Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 06, 2016 15:57
Posty: 4
Post opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
CZESC
Prosze o odpowiedz kogos kompetentnego, najlepiej aby odp. byla opisana przez "Doktorow Kosciola", ja niestety nie znalazlem.
Pytalem sie:
1. Kilku Jezuitow z tytulami...
2. Teologa i kaplana.
W tych przypadkach zostalem zignorowany, bez odpowiedzi.
Zaczne od siebie:
Najpierw zakonnik, nastepnie zakonnik kontemplacyjny, na koncu osoba calkowicie oddana Bogu i kaplan.
Zyjac w pustelni zdany tylko na laske Boga, spotkalo mnie cos do tej pory nie zrozumialego, a mianowicie znalazlem sie w piekle i dzialo sie to za przyczyna modlitwy jednej mi bliskiej osoby, lecz strasznie zazdrosnej o Laski Boze splywajace na mnie. Prosze o wyjasnienie czemu tak sie stalo???
Opisze prosciej:
Jest osoba modlaca sie a nie konsekrowana za osobe konsekrowana, efekt jest taki ze osoba konsekrowana odczuwa nienawisc do calego Swiata, nie moze sie modlic, jest pelna zlego ducha , a nie Ducha Swietego, odczuwalny bol fizyczny nie do opisania plus pela swiadomosc ze to mam na wlasne zyczenie, odczuwalna obecnosc zlego. Fizyczne 100% opentanie. Proszę o odpowiedz


So sie 06, 2016 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
Ale w końcu w tym piekle byłeś krótko? Może to Łaska Boża, byś na swojej skórze przekonał się czym jest piekło? Może grozi ona osobie przez którą to się stało? To moje hipotezy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 06, 2016 18:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
skg napisał(a):
Zyjac w pustelni zdany tylko na laske Boga, spotkalo mnie cos do tej pory nie zrozumialego, a mianowicie znalazlem sie w piekle i dzialo sie to za przyczyna modlitwy jednej mi bliskiej osoby, lecz strasznie zazdrosnej o Laski Boze splywajace na mnie. Prosze o wyjasnienie czemu tak sie stalo???
W sporcie to sie nazywa przetrenowaniem. Za bardzo się wgłębiłeś.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So sie 06, 2016 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 06, 2016 15:57
Posty: 4
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
[/quote]W sporcie to sie nazywa przetrenowaniem. Za bardzo się wgłębiłeś.[/quote]
tak myślisz? :):), to pomyślmy razem.
1) Jeśli jest coś nienaturalnego tylko w jeden dzień , a w inne jest normalnie, a przypadłość trwa miesiącami to jak można dojść do wniosku „przetrenowania”?
2) Zdarzało mi się to niezależnie, nieuwarunkowanie od razu po przebudzeniu. Jedyną prawidłowością była osoba która w ten dzień nic nie jadła a post ten oferowała w mojej intencji.
3) Dobry Bóg przez Gwardiana, lub kogoś bardziej racjonalnego niż ja po prostu odwołałby mnie, w tym przypadku to jest prawidłowość a nie domniemanie. Nigdy samemu nie jesteś do końca, po to jest ten Ślub Posłuszeństwa.

[/quote ]
Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
Ale w końcu w tym piekle byłeś krótko? Może to Łaska Boża, byś na swojej skórze przekonał się czym jest piekło? Może grozi ona osobie przez którą to się stało? To moje hipotezy.
[/quote]
Nie, nie byłem krótko tylko przez cały dzień
Rozumiem że to mogła być Łaska Boża, ale:
A) szatan do mnie przychodził wcześniej tylko gdy się zgodziłem z tym czymś rozmawiać tj. wysłuchiwać ofert handlowych, zgodę takową udzielała Matka Boża, a więc zawsze byłem pilnowany że tak napiszę
B) To mnie kompletnie załamało, a nie należę do ludzi załamujących się, miałem kontakt z umierającymi i ze złem takim jakiego człowiek przeciętny nie ma.

Co do osoby przez którą to się stało to tak osoba ta była co dopiero nawrócona i z tego co wiem przez tą chorobliwą zazdrość o Laski Boże piekło jemu groziło. Wiele razy prosiłem, o ratunek tej duszy, często przychodził do mnie fragment z Biblii dotyczących zazdrości Izraelitów o ród Arona, oczywiście żywcem zostali pogrzebani, dość ciężki grzech, ale ten osobnik świadomości żadnej nie miał, zazdroszcząc kapłaństwa, łask wszędzie wytykając i udowadniając swoją świętość raczej szedł w przyszłość właściwą a nie zdemoralizowaną. Ludzie często tak mają.


N sie 07, 2016 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
To rzeczywiście długo, myślałem że to był taki chwilowy stan. Może to była pokuta za kogoś?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 07, 2016 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 06, 2016 15:57
Posty: 4
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
a tak można pokutować za kogoś??w ten sposób, w sumieo o to Boga błagałem:)
Dziękuję, chyba taka odp. mi sie podoba, jest z Wiarą i fajna
Bardzo Dziękuję Szczęść Boże z całego serca


N sie 07, 2016 15:12
Zobacz profil
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
skg napisał(a):
CZESC
Prosze o odpowiedz kogos kompetentnego, najlepiej aby odp. byla opisana przez "Doktorow Kosciola", ja niestety nie znalazlem.
Pytalem sie:
1. Kilku Jezuitow z tytulami...
2. Teologa i kaplana.
W tych przypadkach zostalem zignorowany, bez odpowiedzi.
Zaczne od siebie:
Najpierw zakonnik, nastepnie zakonnik kontemplacyjny, na koncu osoba calkowicie oddana Bogu i kaplan.
Zyjac w pustelni zdany tylko na laske Boga, spotkalo mnie cos do tej pory nie zrozumialego, a mianowicie znalazlem sie w piekle i dzialo sie to za przyczyna modlitwy jednej mi bliskiej osoby, lecz strasznie zazdrosnej o Laski Boze splywajace na mnie. Prosze o wyjasnienie czemu tak sie stalo???
Opisze prosciej:
Jest osoba modlaca sie a nie konsekrowana za osobe konsekrowana, efekt jest taki ze osoba konsekrowana odczuwa nienawisc do calego Swiata, nie moze sie modlic, jest pelna zlego ducha , a nie Ducha Swietego, odczuwalny bol fizyczny nie do opisania plus pela swiadomosc ze to mam na wlasne zyczenie, odczuwalna obecnosc zlego. Fizyczne 100% opentanie. Proszę o odpowiedz

Efektem modlitwy do Boga nigdy nie może być zło, bo Bóg nie jest dawca zła..
A jeśli takowe nastąpiło to może być jedynie skutkiem przekleństwa - domena demona..


N sie 07, 2016 18:45

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
A co z dawaniem krzyża? Mówi się "kogo Bóg miłuje tego krzyżuje"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 07, 2016 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
Cytuj:
W sporcie to sie nazywa przetrenowaniem. Za bardzo się wgłębiłeś.

skg napisał(a):
tak myślisz? :):), to pomyślmy razem.
1) Jeśli jest coś nienaturalnego tylko w jeden dzień , a w inne jest normalnie, a przypadłość trwa miesiącami to jak można dojść do wniosku „przetrenowania”?

(Nie ukrywam, ze próbuje to wyjasnic racjonalnie). Stan wystąpił w wyniku przetrenowania a następnie sie urwalił. A utrwalił sie dlatego, ze nie było "odpoczynku", lecz dalsze zagłębianie sie w problem.
Cytuj:
2) Zdarzało mi się to niezależnie, nieuwarunkowanie od razu po przebudzeniu. Jedyną prawidłowością była osoba która w ten dzień nic nie jadła a post ten oferowała w mojej intencji.
Sam sobie odpowiedziałeś. Skoro wiązało sie z konkretną osoba, było spowodowane Twoim wielkim zaangażowaniem w jej problemy.

Cytuj:
3) Dobry Bóg przez Gwardiana, lub kogoś bardziej racjonalnego niż ja po prostu odwołałby mnie, ...
Trudno przesądzać.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N sie 07, 2016 20:34
Zobacz profil
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
Przypomnij sobie o co sie wczesniej na przestrzeni tygodnia-dwuch modliles , a takze o czym w tym czasie rozmyslales poza modlitwami.
Zly nie wie o co sie modlisz bo nie jest w stanie "podsluchac" rozmowy z Bogiem, ale moze poznac twoje mysli poza modlitwa i na ich podstawie manipulowac toba tworzac-przedstawiajac ci falszywe widzenia-objawienia, a takze mysli.
Jak chcesz to rozroznic to przypomnij sobie kolejnosci mysli o danej intencji modlitwy, samej modlitwy, oraz mysli po lub miedzy modlitwami to zauwazysz konsekwencje zaleznosci zdarzen wedlug tego co napisalem wyzej.
Gdy mysl byla tylko podczas modlitwy i nie snules przypuszczen odnosnie odpowiedzi to odpowiedz bedzie tylko od Boga, a gdy wiele myslales o czyms poza modlitwa to nie wiadomo od kogo jest odpowiedz.
Jako przykladowa sytuacje wyobraz sobie ze modlisz sie o cos, zly nie wie o tym bo nie moze.
Miedzy ta modlitwa a odpowiedzia zwykle jest jakas przestrzen czasowa i jesli w myslach nie spekulowales na temat odpowiedzi to zly nie dowie sie o co prosiles w modlitwie i nie bedzie w stanie zamieszac lub zfalszowac odpowiedzi.
Gdy nie spekulowales w myslach na temat odpowiedzi to pierwsza odpowiedz bedzie od Boga a gdy bedziesz o niej myslal to mozesz dostac kolejna odpowiedz ale bedzie ona pochodzila od zlego i zwykle ma ona na celu rozmazanie znaczenia pierwszej odpowiedzi i wprowadzenie niepewnosci czy zwatpienia w pierwsza odpowiedz, lub tez odwrocenia znaczen ze pierwsza pochodzi od zlego a ta druga od Boga.


Pn sie 08, 2016 2:20
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
Wypadalo by dodac wazny element unikania wplywu zlego.
Otoz trwanie w stanie Laski Uswiecajacej jest ciaglym kontaktem z Bogiem co uniemozliwia zlemu podsluchanie takze twpich mysli pod warunkiem ze wczesniej nie udalo mu sie wymanewrowac cie by przyjmowanie Komunii Sw. bylo swietokractwem.
W warunkach pustelni (brak lub rzadkie przyjmowanie KomuniiSw.) wazne jest aby ciagle sie modlic utrzymujac w ten sposob kontakt-rozmowe z Bogiem o tym samym blokowac podsluchy i dzialania zlego.
Gdy zgrzeszysz mozesz mimo to miec kontakt z Bogiem, musisz jednak zrpbic rachunek sumienia (spowiedz przed Bogiem) i miec sie na bacznosci aby ten grzech nie stal sie furtka dla zlego by podsluchiwal twoje mysli, czyli ciagla modlitwa.


Pn sie 08, 2016 3:12
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
Andy72 napisał(a):
A co z dawaniem krzyża? Mówi się "kogo Bóg miłuje tego krzyżuje"

Na kogo, poza sobą samym, Bóg nakładał/nakłada krzyż?


Pn sie 08, 2016 6:42

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
Każdy człowiek ma swój krzyż,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sie 08, 2016 8:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:42
Posty: 120
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
Andy72 napisał(a):
Każdy człowiek ma swój krzyż,

Każdy człowiek cierpi, bo każdy ponosi doczesne konsekwencje swoich (i cudzych) grzechów.
To nie Bóg grzechy i nie On namawia nas do grzechu.

_________________
Bóg jest duchem, dowiedz się więcej o tym fakcie!


Pn sie 08, 2016 9:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: opętanie podczas modlitwy. PUSTELNIK
Ale każdemu Bóg daje krzyż na miarę

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sie 08, 2016 9:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL