaniu są fałszywi, nikczemni, źle życzą innym a ich złożone właśnie rączki i wzrok uniesiony ku górze ma sugerować, że są dobrymi ludźmi.


Położył większy nacisk na głoszenie od drzwi do drzwi. :badgrin:


Cz maja 05, 2016 21:06
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
spin napisał(a):
Oczywiście masz rację, ale postawa modlitewna obowiązuje w kościele, kaplicy itd.
W kościele jest teraz moda na kucanie zamiast klękania, co wypominał ks. Jan Kaczkowski.

Dla mnie modlitwa to rozmowa z Bogiem.
Wiem, że są różne kategorie, rodzaje modlitw...
Modlę się w domu, mdlę się pracując, spacerując po lesie, po górach, ogrodzie, parku, modlę się z katolickim radiem, nawet jak jadę samochodem po pracy śpiewam z radiem koronkę.
Oczywiście nie robię tego na okrągło ale kiedy odczuwam taką potrzebę.
Pod poduszką mam bursztynowy różaniec, prezent od życzliwej osoby. Jak nie mogę zasnąć, to odmawiam zdrowaśki, bo to uspokaja, wycisza. Właśnie takie pozornie bezmyślne powtarzanie "formułek". To dla mnie odpowiednik mantry. To jest modlitwa sformalizowana ale nie będę klękał w nocy, modlę się leżąc.
Myślę, że gdyby Jezus do mnie przyszedł osobiście, to nie wymagałby klęczenia ani specjalnej postawy.

Dobrze to opisales .
Jesli ktos prawie caly dzien sie modli to trudno wymagac od takiej osoby aby zawsze kleczala podczas modlitw.
Kiedys w rozmowie powiedzialem ze modlilem sie lezac w lozku to uznano to za nieodpowiednie nie zdajac sobie sprawy ze prawie caly dzien sie modlilem a lezac juz w lozku mialem potrzebe kontynuacji modlitwy az usne.


Cz maja 05, 2016 22:27

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 14:25
Posty: 8
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
cupido1 "Czy swoimi czynami i postępowaniem potwierdzasz to, w co wierzysz."

Pięknie to napisałeś :) Moje zainteresowanie wiarą w Boga zaczęło się właśnie od takich ludzi - spójnych w słowach i czynach. Nie tylko w kościele, ale również poza nim. Kiedyś na spacerze z koleżanką rozmawiałyśmy o jej kłótni w małżeństwie (jak domyślam się, że w każdym są nieporozumienia wynikające z tego z jakich rodzin pochodzimy, gdzie i w jakim otoczeniu się wychowaliśmy). Kiedy zapytałam ją jak sobie z tym radzi gdy wścieka się na Waldka (męża) a jej odpowiedz brzmiała "Jak sobie tak porozmawiam z Bogiem jak tak się wykrzyczę, wyżalę i poproszę o pomoc to jakoś mi tak odrazu przechodzi" :o taką miałam oczywiście minę jak ten emot :lol: Ich ogromna gościnność serdeczność, brak oceniania innych, szacunek, tolerancja zaczęły mnie zastanawiać. Chodziłam do kościoła i oglądałam te kochające się rodziny...ich gesty, słowa....niesamowita spójność to właśnie to między innymi doprowadziło mnie do Boga. Ich tryskająca miłość do Pana i pełne zaufanie. Miałam ogromne szczęście, że trafiłam na nich (trochę się rozpędziłam z tematem;) )

"Mam wrażenie, że ci którzy zwracają uwagę, czy równo rączki złożyli, albo czy w kolanie jest dokładnie kąt prosty, niestety w swoim postępowaniu są fałszywi, nikczemni, źle życzą innym a ich złożone właśnie rączki i wzrok uniesiony ku górze ma sugerować, że są dobrymi ludźmi.[/quote"

Tak też to widzę i to mnie smuci. Zastanawiam się skąd takie podejście....naprawde nie wiem ale pewna jestem, ze ich wiara nie pochodzi z serca lub jest bardzo słaba....nie wiem. Mimo wszystko lepiej jest mi skupiać się na tych pozytywach. Bóg sam oceni.

Pozdrowionka :)


Pt maja 06, 2016 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 21:47
Posty: 40
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
Sylwia24
Cytuj:
Zastanawiam się skąd takie podejście....naprawde nie wiem ale pewna jestem, ze ich wiara nie pochodzi z serca lub jest bardzo słaba...


Oni nie mają wiary. Mówi się, że w Polsce jest 90% wierzących katolików. Nieprawda. Jest ich może 30, albo i 10%.

Reszta nie potrzebuje wiary, tylko obrządek.


Pt maja 13, 2016 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
A ja bym nie oceniała czyjejś wiary. Nikt z nas nie jest Bogiem i nie zna serca drugiego człowieka.
A poza tym... jaką miarą my sądzimy i nas osądzą... Nie teraz. Na końcu.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt maja 17, 2016 6:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 01, 2014 5:10
Posty: 24
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
Postawa jest bardzo istotna - wyraża szacunek dla naszego Stwórcy. To co czujemy, czy traktujemy Boga poważnie i w związku z tym jest dla nas istotne jaką postawę przyjmujemy. Czy tylko pobieżnie w pośpiechu załatwiamy kolejną kwestię. Ona mówi również o mocy naszej wiary.


Wt maja 31, 2016 21:14
Zobacz profil
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
"Bardzo mało modli się ten, kto zwykł modlić się tylko wówczas, gdy klęczy."
św. Jan Kasjan


Śr cze 01, 2016 6:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
Sylwia24 napisał(a):
pokutą która jest wyrazem skruchy, oraz błaganiem o przebaczenie i pomoc.


To ty błagasz o przebaczenie, powiedz mi przebaczenie czego? ci ci Bóg ma przebaczyć?

Sylwia24 napisał(a):
"Modlić uczymy się tak samo, jak chodzić, mówić czy słuchać. Powiedz mi jak się modlisz , powiem ci jak żyjesz" papież Franciszek


To też wydaje mi sie jakoś nie specjalnie, bo jak ktoś powie że sie nie modli, to co wtedy? nie żyje? jest trupem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz cze 02, 2016 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 27, 2016 8:57
Posty: 3
Post Re: POSTAWA MODLITEWNA
Każdy odczuwa modlitwę w swój unikatowy sposób i każdy jest przyzwyczajony podlić się w takich postawach jakich się czuje wygodnie i swobodnie. Dla jednego może być to leżenie na łóżku dla innego nie. Ważne aby modlitwa była prosto z serca i szczera.


Pn cze 27, 2016 9:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL